Emma a Adam jsou dávní přátelé, které osud několikrát svedl dohromady. Jejich další setkání však bylo osudové. Doktorka Emma potřebuje sexem vyventilovat náročnost a stres ve své profesi, Adam se rozhodl pustit city k vodě z bolestivějších důvodů. Poslední přítelkyně ho podváděla s jeho vlastním otcem. S Emmou se nezávazně vyspí a ta přijde s na první pohled dokonalým nápadem − budou se scházet výhradně jen kvůli sexu. Ovšem pod podmínkou, že vztah skončí v momentě, kdy kdokoliv z dvojice bude očekávat víc. Co začalo jako ideální řešení jejich fyzických potřeb, bylo postupem času čím dál komplikovanější a přerostlo v něco víc. Oba se s tím budou muset vypořádat a najít odpověď na klíčovou otázku. Mohou mít dva přátelé sex bez lásky? (TV Nova)

Rosaviva

Taková normální romantická komedie, která nenadchne, neurazí. A mě baví dívat se na to, i když předem vím, jak to skončí. Natalii Portman a Ashtonu Kutcherovi to spolu docela slušelo a já se nad některými vtipy opravdu velice bavila, viz. mrkve místo kytek a nebo večeře s tátovou novou přítelkyní. Dávám slušné 3* btw. Nahý Ashton by stál za hřích. "You can´t fight with me, you´re miniature. You fight like a hamster" ()

GilEstel

Hodně obyčejná romantická komedie, která ve výsledku není ani moc komická, ani příliš romantická. V mnoha ohledech nedotažený film. Mělkost postav a nelogičnost, která je v tomto žánru tradiční, je v kombinaci s nedořečením vedlejších zápletek balvanem, který táhne snímek je dnu. Stačí zmínit zápletku z dětství, vztah dcery k matce, vztah Emmy k nadřízenému doktorovi a druhému nápadníkovi atd. Film až příliš sází na hlavní herecké duo, ale ani zde to moc nefunguje. Nathalie Portman a Ashton Kutcher se k sobě vůbec nehodí. Navíc ona, ačkoli je dobrá herečka, zde jsem jí tu roli (hlavně v začátku) vůbec nevěřil. Role jí nesedla. Nicméně pokud máte rádi sexy idola Kutchera, hvězdu hitů jako HELE VOLE, KDE MÁM KÁRU?, kolouška Demi Moorové, tak neváhejte a honem si hvězdu přidejte. 45% ()

Rominator

"Fuck budies" kamarádi na sex pro romantickou komedii hodně netradiční námět aneb z postelových hrátek k lásce? Může tohle fungovat? ()

Vančura

Romantická komedie, která není ani vtipná, ani romantická. Po všech stránkách průměrný film, který profrčí sály multikin a po pár měsících si na něj nikdo ani nevzpomene. Natalie Portman je zde okouzlující jako vždy, ale to tak nějak patří k věci :) Ke cti jí přičítám i to, že ve filmu nic neukáže a jde tak proti proudu svých kolegyň, které se svlékají na povel (stačí si třeba vybavit většinu ze současných českých komedií, kde se to nahatými herečkami jen hemží, a ještě se za ty jejich holé zadky a prsa rozdávají Čeští lvi, a jsme doma). "Hlavně nezávazně" rozvíjí už hodně profláklý motiv: párek si na začátku naivně domluví, že půjde jen o sex bez emocí, aby to časem samozřejmě jeden z párku porušil a do druhého se zamiloval. Z filmů z poslední doby se mi vybavuje podobný snímek "Lítám v tom", který shodou okolností natočil Reitmanův syn Jason v r. 2009 - a nutno říct, že syn zde dává otci notně na frak a hraje úplně jinou ligu. "Lítám v tom" je po všech stránkách lepší, což ale platí o většině filmů, které rozvíjí podobný motiv, namátkou třeba "Pornografický vztah" z r. 1999 od Frédérica Fonteyna. Co mě na "Hlavně nezávazně" iritovalo nejvíc, byla vulgárnost replik filmových postav, která se k filmům tohoto žánru nehodí. Osobně doufám, že se z filmů tohoto typu nestane jakýsi trend, který žánr romantické komedie posune daleko za hranice, kam si před pár lety ještě nikdo netroufl. Protivně lascivní a lacině vulgární film. ()

