Když se pod noční oblohou narodila Jupiter Jones (Kunis), znamení napovídala, že je předurčena k velkým činům. Nyní již dospělá Jupiter sní o hvězdách, ale probouzí se do chladné reality uklízečky toalet a nekonečného sledu neúspěchů. Až když na Zemi dorazí Caine (Tatum), geneticky upravený bývalý armádní lovec, jehož úkolem je Jupiter sledovat, začne si uvědomovat naplnění svého osudu - její genetická výbava ji předurčuje jako dědičnou následnici královny vesmíru. Toto neobvyklé následnictví by však mohlo ovlivnit rovnováhu ve vesmíru. (Warner Bros. CZ)

peetriss

Posedlost Wachowských lidstvem pěstovaným jako obchodní či energetická komodita pokračuje. Tentokráte se vydali do vod přeplácané pohádkové vesmírné jízdy poskládané z nejohranějších klišé, s děravým scénářem se spoustou postav, které se z ničeho nic objeví, aby dříve nebo později zase zmizely. Wachowští si filmem Jupiter vychází je pohrávají se svou láskou ke sci-fi vesmírným filmům a nezakrytě se jimi inspirují, a pokud jste ochotni se naladit na jejich hravost a nezačnete tento film brát vážně a přemýšlet nad jeho nedotaženostmi a dějovými zkratkami, můžete se svézt alespoň na průměrné guilty pleasure vlně. K nadprůměru chybí oddělení zrna od plevy, jinými slovy prostřihání a nastartování vyšší dynamiky, protože film je natahovaný, dále zklidnění akčních scén, protože jsou jen předigitalizovaným chaosem, přestože přímo nenudí a také to chtělo role Mily Kunis a Channinga Tatuma obsadit někým jiným (možná jen stačilo přehodit v obsazení Milu Kunis, která se snaží svými kukadly zapůsobit, ale ve své roli není uvěřitelná, s Tuppence Middleton). Abych to shrnul: Jupiter vychází je hloupé, ale svým jakýmsi zvláštním způsobem zábavné sci-fi, při kterém jsem se přistihl, že se při něm nudím dokonce méně, než při loňských přeceňovaných Strážcích Galaxie - prostě taková guilty pleasure. ()

bloodcountes

Tak vážně nevím. Jsem poněkud otřesena. Má víra ve značku Wachovski je povážlivě pokoušena ďáblem barvotiskové béčkovosti. Že je to Lanou? No dobře, tak je teď ženská, ale snad není blondýna?? Tohle vypadalo na blondýnu s lobotomií přinejmenším. Hroznej mišmaš všeho možnýho, co se ve světě sci-fi zatím ukázalo (naštěstí bez rozsáhlých vsuvek kukuřice, díky Bohu), nic novýho a na rozdíl od Twilightu odpuzující ústřední dvojice. Slizskej andělovlk s podmalovanýma očima a věčně vykulená, za každých okolností dokonale nalíčená kravka, která netouží po ničem jiným, než vrátit se na Zemi ke svým ruským primitivům a k čištění hajzlů. Pardon, touží ještě po tom ošklivým psovlkovi s křídlama, jak jinak, když jí vždycky vytáhne z každýho průšvihu, nakonec se Stázina dostane Kubovi za ženu, jak dojemné. Vizuál byl strhující (dvě hvězdy) a Eddie dechberoucí (jedna hvězda). Kdyby to natočil někdo jinej, nebolelo by to tak a řekla bych si, mno, podobných barevných vizuálních orgií bez promyšlenýho příběhu jsem už pár viděla , tohle je další takový milá blbinka. Ale WACHOVSKI??? ()

