Many a Ellie mají již skoro dospělou dceru Broskvičku, která by se ráda stala členkou party mladých mamutů a také přítelkyní krásného mamuta Ethana. Ellie stojí za svou dcerou, ale Many si myslí, že to pro Broskvičku není vhodné. Je to klasický případ otce, který nechce vidět, že jeho milovaná dcera dospívá... Sidova ztracená rodina se náhle objeví a Sid je šťastný, že se na něj nevykašlala. To se ale velmi mýlí, jeho rodina se tu zastavila jen proto, aby se zbavila ještě i babičky, která už dost zapomíná a občas se chová podivínsky. Veverčák Scrat, který miluje žaludy, se pokusí jeden zasadit, jenže tím způsobí doslova katastrofu – dojde k posunu zemských desek a oddělení nejen kontinentů, ale také party přátel. Manyho rodina je na jedné straně a prudký mořský proud unáší opačným směrem Manyho, Diega a Sida s babičkou... Vtom se na obzoru objeví loď a přátelé se radují. Je to však předčasná radost protože to je pirátská loď a pirátům rozhodně nejde o to, aby naše přátele zachraňovali. Kapitán Gutt není žádný dobroděj a přátele zajme. Přátelé se však nevzdávají... (TV Prima)

Bollek

Celkem pěkný příběh, pár vtipných hlášek, povedené animace a dobrá hudba v pozadí. Co víc si přát? :) Scrat byl jako vždycky boží a ani bez něj jsem se nenudil a párkrát i pořádně zasmál a to je hlavní. ()

BaronDevil

Po dvojce, ktera nebyla nic extra, a po trojce, ktera byla dobra (3), opravdu vyborne pokracovani. Do kina jsems el s tim, ze nemam co jineho delat a odchazel jsem z kina rozesmaty a vysmaty. Vtipu je tam tentokrate vice nez dost (ale ne trapne prevtipovano). Dle reakci spoludivaku soudim, ze jsem se zdaleka nebavil jako jediny. Rozhodne zadne zklamany. Byl jsem na 2D, nevim jak by dopadlo 3D, ale pry je zvladnute dobre. ()

darkreider

Neubránil som sa pocitu slabých miest, kedy nie a nie nájsť na scénach to zábavné, ale aj táto doba ľadu podedila po svojich veľkých bratoch rafinovane vsadiť do deja sadu luxusných hlášok a scén, ktoré mi navodili veľmi solídny záchvat smiechu. Fakt je škoda, že medzi over-the-top scénami zábavnosť dosť klesne. Možno že niečo málo vtipov len nevyznelo v češtine, to overím pri orig. projekcii, každopádne hanbu ani toto pokračovanie nerobí. Skryté odkazy na staršie bijáky potešili. Ale recept na šťastie je neprekonatelný! Tá scéna je proste na medailu. ()

Rikky007

Zábava čistě pro děti. Z nějakého důvodu z Doby ledové udělali "Piráty z Atlantiku". Průměrné hodnocení je u mě jen za to, že se na to dá koukat, ale zapomenete o čem to bylo po pár dnech. ()

Dm1tr1j odpad!

Najväčší blaf z animákov za posledný čas, celú dobu sa nič zásadné nedeje a tá škaredá debilne sprostá opica nedá nikdy pokoj. Celá séria Doby ľadovej ide do koša už to nieje nič zábavné, takéto suché vtipy som očakával už aj v čínskych animákoch :/ tu som očakával vyššiu úroveň. Prepadák porovnateľný s prometheusom A to je čo povedať to bola sračka na aku nezabudnem aspoň rok.... ()

Alice02

To se mi nestalo už dlouho - v kině jsem se rozbrečela smíchy! Tákže: komedie jedině v podobě seriálové nebo animované. To je zaručená kvalita ;) Já bych tam nemusela mít tolik nových postav, ale díky nim se to pořádně rozjelo (Sidova babča) a děj byl alespoň "nějaký". Asi po15 minutách vám dojde, že děj tady ale není tím hlavním lákadlem filmu, je to spíš neuvěřitelné množství nadstandartních hlášek a vtipů, co vás bombardují od začátku do konce. Přijde jeden, po chvíli nějaký lepší a vy už jen čekáte, čím vás Doba ledová rozesměje v další minutě a dostanete zaslouženou porci upřímné legrace! Konečně nám vačičáci odhalili tajemství, proč si s ničím nelámou hlavu... ()

Jakubik

Ve filmu není absolutně žádná logika ale ve finále je to celkem jedno důležitá je zábavnost a té je tu jako smetí…opravdu jsem se neuvěřitelně bavil…povedená animace, napětí i příběh celkem ujde a každý si u tohoto filmu přijde na své jak děti tak dospělí… ()

Torgal

Dovolím si parafrázovať môj komentár k druhému dielu, lebo toto je skoro navlas rovnaký prípad: "Omnoho slabšie ako výborná trojka. Vtipný humor sa zredukoval v podstate len na Scrata (už aj ten je ale značne obohraný) a scenár pôsobí ako zlý vtip. Napriek krátkej stopáži sa tu v podstate nič nedeje a celý dej filmu je len vata. Dosť mi tiež prekážala "logika" prostredia - snáď nič tu nevyzeralo a ani sa nechovalo tak ako v skutočnosti. Chápem, že tento film je určený primárne deťom, ale toto bolo jednoducho priveľa. Veľké sklamanie." Dodám snáď len, že nové postavy (a že ich je veeeľa) sú všetky do jednej nevýrazné a žiadna z nich nie je nejak sympatická. Celý tento film je len varenie z vody, recyklácia nápadov funguje naplno a séria prešľapuje na mieste. Toto môže osloviť už len deti. 5-/10 ()

cogi

Na jedné straně úplná blbost, ale nemůžu říct, že bych se nezasmála. Naopak četnost smíchu byla celkem vysoká. ()

dandislav1991

Mě se to líbilo rozhodně víc jak trapná trojka! nejlepší byl ten velikonoční zajda, tomu jsem fandil:) Příjemně mi to zkrátilo cestu autem. ()

pepa3rd

U minulého pokračování jsem pěl ódy na to, jak další díly nemusí být nutně jen slabým odvarem vynikající jedničky. Bohužel se zdá, že to v případě Doby ledové platí, stejně jako u windows :-), jen u lichých pokračování. Čtyřka se snaží posunout děj kupředu, ale příliš se jí to nedaří a vaří, doslova i obrazně, tak trochu z vody. Akutní nedostatek vtipu a zábavy se nedaří zachránit dokonce ani jinak vynikající šavlozubé veverce. V podstatě tak nezbývá než doufat, že v příštím pokračování vezmou autoři opět humor do hrsti a pětka bude stejně skvělá jako jednička a trojka, když už se jí, vzhledem k tržbám čtyřky, musíme dočkat. 50 % ()

Ondr@932

Jak jinak než perfektní zábava v podaní mamutí rodinky, lenochoda a šavlozubého tygra. Prostě opět perfektní zábava! A navíc ta veverka nemá chybu :-D! Dávám 6/10 ()

cerbygerby

Říkal jsem si že už to ani nebude zajímavé, protože to bude buď přeplácaný, nebo o ničem, ale ani jedno se nenaplnilo a mě to bavilo.. Děj vystihuje název Země v pohybu + boj s opicí, animace suprová a i vtípky byly dobré, takže za mě 4* a 85% ()

GlamourCat

Těžko porovnávat s ostatníma, některá místa jsou dost vtipná a originální. Nicméně snaha zalíbit se mládeži všema těma "Nenávidim Tě, táto" byla trochu (dost) trapná a bolestně neoriginální. Kdyby se vykašlali na tohle téma, mohlo to být o dost lepší! ()

