Dear Mr. Gacy

The Last Victim

Drama / Krimi / Thriller

Kanada, 2010, 103 min

• swamp

Asi jsem viděl jiný film, než všichni ostatní tady. :P Naprosto stupidní (i když "true story") a těžko uvěřitelná zápletka s příšerným hereckým gay výkonem Jesseho Mosse (v roli studenta Jasona Mosse). Ano, přiznávám, William Forsythe si roli Gacyho vychutnal, ale to úplně nestačí. Všichni tenhle film vychvalují jako výbornou psychologickou sondu - to snad ne!(19.9.2013)

Může být vůbec záživný a napínavý film o seriovém vrahovi, když jako zde ani jednu z těch vražd vlastně neznázorňuje? Může. Lépe se ta psychologická hra sleduje, když víte, že se to tak nějak skutečně stalo. Zahrávat si s ohněm těch, kteří obcují s ďáblem, se nemusí povést přesně tak, jak si myslíte. Student Jason versus 30tinásobný vrah Gacy ve vzájemném souboji, kdo komu víc vidí do hlavy. Na začátku svého experimentu s vrahem odsouzeným na smrt dostává Jason radu: "dej pozor, aby ego nepřehlušilo tvé instinkty." Protože instinkt by vás varoval, že nikdy nemůžete vyhrát. Držte se raději na své straně řeky, jelikož mysl lidí, kteří neváhají vraždit a páchat sexuální násilí takovým způsobem jako Gacy, je na dřeň prorostlá zlem a jakýkoli kontakt s nimi vám nepřinese nic lepšího, než zápach síry. V tom horším případě strach a velmi často smrt. Příběh o trpké výhře Jasona Mosse (zde velmi slušně ztvárněný Patrickem Gilmorem) a excelentní výkon Williama Forsytha coby (díkybohu!) již mrtvý John Wayne Gacy.(21.7.2012)

Výber hercov skutočne dokonalý. Atmosféra viac než zaujímavá. Prečo sa vôbec Gacy zapodieval Jasonom to mi ako tak jasné je. Mladý chlapec, možnosť manipulácie, možnosť rozptýlenia, skrátka ešte si spríjemniť posledné chvíle pred smrťou. To, že sa na to Jason dal je tiež jasné. Seminárna práca. Lenže všetko to, čo si Jason zaumienil sa mu vymklo z rúk a skoro to neustál. Mohol nahovárať sám sebe, aj Gacymu, že to robil kvôli svojej práci, ale pravda je niekde úplne inde. Pravdepodobne ho nesmierne vzrušovalo a zaujímalo všetko to, čo Gacy vykonal. Na jednej strane mu bol odporný, ale na strane druhej ho fascinoval. Ja teda neviem, prečo Jason svoj život ukončil tak, ako ho ukončil, ale v hlave musel mať z toho všetkého riadny bordel.(24.7.2015)

Ako správna Slovenka si neodpustím slovné spojenie "Ty kokos!". Pôvodne som ani netušila, že film je podľa skutočnej udalosti. Myslela som, že je tam proste len Gacy a ostatné je niekoho fantázia. Ale zdá sa, že klauna Gacyho som si naštudovala málo. Ale o to viac ma prekvapil záver. Prvá polovica filmu bola taká zlatá stredná cesta ale ako sa to Jasonovi začalo vymykať spod kontroly, priznám sa, že občas mi tuhla krv v žilách. Bolo to napínavé a pútavo podané. Úvodné "zoznámenie" s vrahom Gacym bolo výborné, finále so skutočným Jasonom takisto. Stále som na vážkach a premýšľam či tomu dať 4* alebo dať rovno plný počet. Herci boli podľa mňa presvedčiví, William Forsythe a Jesse Moss odviedli skvelú prácu. Ani sa mi nechce veriť, že Jesse Moss je ten istý chlapec z filmu Tucker a Dale vs. smrteľné zlo, pretože tam sa mi hnusil a naopak tu ma zaujal. No a už to tu bolo spomínané, že William sa na skutočného Gacyho nepodobá (no a vlastne ani Jesse na Jasona i keď obaja sú Moss), súhlasím, že to vôbec nevadí. Tento film u mňa rozhodne zanechal veľa pocitov.(26.9.2013)

W. Forsythe je dobrý herec, ktorý sa výborne hodí hlavne do vedľajších, prevažne záporných rolí. Priznávam, že som ho už sakra dlho nevidel, naposledy myslím v gangsterke Co dělat v Denveru... Neviem čím to je, ale myslím že by bola škoda nechať ho zakapať v béčkových filmoch. Film Mr. Gacy bol odvysielaný opäť na takmer bezvýznamnej stanici Wau. Je to už tretí film v krátkom slede, ktorý odvysielali v pôvodnom znení s titulkami! (+ Defendor a Psí život). Film herecky ťahá W. Forsythe takmer sám. Mladík, ktorému jeho život učaroval sa síce snaží, ale nie je to vynikajúci výkon. Povedzme že len dobrý a filmu postačuje. Dej je dosť predvídateľný( mama má vždy pravdu!) , ale to nevadí. Na tv film je to slušné a oplatí sa filmu venovať čas, zvlášť ak vám W. Forsythe ako herec sedí. 80%.(20.8.2014)

• - Jason Michael Moss spáchal samovraždu vo veku 31 rokov. V kúpeľni sa strelil do hlavy. (Carol Pifková)

• - Jason Michael Moss nenadviazal vzťahy iba s Johnom Wayne Gacym, ale aj s ďalšími sériovými vrahmi. Boli to Richard Ramirez, Henry Lee Lucas, Jeffrey Dahmer a Charles Manson. (Raccoon.city)