Reklama

Reklama

Nespoutaný Django

  • USA Django Unchained (více)
Trailer 2
USA, 2012, 165 min

Scénář:

Quentin Tarantino

Hrají:

Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Dennis Christopher, James Remar, David Steen (více)
(další profese)

Píše se rok 1858 a v Americe právě probíhá občanská válka. Texasem vedou bratři Ace a Dicky Speckovi pěšky skupinu spoutaných černých otroků a mezi nimi je i hlavní hrdina otrok Django. Ten má šanci získat díky nájemnému lovci lidí dr. Schultzovi svobodu, pokud se mu povede dopadnout vraždící bratry Brittlovi. Djangovi se tak zároveň naskytne příležitost najít ženu, kterou musel před lety nedobrovolně opustit. Ani jeden z hlavních hrdinů však netuší, jak blízko jsou nejnebezpečnějšímu dobrodružství svého života... (TV Nova)

(více)

Diskuze

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Morlok

Těžko říct, jak moc se na výsledném komiksu bude podílet, pokud se pustí do seriálové verze Djanga, plus ještě přepisuje Hateful Eight  Na druhou stranu už dohlížel na komiks podle Djanga, resp. podle kompletnějšího scénáře, který dopadl - až na kresbu - velmi dobře, takže naděje tu je.

 

Jinak pro diskutující: thargoid je mulťák a troll, lepší ignorovat. 

na příspěvěk reagoval Morlok

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Morlok

Morlok (hodnocení, recenze)

Bluntman

Za účast Tarantina jsem taky rozhodně vděčná a částečně uklidněna, ale nějak si to nedokážu představit. Zvědavá jsem taky, ale protože od Tarantinových filmů už očekávám určitý standart, bojím se že bych z toho komiksu mohla být zklamaná - protože co já vím, tak to bude jeho první takový počin, a nevím co od toho očekávat.

na příspěvěk reagoval Bluntman

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Morlok

Na scénáři by se měl podílet i Tarantino, což mě uklidňuje. Jinak mi obě postavy nepřijdou nesourodé, takže by jejich spojení mohlo fungovat. Jsem na to zvědavý.

na příspěvěk reagoval Morlok

Morlok

Morlok (hodnocení, recenze)

Bluntman

To jsem pobrala. :D Otázka byla spíš směřována na kvalitu toho, co z toho vzejde.. nejsem si totiž jistá, že se mi nápad zpracovat to společně se Zorrem do komiksové podoby zcela zamlouvá. 

na příspěvěk reagoval Bluntman

gego35CZ

gego35CZ (hodnocení, recenze)

To je, ale píčovina soudruzi !!!!!!! NO FUJJJJ Nedá se na to koukat.... nudný až jsem se z toho málem posral no fuj !

na příspěvěk reagoval Ainy

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Grafická novela je velmi dobré, ale osobně mi neseděl styl kresby (na jednu stranu podobný předloze, na druhou odlišný, nic z toho pořádně). Doporučoval bych spíš scénář, ovšem na grafickém románu je pozoruhodné, že není tak otevřeně komediální jako film.

Firebug

Firebug (hodnocení, recenze)

Já bych tu čtyřhodinovou verzi docela bral a ani to rozdělení na 4 kapitoly (díly mini série) by mi nevadilo. V původním snímku jsou podle mě naznačeny nějaké vedlejší příběhy, na které v konečném sestřihu nezbylo místo. Třeba postavy  Zoe Bell a Jonah Hilla... 

Četl někdo tu grafickou novelu? Je to dobré?

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Ainy

Nepřekvapovalo by mě, kdyby po všech dílech vznikl sestřih bez závěrečných titulků, který by měl podobu filmu. Jinak je zde možnost si ještě přečíst scénář, případně se obrátit na grafický román, který vychází ze scénáře a nikoliv z filmu (resp. obsahuje scény natočené, ale nepoužité, i ty nenatočené, ale obsažené v jedné z verzí scénáře). Těch formátů, jak "zhlédnout" Nespoutaného Djanga v jeho co nejkompletnější podobě, je fakt hodně. :)

Ainy

Ainy (hodnocení, recenze)

Bluntman

správně, taky jsem psala o sobě a ne o jiných :-)

Jinak mě to ve formě seriálu opravdu neláká, nevím proč, prostě to tak cítím

na příspěvěk reagoval Bluntman

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Ainy

Proč ne? Je na každého, jestli se bude dívat na každý díl zvlášť, nebo si počká na odvysílání všech a zhlédne je najednou jako čtyřhodinovou režisérskou verzi filmu. "Forma" je na každém.

na příspěvěk reagoval Ainy

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Bude (ok, mělo by, snad se toho prohlášení nějaká kabelová televize chytí) to čtyřdílná verze, každá část po hodině. A u mnohých by to mohlo vést k přehodnocení, protože by měla být rozpracována postava Djangovy manželky. 

na příspěvěk reagoval Ainy

Ainy

Ainy (hodnocení, recenze)

Abes

V kině to  bylo něco jiného, to se dalo v pohodě zvládnout :-) Tady budeme muset podstoupit kvanta a kvanta reklamních bloků. To snad bude jen pro otrlé :-) Já mám film na placce

Fenquick

Fenquick (hodnocení, recenze)

Nejvetsi problem mezinarodnich rozmeru ceskeho filmu je nahled aktivistickych skupin. Zatimco pruderni americke publikum snese ve filmu vyrazy jako "negr"  ve filmu v jadru o znamem osudu negru, v cechach bychom tezko pres medialni autocenzuru protlacili film o etniku, ktere historicky dela, co dela.

na příspěvěk reagoval Adam Bernau

denulik

denulik (hodnocení, recenze)

Kubrickon

Už si do nejakej diskusie prispel aj niečím konštruktívnym, alebo sa iba potrebuješ odventilovať? Kdekoľvek narazím na tvoj príspevok, vždy niekoho urážaš. Myslím, že by si zvládol aj iný druh príspevkov, tak prečo mrháš energiou práve na toto?

Související novinky

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Příběh o tom, jak Willu Smithovi (Já, legenda, Král Richard) jedna facka změnila život, se bude psát nejspíš ještě nějakou dobu. V tuto chvíli má herec desetiletý zákaz účasti na Oscarech, přišel o… (více)

Tarantino potřebuje hit

Tarantino potřebuje hit

30.07.2019

Devátý snímek režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu započal svoji americkou jízdu za dolary. Za úvodní víkend z toho bylo 40,4 miliónů dolarů, Tarantinův rekord, film ale bude potřebovat… (více)

Tarantino znovu ulovil DiCapria

Tarantino znovu ulovil DiCapria

13.01.2018

Devátý film Quentina Tarantina nás zavede do roku 1969. Květinové hnutí bude pomalu končit, Amerikou otřese řádění Mansonova gangu, při němž zahyne herečka Sharon Tate, a jeden stárnoucí televizní… (více)

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake

17.09.2016

Westerny v posledních letech slaví opatrný comeback. Opravdová kuráž vydělala 252 milionů dolarů, Nespoutaný Django si došel pro 424 milionů a za úspěch se dá považovat i 155 mega, jež nastřádala… (více)

Reklama

Reklama