kingik

Pozor, neplést s typicky romantickým filmem. Ačkoliv má k němu nejednou nakročeno, tahle love story si troufá bortit všechna tabu. Od menstruace přes lesbickou lásku až po homosexualitu. Za scénářem filmu je možno vycítit ženu a opravdu tomu tak je. Scenáristka Elizabeth Meriwether ukázala svoji dominanci a donutila, jinak většinou slušného režiséra Ivana Reitmana, aby se pustil na tenký led komedie s prvky hrubozrnného humoru, jež řeší vše jakoby se nechumelilo. A ústřední dvojka se snad ani potkat neměla, protože jejich vztah už od puberty nabral povážlivý směr, který vyvrcholil postelovým románkem, ale na vztah se ani jeden necítili. Tedy opět žena rozhodla, jak se po vášnivém milování jejich vztah bude ubírat. Budou zkrátka kamarádi na sex, zavolají si, kdy si to budou chtít spolu rozdat, ale jinak si každý ve svém osobním volnu bude dělat co chce. Tedy do doby, kdy jeden na druhého začne žárlit. A taky co mohla hlavní mužská postava dělat, když mu vlastní fotřík spí s jeho mladou bývalkou. Tenhle film nejde pro vulgární výraz daleko, otvírá odvážná témata, ale s nahotou se moc nechce vystavovat. Natalie Portman se dostane max do spodního prádla, ale Ashton Kutcher neváhá odhalit zadek. Není to jen film pro zasmání, já se zdráhám označit ho za ryzí komedii, protože prostor k zamyšlení tady také zůstal, ale v až v agresivně pojatém vyprávění nám scenáristka servíruje vše s takovou vehementní samozřejmostí a nekompromisně, že divák nestačí žasnout. Sotva divák rozdýchá jednu scénu, už se na něj vyřítí velmi originální další scéna, a tak to jde až do konce, který přece jen nějakou tu romantiku dopřeje, ale i tak scénář na ni pohlíží dost z výšky. Natalie Portman zvládá svoji roli dokonale a Ashton Kutcher když chce, tak umí hrát velmi umírněně, bez pitvoření. Vedlejší role jsou rovněž obsazeny zajímavě. Kevin Kline si jako věčně chtíčem obdařený táta odehrál své a Cary Elwes na malém prostoru ani zaujmout nemohl, zvláště když byl ve filmu téměř k nepoznání v blond image. Sice nevím, kde scenáristka čerpala svoji inspiraci, ale pokud z osobní zkušenosti, tak jí máme co závidět. 90% ()

Payushka

Text distributora zní jen jako výsměch: „Kam se ten svět řítí? Tahle otázka napadne snad každého, kdo pozná ústřední pár velmi originální romantické komedie hollywoodského veterána Ivana Reitmana.“ Já bych minimálně věděla, kam se Reitman řítí (a rýmovalo by se to). ()

gilmore_girl

Chm, dalsi film o holce, ktera si chce uzivat sex bez lasky (to ji bastime!) a hodnem chlapci s dobrym srdcem, ktery se po prvnim sexu zamiluje az po usi (no jiste!) a hodla zvraceny pohled one divky na lasku zmenit rytirskymi kousky. No proste na pest!! Navic nesdilim zdejsi vetsinovy nazoz na Portmanovou - mne nikdy neprisla jako buhvijaka herecka, ale tady je vylozene priserna. Kutcher je z nich dvou ten prirozenejsi a uveritelnejsi. Pokud ale pominu spatny vykon Portmanove a stupidni zapletku, docela jsem se i zasmala a veskrze se nenudila, takze nakonec z toho vylezou tri, az se divim. Reitmane, Reitmane, co mi to delas. ()

IQ Tiqe

Dost jsem se na to těšil a měl přehnané očekávání. Přesto ale něšlo o bůhvíjaké zklamání. Sázka na americkou komediální jistotu - hudba, pohoda, dobrý hlášky, suchý narážky, skvělá Natalie (to ona tvoří celý film). Jenom ten děj byl trochu nekonfliktní - jako když nůž prochází máslem, chyběla gradace. Nicméně zaručeně pobaví (čekejte víc než občasný úsměv). 66% ()

Sobis87

Ačkoliv mám Natalii Portman moc rád, tak musím přiznat, že Ashton Kutcher je mnohem zábavnější ve společnosti Amandy Peet (tímto přiznávám jedno milované guilty pleasure - Něco jako láska - i když proč vlastně guilty pleasure, vždyť to je dobrej film, ve srovnání s Hlavně nezávazně dokonce výbornej!:). Ne vážně, nekoukejte na tenhle film, protože vyjma několika málo celkem podařených vtipů fakt o moc nepřijdete...radši si místo toho pusťte zmiňované Něco jako láska. A na nové Reitmanovy filmy celkově se vykašlete a vzpomínejte na něho v dobrém při sledování Krotitelů duchů (a vlastně i té Evoluce). A nezapomeňte...Něco jako láska. Tohle ne. ()

Tsuki

V poslední době se točí nějak víc filmů o nezávazných vztazích. Tenhle přišel do kin skoro ve stejné době jako Láska a jiné závislosti a oba dva mě zaujaly svými plakáty, které vypadaly hodně podobně (polonáhý pár + postel). Do kina bych ani na jeden nešla, ale nyní jsem se na oba dva podívala. Jak jsem tak trochu čekala, ani jeden z nich nebyl až tak dobrý, i když Hlavně nezávazně je určitě lehký nádprůměr. Zatímco film Láska a jiné závislosti působil nemastně neslaně, tady u Hlavně nezávazně se mi docela líbilo zobrazení vztahu dvou hlavních postav, který působil tak nějak přirozeně přátelsky. Zdálo se, že si Natalie a Ashton docela padli do noty. Žádný zázrak se sice nekonal, ale ve výsledku to byl milý film lehce nad tři hvězdy. ~(3,1)~ ()

Anderton

Na celej čiare minulý rok zvíťazili Timberlák s Kunisovou. Z Portmanky tá sexuálna nezáväznosť nejak nejde. Vyzerá, že sa chce hneď vydávať a mať deti. A Kutcher by sa jej nepáčil. Keďže to moc neiskrí, chcelo to vtipné dialógy, ktoré ale zostali v už spomínanom filme. Takže sa ospravedlňujem hrdým Komárnčanom, ale ich rodák to má za dostatočnú. ()

Filmmaniak

Zatraceně málo vtipné, neinovativní, stupidní a trapné. Romantické komedie mi nevadí, ale tahle je naprosto zbytečná. Nemůžu uvěřit tomu, že se Natalie nechala po úspěchu Black Swan uvrtat do tak mizerného projektu. ()

teutates

Niečo mi to pripomenulo, v čo som ani len vo sne nedúfal... Kačera osobne veľmi nemusím, pretože je to šašek s jedným ksichtom no musím uznať, že Natalie to tuna pristalo. K príbehu? naivné, trápne, no účelové. 6/10 ()

dex2man

Klapka. "Předem nalinkovaný romantický film , bez jakýchkoliv nečekaných dějovích zvratů , u kterého nemusíme ani na minutu trnout , jak to dopadne" po tisícistéstopadesátédevátééé. Škoda že Reitmana (nebo kohokoliv) nenapadne , když už ne ony klišoidní pasáže zcela překopat (což by nemusel průměrný americký popcornový divák unést ve zdraví) , aspon jim změnit pořadí ! to by byl panečku mazec:) No z naprosté šedi to vytáhla jenom Natalie , která může na rozdíl od ostatních hereček v tomto žánru , nabídnout kromě hezké tvářičky i velmi osobitý a zapamatovatelný projev. Zbývá už jen Kačer (čti kačr) , který je tak nějak neutrálně sympatický jako vždy.Výhodou je , že občas vytlačuje ůsměvné repliky smrtící kadencí (2x za hodinu) a že tyto scénky můžete náhodně zaměnovat ve všech jeho filmech , aniž byste zaznamenali rozdíl. ()

oje

Žánrově nevyhraněný film, který přirozeně vypráví příběh bez snahy být víc zábavný nebo romantický. Pár vtipných okamžiků se namane, ale je to spíš nutné minimum bez jakéhokoliv účelového pitvoření a zakopávání. V pozvolna vyloženém a někdy i smutném příběhu o úskalích a semtam i trochu dramatických dilematech, jaká může přátelství s „benefity“ přinést, se tak trochu nečekaně dočkáme i snahy hrát. Jeho pojetí i skrz naskrz průhledný děj zapadá mezi tuny ostatních, přitom ale ničím neuráží. ()

swamp

Není třeba se o tomto filmu hlouběji rozepisovat. Kutchera moc nemusím, ale snímek sám o sobě je docela zábavný, má spád.. kazí ho především délka, protože v závěru už to pokulhává. Ale máme tady Natálku - a té to sluší velice a díky ní jsem se u tohoto romcomu nenudil. ()

Ant

Příjemná romantická komedie. Zápletka není nic nového, ale obsazení to zvedá o jednu příčku nahoru. Portmanku normálně vubec nemusím, ale tady byla její postava opravdu sympatická a s Kutcherem jí to sedlo. Celkově jsem se u Reitmanova filmu bavila mnohem víc než u Love and Other Drugs. Nejen že má tenhle film příjemnější humor, ale pusobí mnohem uvolněněji a opravdověji. Dojem mírně kazí jen zbytečné závěrečné ohlednutí. 3,5* ()

predators

Ano, i tohle se může stát. A to bych tomu ještě nedávno nevěřil... Ale dvojice Natalie - Ashton fungovala bezvadně a nemám nic, co bych jim vytknul. Párkrát jsem se i zasmál a jo, nestěžuji si, dívalo se na to dobře. 75% ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman