Když se pod noční oblohou narodila Jupiter Jones (Kunis), znamení napovídala, že je předurčena k velkým činům. Nyní již dospělá Jupiter sní o hvězdách, ale probouzí se do chladné reality uklízečky toalet a nekonečného sledu neúspěchů. Až když na Zemi dorazí Caine (Tatum), geneticky upravený bývalý armádní lovec, jehož úkolem je Jupiter sledovat, začne si uvědomovat naplnění svého osudu - její genetická výbava ji předurčuje jako dědičnou následnici královny vesmíru. Toto neobvyklé následnictví by však mohlo ovlivnit rovnováhu ve vesmíru. (Warner Bros. CZ)

Zombi

Taková scifi pohádka ve které nejvíce zaujmou triky a při které budete kroutit hlavou nad podivným příběhem, nad tím co všechno do filmu autoři nacpali a hlavně nad nezáživnou akcí, která nemá snad jediný zapamatováníhodný moment. Říkal jsem si, že tohle přece nemohli natočit ti samí lidé co Matrix, ale bohužel. Tatum nevadil, Kunis tam neseděla, Bean přežil, jupí :-) Slabší 3 hvězdy, pokud to vezmete jako nenáročnou pohádku, bude se vám na to koukat líp. ()

Phorbo

Nechtěl jsem věřit ani tomu hodnocení, když jsem měl v plánu se na to podívat. Přece jenom ten trailer vypadal velmi pěkně a když už je to od Wachowskich, tak by to nemuselo být tak zlý... To jsem ale netušil, o čem ten film bude. Nepřekvapuje mě to, že je to bezduchá hovadina, která nemá hlavu a patu a nepřináší zdaleka vůbec, ale vůbec nic nového. Tedy, výjima těch kůluzáků od emzáků, které drží pospolu jen díky silovému poli. To je docela hezký pokrok a to jediné se mi líbilo.. Vlastně vůbec ta skladnost a vzhled kosmoletů je oko unášející... Zdráhal bych se tomu dát více hvězdiček, protože by nebylo za co. ()

NaughtyKoopa

Wachovski, W.T.F.? Já jsem čekal další legendu ve stylu Atlasu Mraků a né pohádku pro malé děti. Krom krásných efektů a pár dobrých nápadů šlo všechno mimo mísu. Svět o velikosti Hvězdných válek a složitostí děje Her o Trůny se opravdu nedá stihnout za dvě hodiny. Akce bylo na tak krátký film žalostně málo, spíš na vás chrlí názvosloví jejich světa, které nestíháte vstřebávat a když si zívnete, protože už nedokážete udržet pozornost a jste naprosto vyčerpaní, zrovna se tam odehraje nějaký plot twist, načež už jste totálně ztracení. Obsazení už mi smrdělo v traileru a taky že jo, herecký výkony stály za kupu hoven a dramatická hudba, která hrála snad po celý film, mi ani nedovolila usnout. Doufám, že to bylo jen krátkodobé klopýtnutí. 4/10 ()

aLPaC

Méně než tři hvězdy většinou takovýmto filmům nedávám, ale tady musím. Zde je prostě ne všechno, ale většina věcí špatně. Nepovedený casting obou hlavních hrdinů, mimozemské postavy vykradené z celé řady jiných filmů, naprosto nudná zápletka, necharismatičtí záporáci, nezajímavé a někdy až trapné akce (svatba wtf?, finále), nevýrazná hudba a ani hlášky nic moc. Atlas mraků mě bavil, tohle byl děs. Jediná technická vychytávka co mě brala byly ty "gravitační boty" i když nápad okopírovaný ze Spidermana a některé vizuálně krásné záběry, jak je tomu u bratrů, vlastně dneska už bratra a sestry Wachowských zvykem. Jinak ale všechno špatně. ()

ac3r

Za 176 mega taková nudná slátanina Star Treku, Thora, Hvězdných válek a já nevím čeho všeho ještě. Elfí teplotechna Tatum tomu dal ještě mega korunu. Navíc neskutečně primitivní a zoufalý děj, tady mohu dat tak jednu hvězdu za Kunis, jinak se v tomhle teda nepovedlo vůbec nic. Těžko bych vzpomínal film co mě tak zklamal, tohle Wachowští totálně nezvládli a to jsem ještě slušnej. ()

Rufete

"Your Majesty, I have more in common with a dog than I have with you." - "I love dogs, I've always loved dogs." Komentář může obsahovat spoilery. Začnu tím, že jsem snad ještě neviděl tak dokonale digitálně zpracovaný film. Tomu se může rovnat jen opravdové minimum filmů. Detailní propracovanost každého kousku vesmírné lodi, města či robotů. Co ještě filmu pomohlo, je Channing Tatum, moc se mi líbila jeho postava, měl vypracovanou choreografii a s tím štítem a létajícími botami mu to fakt šlo. Rozhodně palec nahoru. Ale tady končí to dobré. Když přejdu to, že hlavní postavou je ruská uklízečka Mila Kunis, která se ke konci snaží zachránit svou ruskou rodinku, včetně chlápka, který jí navrhl jít na odstranění vajíček a slíbil jí podíl jedné třetiny ze zisku, tak je tady pořád ten příběh, který absolutně nedává sebemenší smysl. Špatné nastínění světů, postav či úmyslů oněch postav a světů. Doteď nevím, kdo s kým byl, kdo chtěl Mile pomoct a kdo ji chtěl zabít a vycucat z ní elixír mládí. Byl v tom totální zmatek, možná by pomohla delší stopáž, ale vydržel bych se na to vůbec dívat? Předpokládám, že ano, ale muselo by mi to něco dát a hlavně by to nesmělo nudit. Jak jsem psal výše, efekty nebo třeba Tatumova choreografie byly geniální, ale nedá se na to dívat dvě hodiny. Dvacet, třicet minut stačí, zbytek bych věnoval příběhu, který za něco stojí. No, chválím tedy zmíněného Tatuma (nejlepší postava filmu) s tím božím štítem. Milu si nejde neoblíbit, ale tahle postava měla velké rezervy. Pak se mi líbila ta komnata, kterou měl jeden z vládců přímo pod svým trůnem (nebo co to bylo) a nakonec vyřizování občanky ve vesmíru (namouduši, to je ještě horší než u nás v Brně na poště - ale pobavilo to). Takže doporučení na závěr: ve filmu Jupiter Ascending dostanete slušnou dávku efektů a digitálních triků na vysoké úrovni, ale příběhu se nedočkáte. ()

Mikeel

Slovy asi ani nedokážu vyjádřit, v kolika ohledech Jupiter vychází pokulhává. U většiny podobných filmů se minimálně jde kochat vymazleným vizuálem, pokud děj nestojí za nic, ale tohle bylo peklo naprosto ve všem směrech - děj, zpracování, dialogy (ach bože, ty dialogy), naprosto nezáživně natočené akční scény. A ty tupé a prázdné pohledy herců tomu všemu už jen nasadily korunu. Doufám, že pro příště už zůstanou ruské uklízečky, líznuté twajlaťáckou Bellou, u mytí hajzlů a nebudou se nikterak zapojovat do intergalaktického souboje o nadvládu nad vesmírem. ()

Movie Gourmet

Za vizuální stránku dávám 5*, ale ten zbytek je ubohý. Tentokrát se bratři nebo teda přesněji bratr a sestra Wachovski moc nepředvedli. Plány měli asi velkolepé ale jaksi jim to nevyšlo... :-( Scénář není ničím originální, herecké výkony jsou taky mizerné a nikterak překvapivé (co bychom taky mohli čekat od dříve profesionálního striptéra) a modelky. No, pravda je, že Mila Kunis mě neoslnila jak svým herectvím, tak svojí krásou. Filmová hudba také nikterak nevyniká... Jediným lákadlem filmu tedy zůstává množství akce a dobře zmáknutá vizuální stránka. Verdikt: 2* a 50 %. ()