TERRORDROME

Po prvom Matrixe sme odvšadiaľ počúvali aký sú tí Wachowskí neuveriteľne sčítaní a dozaista zjedli všetku múdrosť sveta, ale hneď jeho pokračovania už boli pekne hlúpe zaváraniny. Odvtedy permanentne koketovali s úplným fiaskom a teraz ho konečne dosiahli. Pre tento film si možno vymysleli kompletný prepracovaný vesmír s rôznymi rasami a zákonitosťami, ale divák má z toho aj tak prd, lebo to všetko sa vlastne mihne len náznakmi a ťahať by ho mal (s)prostučký príbeh kde sa ruská Popoluška čo pucuje hajzle dozvie že je prevtelenou kráľovnou galaxie a pred vražednými úkladmi ju má ochraňovať lietajúci vlkolak. Ono, spočiatku mi to ani tak nevadilo keď sa tam proste mastili mimozemskí exoti a devastovali mesto, ale po odlete do kozmu sa to absolútne rozpadlo po všetkých stránkach na otravne epizodický patvar, akoby zostrihaný z x dielneho seriálu. Gradácia je v hajzli, milu furt niekto z jej "potomkov" unesie, chce ju zabiť či sa s ňou oženiť a jej strážny pes tam vždy naletí v poslednej chvíli než to stihnú spečatiť. Vyhladenie ľudstva za účelom zozbierania omladzovacích génov mi prišlo násilne dosadené len aby bola ohrozená celá zem a komediálne odľahčenie v podobe návštevy byrokratickej planéty bolo zas v kontexte so zbytkom filmu až príliš mimo. Jednoducho tu nič nefunguje a Wachowskí sa môžu dať so svojimi rozheganými víziami akurát tak vypchať. Snáď im už nikto na podobný projekt prachy nedá. Ale efekty boli pekné, trebárs prieniky atmosférou Jupiteru. A Channing Tatum ma po prvý krát v histórii nesral, väčšiu pochvalu mu už asi vystrihnúť nemôžem. P.S. pri vyslovení mena hrdinky Jupiter Jones sa mi vždy neomylne vybavili Traja Pátrači. ()

kill-tec

Po avízu mého kamaráda jsem nečekal nic kulervoucího a jen těžko na konci hledal ta správná slova. Dějová slátanina omílající dokola stále tu stejnou písničku, efektů tolik, že mně nabíhalo na epileptický záchvat. Občas jsem si připadal v nějaký počítačový hře než ve filmu nebo v novém, nepovedeném dílu Star Wars. Postava Channinga Tatuma byla možná ještě cool, ale jeho look byl odpornej. Dobře hrál snad jen Eddie, ale u něj mě zas šíleně iritoval jeho hlas. Vidím to po prvý a naposled. ()

Hadriel

Takové zklamání. Geniální výprava, všechno vypiplané. Wachowski na maximum. Neuvěřitelně kýčovitý a plochý scénář s nepochopitelnou romancí. Těžko říct, ale skoro bych to přisuzoval tomu že Laurence už není Laurence ale Lana. Svět jaký vymysleli má hodně potenciálu. Škoda to takhle nevyužít. Kdo odmítne vládu nad Zemí a dalšími planetami a vrátí se umývat hajzly a vstávat brzo... ()

Gray Wolfman odpad!

Tohle není nic jiného, než epileptický, dvouhodinový záchvat, který má příběh, jako v pornu. S mladou, nezkušenou teenkou různě vymrdávaj 3 nabíječi pod dohledem zkušené milfky. Nakonec přilétne divokej vlčák na hvězdných, kolečkových bruslích, teenku jim vyfoukne, aby si následně užil svou penetraci na její mladičkej obličej. Toď vše ()

Prochy38

Nějak mě zaráží, že v tom asi tolik lidí hledalo něco víc.... Ano, filmu nejvíc uškodila velká reklama... Protože asi každý čekal velkofilm. Mě to nějak minulo a pustil jsme si film jedno ráno, kdy jsem konečně nemusel vstávat a mohl proležet dopoledne. A? Protože jsem nic nečekal, nemohl jsme být zklamaný. Naopak. Oči M. Kunis bych mohl hypnotizovat od rána do večera a jak Ch. Tatuma nemusím, tak tady jsem si na něj nemohl stěžovat. A sympatických obličejů bylo více.... Efekty více než luxusní. K tomu solidní hudba. Sice tuctový příběh, ale tak proč ne... Nešlo o to... Šlo o akci a efekty a ty neměly chybu... Spokojen, nadmíru. V rámci žánru rozhodně... ()

Patrik256

Tržby v USA za první víkend: 18 372 372 $ (3181 kin) // Tržby v ČR za první víkend: 3 128 849 Kč (105 kin) // Diváci v ČR za první víkend: 20 927 diváků // Náklady na výrobu: 176 mil. $ ()

Asmodin

Jediný co si z celého filmu zapamatuju js Tatum v roli psa. Kromě špičatých uší mu mohli digitálně předělat zuby, přidat černý čenich a chundelatej ocásek. Zbytečná oddychovka jako Twilight. ()

TheKiw

Jak mohli Wachowští natočit takovouhle zvláštní ... nesoudržnost je pro mě hrozný bizár. Všechno od nich hluboce žeru (včetně Speed Racera) a nevěřil jsem, že by se jim mohl jakýkoli film nepovést, ale to jsem se dost spletl. Nejde o katastrofu, 7/10 si u mě Jupiter zasloužila, ale při produkci nebo psaní scénáře se něco hrozně nepovedlo. ()

Marys

Mila Kunis v úlohe intergalaktickej popolušky. Ale po poriadku. Z kladných stránok musím vypichnúť zaujímavú myšlienku, motív, sci-fi vecičky a samozrejme vizualizáciu. Popri tom to bol ale dosť veľký prešľap súrodencov Wachowských, pretože vytvoriť takéto prostredie a úplne ho zničiť takým trápnym príbehom, to by som do nich nepovedal. Hlučná, šialená, epileptická akcia, ktorá sa toľkokrát tlačí do očí, až sú z toho úplne unavené a zaspávajú, naivná Mila, ktorá sa 3 razy vedome-nevedome nechá uväzniť na nejakej lodi a toľko isto ráz ju Chaning v split-secondovom momente zachráni, obrovská romantická žuvačková bublina nemôže chýbať a Sean Bean sklame, pretože v tomto filme ani nedokáže umrieť. Ešte, že tu máme tie obrovské oči ukrajinskej dievčinky cez pol plátna, ktorá si dvoma replikami pripomenie svoj východoeurópsky pôvod v snahe zaujať širšiu masu. ()

Jaro_slav

Jak něco tak vizuálně zajímavýho může bejt taková srágora? Dávám tomu tři rudý, ale celkově takovou lepší padesátku. A to za fakt zajímavej design všeho mimo Zemi, za naprosto ujetou wtf scénu mimozemskýho imigračního úřadu, kde má TROCHUSPOILER naprosto skvělej štěk Terry Gilliam konec trochuspoileru, za to, že je tam hodně hlasu Mily Kunis, kterej přebije to, jak ošklivý má pokaždý řasy, a za drobnou účast Sonmi-351/Sonmi-451. Jinak bylo utpení sledovat, jak směšnej je Colin Clark/Stephen Hawking, jak moc líp to Tatumovi slušelo v bílym tričku a Bílym domě, a jak mizerně nepřehledně vypadaj všecky akční a trikový scény, vypučovaný z mj. Aliens, Star Wars, Star Treku (ale vypadající hůř!), což je k pláči o to víc, že stejný (ne)bratří duo má na svědomí MATRIX. A nakonec tim nejvíc otravnym na celym filmu je ta násilně naroubovaná a násilně a nepovedeně zamaskovaná kritika konzumu. Takovej vejcuc Avatara a Elisium. Hodně smutnejch 120 minut filmu (a 8 minut titulků). PS: Mirka tomu dala lepčí hodnocení než Franta - divim se, že z toho neztuhlo a nepřestalo rotovat zemský jádro. ()

H4ku11

Uff. Vzdušný krasokorčuliar Channing Tatum a včelia kráľovná Mila Kunis toho moc dobrého v tomto filme pre nás nepripravili. Eddie Redmayne stále tak šepkal, že som len čakal kedy padne mŕtvy k zemi. Očakával som, že to bude zlé, ale dúfal som aspoň v pekné efekty, čo potešia. Mal som však pocit, že tam to bolo dosť prehnané až mi to miestami vadilo. ()

Risolutore

Jupiter Ascending je prostě hrané anime se vším, co k tomu patří. Akce a vizuál je několik světelných let před konkurencí ( v tomto přirovnání před západem), zato "osobní" dialogy občas skřípou. A jako to bez pozastavení odpouštím každému anime, odpouštím to i Jupiter Ascending. Velikost je důležitější než malost a kdo tomu nerozumí, má smůlu (nebo má smůlu film, záleží na preferenci). Především je to ale film zajímavý tím, že zajímavě odhaluje krizi filmových databází a agregovaných hodnocení: zatímco do recenze si člověk může psát víceméně, co chce, souhrnné hodnocení od lidí, kteří "čekali něco jiného" nebo jsou toho názoru, že "to od Wachowských je slabota" nutně LŽE o skutečné kvalitě filmu. Hodnocení v databázi by z principu nemělo být relativní. Počet hvězd nelze uvést stanovou "Na to, že (blabla) je to slabota" - csfd, imdb, to jsou krutá čísla, co nemají znát žádné "na to, že..." tady se chodí za matematikou a ne za jakýmsi podmiňovacím vztahem. Z logiky současného hodnocení proto například vyplývá, že film je o poznání horší než Divergent (!). Je, není? Já bych řekl, že není, a chyba tedy musí být v člověku, který film ohodnotí hůř, přestože zároveň kýve, že je to film lepší. Vaše myšlenky nikdo nečte, vaše čísla ano. Howgh :) ()

Renfield

Ne, ne a ne! Možná jsem měl příliš vysoká očekávání, ale tohle mi přišlo, jako by Wachowským došly peníze a tak museli něco natočit! Povedené vizuální efekty a několik akčních scén (určitě ne všechny), ale to je tak vše. Zbytek je jen nudná, naprosto nelogická a přeslazená parodie na mnoho filmů, především snad Matrix, i když mi občas přišlo, že Wachovští parodují i Borata. Hlavní postavy mě vůbec nezaujaly (ale to vlastně ani ty vedlejší), navíc mi nesedělo jejich obsazení. Hlavně Mila s jejím věčně stejným tupým výrazem příliš nezahrála. A co ten závěr? Nebo dvojitý závěr... ono je to jedno, prostě slabý závěr. 25% ()

Magika82 odpad!

Tak dlouho se na něj čekalo. Tak mnoho se od něj slibovalo. Výsledek? Žalostný. Logika zde dělá přemety. Děj se občas ocitá v tornádu stupně F5, kdy nevíte, zda-li v daný okamžik myslí tu či onu pasáž tvůrci skutečně vážně. Kupříkladu vesmírná loď napodobující interiérem novogotický chrám, královna v něm poletuje na bílém disku v oděvu silně připomínajícím Japonské císařovny. Pak zde máme registrační úřad, kde vesmírná rádobykrálovna musí běhat z kanceláře do kanceláře, aby potvrdila svůj nárok na dědictví. K parodii na monarchii, zde máme kontrast přím oslepující v podobě jakési obdoby vesmírné OSN nazvané po štítu bohyně Athény - Aegis. A nakonec samozřejmě jakéhosi křížence vlka, a čehosi jiného, co vesmírem i ulicemi sviští na antigravitačních botách - vlastně, sám říká, že surfuje. Samozřejmě je od počátku jasné, že on a rádoby vesmírná královna utvoří pár... No, z mého pohledu nejde ani o žánr sci fi, možná spíše nějaké fantasy, kde ovšem tvůrci velmi silně popustil uzdu fantazii a mozek si vzal dovolenou. Zklamání na celé čáře. Za pět a do koše! ()

Mikino00

Efektivní hloupá pohádka, která se snaží ukázat svou opulentnost v nezajímavých světech, plných zbytečných postav, které se stejně zdrží na moment. Příběh je velice naivní, jednoduchý a ani moc nedává smysl (hlavně tedy chování postav), naštěstí je vždy připraven Tatum aby neohroženě pro všem předpokladům zachránil situaci. Celá romantická linie je k smíchu, stejně jako mnoho aspektů z vesmíru silně kopírující běžné pozemské zvyky (chtělo to trochu zapojit fantazii), svatební scéna je pak naprostým dnem filmu. ()

Zombi

Taková scifi pohádka ve které nejvíce zaujmou triky a při které budete kroutit hlavou nad podivným příběhem, nad tím co všechno do filmu autoři nacpali a hlavně nad nezáživnou akcí, která nemá snad jediný zapamatováníhodný moment. Říkal jsem si, že tohle přece nemohli natočit ti samí lidé co Matrix, ale bohužel. Tatum nevadil, Kunis tam neseděla, Bean přežil, jupí :-) Slabší 3 hvězdy, pokud to vezmete jako nenáročnou pohádku, bude se vám na to koukat líp. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa