Bůh masakru

• Francie Carnage (více)

Zachary a Ethan jsou spolužáci, kteří se nepohodnou v parku, a Zachary Ethana uhodí klackem do obličeje. Vyrazí mu dva zuby, poškodí nerv v zubu a způsobí nemalou bolest. Ethanovi rodiče Penelope a Michael se snaží situaci vyřešit se Zacharyovými rodiči Nancy a Alanem jako rozumní lidé. Pozvou je tedy k sobě, aby si o všem v klidu promluvili. Zpočátku se zdá, že jejich záměr vyřešit vše smírně, je skvělý. Netrvá to dlouho, a Nancy s Alanem, velmi zaměstnaným právníkem, se chystají k odchodu. Dvakrát se pokusí o odchod, dvakrát se vrátí zpět, protože diskuze stále pokračuje. Drobné, ale velmi bolestivé poznámky na obou stranách postupně vygradují v hádku. Kdo je vlastně za incident zodpovědný? Zachary, který tak krutým způsobem uhodil Ethana, nebo naopak Ethan, který nechtěl Zacharyho vzít do party a obvinil ho z toho, že je práskač? Oba manželské páry pochopitelně straní svým synům. Všem leze na nervy Alanovo neustálé telefonování s kolegou a Michaelovi zase pořád volá jeho matka, i přes upozornění, že mají návštěvu, a Michaelův slib, že jí zavolá později. Telefonáty vedou k tomu, že páry jsou stále nervóznější a nervóznější a postupně odkrývají svá pravá já... (TV Prima)

Skrk

Tak tohle mě neuvěřitelně zklamalo. Trailer se mi hrozně moc líbil, nalákal na inteligentní svižnou komedii. Inteligentní to bylo, o tom žádná, ale nejlepší vtipné kousky byly už v traileru, pak už jsem se nezasmál. Místy to bylo dokonce i nudnější, takže 79 minut je i příliš. Herecké obsazení v čele Kate Winslet, Christophera Waltze (nejlepší postava ve filmu) a spol. výtečné. Netuším, jak by film dopadl, nebýt skvělé režie Romana Polanského a tak zvučného hereckého obsazení. 50%. ()

joehot

Konverzačky já rád a téhle chybí k dokonalosti jen maličko. Začíná to obyčejně, rodiče rváčů však stále častěji trousí jízlivé poznámky směrem k druhým a tak je jasné, kterým směrem jejich diskuze musí nutně sklouznout. Podmínkou pro funkčnost takového filmu jsou samozřejmě perfektní herecké výkony - v Carnage se sešla solidní herecká sestava - přičemž jasně vládnou muži. Prostě povedená jednohubka. A tak nejhorší na tomto filmu je, že jste se smáli a měli dobré pocity u scén, z nichž by se vám měl žaludek tísnivě stahovat nad lidskou omezeností. Všichni jsme cynická prasata a shoříme v pekle, kde na nás bude dohlížet Bůh masakru. ()

Bubble74

Satirická verbální přestřelka se zdatnými protihráči, která nás takřka přesvědčí, že láhev letitého vizoura v kombinaci s přišlápnutím kuřího oka udělá z každého kliďase i slušňačky pravdomluvnou běsnící fúrii, a z které si já osobně beru ponaučení, že jakmile se jednou moje návštěva dostane při odchodu až k výtahu, v žádném případě ji nesmím tahat zpět, abych pak nemusela lítat po bytě s fénem a kyblíkem. ()

Zeebonk

Dva páry, nespočet stanovisek, jeden incident a jeden byt. Před mořem času jsem hru viděl prostřednictvím naší budějovické divadelní elity a dojem zanechala šťavnatě uspokojivý. Polanski za asistence autorky předlohy přetvořil základní koncept k obrazu svému a výsledek je ještě o několik macatých procent říznější. Už samotné propíchnutí zdvořilého společenského botoxu je pekelně vděčné téma a když k tomu třímáte jako katalyzátor kvalitní whisky a čtyři směry prohnilosti, tak pro slova chvály potřebujete povoz mul. Přesní herci a zdravě uvědomělá režie v jedné dynamické konverzačce rozviřující zatuchlý opar všudypřítomného pokrytectví, víc takových. ()

Padme_Anakin

No, křeček to evidentně přežil, krásné tulipány bohužel ne a já jen s odřenýma ušima.. S politováním konstatuji, že můj smysl pro humor tentokrát zabloudil, nedokázala jsem se na téhle filmové vlně příjemně pohoupat.. Herci jsou skvělí, o tom žádná, zaujal mě zejména Christoph Waltz a Kate Winsletová, bohužel se jim ze rtů valí proud pro mě nesnesitelných slov, zvracení komentovat nebudu vůbec.. Zajímavý námět, hezky natočené, hudební podmaz vyhovující, ale pro mě tohle holt není.. ()

Hoyt

Začátek filmu je průměrný ale postupně to nabírá na obrátkách ve všech směrech hlavně v dokonalých a vtipných dialozích. Škoda jen toho volnějšího začátku a krátké stopáže, protože půlhodinka navíc by se vůbec neztratila. ()

khedy

Celý film se odehrává téměř po celou dobu v jedné místnosti a přesto nenudí. Vděčit za to můžeme zajména skvělému hereckému obsazení a promyšleným dialogům, které jsou hlavním tahounem tohoto filmu. Přesto jsem od toho čekal daleko víc a na konci jsem téměř nic nedostal. ()

sidzej

Keby mám absolvovať túto konverzačku naživo, po 50tich minútach si strelím guľku do hlavy. 3* najmä za herecké výkony Jodie Foster a Kate Winslet, inak podobné filmy so zložitými dialógmi v jednej miestnosti veľmi nemusím. Skrátka ma nudia. ()

PauloZ

Můžu říct, že je to naprosto zbytečný film, který je vlastně o ničem a vůbec neřeší ani hlavní problém. Pouze něco málo přes hodinku sledujeme, jak si dva páry popraných dětí vyměňují radikální názory a oplývají nepodstatnými dialogy i monology jako z tarantinovek. Jenže Polanski to podal výborně, s vervou a velmi chytlavě a já se opravdu velmi dobře bavil a vyloženě jsem si užíval herecké kreace všech čtyř herců! Zainteresovaná Jodie Foster, Vulgární "traktorista" květinář Reilly, zaneprázdněný elgán Waltz a opilá Winslet. Výborně obsazené i zahrané! Nejvíc mě bavili pánové a jejich skotská a doutníčky, fakt jim ta situace byla u prdele :)). Jenom ten konec, Polanski si to asi taky užíval a nechtěl to jen tak uklidnit, tak to natvrdo utl v tom nejlepším. Parádní jednohubka. ()

Marsik

Tak tohle byl hodně zvláštní a nevídaný film. Jedna událost, která rozpoutá 70-ti minutový rozhovor mezi čtyřmi lidmi. Z počátku mělo asi hodně lidí sto chutí film vypnout, protože správně odhadli, že se celý děj bude odehrávat v jedné místnosti. Takže se dala očekávat velká nuda. Stejně jsem byl na tom i já, ale přece jenom jsem si říkal, že takoví velcí herci jako Foster, Winslet či Waltz se nepropůjčili nějaké zhovadilosti, navíc jméno režiséra má velkou váhu. Tedy, dal jsem tomu šanci. Rozhovor plynul, mě to docela začínalo bavit a od 50. minuty až do konce jsem se párkrát dobře pobavil a některé úvahy o životě (zejména v podání obou pánů) byly poměrně trefné. Když se objevily závěrečné titulky, byl jsem docela překvapen, jak film rychle utekl. Nebyla to sice bůhvíjaká komedie, u které by se člověk za břicho popadal (slušelo by tomu více vtipnějších scén), ale Bůh masakru do děje nakonec určitě vtáhl a divák nemusel být příliš zklamaný. 70% (with J.) ()

hous.enka

Kdyby mi někdo pustil film a řekl, že ho natočil Polanski, neuvěřím mu. Tahle konverzační tragikomedie musí být výborná na divadelní scéně, ale pro film... se příliš nehodí. Polanski se podle mě příliš držel předlohy a udělal z toho sedmdesátiminutovou jednohubku, kterou ale ne každý dokáže vychutnat. Aspoň do mé chuti se režisér netrefil. Herci jsou výborní - všichni čtyři. Hrají, seč jim síly (a režisér) dovolí. Ale protože filmy nejsou jen a pouze o hercích, mě tenhle film nepřesvědčil. A co je ještě horší - nebavil mě. Takže výsledný efekt, který na mě film udělal, hodnotím tak mezi dvěma a třemi hvězdičkami. ()

FFilipCZ

Spíš než film mi to připomíná divadelní hru. Divadelní hru která graduje se vší parádou. Co s lidmi dělá alkohol? Co s lidmi dělá to, když se zabrouzdá do témat, do kterých by se nemělo? To vše se dozvíte v této komedii. ()

EastWicka

"Paní Zacharyová, váš syn je maniak." Zdvořilá konverzace čtyř slušných lidí jde v Polanského stylu až na dřeň. Jako psychologická mikrosonda je film velice zábavný a všichni zúčastnění vystřihli skvělá čísla (Jodie F. opravdu předvádí neurotickou matku from hell). PS: Také vám chvílemi přišlo, jako by tu R.P. dokonale parodoval některou Allenovu konverzačku? ()

NinonL

Po novém shlédnutí hodnotím výše. Na Polanského trochu nezvyklý film, ale rodiče řešící rvačku dvou synů stojí za shlédnutí. Aneb tak dlouho se hrabali v banálním problému, až z toho vznikl masakr. Zajímavá konverzačka, ale smála jsem se až na konec. Více méně úlevou :-) ()

baribal

Vynikající 4tet, s neskutečně nesympatickou Jodie Foster, s až na některé okamžiky okouzlující Kate Winslet, nevypočitatelným Reillym a colonelem Landou, který je opět WUNDERBAR! Neskutečné divadlo, které se pozvolna dostává do vyšších obrátek, možná jediné bohužel je, že akcelerátory konfliktu přesně poznáte. Krom této jediné skvrnky se jedná o výborný film, ke kterému mám velmi velmi blízko. ()

Defaultovna

No tak mňa to teda celkom uchvátilo! Jodie Foster ako neurotická sekera a Christoph Waltz v úlohe sarkastického workoholického ignoranta doslova excelovali, dialógy mali spád a hoci neboli vždy na sto percent uveriteľné, páčila sa mi dynamika konverzačnej časti príbehu. No a relatívne krátka stopáž bola zo strany režiséra skvelým ťahom. 9/10. ()

Polanski holduje masochismu

Polanski holduje masochismu

21.09.2012

Roman Polanski a erotická černá komedie? To zní jako něco, co by mohlo fungovat. A to není narážka na jeho soukromý život, ale na jeden z jeho nejlepších filmů – Hořký měsíc. To sice nebyla komedie,… (více)

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

07.07.2012

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

23.03.2011

Zní to jako podivné spojení, ale už hrála v sci-fi i v thrilleru (nemusím snad připomínat ten nejslavnější), teď to jen zkombinovat. „Samozřejmě, nebude to o souboji s nějakým monstrem či ďábelským… (více)