Ollie235

Že by to byl úplný propadák se říct nedá, ale k nadšení mám hodně daleko. Přitom vizuálem a vlastně i příběhem mohl Jupiter Ascending aspirovat na titul přinejmenším hodně povedeného blockbusteru. Největším problémem jsou romantické pasáže, které mi do filmu vůbec neseděly, o to spíš, že mezi Channingem a Milou to nejiskří ani trochu. S tím souvisí i další výtka - nepříliš povedený casting. Na papíře to vypadalo celkem slušně, ale uvedená dvojice je slabá (a to mám Milu moc rád) a Redmayne možná umí oscarově zahrát Hawkinga, ale na tuhle roli se nehodil a svým přehráváním místy dost otravoval. Wachovští tentokrát nepřesvědčili, průměrné 3*. ()

filipvrbik

Bratři,,,, pardon už sourozenci Wachowští vytvářejí nový svět srovnatelný se Star Wars a Star Trekem, Vizuálně super. Jediné , co mi vadilo byli ti plazi. Myslím si, že nejlepší by bylo, kdyby všechny rasy byli lidé, protože by to hezky znamenalo, že jsou z jednoho rodu, ale budiž. Mila Kunis jako Jupiter k sežrání a Channing Tatum je tím pravým geneticky upraveným zachráncem+Eddie Redmayne (přesně tam by se choval někdo,kdo žije tisíce let). Jo mýt záchody a vlastnit Zemi je terno :-), podle zdejšího hodnocení opět nedoceněný film úspěšné dvojice... za mě viděno v kině (eng.) ...90% ()

Ukko

Sourozenců Wachowských mi je poslední dobou trochu líto. I když jim držím pěsti, začínám se obávat, že legendární Matrix trilogii už nikdy nepřekročí. Jupiter vychází, není úplně špatný film, nicméně detailnost scény, přeplácanost zeleného plátna a kýčovité souboje už dneska nikoho nenadchnou. Pokud se na to podíváme očima živoucího světa ve Star wars, Jupiter ztrácí body na plné čáře. Navíc splácání všehomožného dohromady, působí trochu jako když Pejsek a Kočička vařili dort. Scénář sám o sobě není hloupý, ale milovníci Duny ví, že je to vykrádačka na entou. Bohužel mě z celého filmu nejvíc potěšily scény kdy hlavní protagonistka řeší své osobní problémy s rodinnými příslušníky, což je na scifi akčňárnu poměrně divný. Dokonce bych si dokázal představit komorní hodinové drama na téma „Ahoj mami, vládnu galaxii, co s tím.“ Ale to asi jinde. ()

bobstock

Scifi pohádka o jedné ruské přistěhovalkyni do USA, co umívala hajzlíky. Když je zrovna v těch největších srač***. Zjistí, že je urozenou majitelkou planety Země, z které někdo každou chvílí udělá mošt pro ufouny. Naštěstí zrovínka z hovínka našla tu pravou lásku. Lítacího vlkodlaka, co jí na poslední chvíli zachraňuje prdel a k zásnubám jí dá lítací boty, aby ji nemusel furt všude tahat. Takovej mišmaš Strážců Galaxie a Avengerů podobnej volovin. Snaží se to tvářit jako načinčaný Star Wars ve dvouch hodinách, ale nejde to. Vizuál je dobrej, ten musel něco stát...ale to ostatní proboha, co to Wachowští blbnou. 60% ()

Sygauras

Za efekty a fantasii, by si to klidně zasloužilo 5 hvězd, i když i tady bych malinko zaváhala. Hlavně kvůli přeefektovanému ztvárnění kosmických korábů (takové ty díly lodí které nebyly jakoby pevně přichyceny k trupům lodí - nějak jsem nepochopila proč to muselo být ztvárněno zrovna takto) Co se týká příběhu, nemohla jsem se zbavit pocitu že byl dělán jen jako přívěšek k trikům, protože smyslu moc nedával. Považuju se za relativně klidného člověka se kterým moc věcí nezamává (a že jsem těch nepředvídatelných věcí už pár zažila) ale to co tady předvádí Jupiter, je stejné jako by vám někdo řekl že jste zdědily dědečkovo kolo. Nějak jsem zásadně nesledovala v jak velkém časovém horizontu se příběh odehrává, ale přišlo mi to jako by se to přihodilo všechno během pár hodin. Mila Kunis bylo šlápnutí hodně bokem, protože jsem jí tu roli prostě nevěřila. Channing Tatum oproti tomu do role podle mě sedl docela slušně. Co mi hodně kazilo, už tak dost blbej pocit, byla přítomnost ruské rodiny, která tomu fakt dávala silný pocit debility (asi to mělo znamenat nějaké humorné spestření či co) Sean Bean, tomu taky teda moc nedal a jeho postava byla spíše jakoby do počtu. Celej ten film působí strašně odfláknutě a nezajímavě. Moc chaotický, špatně podaný, věci se moc nevysvětlují, všechno tak nějak plyne aniž by to dávalo většího smyslu. Skřeti, trpaslíci, ještěři, dinosauři, zelení, modří, černí, žlutí. Takovej brajgl a chaos v postavách nebyl ani ve včech X-Men filmech . Jediný vcelku pozitivní dojem na moji osobu mělo jen bruslařské umění legionáře Caina. U toho jediného jsem si říkala že tomu prostě tu šanci dám (zatímco většina právě tyto scény z bruslením odsuzuje, tak já bych je naopak hodně vyzdvihla - ale to je tím, že já jsem jiná než většina lidí) Takže souhrnem, bych tomu dala 2 hvězdy. ()

Emo-haunter

Jupiter vychází rozhodně není špatný film a toto hodnocení vůbec neodpovídá! Vizuálně naprosto dokonalé, chemie mezi protagonisty funguje, fantaskní svět, i když o něm moc nevíme, funguje. Kamera super, hudba a akce taktéž skvěle fungují, já doopravdy nechápu, proč až takové podhodnocení. Za zmínku určitě stojí fakt parádní kostýmy! Za mě 70% určitě! I když scénář není zrovna brilantní, ale jednodušší, bavil jsem se. Nejedná se sice o film s nějakou hloubkou, ale pokud si chcete občas odpočinout od takových filmů, sáhnout po této pestrobarevné sci-fi popkornovce je určitě dobrým řešením :) Silně lepší tři hvězdičky, 3,5. Uvědomil jsem si, že nemohu nakonec dát 4, když jsem dal 4 Inception :D ()

BlackHood

Nevím, co s tím mají všichni za problém, vždyť je to něco jako Star Wars, nebo Strážci galaxie a ani jedno mi nepřišlo nějak výrazně lepší. Příběh fajn, obsazení fajn, překvapil mě Sean Bean, nevěděl jsem, že tam hraje. Ale ta akce, ta byla skvělá, krásně udělaná. Prozatím nejlepší film tohoto roku. ()

Eterninox

The Wachowskis zřejmě chtěli svoje vlastní Star Wars a, inu, moc to nevyšlo. Jejich svět řízený kapitalismem, vypočítavostí, a komodifikací čehokoliv i kohokoliv je sice neotřelý ve své přímosti, design a triky jsou řádně vymazlené, a i pár zajímavých a/nebo vtipných momentů by se našlo (kruhy v obilí, byrokratické intermezzo, zero-g orgie). *** Více chvály už se ale bude hledat těžko. Příběh je neoriginální, zbytečně rozkouskovaný a nesrozumitelný, obsazení se moc nevyvedlo, dynamika mezi jednotlivými aktéry příliš nefunguje, a ani s jednou z postav se za celou dobu pořádně nesžijeme, protože jakákoliv hlubší povahokresba je pravidelně přehlušována těžce průměrnou akcí. A proč, páni scénáristé, se Channing musel přes 20 minut prohánět vesmírem nahoře bez, a co filmu přidal několikascénový striptýz jakési nedůležité blondýnky? To se opravdu očekává, že samoúčelné naroubování něčeho takhle prvoplánového zlepší divácký zážitek? *** Proti brilantnímu Cloud Atlasu až nepochopitelný propad takřka ve všech ohledech. 50% ()

winetach

Až do návštevy kina som dúfal, že to nebude až také zlé, ako sa z traileru a opisov zdalo. Bohužiaľ som dostal, to čo som očakával a to veru nieje dobré. Súrodenci ma tentokrát sklamali na plnej čiare.. možno nabudúce ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa