Boratův navázaný telefilm

• USA Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan (více)

Čtrnáct let po své první cestě do Ameriky se kazašský reportér Borat Sagdijev musí vrátit do USA, aby zachránil pověst Kazachstánu. Zde zasáhne Boratova patnáctiletá dcera Tutar, která mu překazí plány. Oba dostanou mnoho zajímavých lekcí o americké kultuře, politice a covidu 19. (HBO Max)

SHI-SHA

Nejlepší koronavirové překvapení :-). Jsem za tenhle sequel opravdu rád. Bylo to o něco slabší, než první díl, nicméně Sacha pořád umí. ()

BoXBe

Nejde o objevný film, ani co se Gullianiho týče. A je i otázkou, jestli je tahle forma v něčem účinná. Ostatně, dalo se čekat, že to bude takhle vypadat. This is v mnohém America Great Again. Snaha poukázat na slabiny US&A society čouhá tomu filmu jako sláma z bot. Jako by to byl, jen mnohem méně korektní, další díl SNL, gagů hodně, příliš mnoho hraných scén, zbytečně moc propřemýšlených, spousta nedořečeného v těch "autentických". Nemám moc pocit z dobrého filmového večera, to je asi největší zklamání, i přes to, že si uvědomuju, jaké vymýšlení a šílenosti kolem toho musely být při vzniku. Maria je sympatický objev. Shrnuto, vážím si toho, že si Sasha Baron Cohen udělal takovou práci, aby zabojoval s fake news, popírači holocaustu, s machismem a popírači roušek, ale asi to není ten způsob, kterým bych si to přál mít naservírované. ()

animaxis

Prvního Borata na rozdíl od mnohých nepovažuji za žádné komediální veledílo a na rozdíl od jiných mnohých ho zároveň nepovažuji za filmový vrchol trapnosti. V každém případě si myslím, že komu se líbila jednička, bude se mu nejspíš líbit dvojka a naopak. V první řadě mi připadalo stylové, že film vyšel vlastně jen chvíli po svém oznámení. To se moc často nevidí a považuji za obdivuhodné, že většina natáčení proběhla v tajnosti. Humor je tu většinou podobně vydařený jako před čtrnácti lety, ovšem místy už tu působí poněkud nuceně. Je znát, že improvizace tentokrát Sachovi v některých případech nevyšla tak, jak čekal, a v takových chvílích si ve filmu můžeme všimnout poněkud agresivnějšího střihu, který má dopomoci původnímu záměru. To z druhého Borata ale ještě vůbec nedělá špatné dílo. Jako film na odreagování funguje, jako společenský komentář ale jen jak kdy. ()

campix

Mně tohle úplně nepříjde zábavné. Problém jsem měl i s prvním filmem a podobné problémy mám i s většinou takto cílených filmů Sachy Baron Cohena. Nic nového. Nemůžu být ani zklamaný. Mě tenhle trapnohumor prostě nebaví a potil jsem se asi víc než většina reálných osob, na které Cohen udělal nějaký ten prank. Bakalova je sice oživení a Cohen také  dobře sleduje a paroduje všechny aktuální trendy. Bohužel Borat není nic pro mě. ()

LukeUp

Cohen je blázen a druhý Borat si bezesporu zaslouží velké ocenění, protože něco tak nekorektního v současné době natočit v Americe chce fakt odvahu. Jeho “dcera” výborně sekunduje a ikdyž někdy už je pár věci hodně za hranou, u Borata to ani nikoho až tak nezaráží. Za mě super pokračování, leč je trochu cítit, že to bylo místy šito horkou jehlou kvůli covidu, ale to se dá odpustit, když za to vlastně může stejně on. :D 70% ()

HorrFi

Dalo se čekat, že druhej Borat nedosáhne kvalit prvního Borata z roku 2006, ale i tak by si nejspíš nikdo na světě nedovolil v týhle době to co Sacha Baron Cohen a za to mu náleží uznání.. snad to někdy bude s dabingem protože dabing prvního Borata byl bezchybnej.. ()

StanislachKo

Genialita sa tomu uprieť nedá, ale treba na to mať aj žalúdok. Každopádne pobavilo a ustálo prekliatie byť sequel. Smiech nahlas síce bol, ale nikdy viac, prosím:-) ()

Radiq

Kdo zná Borata, nemůže ho nic moc překvapit, ale ta snaha hezky provokativně šokovat je přesně to, co černohumorné publikum potřebuje. A těm ostatním to přijde čistě trapné. Já sice miluju černej humor, ale co se týká tohoto filmu, jsem tak nějak na pomezí. Našlo se tady několik vynikajících scén, jako třeba tanec plodnosti nebo jak z Tutar vypudit dítě, ale propojit všechny ty šílenosti do jednoho filmu... to drhlo. Vycucat z toho to nejlepší a mít to jako samostatné krátké scénky, tak se skvěle bavím. ()

Idego

Borat se zaprvý okoukal a zadruhý rezignoval na společenskou satiru a trolling. Cohenova genialita spočívá v tom, jak dovede v přestrojení v lidech vyvolat falešnej pocit, že jsou mezi svýma, a ochotně pak ze sebe v nevědomosti dělají před kamerou totální kretény jen a pouze tím, že ukazují, kdo reálně jsou, a ždíme tak ty nejkontroverznější témata doby až na kost. Jeho Who Is America? nemilosrdně kosí všechno nalevo i napravo. I původní Borat byl nejvtipnější právě v těch interakcích Borata s reálným světem, a i když ty hraný části s Azamatem a medvěděm byly výrazně slabší než ty autentický části, fungovaly tam jako spojováky jednotlivých skečů, rámovaly je do koherentního příběhu, sem tam si udělaly prdel z východní Evropy a hlavně tomu filmu nedominovaly. Borat 2 ovšem ten poměr trollingu a spojováků otáčí a je to vlastně jen jeden předlouhej hloupej spojovák cca tří výraznějších reálných scén. Celkem je jich tam teda víc než tři, ale ty ostatní jsou tak unylé a neprůbojné, že prosviští kolem, ani o nich nevíte. Kvůli tomu pak ve filmu poutá daleko větší část pozornosti ta čistě hraná část, která je bohužel hraná strašně blbě. Pořád dokola se tam opakujou "vtipy" o jednání s ženou-dcerou jako s dobytkem, což se omrzí už po 10 minutách a každý další zavření dcery na noc do klece už je jenom trapný, motiv zaostalýho Kazachstánu už po 14 letech taky nefunguje a obecně scénáristicky je to tragický. Některý scény dokonce ani dějově nedávají smysl, zato je z nich cítit, jak moc potřebovali tu hranou část ohnout tak, aby dovedli z natočenýho autentickýho materiálu poskládat nějakej příběh (a moc se jim to poskládat nepovedlo). Ve výsledku to připomíná víc než než famózní Who Is America připomíná Troškův Kameňák. Prostě to není ani chytrý, ani vtipný, spíš jenom trapný. Reálnej trolling žádnej, je to repetitivní, ohraný a bez koulí. Palec dolů. ()

