Many a Ellie mají již skoro dospělou dceru Broskvičku, která by se ráda stala členkou party mladých mamutů a také přítelkyní krásného mamuta Ethana. Ellie stojí za svou dcerou, ale Many si myslí, že to pro Broskvičku není vhodné. Je to klasický případ otce, který nechce vidět, že jeho milovaná dcera dospívá... Sidova ztracená rodina se náhle objeví a Sid je šťastný, že se na něj nevykašlala. To se ale velmi mýlí, jeho rodina se tu zastavila jen proto, aby se zbavila ještě i babičky, která už dost zapomíná a občas se chová podivínsky. Veverčák Scrat, který miluje žaludy, se pokusí jeden zasadit, jenže tím způsobí doslova katastrofu – dojde k posunu zemských desek a oddělení nejen kontinentů, ale také party přátel. Manyho rodina je na jedné straně a prudký mořský proud unáší opačným směrem Manyho, Diega a Sida s babičkou... Vtom se na obzoru objeví loď a přátelé se radují. Je to však předčasná radost protože to je pirátská loď a pirátům rozhodně nejde o to, aby naše přátele zachraňovali. Kapitán Gutt není žádný dobroděj a přátele zajme. Přátelé se však nevzdávají... (TV Prima)

Liam

Slušná zábava, která je ale oproti trojce méně ucelená a více zahlcena spoustou nových postav... a proto o nějaký ten mamutí chlup horší. ()

giovanni3

Postupný pokles kvality této série nadále pokračuje. Omílání již vyřčeného na podobný způsob také. K tomu samotný děj se soubojem s piráty na x-ý způsob taky nějak extra nebaví. Každopádně je zde nadále vtip a pohledný vizuál takže na ty 3z5 to postačuje ()

LexBarker

Poslední doba ledová je už jen průměrná animace.Postupem času se ztratila lehkost a vtip,zbyla jen akce a naši známí kamarádi z předchozích dílů,doplnění Sidovou babičkou(jakoby ji stvořil Z.Troška)a ježkokrtkem,který doplňuje maličké ňoumovité postavičky.Dětem se to ale líbilo a líbit bude,takže proč ne....P.S.Dabing mi u toho rozhodně nevadil,spíš si myslím,že filmu pomáhá. ()

Lukoboss

Ale jo, pořád si to drží laťku zábavnosti, chvílema to brnkne na city a jakýsi napětí, nicméně pořád je to oddychovka, která má ve 3D určitou sílu. Nevím, jaký je to s dabingem, ale originál bez titulků v kině byl hodně v pohodě. P.S.: O veverce/kryserce není třeba nic říkat - tradičně to nej z celýho filmu! :D ()

kenkaku

Čekal jsem další zával nových postaviček (a stalo se), obával jsem se ještě větší upozadění ultimátní dvojky Crash a Eddie (a stalo se), očekával jsem nehoráznou tragedii a sestup... a nestalo se! Nové postavy vůbec nevadí, Sid dostává posilu formou babči (a jako že grandiózní :)) a samozřejmě je tu i prostor pro ničitele světů kryso-veveráka (tentokrát už poučeného, že žalud je víc než ženská :D). Děj má dvě roviny (jak by tu někdo mohl napsat "tentokrát skupina nejde z bodu A do bodu B, ale dvě skupiny jdou z bodu A do bodu B ;)) proto je zde šance zapojit do děje hromadu postav co zapadají a mají smysl a tu cestu (cesty) obohacují. Díky tomu se člověk nestihne nudit a protože opravdu řádná postava není doslova protivná dostavuje se výsledná spokojenost na plný počet. Pokud bych tedy mohl srovnat nesrovnatelné a to letošní animákové rivaly Madagaskar 3 a Ice Age 4 tak Doba ledová vede na celé čáře a to dokonce s náskokem o několik bodů. ()

Šakalík

Je zřejmé, že prvotní půvab Ice Age už dávno vyprchal, přesto je to značka, která stále plní kina a tím i kapsy filmových bafuňářů. Když to vezmu kolem a kolem, tak jediný díl, který za něco opravdu stál, byla výborná jednička, a to proto, že to bylo prostě nové. Od té doby se – i přes zřetelný pokrok ve světě počítačové animace – víceméně jen kopíruje a vaří se z vody. Příběh je čím dál tím hloupější a postavy vyčpělejší, což je nejmarkantnější na veverce coby hlavní star téhle série, která je ve čtverce vyloženě trapná. Přesto má i Continental Drift místa, u kterých se divák zasměje. Nicméně nemohu se zbavit dojmu, že nám tvůrci Ice Age už nemají co říct – tvoří další díly jen proto, aby vznikly. A to je strašně málo. ()

danca044

Další skvělé pokračování. Příběh byl nápaditý, dobře zpracovaný a velmi jsem se u něj bavila. Nejvíce se mi líbila babička, ta je prostě perfektní. A ty veverky! Ty byly vážně moc roztomilé a jejich bojové pozice mě velmi rozesmály :-). Film nemá chybu. ()

Michelle8

Je to spíš průměr, taková příjemná věc na nedělní odpoledne, když nechcete nic náročného. Za babičku, ale musím dát 4 hvězdičky, ta byla dokonalá! :-) ()

LuciusWlk

Přidávám hvězdu za to, že jde o animák. Nicméně po zábavné trojce jsem čekal něco alespoň na této úrovni. Čtyřka mě ale upřímně zklamala. Pár světlých momentů a několik nových vtipných postav, ale jinak mi to přijde jako vaření z vody a vykrádání sama sebe. ()

slovan1

Určitě zábavnější než trojka. Scrat ze startu, ve filmu i na jeho konci opět nezklame a skvěle pobaví. Celý film je zábavný, vtipný, ani chvíli nenudí. Sid boduje a scény s ním patří k vrcholům filmu. Dobře jsem se nasmál. ()

Dinosaurier

Dobrý příklad, kdy trailer představí to nejlepší z filmu a zbytek už je prakticky o ničem. Proč ale v každém špatném animáku musí být nějaká super-cute postavička (aka Louis the molehog - krťožek?), která mě nutí mít ten film ráda? V tomto případě to tedy zachránila i úvodní scéna (oddělení kontinentů, kamenné hlavy, Sfinga) a Atlantida. ()

civrss

Čekal jsem veleprůser, ale díkybohu jsem dostal ještě docela stravitelnou pohádku. Čekat nějaký návrat k zábavě, jakou nám poskytla první Doba ledová je hodně naivní. Doba ledová 4 mi přišla hodně dětinská, mnohem více než předchozí filmy, ale nebylo to na škodu. Snesitelná výchova mladých mamutů. Mnohem povedenější než čtvrtý Shrek. ()

Sdoom

Děj nula, vtipů pár povedených, několik ovšem dost trapných, nové postavy v naprosté většině otravné, suma sumárum spolu s dvojkou nejslabší díl série. (HD, orig.) ()

MsUtahraptor odpad!

Nechutná slátanina trapných klišé, kterou pořádně "oceníte" až když Vás Vaše rodina nutí shlédnout to po sto dvacáté, zatímco ostatní spokojeně klimbají. ()

Wicky

První díl byl vtipný, bylo tam hodně akce a srandy a dodnes je to pro mě klasika, druhý díl už byl o hodně slabší než první ale furt snesitelný průměr, třetí díl je crazy zábavná, vtipná jízda s dinosaury a řadí se hned za první díl, no a tenhle díl už je jen takovou úsměvnou třešničkou na ledovém dortu. Hlavní postavy se mi ještě stále neohráli at už jde o vtipnou nebo akční scénu. Mamut je furt dobrej tahoun, šavlozubec trochu měkší něž v předchozích dílech, ale furt fajn, a lenochod Sid společně s veverkou jsou pro mě tady nejlepší a furt nejvtipnější. Dobré nápady tu pořád jsou, ale už jich není tolik a tempo tu jede furt stejně dobře. Konec s veverkou sice velmi přehnaný a trochu až idiotsky vtipný, ale to už jsou prostě amerikáni. 60% ()

Michelle75

Pro mě asi neslabší z celé dosavadní série. Noví hrdinové nejprotivnější a neošklivější co kdy byli. Nadruhou stranu dobrodružství na moři docela oridinální,stejně jako pár vyslovených hlášek, které pochopí jen ti nad patnáct. Řekla bych, že celý film je jako na houpačce, jednou nahoře a za chvíli dole. Dle dětských úsměvů a spokojenosti při odchodu z kina to však pro ty menší určitě stálo za to. ()

Wally

Zasmál jsem se a celý film byl docela dobrý....ale člověk si nějak uvědomí, že některé scény se už opakují a je to z velké části pořád dokola...někdo se ztratí a zbytek jej hledá až se všichni najdou a jsou šťastni až do dalšího tání, rozpadání kontinentů atd. V nejlepším by se mělo skončit.... ()

wooozie

Tak toto je opravdu hodně velký úlet. Neuvěřitelně nevtipné, řekl bych až trapné, nudné, od dvacáté minuty jsem se díval kolik zbývá do konce, až tak hrozná nuda to byla. Jednoznačně nejhorší díl z celé série, těžce nezvládnutý příběh, asi třicet postav, kdy je mi absolutně jedno, jaké mají postavy problémy a co zrovna řeší. Dřív jediná jistota byla veverka, ale tento díl nenabídla absolutně nic. Prostě tento film je absolutně zbytečný a jenom naplnil kapsy producentům, ale výsledná kvalita stojí za kulové. Řekl bych, že to je stejný krach jako Madagascar, ale i když v Ice Age byla jak animace, tak hudba obstojná, tak oproti Madagascaru to je bída. Celkově bych dal asi odpad, ale když si na to vzpomenu po čase, tak jsem se myslím jednou zasmál, takže 0,5* a jeden z nejhorších filmů tohoto roku! ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz