Komentáře uživatelů k filmu (752)

 • verbal
  **

  Myslím, že se Abrahám bude pěkně obracet a na čele v Mount Rushmore se mu vytvoří pár prasklin, až zjistí, že z něj nějaký Rusák zase udělal totálního kokota. Navíc vytvořil nebezpečný precedent, který může mít až dalších 42 dílů! Těch 42 je jen takový rasistický vtípek, protože negři se přece nepočítají. Takže ze startu dávám pět, jednu ubírám, jelikož to byla strašná pičovina, druhou uzmu, protože představitel hlavní role je těžce nesympatická držka a třetí jde do prdele jen tak z rozmaru, abych nasral všechny ty otylé, třináctileté chlapečky, co to tu zběsile čtyřkujou a pětkujou. A sérií může zachránit snad jen Bill Clinton: Lovec felací.(11.10.2012)

 • Radyo
  ***

  50%. Tak trochu jiný pohled na legendárního prezidenta Lincolna a jeho boj proti otrokářství. Mělo to i dobré momenty... A hlavní hrdina trochu připomíná vizáží Liama Neesona v prenatálním stádiu. :-P(8.2.2020)

 • Enšpígl
  **

  O víkendu jsem se krmil krapet naročnějšíma kouskama, takže jsem potřeboval něco, co by mě jenom trošku omrdlo a zase šlo dál a tenhle biják je přesně takovej, mírně omrdne a jde dál.(31.3.2014)

 • Malarkey
  **

  Vlastně se už nedivím, že americká mládež je tak tupá. Dokud se v Americe budou točit takovéhle filmy, nebude snadné neuvěřit, že první Americký prezident Abe Lincoln lovil v minulosti upíry…a pokud ho kousli a stal se z něj nějakej ten padlej upír, tak je loví doteď. Timur to natočil dobře, což o to. Amerika slyntá po těhlech efektivních kejdách. Hlavní postava mě ale dost rozčilovala a stejně tak i celkový příběh. Nu co, tušil jsem to.(18.12.2013)

 • Cervenak
  *

  Obludná chujovina, ktorá sa navyše celý film tvári smrteľne vážne. Veľmi zle zrežírované, nulová atmosféra, scenáristické skratky a skoky na zabitie, herci kolosálne nesympatickí. Ešte aj to gore je slabé. Jedna hviezdička za ultracheesy akčné scény s koňmi a vlakom, aspoň tam sa Timur vybláznil. Jasná sračka leta 2012.(17.10.2012)

 • T2
  **

  Rozpočet $69miliónovTržby USA $37,519,139Tržby Celosvetovo $116,008,407Tržby za predaj Blu-ray v USA $8,036,831 //počet predaných kusov 402,141Tržby za predaj DVD v USA $6,003,465 //počet predaných kusov 371,040║ Bekmambetov v plnej béčkovej kráse, kolosálny úlet ktorému ale chýba patričný nadhľad aby sa dal užiť plnými dúškami. Slušná akcia, trikovo kolísavé ale aspoň snaživé a za ten rozpočet človek dostane viac než by čakal, ako taká popcorňová traškarina sa to dá porovnať s výplachom ako Bojová ľod. /40%/(29.10.2012)

 • Marigold
  **

  Fajn, v roce 2004 Timur a jeho parta zjistili, že se i v Rusku dá udělat moderní a konkurenceschopný blockbuster, v roce 2008, že pokud se jejich trochu zastaralá "hyper-efekt-slow-motion-bullet-time" metoda aplikuje na dostatečně ujetý a rozverný materiál, je pořád celkem wanted a v roce 2012 se tímhle nepříjemným experimentem vyjevilo, že z módy vyšlé postupy možná udrží akční béčko, ale jen těžko akční béčko nabalené olovem patriotismu, vážných (a mizerně natočených) scén i charakterů, které se vás celou dobu snaží přesvědčit, že 16. americký prezident porcující upíry postříbřenou sekerou je něco celkem realistického. Kdyby se film zřekl nablblého patosu a snahy vážně začlenit zcela dementní motiv zubatých otrokářů do dějinného rámce, mohla to vlastně být docela obstojná prča. Jenže ono se to tváří vážně a místo, aby to přímočaře bavilo, to prudí (jistě ušlechtilými) citáty. Jak mám ale sakra brát vážně výroky typa, který se chvilku tváří jako ztělesněná státnost a vzápětí mává sekerou ve slow-motion? Zaplať pánbůh, tak moc jsem ještě nezblbl. Timur se hrdě přiřadil vedle Rolanda, otázka je, kolik let mu bude trvat, že si ze sebe začne dělat prču jako maestro Emmerich... P.S. Uznávám, Bekmambetov je pořád hodně spořivej tejpek. Za 70 melounů pořídit takovou divočinu, to je hodně fiskálně zodpovědný. Možná by si ho měl vzít "Kalousek: Lovec schodků" jako poradce.(11.7.2012)

 • Shadwell
  **

  V případě filmu Abraham Lincoln: Lovec upírů nelze než pojednat o filmových žánrech. Ty se dají dělit do dvou skupin. První zahrnuje postavy, lokace či kulisy, čili takový sémantický žánrový slovník společných znaků, která žánr utvářejí, jako třeba vesmírné lodě ve sci-fi nebo kovbojové ve westernu. Druhá skupina zahrnuje oproti tomu spíše emoce, které žánr navozuje, od veselosti přes sklíčenost až po strach. Sémantický přístup zdůrazňuje prostě stavební bloky žánru, zatímco emoční přístup dává přednost strukturám, do nichž jsou tyto bloky poskládané. Po většinu kinematografie bylo vše v nejlepším pořádku. Žánrový slovník totiž odpovídal dané emoci, jinak řečeno tragédie byly tragické a komedie komické. Pak kdosi objevil, že slovník dané emoci vlastně vůbec odpovídat nemusí a že se na tom dá dokonce postavit velký film jako Mash (válka a humor) nebo 2001 (sci-fi a vážnost). Udělat z komedie něco velmi tragického, jak to provedl Chaplin, nebo naopak dodat vážnost brakovým dobrodružným žánrům, kupř. Tenkrát na Západě, je skutečně jednou z cest k velkému filmu. Možná je to dokonce jediná cesta a jiná ani neexistuje. Zádrhel spočívá v tom, že dnešní doba, která doslova nahrává všelijakých žánrovým křížencům, mashupům a crossoverům, jde ještě dále a míchá mezi sebou i různé emoce a různé slovníky. U emocí to je v pořádku. Není problém smíchat třeba tragédii s komedií, na čemž stojí trademark mnohých českých filmů, nebo dokonce extrémní tragédii (horor) s extrémní komedií (výsměch), jak se to přihodilo v Chatě v lesích. Problém nastane, míchají-li se různé žánrové slovníky, příkladem budiž western a sci-fi v Kovbojích a vetřelcích, nebo seriozní historické drama s upírským béčkem v tomto případě. Zvlášť když se míchají 1:1, a nikoliv alespoň v nějakém proporčně vhodném poměru v duchu zlatého řezu, kde by jeden ze slovníků převážil na úkor druhého. Není pak divu, že v takových filmech hlubiny nevkusu a bezradnosti slaví své sváteční okamžiky a že ducha spíš urážejí, než osvěžují.(30.10.2012)

 • Dever
  *****

  // Distribútor: Fox // Počet premietajúcich kín v USA: 3,108 // Otvárací Víkend USA: $16,306,974 //(7.11.2012)

 • LIVINGDEAD
  odpad!

  Vyloženě odporně nesympatický herec Benjamin Walker zkazil celý fil. Na tu prdel se prostě nedalo dívat. Navíc, film, jako běžný TV film na Nově, zcela zbytečný film o upírech. Jít na to do kina, tak si hlavu proženu kulkou.(14.10.2012)

 • Fr
  **

  ,,UPÍŘI BYLI V NOVÉM SVĚTĚ PO STALETÍ. VRAŽDILI DOMORODÉ KMENY A PRVNÍ OSADNÍKY. ZANECHÁVAJÍ ZA SEBOU SMRT. SPADÁ TO NA NÁS, ABRAHAME. NA LOVCE. DRŽET ROVNOVÁHU, POSTARAT SE O TO, CO ZŮSTÁVÁ LIDSTVU....“ /// Manžel, právník, prezident a člověk, který bojoval proti temnotě. Narodil se …. (a kurva, teď si nejsu jistej, jestli ste připravení na pořádnej životopis…). Život 16týho prezidenta USA je podanej zábavnou formou a tak bude mít Steven (se svojí nudou) asi smolíka. Pravda, zpočátku jsem nechápal, proč tady mrskáte 2*. Jasně, ta neuvěřitelná ,,opravdová“ síla je fakt síla, a nechce se mi věřit, že by někdo dokázal setnout strom jednou ranou…., ale naštěstí to vyrovná fakt, že upíři existujou a Lincoln taky žil, páč já bych nemohl čumět na film plnej nesmyslnejch věcí. Frajer vrhnoucí koněm se nevidí každej den, ale postupně toho začínám mít tak nějak dost, i když většinou na těhle ujetinách ujíždím. Patetický kecy – no bóže. Barevný filtry, že Korejci šáhnou do trenek – super! Příběh? A kurva. Tady někomu během psaní kurevsky hráblo a ještě tím nakazil Timura (a jeho partu). Chlape, já miluju tvůj smysl pro akci, to fantastický vidění akčního světa, ale to co ve Wanted dávalo smysl, tady prostě nefunguje (tady bych si dovolil upozornit na ,,umírněnost“ Priesta). Film o chlápkovi co stvořil národ plnej svobodnejch lidí, tak udělal vrásky nejen fandům akce, ale zřejmě i Václavovi (neklesej na mysli kamaráde, trochu tu biografii pooprav, přidej zombíky a oslov Trošku…). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu, kterou v roce 2010 napsal Seth Grahame-Smith číst nebudu. 2.) Miluju, když chlápek chlápkem rozmlátí budovu. 3.) Páč Letec, F.L.Věk a Babička jsou nudný sračky. 4.) Thx za titule ,,-OverLord-“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ ne(15.10.2012)

 • B!shop
  ****

  Tak ani tentokrat me Timur nezklamal. Samozrejme se nejedna o zadny veledilo, nicmene Timur dobre skloubil historickej film, kterej se sem tam otre o nejakou pravdivou udalost, s prachobycejnym beckem o lovcich upiru. Necekejte zadny skvely herecky vykony, herci jsou dost nevyrazny, ani buhvijak promakanej scenar, ale 100 minutovou zabavnou oddechovku, kde se sice nebojuje nepretrzite, ale kdyz jo, tak to stoji za to. S nejakou brutalitou si Timur hlavu nelame, atmosfera skvela a na akcni sceny je radost pohledet, i kdyz misty nejakej trik drobet ulitne a akce s konma uz je precejen krapet moc. Nicmene ja jsem spokojenej a nevidim duvod cpat filmu 2* jako vetsina ostatnich.(5.11.2012)

 • JFL
  **

  Další velký fail fanboyovské a diskusákové popkultury, který ukazuje, že co se chvilkově ujme v podobě psané fikce na internetu potažmo v knihkupectvích (po předchozí reklamní masáži a šeptandě na sociálních sítích), prostě neutáhne finančně náročný filmový projekt. Stejně jako "Iron Sky" a ostatně celá móda absurdních fikcí, kde se reálná historie či klasická literární díla kombinují s motivy brakové fantastiky, je "Abraham Lincoln: Lovec upírů" prostě jen one-trick-pony, který nepřináší nic víc, než je vyřčeno premisou. Na rozdíl od jedenáct let staršího "Jesus Christ Vampire Hunter" staví autor parafrázovaného životopisu amerického prezidenta nikoli na absurditě svého nápadu, ale maximálně se soustředí na skloubení historických reálií s fikčními prvky. Jako by prostudování života Abrahama Lincolna mohlo ospravedlnit, že se zde jeden vtípek rozvádí na stovky stran knihy i stovku minut filmu. Jenže čistě z důkladnosti nelze vykřesat zábavu či podívanou, na což filmový "Abraham Lincoln: Vampire Hunter" dojíždí i ve své režijní realizaci. Vizuální onanista Bekmambetov zaplňuje stopáž pečlivě renderovanými obrazy a rozšafnými zpomalovačkami, které ovšem svou nekonečností diváka přesytí a ve finále až otráví. Za esenci celého projektu lze brát digitální smítka prachu, která poletují v každém záběru - kultura povrchu dosáhla ve své obsesi až na mikroskopickou úroveň. Ale stejně jako totožně načančané kýčovité obrázky z tržnice nejen že takové záběry nenesou žádné emoce, ale ani nedokážou upoutat pozornost.(11.7.2012)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Mně se to Líbilo! Herec vypadal jako Prasečí Zadek, Noa, ale tady nejde o Herce jak o Kvalitu Filmu! Super Efekty + zpomalené Záběry, Jedna z nejlepších Upířin Poslední Doby, já si vybavím kvalitní jen dvě a to Wir Sind Die Nacht a 30 Dní Dlouhá Noc!(14.10.2012)

 • Skejpr
  **

  Bekmambetov to tam pořád má, akci zvládá s přehledem, záběrům dokáže dát velmi osobitou stylizaci a dynamiku má v malíčku. I s velmi zvláštními triky si dokáže pohrát a předložit tak poměrně opulentní a zajímavé akční momenty. Bohužel, způsob, jakým je film odvyprávěn je takřka žalostný. Absolutně postrádá jakékoliv propojení, omezuje se skutečně jen na jednotlivé scény, které kolikrát nepřesáhnou plochu dvou minut, ale postrádají jakýkoliv dramatický oblouk. Vinou toho postrádá Abraham jakýkoliv tah na branku a namísto, aby gradoval, v podstatě jen plyny a ani nezvládá pořádně bavit. Což je škoda, protože parametry na to má. Benjamin Walker v hlavní roli je výborný, stejně tak M. E. Winstead. O to větší je tedy škoda, že nedostali možnost řádně vyniknout..(27.7.2012)

 • xxmartinxx
  **

  Pokud se ujme rčení "jestli nedáš pokoj, hodím po tobě koněm", stál tenhle film za to. Jinak spíš ne.(11.7.2012)

 • Dragoni
  **

  Je to asi jako koukat na Matrix v dokumentu o Abrahamu Lincolnoj, který je točen v prostředí z Interview s upírem a dovednostmi z Legend of the Drunken Master.(7.12.2012)

 • choze
  *

  Wanted byla šleha, ale tohle Timur totálně prosral. Nic proti prznění historie ani ultrabéčkovému námětu, právě naopak, ale tady je všechno špatně - unylý hrdina i padouch, ještě unylejší děj a tempo, akce je zpomalovaná až do otravnosti a humoru je hodně poskrovnu. A odpudivě počítačové to je až to bolí.(17.10.2012)

 • Segrestor
  **

  Tak jo a co bude příště? Charles de Gaulle jako sběratel skřítků z Narnie?(30.3.2014)

 • robbiee
  **

  [imdb: 6.2/10] | me: Šialenstvo plné dier... Ak by len to, ale voľba hlavných predstaviteľov je tiež veľmi nešťastná a tak sa počas celého filmu pozeráme na nesympatciké tváre medzi ktorými neexistuje žiadna chémia. Zákony a pravidlá na ktorých je tento príbeh postavený sa s ubiehajúcim dejom rozpadávajú ako tvár upíra po rane sekerkou zatiaľ čo nelogickosť nadobúda enormné rozmery. Celé čo tento film drží na hranici únosnosti sú efektné (slow motion) scény boja v ktorých sekera hrá prvé husle, čo však ani zďaleka nevykompenzuje už spomínané abnormality. A pritom to vôbec nemuselo dopadnúť takto. Stačila by len šikovnejšia voľbu postáv a hneď by to malo iný charakter. [2 *] If vengeance is all you seek, you will never be able to save mankind. Fight this war with me, not for one man but for the whole world... Mr President. (15.10.2012)

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38