Triple H

Opakovaný vtip nie je vtipom. Ďalšia záplava hrubozrnného humoru, v ktorej je utopených niekoľko podarených momentov. Cohen sa stále snaží šokovať, ale aby ten šok nebol len blbá nechutnosť, mal by za ním byť určitý zmysel - a ten tu veľmi nie je, hoci sa film tak tvári. Ono moralistické poukazovanie na sexizmus, primitivizmus, pokrytectvo, malomeštiackosť a podobné poklesky americkej spoločnosti už druhý krát pôsobí viac ako naaranžovaná maniera, než trefné nastavovanie zrkadla. Ilúzia skutočného kvázi-dokumentu je fuč a ja nepovažujem za o niečom zásadnom vypovedajúce, že predavač v obchode kašle na Cohenove poznámky o cigánoch a pod., a len sa mu snaží predať tovar. Či už sú niektoré scénky nahraté, alebo nie, často pôsobia tak, že Cohen jednoducho buzeruje a provokuje obyčajných ľudí a každý mu na to kašle. Zaujímavé mi ale prišli zábery z Trumpových predvolebných mítingov - na nich prítomná zostavička americky špecifických vidlákov je pomerne fascinujúca. Aj táto scénka vo mne ale vzbudzuje dojem, že zatiaľ čo prvý Borat bol apolitický a snažil sa všeobecne triafať do úzkoprsosti a tuposti, dvojka je v zásade len svojská predvolebná agitka demokratov. Aj Cohen starne a z niekdajšieho buriča už je "len" človek so svojím miestom v systéme. Práve toto ale onomu naoko tvrdému a nekompromisnému humoru tupí zuby - už to nie je v srdci rebélia, už sú to len greatest hits profesionálneho cirkusanta, ktoré sa síce tvária anti-systémovo, ale v skutočnosti sú anti-systémové asi ako keď John Lydon ako 60-ročný spieva "Anarchy in the UK" potom ako mu došli peniaze za reklamu na nátierkové maslo. Skrátka job ako každý iný. ()

UhLee

(6/10). V dnešní době už je všechno možné a všechno je náročnější. O to víc šokovat. Sacha se hrozně moc snažil, ale moc to nevyšlo. Vyšlo to co se týče vtipů a tak.. Vtip s upadnutím hlavy mě naprosto dostal. Ale moment překvapení, který měla jednička, tak to tady nenajdeme. I ti lidé se mi zdají takový vlažní. Asi vybírali schválně takové podivíny a úchyly, aby si byli jistí, že Borata nikdo nepozná. Ale je vtipné, že to sám Borat na začátku přiznává. Že to už nebude tak jednoduché s tím napálením lidí. Místy se to vede, ale jinak je to takové moc na sílu. Ale smutno je mi tady je dost.. Z těch lidí, které jsem tam viděl heilovat, urážet Obamu a tak.. Aspoň to všichni uvidí, jak jsou místy Amíci fakt divní. ()

filmmovier

Dvojka mě bavila minimálně stejně, jako jednička, dost možná ještě o něco víc. Stopáž je sice větší, ale to vůbec nevadí, protože je tady neuvěřitelná hromada nápadů, fórů a ne až tak fórů, je to i tentokrát naprosto neuvěřitelně zábavné a ještě mnohem větší hvězda, než Sacha je jednak Rudy Giuliani a jednak moje nová láska, překrásné, roztomilé a naprosto úžasné zlatíčko Maria Bakalova. Dvojka sice zestárne mnohem rychleji, než originál (respektive je neaktuální asi už teď), ale ten výsledek, navrch s geniální pointou, prostě i tentokrát fakt stojí za to. 95%. Nejzábavnější film od prvního dílu, a to je opravdu hodně co říct. ()

Mrkvič

Nebyl jsem nadšený ani z prvního dílu, ale ten byl ještě alespoň zajímavý. U nového Borata jsem v polovině usnul. Scény z Kazachstánu super, ale potom všechny ty pokusy o "jako" opravdové blbnutí před skutečnými lidmi, to fakt ne. Trapný, nezábavný, nezajímavý a většinou ještě navíc nahraný. Ale pokud zvládnu dokoukat někdy druhou polovinu, jednu hvězdičku třeba ještě přidám. ()

Lachtaan

Nad původním Boratem jsme se váleli smíchy ještě na základce, kdy nám tak prostoduchý humor nadměrně stačil, přestože jsme určitým vtípkům vlastně ani nemohli ještě porozumět. Sacha se po dlouhých čtrnácti letech rozhodl jen tak z nudy vytvořit pro Amazon pokračování a z určité nostalgie k první ulítlé kazašské návštěvě na půdě USA jsem i s odporem k prostým americkým komediím druhého Borata zakusil. Kdyby se tak trefně nevěnoval největším událostem moderního světa, asi bych jej zametl pod koberec. Takhle jsem se místy skutečně pobavil. ()

dvopet

Je to sice celé aktuální, ale je to vlastně málo ostré. Bezzubé. Cohen navíc používá už všechny dříve ověřené fígly. Jenže jak ostré by to mělo být? Realita dneška s útokem na Kapitol či našimi domácími popírači viru a očkování s Davidovými hvězdami na klopách, posouvá veškerou tvorbu na samou hranici toho, kdy je ještě možné dělat fungující společenskou satiru. ()

Johnny.ARN

Odkladal som to, mal som obavu, nechcel som si pokaziť spomienkový optimizmus z jednotky. Na moje veľké prekvapenie, dvojka je presne tam, kde má byť. Vtipná, trefná, nachytávacie scénky opäť posunuté. Ostala nejaká základná kostra, chýba tomu možno viac hlášok, ktoré sa zaryjú pod kožu. Vyvažuje to ale dcéra, ktorá by si sošku zaslúžila ako nikto. Tá si to celé ukradla pre seba, skvelý prerod, perfektne sekunduje a asi si to natáčanie aj užila. Možno trochu viac politické, ale tak na niečo to postaviť museli. Ja som sa náramne bavil a teším sa na druhé pozretie s cz dabingom. Snáď tam niečo vymyslia a pôjdem do kolien. 4 z 5 ()

Tosi

Na legendární jedničku si občas vzpomenu ještě dnes, ale tohle pokračování už je jen slabej odvar. ()

oveckaoa

Od prvního dílu sešup hodně dole což je smutné jelikož první díl je starý 14 let a místo, aby zde byl viditelný progres je to naopak. V celém filmu jsou zhruba pouze 3 vtipné scény a hlášky (pohádka o vagíně co snědla svou majitelku, scéna u té černošky co mu hlídala ´´dceru,, a ta píseň o koronaviru) jinak zde není co ocenit. Oproti jedničce ubylo kontroverzních rozhovorů asi , aby ho méně lidí žalovalo jde zde vidět i určité opatření jelikož někteří lidé jsou rozkostečkovaní, aby jim nešlo vidět do tváří a naopak jedna fekální scéna je vyloženě hnus . Konec už je vyloženě trapný a navíc popírá jak první tak tento díl. P.s. pro zajímavost porovnejte scénu tady v synagoze (která jde vidět jak je hraná kdyby tam takhle došel nikdo by se s ním , aby nebavil) s scénou co byla v jedničce jak měl pronajatý ten dům a myslel si, že na něho útočí židé zatímco v jedničce to bylo vtipné zde to hýří trapností. 40 procent asi nejhorší počin od něho to i ten Diktátor byl vtipnější a to ho nemusím ještě, že to nešlo do kin jelikož za tohle dat prachy by mě bylo líto. ()

YumiOkami

ty republikani jsou fakt hovada. super film, nejdrive jsem chtela hodnotit za 3, ale ten konec byl fakt uzasny. Borat for president!❤️ ()

Music vévodí letošním Zlatým malinám

Music vévodí letošním Zlatým malinám

24.04.2021

Proběhl 41. ročník vyhlašování anticen Zlaté maliny (Razzies), které jsou každoročním oceněním pro ty nejhorší filmy a tvůrčí výkony uplynulého roku. Ač si největší počet nominací vysloužily snímky… (více)

Hvězda Borata si zahraje v novém hororu

13.03.2021

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby

01.03.2021

V noci z neděle na pondělí proběhl 78. ročník udílení cen Zlatý glóbus a celý ceremoniál se z důvodu pandemie odehrával ve velmi úsporném duchu s minimem přítomných diváků a ze dvou lokací najednou.… (více)