Osmnáctiletý Zack Siler je oblíbeným studentem střední školy v Los Angeles. Po jarních prázdninách se s ním rozejde přítelkyně Taylor. Seznámila se totiž s hercem Brockem Hudsonem, který je hvězdou úspěšného sitcomu Skutečný svět. Naštvaný Zack tvrdí, že se Taylor stala královnou školy jen díky němu, a kdyby chtěl, dokázal by královnu plesu udělat z kohokoliv. Jeho kamarád Dean využije situace, vyprovokuje ho k sázce a sám mu vybere dívku, ze které má během šesti týdnů udělat novou královnu. Tou by měla být neatraktivní, nepraktická a uzavřená Laney. Zackovy první pokusy ji zaujmout končí fiaskem. Mladík se však nemíní vzdát, a když neuspěl přímo, rozhodne se na to jít oklikou. Seznámí se s jejím otcem a také s mladším bratrem Simonem, kterého ve škole zachrání před spolužáky. Tehdy u Laney zaznamená první známky zájmu. Že by mohla být vážnou konkurencí v boji o korunku královny plesu, to si uvědomí i Taylor poté, co jí Zackova sestra pomůže radikálně změnit vzhled. Okouzlen je i Zack, kterého přemýšlivá dívka začíná zajímat nad rámec uzavřené sázky. Nečekaně se s Laney sblíží, když ji navštíví v ateliéru, kde pracuje na obrazu matky, která zemřela na leukémii. Uvědomí si, že se do Laney zamiloval. Jenže právě v tu chvíli jí zákeřný Dean prozradí pravdu o jejich sázce a důvodech, pro které se o ni Zack začal zajímat. (TV Nova)

Carreen

Mám celkem ráda filmy, v nichž se mladé "ošklivé" a zakřiknuté dívky, které jsou ve škole outsidery, stávají najednou hvězdami a získávají lásku největšího frajera školy. Nevím jestli je to tím, že už jsem jich viděla hodně, ale tenhle film mi přišel strašně moc hloupý, s neuspořádaným dějem, s mnoha nedostatky ve scénáři a plný toho nejtrapnějšího, co se může v americké romantické komedii vyskytnout - od až strašlivě chápajících rodičů po přehnaně pitomou tradiční trojici "barbienek". Musím říct, že to i ten Deník princezny mě dojal víc;o) ()

Gemini

Odmyslet si z těchhle amerických romantických teenage komedií zvratkopudný styl středoškolského života, jehož hlavním pilířem je oblíbenost, ve většině případů by zůstala snůška více nebo méně nechutných a trapných vtipů...to naštěstí neplatí pro tenhle případ, Taková Normální Holka je příjemná, ale stejně prostinká a schematická komedie jako třeba Trojská Válka...zabaví, ale na konci si řeknete, že za pohled do těch krásných hnědých očí (a tím myslím Rachel Leigh Cook, ne Freddieho Prinze:)) ta ztracená hodina a půl opravdu nestála... ()

Brylin

Jestli nemáte co dělat a chcete jen tak zabít odpoledne, je tahle romantická komedie přesně pro vás. Ve srovnání s filmem 10 důvodů, proč tě nenávidím, který vznikl ve stejném roce a odehrává se ve stejném prostředí, je ovšem znatelně slabší. Potácí se na pomezí dvou a tří hvězd, k těm třem ho přibližuje fakt, že se na film příjemně kouká a Rachel Leigh Cook je opravdu roztomilá. Zápletka je však slabá a předvídatelný děj plný klišé. Na tři hvězdy tedy film nakonec nedosáhl - dávám dvě a půl. ()

Arsenal83

Mám rád takéto filmy zo školského teenagerského prostredia a keďže ma to na prvýkrát chytilo, ponechávam vyššie hodnotenie aj s ohľadom na pesničku, ktorá je hymnou zamilovaných. Zaujímavosťou je sledovať, ako sa za dve desaťročia vyvinuli osudy niektorých ľudí spojených s týmto filmom. Exekutívnym producentom bol Harvey Weinstein, dnes už budúci väzeň. Paula Walkera už vo filme neuvidíme. O'Keefe kefovala v Prison Breaku a odvtedy skoro nič. Hlavné postavy nedosiahli herecky skoro nič, za to úplne vedľajšia Sarah Michell Gellar to celkom kariérne potiahla. A najslávnejší je paradoxne jediný významnejší černoch vo filme – Usher. ()

keiko

Na pozadí k práci nebo učení tak ideální; nepotěší ani moc neurazí. Kdyby se nadto vyvarovali nechutných vtípků, tak by to možná aspirovalo i na ty dvě hvězdičky (Kiss Me tam sedla krásně :-)). O prostoduchosti a černobílém vidění nemá ani cenu mluvit, Američanům zkrátka asi nikdo nevysvětlí, že hezká romantická komedie může mít i komplexnější pohled než on-krásný a dokonalý, ona-krásná a vnitřně hodnotná, ostatní-povrchní a na pohled odporní a nevychovaní. Ale pokud byste chtěli zhlédnout film, u kterého si můžete vyříznout půlku hlavy a ještě předvídat, co se bude dít, jen do toho. ()

• Sarah Michelle Gellar a Freddie Prinze Jr., kteří se natáčení žúčastnili, se později stali manželským párem. (Stirek45)
  • Celosvětová premiéra proběhla 19. ledna 1999 v Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)
  • V závěrečné scéně, kde sedí studenti čekající na promoci, se objeví tehdy pouze jako komparzista Josh Radnor, později známý díky seriálu Jak jsem poznal vaši matku (od r. 2005). (zuzaSislerka)