LadyEsik

Vybavujete si první díl? Jak jsme se poprvé setkali s Mannym a Sidem? Jak jsme byli unešení, co to je za úžasné nové filmové postavy? Sid se svým brilantním blbismem, Manny se svojí nabručeností a k tomu z vody se vynořivší mládě člověka, jehož matka se utopila. Ano, utopila, protože tak se to mělo stát. Nezachránilo ji modré z nebe, ani neroztrhla od sebe kusy ledovce, jak to udělal opičák Střevo ve čtyřce (takové neuvěřitelné výjevy toleruji jen Scratovi). Utopila se a všichni jsme to viděli. Bylo to dojemné a pravé. A setkání s Diegem, šelmou, která se stala beránkem. Která našla své srdce. Tyto tři postavy putují celým příběhem nezměněné. Možná to je taky vada na kráse, člověk očekává psychologický posun, kterým nemyslím slabomyslné zamilování se i Diega, která bylo tak klišéovité, že by se ve skutečnosti styděl až do morku kostí. Příběh Doba ledová byl nový, dojemný (Mannyho rodina, která zemřela). Nevnucovalo to dětem stereotypy a novosti, které nepřirozeně ukazují na 21. století (jak to propagovali ve 4. díle). Ne, ukazovalo to city, bylo to vtipné, smutné, dobrodružné a pravé. Druhý díl má na csfd.cz docela špatné hodnocení. Divím se, protože čtvrtý má dobré. Tento díl mě místy nudil, ale neviděla jsem tam moc klišé nebo obšlehlých momentů, kterými se to ve čtyřce hemží natolik, že si divák nestačí utírat zamlžené brýle, na které si nafuněl neuvěřením. Setkáváme se zde s novou postavou – Ellie, s dvěma vačičáky, kteří upřímně pobaví a s dalšími pravěkými zvířaty, která jsou roztodivně poloroztomilá. Děj se sice místy táhne jako sopel z nosu, ale přesto je to stará Doba ledová. Třetí díl. Údiv. Překvapivost, humor ani psychologie postav se nepohne ani o píď nahoru nebo dolů od předešlého dílu. Je to dobré, ale stále stejné. Stále stejná dávka všeho. Nikam to nesměřuje. Přichází rozčarování. Odehrává se to pod zemí (Cesta do středu země?), s dinosaury, je tam pár nových postav a opět drama. Nejsou to však rozhodně už ty ryzí emoce z jedničky, ty jsou dávno někde za horama. Scéna s plynem však skvělá. A jsme u čtvrtého dílu, ve kterém nás k veškerému neštěstí zklamou i postavy. Je to klišé. Je to kýč, stereotyp. Je to útok na mnoho děl, které se tam odráží jako v diamantu. Je to brakování již viděného, přeneseného na pravěká zvířátka. Z Mannyho se stává stereotypní otec, který zakazuje dcerce zábavu. Z dcerky se stává stereotypní holčička, které když tatínek zmizí, tak pláče, že se s ním pohádala a že za vše může ona, i když by si jen málokdo mohl myslet, že její otec zmizel na plovoucím ledovci, protože na něj byla zlá. Dále je tam vztah dcerky s ježkokrtkem, který píchá stereotypností bodlinami do očí. Kvůli partě své přátelství pomluví, pak si uvědomí, že láska, do které se zamilovala, je pablb a že se zbytečně zahazovala i s dalšími mamuticemi, které mají culíčky a hrají si na hloupé husy. Snaha o přiblížení se všem věkovým skupinám je neúnosná. Sidova babička je dalším jasným úkazem. Už jen fakt, že je mamutí dcerka celá nadšená z nějakýho floutka, přitom pár hodin před tím plakala nad ztrátou otce – ? Dále piráti, o bože, šavlozubá tygřice – to snad ne! Klišé nad klišé. Nezmiňuji ani ty logické nesmysly. První díl se snažil o věrnost a uvěřitelnost, ve čtvrtém opičák roztrhne ledovec, Manny se Sidem a Diegem proplouvají obrovskými vlnami a Manny nespadne atd. Že Scrat hoří a neuhoří nechám, protože Scrat je nesmrtelný Přesto ani ve čtvrtém díle nechybí chvilky, u kterých se upřímně smějete. Teď jsem se dokonce setkala se situacemi, kdy jsem měla stažený krk dojetím a děs v očích z hororové chvilky se Sirénami (jestli to byly Sirény). A Scrat OPĚT nezklamal. Jestli je někde zachována originalita, tak je to zde Konec opět úsměv trhající. ŽALUDATLANTIDA ) Sečteno a podtrženo: Od jedničky ke čtyřce klesá Doba ledová prudce dolů, přesto mi to nikdy nedá, abych se nepodívala, protože některé chvilky stojí za to. Animace však zůstávají stále dokonalé. () (méně) (více)

PEZ

Pokracovanie v style dvojky a trojky. Opat krajsia grafika, opat vela akcie, opat vela detskych vtipov, opat menej napadov pre dospelych. Napriek snahe vymysliet nieco nove, Ice Age seria sa zasekla na jednom mieste. A uz ani Scrat nie je co byval (osud mu poklada pod nohy uz ozaj extremne situacie). Obavam sa, ze evolucne to uz nepojde - ak chceme, aby nasa oblubena svorka prezila vsetko to topenie ladovcov, navrat dinosaurov a triestenie kontinentov, bude potrebna revolucia. Uvidime. Takto je to na jedno pozretie. Zaverecna akcna sekvencia bola natocena dobre, to treba uznat, ale Ice Age 4 ako celok vysumi z hlavy skor ako flasa otvoreneho sampusu. ()

KafuR

Slabší tři. Jediné, co chrání scénaristy od vyhazovu, je krysoveverka a Sidova babička, protože jinak se jedná o posté zrecyklovanou nenápaditou šaškárnu, ve které je smícháno všechno, co jsme už viděli v předchozích dílech a přitom bez přídavku čehokoli novátorského, které by tuto partu posouvalo někam dál. Nicméně pochybuju, že cokoli z těchto věcí bude malým capartům vadit, protože komické scény většinou fungují tak, jak mají, a navíc konec samotný je tak sladký, že rodiče ušetří po kině za zmrzlinu. ()

geek.ondra

Země v pohybu je super animovaná zábava pro celou rodinu které vlastně ubližuje pouze neskutečně jednoduchý scénář. 6/10 ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz