Skutočný príbeh inšpirovaný zážitkami a skúsenosťami 19-ročného študenta Jasona Mossa, ktorý prežil blízky vzťah s 33-násobným sériovým vrahom Johnom Wayneom Gacym niekoľko mesiacov pred jeho popravou.
Talentovaný devätnásťročný vysokoškolský študent Jason Moss si začne písať s americkým sériovým vrahom Johnom Wayneom Gacym, ktorý zabil 33 mladých chlapcov a dnes čaká vo väznici na popravu. Oficiálnym dôvodom jeho záujmu je príprava seminárnej práce, pod povrchom však mladík skrýva oveľa ambicióznejší cieľ, na aký chce zloducha využiť. Gacy sa stáva akýmsi Mossovým mentorom. Študent sa mu pritom snaží dostať na telo aj do mysle, ale zločinec je geniálny manipulátor, ktorý dokáže narušiť psychickú rovnováhu svojej obete dokonca aj počas pokojného rozhovoru o úplných banalitách. Gacy dokáže vtlačiť svoju vôľu aj do rezonujúceho mozgu mladíka a v jeho mysli oživí veľmi temné myšlienky. Mladík upadá do zvláštnych stavov a celý proces vyvrcholí pri záverečnom stretnutí zločinca a študenta tvárou v tvár vo väzení pred popravou. (oficiální text distributora)

Dellamorte

Dahmer toho " zmákol " 15 a GACY 2 násobok. Niet divu , že ak sa Mu študentík snaží priblížiť k telu listovou a silne prepálenou foto agendou , nedopadne to dobre. GACY totiž dokáže porušiť psychoštruktúru človeka aj verbálne. A to nehovoriac o tom , že si tento part veľmi rád a s očividnou chuťou vychutnal William , ktorý vypudil svoj herecký rešpekt pri potýčkach so SEAGALom a potvrdil pri " DEVIL's Rejects " . No musím uznať , že Jesse Mu bol rovnocenným protihráčom. OK. ()

gogo76

W. Forsythe je dobrý herec, ktorý sa výborne hodí hlavne do vedľajších, prevažne záporných rolí. Priznávam, že som ho už sakra dlho nevidel, naposledy myslím v gangsterke Co dělat v Denveru... Neviem čím to je, ale myslím že by bola škoda nechať ho zakapať v béčkových filmoch. Film Mr. Gacy bol odvysielaný opäť na takmer bezvýznamnej stanici Wau. Je to už tretí film v krátkom slede, ktorý odvysielali v pôvodnom znení s titulkami! (+ Defendor a Psí život). Film herecky ťahá W. Forsythe takmer sám. Mladík, ktorému jeho život učaroval sa síce snaží, ale nie je to vynikajúci výkon. Povedzme že len dobrý a filmu postačuje. Dej je dosť predvídateľný( mama má vždy pravdu!) , ale to nevadí. Na tv film je to slušné a oplatí sa filmu venovať čas, zvlášť ak vám W. Forsythe ako herec sedí. 80%. ()

Carol Pifková

Ako správna Slovenka si neodpustím slovné spojenie "Ty kokos!". Pôvodne som ani netušila, že film je podľa skutočnej udalosti. Myslela som, že je tam proste len Gacy a ostatné je niekoho fantázia. Ale zdá sa, že klauna Gacyho som si naštudovala málo. Ale o to viac ma prekvapil záver. Prvá polovica filmu bola taká zlatá stredná cesta ale ako sa to Jasonovi začalo vymykať spod kontroly, priznám sa, že občas mi tuhla krv v žilách. Bolo to napínavé a pútavo podané. Úvodné "zoznámenie" s vrahom Gacym bolo výborné, finále so skutočným Jasonom takisto. Stále som na vážkach a premýšľam či tomu dať 4* alebo dať rovno plný počet. Herci boli podľa mňa presvedčiví, William Forsythe a Jesse Moss odviedli skvelú prácu. Ani sa mi nechce veriť, že Jesse Moss je ten istý chlapec z filmu Tucker a Dale vs. smrteľné zlo, pretože tam sa mi hnusil a naopak tu ma zaujal. No a už to tu bolo spomínané, že William sa na skutočného Gacyho nepodobá (no a vlastne ani Jesse na Jasona i keď obaja sú Moss), súhlasím, že to vôbec nevadí. Tento film u mňa rozhodne zanechal veľa pocitov. ()

Frajer42 odpad!

Spoilery! Na pozadí filmu je příběh, který by si určitě zasloužil, aby o něm byl napsán nejeden článek. Tohle filmové zpracování je ovšem zcela žalostné. Absolutně bez nějakého dramatického náboje. Sledujete krajně nesympatického hlavního hrdinu, který se snaží o ponoření se do duše ještě nesympatičtějšího pána. Ke všemu oba herci vypadají jako teplouši. To byl ovšem pravděpodbně i záměr, neboť tak vypadaly i skutečné osoby, které měli herci ztvárňovat. Většina filmu je o navazování kontaktu dvou teploušů. Jednoho, který se vymlouvá na to, že je bisexuál. A druhého, který si nechce připustit, že je teplouš. Zjistil to až později a není divu, že spáchal sebevraždu. Kdo by taky chtěl žít s tím pocitem, že se mu líbí olizovat pánská tajná místa. Starý Gacy je ke všemu perverzní úchylák a radí svému dopisovacímu teplometu, aby oteplil svého mladšího bratra. Tento snímek je vůbec ten nejteplouštější, jaký jsem viděl. Trumfl i Zkrocenou horu. V momentě, kdy se konečně objeví na scéně výhružky, se začíná alespoň něco dít a už jsem během sledování fyzicky netrpěl. Celkově se ovšem odpadu neubráním. Hlavní vinu přičítám naprosto amatérské a nezajímavé formě podání. Až na pár momentů je to vážně o ničem. ()

Slasher

Skutečností inspirovaný příběh blízkého vztahu mladíka Jasona Mosse a jednoho z vůbec nejprofláklejších sériových vrahů (33 young boys), který se odehrával pár měsíců předcházejících Gacyho popravě. Není to film, který by zachytával takový to temný morbidno kolem vrahů. Jedná se spíše o psychologicky zajímavý kousek, který téměř nesonduje do nějakých vražd a ohavností, nýbrž soustředí se na studenta Mosse a Gacyho samotného, na mysl dominantního sadistického manipulátora. Až na pár krátkých flashbacků je to jen o poklidné vězeňské činnosti, korespondenci, telefonické konverzaci, Mossova upadání do nenormálu a finálním dramatickém face-to-face setkání. Na konci mi bylo Johna až trochu líto, jak ho ten hajzlík vlastně využil (mimochodem ve skutečnosti nejen jeho, ale i další známé vrahy) k seminárce… S minimem akce stojí DEAR MR. GACY především na velmi dobrých hereckých výkonech. Tedy, Jesse Moss byl ucházející a William Forsythe snad přímo výborný. On v sobě to něco prostě má, a i když se reálnému Gacymu moc nepodobá, vůbec nevadí. Takže… Jasný tip pro všechny ’fanoušky’ sériových vrahů, ale celkem i pro příznivce psychologických krimi thrillerů obecně. Je to překvapivě dobrý. "No, if I’m guilty of anything, it’s operating a funeral home without a license." ()

• Jason Michael Moss nenadviazal vzťahy iba s Johnom Wayne Gacym, ale aj s ďalšími sériovými vrahmi. Boli to Richard Ramirez, Henry Lee Lucas, Jeffrey Dahmer a Charles Manson. (Raccoon.city)
  • Jason Michael Moss spáchal samovraždu vo veku 31 rokov. V kúpeľni sa strelil do hlavy. (Carol Pifková)