Nájemní zabijáci

• USA Assassination Games (více)

Vincent Brazil a Roland Flint jsou dva nejlepší nájemní zabijáci na světě. Jeden z nich to umí s nožem a je ochoten za dobrou cenu vyřídit jakýkoliv cíl, druhý je zase špičkový odstřelovač. Brazil brzy dostane objednávku zlikvidovat šéfa drogového kartelu Pola Yakura, který byl právě propuštěn z ukrajinského vězení. Není však jediný, kdo ho chce zabít. Druhým mužem je Flint, který má s drogovým bossem nevyřízené účty. Znásilnil jeho ženu a bil ji tak dlouho, až skončila v kómatu. Vincent však netuší, že je návnadou pro chycení Rolanda zkorumpovanými policisty z Interpolu. Při prvním útoku zabije Yakurova bratra a Flint je i díky němu uvězněn. Uvědomuje si svou chybu a osvobodí ho. Podlý Yakura, chce Rolanda ranit na jeho nejcitlivějším místě, a tak zamíří za jeho bezmocnou ženou. I když jsou oba zabijáci tak odlišní, přesto spojí své síly k likvidaci nejhoršího drogového bosse ve východní Evropě. (TV Nova)

Morholt

Jako vzpomínka na staré časy to nebylo zlé. Van Damme je celkem ve formě, druhý do nemimické dvojky, Adkins, ho slušně doplňuje a společně jim to docela šlape. Je mi jedno, že produkce byla rumunská nebo ukrajinská. Zabijáci jsou svižnou ultrabéčkovou akčňárnou, která ty, co na Van Dammových filmech vyrůstali určitě potěší. 50% ()

Lacike

V celom filme sa mi pacili len dve veci. Van Damme tam neposobi tak dementne ako v poslednom Univerzalnom vojakovi a prijemne sa na neho pozera. A potom asi par (par ako dve) hlasok, ktorymi sa popichuju Van Damme a Adkins. Tak to boli vsetky klady tohto filmu. Zapory: akcie je minimum. Vlastne tu skoro vobec ziadna nie je. A aj ta trocha je natocena fadne. Choreografia bitiek je strasne jednoducha a nezazivne natocena. Taka prilis pomala. Najviac to zamrzi kvoli ucasti jednej z najlepsich bojovych mašín sucastnosti Adkinsovi, ktory predvedie asi tak dve slusne chvaty a zbytok filmu sa bohuzial snazi hrat. A to mu prilis nejde. Potom tu mame mizerny filter, ktory vyzera jak keby film vykupali v hovne. No a nakoniec som si nechal ustrednu zapletku. Su tu urcite paralely s mojim top filmom Leon, a o to vyraznejsie vynikne amaterizmus tvorcov. Postavy totalne ploche. Ako keby tvorcom nestacilo, ze do hlavnych uloh sa obsadia neherci, tak im este podrazia nohy hlupym scenarom s neskutocne stupidnymi dialógmi. ktore by neuhrali ani Oscarovi herci. A dufam, ze napad obsadzovat svoje deti, Van Damma co najskor prejde. Sice sa v takomto shite tazko hodnoti ich herecke nadanie, ale moje sympatie si neziskali. Hlavnym problemom tohto filmu nie je to, ze neponuka skoro ziadnu akciu, ale to ze namiesto nej neponuka ani nic ine, co by zaujalo. A povazovat tento film kvôli absencii akcie za art je fakt zly vtip. edit 2020. Suhlasim zo vsetkym, co som napisal pred rokmi. Ze ja blbec som si to pustil znova. ()

GeusX

První co mne napadlo je, že jde o recyklaci filmu "Nájemní vrazi". Stalloneho a Banderase vystřídal Van Damme a Atkins. A vůbec ne špatně. Mezi akčními filmy je to sice jen průměr, ale solidní. Snad se Jean-Claude tak nějak oprostil ze dna těch bídných filmů stylu Inferno, Poslání, Teror ve vlaku, Probuzená smrt a spol. a začal hrát v něčem koukatelném jako jsou např tito Nájemní zabijáci. Sice roznožky jako za mlada od něj už neuvidíme, ale snaha nezůstat ve filmovém bahně se cení. A Adkins se za svůj výkon ve své slibně se rozvíjející kariéře v akčních filmech určitě stydět nemusí. # 70% ()

Terva

CITÁT - Nejnebezpečnější zbraň proti nepříteli, je další nepřítel.......... Celkem podmanivá a pěkná hudba (Neal Acree), ale to je asi tak vše. Film má strašnou spoustu chyb. Z těch více viditelných jich sem pár napíšu. 1 - Když JVCD leze do svého "kumbálu" odsune hubici vodovodu vlevo. Po střihu je však hubice uprostřed.......... 2 - Když JVCD dostává diamanty jsou mu hozeny na stůl. Při tomto hodu jeden diamant z pytlíku vypadne na stůl. Při krátkém střihu už tam však není........... 3 - Jeden muž je zde zasažen šípem z kuše do pravé části plic. Když jej však odnášejí není zásah na bílé košili vůbec vidět. Natož nějaká krev........... 4 - Když Flint použije samonaváděcí samopal vystřelí z něj šestnáctkrát, ale děr ve zdi je jen devět............ 5 - (nesmyslná a nelogická) Tak bych nazval zásadní chybu jinak naprosto profesionálního zabijáka. JCVD si do svého bytu vezme naprosto neznámou ženu. Že to nebude tak jednoduché pochopí i blbec............... Film je klišé, viděné už snad stokrát, tady se ještě tvůrci přičiní tím, že nadělají spoustu chyb. Veřte, že jich je tam o hodně víc, než jsem napsal, stačí se jen pozorně podívat. Ale já už se nikdy nepodívám. Myslím si, že ten film je zbytečná blbost. Jedna hvězda za JCVD (Jean-Claude van Damme) a hudbu. ()

Expendable

Já vím není to zase taková pecka, ale film je celou dobu napínavý a i střihy nejsou špatné na tento typ filmu. Záporáci jsou dobří, ale na rumunskou angličtinu si nikdy nezvyknu, ta výslovnost mi dost vadila a toporné herectví. Filtr mě taky moc nepotešil, ale asi je to tím, že jsem film viděl online a to nebylo zcela ideální. Jinak akční sekvence jsou kvalitní a i střídání lokací potěší. Odehrává se to na více místech a i s efekty jsem spokojen. Akce tu zas tolik není, ale ta co tu je je velmi kvalitní a rozhodně je to aspon 3x lepší než Pastýř. Barbarash vytěžil s Rumunských lokací maximum. Sice několik scén na rozmlácené baráky, na čůrající psy tu bylo, ale ostatně to je všude po světě, u nás by to bylo ještě horší. Potěšil mě Van Dammův syn, který s herectvím vypadá lépe než jeho tatík, ale zatím se má hodně, co učit. Film má skvělý soundtrack, až na ty rumunské odrhovačky dobrý. Snímek bych spíše charakterizoval jako thriller/drama než akční/thriller. Ale myslím si, že je to povedený film, typově blízko k filmu Blitz. Já jsem byl maximálně spokojen, lepší už to nebude, každá snaha se cení. ()

Marsik

Moji dva velcí oblíbenci v jednom filmu, to je prostě paráda. Navíc se jednalo o zdařilý akční film, který sice byl místy malinko hluchý, nicméně divák bez problémů zůstal u obrazovky a čekal, jak si kluci poradí. Po delší době jsem viděl s JCVD film a hle, super kousek. Nemám problém dát za 80% // (25.11.2016) NOVA CINEMA HD - I na podruhé se to v pohodě dá, navíc s kvalitním dabingem (Pomeje a Hruška) o to spíš. Trochu ubírám, přece jen jsou tu hluchá místa. Každopádně dvojici JCVD&Adkins to dobře ladí. 75% ()

Andersis

Klasické průměrné béčko z Rumunska. Akce je rozmístěna po celém filmu, ale mohlo ji být víc místo žvanění. Film by celkově bodlo zkrátit o cca 20 minut, kdyby se totiž nesl v duchu závěrečné půlhodiny, nic bych nenamítal. Na žlutý filtr sem si po celou dobu sledování nezvykl, spíš mi to kazilo zážitek. Ručních soubojů tu moc není a když jsou, tak si je moc neužijete, protože netrvají dýl než třičtvrtě minuty, možná ani to ne a mohli být taky natočené líp, ale zase na druhou stranu tragédie to taky není. Adkins se tu zatraceně krotí a Van Damme se tu taky moc nepředvede. Rumunsko je tu vylíčené naprosto klasicky, je špinavé, depresivní prostě chudoba největší. Celkově to jsou akorát velmi slabé 3 hvězdičky a lehké zklamání k tomu. ()

Korbitch

Ultrapříšernej filtr na kameře mě málem donutil film hned po několika vteřinách vypnout. Zvlášť, když se přidal příbuznej Kočků jako mafióso Polo, to už na mě bylo trošku moc. Další balkánskej "trhák", říkal jsem si. Mno, filtr jsem jakštakš rozsekal svou televizí, jež má prostě dokonalý funkce obrazu a starýho Kočku jsem pak pustil z hlavy, protože jsem začal řešit logický hovadiny, který na vás tu a tam bafnou, takže po přimhouření obou očiček je to za tři shurikeny. ()

MartinezZ

Héééj, tohle nebylo zdaleka tak špatné, jak jsem od Van Damma očekával. I na to, co se dělo, taková poklidná, hladinu nečeřící až artově noirová záležitost, kde těch pár pohybů předvádí mladší generace a Jean-Claude se tak může na stará kolena šetřit. Na béčko překvapivě neodfláknutý scénář se zvraty a zradami, akce ani technika nechyběly (byť bylo obé trochu skromnější, leč filmu to nijak nevadilo) a za kamerou a stříhacím pultem taky nestála naprostá trdla. Tedy docela překvapení, které se samozřejmě do kin nedostane, ale na DVD produkci akčního thrilleru se stárnoucí hvězdou v hodně levných "kulisách" přinejmenším potěší. ~~~ 3,5* ()

zlabus

Nechápu jak tohle může mít přes 60%. Nechápu, jaktože drív byla akční béčka zábavně blbá a najednou to nejde. Poměrně jsem se těšil na nějaký nobrain výplach a dostal jsem debilní selanku o tom, že i nájemní zabijáci jsou fajn lidi. Jo a co režisér chtěl říct těmi prapodivnými filtry, by mě opravdu zajímalo. 30% ()

JJ.Gibson

Po dlouhatánské době Van Dammovka na kterou se dá vcelku dobře dívat. Akce je zde sice trochu méně, ale dá se říci, že je o to kvalitnější!. Van Damme je profi-zabiják a docela mu to jde, Adkins nám toho mohl předvést více, ale taky dobrý. Sem tam mi občas přijdou zbytečné killy úplně nepodstatných postav, ale dejme tomu, je to přeci akčňák. Assassination Games mě rozhodně neurazili! ()

MikO_NR_1909

Sarkastické poznámky verbala sa dajú brať za výstižné, taktiež nechápem to filtrované osadenie akéhosi kinoboxu v pozadí. Príbeh disponuje roztržitými obrazcami roztrasených difi efektov, občas v istých úsekoch sa film tvári na čosi inteligentnejšie ako typické vandammeovské béčko a v následnom šote sa však horkokyslo odhalí. Z jeho výzorovej premeny (ako Van Dammeho osobitne) možno s istotou tvrdiť, že sa hodí na záporáka a v Expendables 2 to neskôr zúžitkoval. Len by to trebalo prísť s lepším scenárom a vedieť navodiť fikčný svet nielen v oblasti 1 exteriérového bytu (teda no, jeho navodenie je tak "reálne", že reál(ň)e reálne a polícia sa zrejme presídlila do krajín tretieho sveta)... ()

numi

Žlutohnědý béčkový průjem se všemi nešvary, které k béčkům patří. A Van Dammem hrajícím na housle. ()

vegetol.mp

Tak velmi příjemné překvapení. Nejvíc mě potěšilo, že film ani tak moc béčkově nevypadá. Spíš mi něčím připomínal francouzské kriminálky ze 60. let. A i když byl rozpočet malý, režisér Barbarash odvedl s tím, co měl k dispozici, skvělou práci. Víc než akční film, jde o akční thriller, kde akce ustupuje do pozadí a větší důraz je dáván postavám a jejich motivaci. A popravdě, ta akce mi tam ani moc nechyběla, až jsem se divil. Scénář není na podobný druh filmu nejhůř napsaný a dialogy netahají za uši. Van Damme i Adkins hrají v pohodě a pokud chtějí natočit dvojku, jsem pro. Jediná vážnější výtka je ten žlutý filtr, ale i na ten jsem si v průběhu tak nějak zvyknul. Solidních 70% ()

Eldrick

"THE BEST WEAPON AGAINST AN ENEMY IS ANOTHER ENEMY." - Friedrich Nietzsche (1844-1900). JCVD a jeho kopačácký obdivovatel a následovník, Scott Adkins v průměrném akčním béčku s vůbec ne trapným scénářem, v levných rumunských lokacích, se solidní kamerou, která hází zajímavé úhly, s obrazem hozeným do žluto-hnědého filtru a za zvuků iritující rádoby exotické cigo sračky. Kvalitní bitky se nedočkáte, Scott Adkins vůbec nedostal prostor rozpoutat svůj pohybový arzenál a spíše se kecá, Van Damme se asi taky šetří na EXPANDABLES II, protože tady za sebe nechává hrát spíš svou charismatickou bouli, utrápený výraz a pytle pod očima, než že by jako za mlada skákal 360ku. S fidličkama a želvou už to tvůrci ale přepískli (ikdyž Van Dammův vztah k vážné hudbě a zvířatkům, v jeho případě ke psům, je znám). Jinak v rámci možností Assassination Games dostály očekávání, které bylo střízlivé. Štěky Krise a Biancy Van Dammových při nejmenším roztomilé. ()

Martin741

Je mi naprosto jasne, ze Adkinsov filmovy vzor je Van Damme. Dokazal by som sa preniest cez klise scenar aj absenciu PORIADNYCH akcnych scen, ale co ma ubija najviac, je to, ze Van Damme aj Adkins sa snazia o akysi ackovy herecky vykon, pricom obaja dobre vedia, ze na to nemaju. A na priemer strhava film aj to, ze je zlto-hnedy film. Dokazem pozerat cierno-biele filmy : Sunset Boulevard, Citizen Kane .... to je v poriadku, ba dokonca dokazem pozerat neme filmy 20. rokov. Ale mam kurevsky problem so zlto- hnedymi filmami. 5 % ()

Wiikii

Dal bych i tři hvězdy, ale dívat se hodinu a půl na ten příšernej žlutej filtr, který použili na kameře, tak za to bych dal i Odpad! .. Leč zbytek filmu je takový průměr co neurazí. .... HODNOCENÍ: 45% (2*) ()