Dear Mr. Gacy

Trest smrti

The Last Victim

Drama / Krimi

Kanada, 2010, 103 min

Nemám rád splašený scenáristy, kteří jsou schopní svými bláboly zprasit kdejakou zajímavou látku. Co už může být zajímavějšího než prohlídka mysli sériového vraha? Též nemusím rozjímání nad hereckými výkony, jsou to většinou takové povídačky naší Kačky, asi takhle, pro mě Diesel jako Hanks. Obojí si ale sedlo a za mě, překvápko roku.(5.2.2013)

"Johne, díky Bohu že mám tebe. Učím se od toho nejlepšího. // Učil jsem tě. Teď je řada na tobě, abys učil ty mě." ...Filmy natočené nebo inspirované skutečným příběhem mě přitahují, takže ani tohle napínavé, psychologické drama jsem si nemohla nechat ujít už jen díky výborným hereckým výkonům Williama Forsythe a Jesseho Mosse, kteří se do svých filmových postav opravdu přesvědčivě proměnili.(7.1.2014)

Může být vůbec záživný a napínavý film o seriovém vrahovi, když jako zde ani jednu z těch vražd vlastně neznázorňuje? Může. Lépe se ta psychologická hra sleduje, když víte, že se to tak nějak skutečně stalo. Zahrávat si s ohněm těch, kteří obcují s ďáblem, se nemusí povést přesně tak, jak si myslíte. Student Jason versus 30tinásobný vrah Gacy ve vzájemném souboji, kdo komu víc vidí do hlavy. Na začátku svého experimentu s vrahem odsouzeným na smrt dostává Jason radu: "dej pozor, aby ego nepřehlušilo tvé instinkty." Protože instinkt by vás varoval, že nikdy nemůžete vyhrát. Držte se raději na své straně řeky, jelikož mysl lidí, kteří neváhají vraždit a páchat sexuální násilí takovým způsobem jako Gacy, je na dřeň prorostlá zlem a jakýkoli kontakt s nimi vám nepřinese nic lepšího, než zápach síry. V tom horším případě strach a velmi často smrt. Příběh o trpké výhře Jasona Mosse (zde velmi slušně ztvárněný Patrickem Gilmorem) a excelentní výkon Williama Forsytha coby (díkybohu!) již mrtvý John Wayne Gacy.(21.7.2012)

W. Forsythe je dobrý herec, ktorý sa výborne hodí hlavne do vedľajších, prevažne záporných rolí. Priznávam, že som ho už sakra dlho nevidel, naposledy myslím v gangsterke Co dělat v Denveru... Neviem čím to je, ale myslím že by bola škoda nechať ho zakapať v béčkových filmoch. Film Mr. Gacy bol odvysielaný opäť na takmer bezvýznamnej stanici Wau. Je to už tretí film v krátkom slede, ktorý odvysielali v pôvodnom znení s titulkami! (+ Defendor a Psí život). Film herecky ťahá W. Forsythe takmer sám. Mladík, ktorému jeho život učaroval sa síce snaží, ale nie je to vynikajúci výkon. Povedzme že len dobrý a filmu postačuje. Dej je dosť predvídateľný( mama má vždy pravdu!) , ale to nevadí. Na tv film je to slušné a oplatí sa filmu venovať čas, zvlášť ak vám W. Forsythe ako herec sedí. 80%.(20.8.2014)

Skutečností inspirovaný příběh blízkého vztahu mladíka Jasona Mosse a jednoho z vůbec nejprofláklejších sériových vrahů (33 young boys), který se odehrával pár měsíců předcházejících Gacyho popravě. Není to film, který by zachytával takový to temný morbidno kolem vrahů. Jedná se spíše o psychologicky zajímavý kousek, který téměř nesonduje do nějakých vražd a ohavností, nýbrž soustředí se na studenta Mosse a Gacyho samotného, na mysl dominantního sadistického manipulátora. Až na pár krátkých flashbacků je to jen o poklidné vězeňské činnosti, korespondenci, telefonické konverzaci, Mossova upadání do nenormálu a finálním dramatickém face-to-face setkání. Na konci mi bylo Johna až trochu líto, jak ho ten hajzlík vlastně využil (mimochodem ve skutečnosti nejen jeho, ale i další známé vrahy) k seminárce… S minimem akce stojí DEAR MR. GACY především na velmi dobrých hereckých výkonech. Tedy, Jesse Moss byl ucházející a William Forsythe snad přímo výborný. On v sobě to něco prostě má, a i když se reálnému Gacymu moc nepodobá, vůbec nevadí. Takže… Jasný tip pro všechny ’fanoušky’ sériových vrahů, ale celkem i pro příznivce psychologických krimi thrillerů obecně. Je to překvapivě dobrý. "No, if I’m guilty of anything, it’s operating a funeral home without a license."(24.12.2010)

• - Jason Michael Moss spáchal samovraždu vo veku 31 rokov. V kúpeľni sa strelil do hlavy. (Momo_desu)

• - Jason Michael Moss nenadviazal vzťahy iba s Johnom Wayne Gacym, ale aj s ďalšími sériovými vrahmi. Boli to Richard Ramirez, Henry Lee Lucas, Jeffrey Dahmer a Charles Manson. (Raccoon.city)