Nespoutaný Django

• USA Django Unchained (více)
USA, 2012, 165 min

Scénář:

Quentin Tarantino

Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Dennis Christopher, James Remar, David Steen (více)

Píše se rok 1858 a v Americe právě probíhá občanská válka. Texasem vedou bratři Ace a Dicky Speckovi pěšky skupinu spoutaných černých otroků a mezi nimi je i hlavní hrdina otrok Django. Ten má šanci získat díky nájemnému lovci lidí dr. Schultzovi svobodu, pokud se mu povede dopadnout vraždící bratry Brittlovi. Djangovi se tak zároveň naskytne příležitost najít ženu, kterou musel před lety nedobrovolně opustit. Ani jeden z hlavních hrdinů však netuší, jak blízko jsou nejnebezpečnějšímu dobrodružství svého života... (TV Nova)

kukuuuc10

Tarantinovi by měli schválit unikát žánr, protože jeho tvorba je absolutně bezkonkurenční a vyjímečná. Django je toho dalším utvrzujícím důkazem. Nemůžete v jeho filmech ledabyle někoho zabít, musí to mít ten "Tarantínovský efekt"! Výkony herců - od Foxxe, přes Waltze a DiCapria, až po nestárnoucím neobyčejně tentokrát vtipným Samuelem z toho vznikla opravdu strhující podívaná, od které nelze odpoutat oči. Auf Wiedersehen! ***** ()

XdanteX

Co chcete? Jsem čerstvě přijitej z kina. Hudba? 6* ....Postavy? 6* ....Pohádkovej příběh? 6*...těžkotonážní scény prošpikované tím spravným Tarantinovským poé, kusy masa a litry krve........Tarantino prostě nezklame. Poprvé jsem zažil že ze sálu při "akční scéně v Candylandu" odešly dvě paní a vrátily se až potom co střelba a křik utichly :D ()

Jierl

Bohužel jsem se moc těšil,což není nikdy dobře... nakonec to dopadlo víc než dobře, přímo skvěle, ale dopadlo by to ještě lépe, kdyby byl film o několik minut kratší. ()

provitamin

tešil som sa na tento film a tak veľmi som chcel dať plné hodnotenie, keďže Tarantino patrí k mojím obľúbeným režisérom, ale žiaľ nemôžem. a pritom tak bravúrne to začalo. úvodný soundtrack, typicky tarantinovsky vypointované scénky, hlavne tá so šerifom a maršalom, perfektná scénka s KKK a hlavne nad všetkým čnejúci a celý film ťahajúci charizmatický Christoph Waltz. docela právom nominovaný na Oscara a vôbec by ma neprekvapilo, keby ho aj získal. ale postupne akoby Tarantinovi došiel dych, resp. nápady, konkrétne vtedy keď sa na scéne objavil DiCaprio a neskôr aj Samuel L. Jackson. od toho okamihu už nebolo veľa scénok, ktoré by stáli za pozornosť, resp. ktoré by ma niečím prekvapili, ako som u Tarantina zvyknutý. filmu uškodila aj dlhá 165-minútová stopáž. úplne vy stačilo, keby bol film o hodinu kratší. pred koncom nechýbala ani krvavá lázeň na štýl Oren-Ishii v Kill Bill, ale prišla mi ako samoúčelná a nijako nezaujímavá. nakoniec efektný záver, ktorý dal dôstojnú bodku za zaujímavým, ale nie perfektným filmom. možno som mal príliš veľké očakávania. samozrejme hudobný doprovod Morriconeho a Luisa Bacalova bol perfektný. naproti tomu raperská "hudba" mi do westernu vôbec nepasovala, aj napriek tomu že hlavným hrdinom bol černoch a nosnou témou bolo otroctvo. ()

Rapikk

Quentin Tarantino se vydává na Divoký západ lovit zlé pistolníky a vypouští při tom hektolitry a hektolitry čerstvé krve. Tarantino si jednoznačně udržuje svůj vysoký standart a místy je naopak poznat jeho vyzrálost. Nepochybuji o tom, že hlášky z Djanga budou stejně citovány jako jiná Tarantinova díla. Maličko mě ale zklamal Leonardo DiCaprio, protože předvedl pouze velmi dobrý až skvělý výkon na rozdíl od trojice Jamie Foxx, Christopher Waltz a Samuel L. Jackson. Ti byli totiž naprosto fantastičtí. A nezapomeňte, D se nevyslovuje, motherfuckers! ()

Merkin

Zřetelný Tarantinovský rukopis. Pravda s fikcí se mísí natolik, že buď návnadu spolkneme celou, nebo jí obeplujeme velkým obloukem a popravdě řečeno, já jsem si tentokrát pochutnala i na navijáku v podobě hudebního mixu, skvělých hereckých představení i pompézních akčních scén. Jistý druh melancholické filosofie, pološílených vstupů ala masky a téměř komiksová kamera se mně líbily. Akorát musím podotknout, že dokud scénáristé dost násilně nepřetli linie obou psychopatických (leč velmi roztomilých) postav, a to doktora Schultze a pana Candyho, tak se mi Django zdál spíš nezvykle spoutaný. Nicméně smrt těchto hrdinů patřičně upustila ,,Negrulovy" otěže. Osobně bych dala přednost jinému než explozivnímu závěru, tragikomickým tmavým brýlím a ořímu tanečku, nicméně That's Tarantino a jako takový má opět můj respekt:) ()

F.W.Colqhoun

Podvratný antixenofobní nášup, chod druhý [prý ze tří]. Člověk se musí ptát, co všechno je na Tarantinových filmech tak úžasného, že je jejich uvedení vždy považováno za událost. Víc exhibice než herectví hvězd první velikosti? Recyklace? Seberecyklace? Nepůvodní soundtrack? Čím dál nesnesitelnější stopáž? Zjevná záliba v prvotřídním násilí, prezentovaném jako řešení? Neschopnost napsat přirozeně znějící [tedy NE-über-zajímavý] dialog alespoň dvou odlišně se vyjadřujících osob? Základ posledního tarantinovského projektu nahlodat / poukázat na ne každému zjevná popkulturní klišé [pasivita utlačovaných skupin - Afroameričanů, žen, židů] vytvořením anti-archetypů se skví nápad vyprázdnit titul slavného spaghetti-westernu a naplnit jej příběhem osvobozujícího se černého otroka, opakujícího mýtickou cestu postavy germánského reka. To nemá chybu. Tarantino odvážně projevuje vůli opouštět své staré způsoby ve prospěch tradičnějšího vypravěčství [dekonstruovaný mýtus nemá tu sílu], příběh předkládá pro změnu lineárně. Django je navíc dost možná nejzábavnější Tarantinův film, který místy překračuje tenkou hranici frašky [kukly], což mohou někteří diváci [Spike Lee] nést nelibostí. Zbytek známe odminula. Ne-tolik-exteriérů, kolik by si žánr zasloužil, všechny postavy promlouvají jako Tarantino [vypointovaně, zábavně a DLOUZE], jedna z nich tak i vypadá [nebo jako jeho obtloustlá, sýrovatě bílá verze] a před označením zvícím komerční polibkem smrti [konverzační drama] uniká prokládáním důležitých dialogových, interiérových scén [k nejvypilovanější dochází jako posledně u stolu] zbytečnými, ale esteticky podnětnými výjevy bezprecedentního násilí, které jako deus ex machina utíná tarantinovskou samomluvu v místě, kde by se mohla zašmodrchávat. Samostatnou kapitolou jsou neskutečně koukavé herecké výkony. Waltz je k sežrání [jeho merkurická poloha, od filmu k filmu měnící se jen nepatrně, by mohla začít brzy unavovat], Leo a Jackson ho ale ve druhé půli zcela nečekaně překonávají. Fox naopak v * pardon * šedém průměru. Ze dvou filmů tematizujících konec otroctví [Lincoln] bude tenhle svým způsobem pravdivější, užitečnější a poučnější. Snad i proto, že nemá s dějinami společného zhola nic. ()

Ledkodlaq

Tak koukám, že starý dobrý western dostává úplně nový rozměr a nestačím se divit, a u některých scén zapomínám dýchat. Velmi povedené dobrodružství ,-) ()

tom.nosek

Velice vtipné (uvedl bych hlavně postavu Christopha Waltze obecně a rapový podklad), občas až moc surové (ano, mluvím o scéně se psy), jinak paráda. Normálně bych dal asi takové lepší čtyři hvězdy, ale moje srdce zaplesalo, když jsem na konci uslyšel melodii z Pravé a levé ruky ďábla, na to prostě slyším, takže musím dát plný počet. ()

Free_player

Určitě jedna ze 3 nejlepších a rozhodně nejzábavnějších Tarantinovek. Totální pecka, která je napínavá od začátku až do konce. Tenhle westernový snímek nemá snad ani žádnou nudnou pasáž a to i přes velké množství sáhodlouhých dialogů, které jsou ovšem prošpikoviné těma nejlibovějšíma negro hláškama. Smekám ... Jinak scéna s pytlema a závěrečný jatka ranči ? Na tom si snad musel pošmáknout každý . ()

Kanca

Ten film nemusel bejt tak dlouhej, jak byl, a tím by se zkrátil i ten tak trochu táhlej konec, ale i tak musím říct, že tenhle film je prostě mitrovské dílo....O hereckých výkonech nemluvě! No a ten soundtrack? Bomba! Takže nakonec si to těch pět hvězd určitě zaslouží! ()

Junglista

Jestli něco Tarantino umí, tak sou to naprosto obyčejný scény dovedený k neobyčejnosti. Rozblemcat dvě věty na deset minut a nenechat diváka se u toho nudit, to umí opravdu asi jenom on. Foxx si střihnul pořádnýho bad ass nigga, Waltz (málem) hodnýho německýho strejčka, Leo vychcanýho zmetka, ale ani jeden z nich u mě neni hvězdou filmu (a to všichni zahráli skvěle). Tou je Samuel L. Jackson, protože už při jeho prvním výskytu na plátně sem se řezal jak nikdy. Jeho řitního alpinistu si prostě musíte zamilovat a pana Smitherse odsunout až na druhý místo. I přes to bych jednu výtku měl a tou je konec. To nejlepší prostě přijde moc brzy a pak už jenom půl hodiny čekáte na ten happyend, což je škoda. Po Pulp Fiction druhá nejlepší Tarantinovka. ()

lukasch

Nejsem z těch, co Tarantinovi sežerou úplně všechno. Django mi ale neuvěřitelně sednul. Foxx a Waltz byli boží, DiCaprio skvěle přehrával a Samuel L. Jackson jako největší negrobijec taky bavil. A když tříhodinový film takhle svižně uteče, musí to být super. ()

barlow

Velice zábavné. DiCaprio si svou roli užil, Waltz se s Tarantinem hledali, až se našli, a nebýt té přehnaně tarantinovské přestřelky, byl bych na vrcholu blaha (ale tak nějak to k jeho filmu patří, takže jsem se s tím v klidu smířil). ()

cold

Předně nemohu souhlasit s golfistou, tedy přesněji řečeno vznáším dotaz: kolikrát jsi to viděl? ... Já to viděl 3 v jednom týdnu a to se mi naposledy povedlo jen u Společenstva prstenu před více než 10.lety :-) Každou projekcí mě ten film uzemní úplně něčím jiným. I když mám Tarantina a některé jeho film sakra a jako že fakt hodně rád a pouštěl bych si je klidně jednou nbo dvakrát týdně, některé jsem nedodíval a ani nedodívám :-) Určitě nepatřím k jeho bezmezným a nekritickým vyznavačům. Pulp fiction mě napoprvé vůbec neoslovilo a Jackie Brawnovou jsem viděl jednou v kině a na DVD po přemlouvání stejně po cca 2hod vypnul. To nemluvím o Kill Billovi 2, kterého nejsem schopnej za boha dokoukat. Přitom paradoxně jednička patří k těm, co bych si dával k snídani a obden k večeři!!! Djangem dle mého názoru rozvíjí, co Hanebnýma panchartama započal a já si soukromě nazval jako: nový žánr made in Tarantino. Zachovaní všech žánrových kousků, vychytávek, jasných klišé založených na dokonale absurdních, ale v celkovém kontextu naprosto vychytaných a jako hrnec na prdel sedících dialogů. Vedení nebo si to nazveme jako nevedení herců je kapitola sama o sobě. V každé projekci jsem měl zásek na jednom ze tří herců Waltz, DiCaprio a naprosto neskutečný Samuel L. Jackson, který není ani v nominacích na Oscara ???!!!, což mi hlava fuck nebere. Ty si jedou svůj film a navzájem si dávají přednost a hecují se do krajností:-). Foxx válí jako o život , ale bohužel ve stínu těchto tří titánských hustoborců zůstává někde v první třídě "lidušky", což si zřejmě uvědomil i Tarantino a konec se kontrastem vyšperkovat snažil. Dokonce svojí "těkavou" karikaturu vložil a navíc Foxxe dvou výrazných hereckých konkurentů zbavil a stejně jeden záběr, dva pohyby a dvě věty předložené v balíčku a Samuelem L. Jacksonem toť dohromady signováno a s "negrem na koni" již jen do počtu zde počítáno. jaká škoda :-( Tím, že si Quentin vytváří svůj ojedinělý žánr svědčí dle mého názoru toto: Pointy staví na hlavu, úmyslně vkládá historické paradoxy, nechá pronášet dvoj až trojmyslné narážeky na žánrové filmy, vkládá chyby a to i stavějící se proti fyzickým zákonům (reálné i zpomalené záběry v jeden okamžik). Propojování herců s postavami a přisuzování opačných vlastností a s ním spojeným chováním v jiných snímcích a jako bonbónek servírování narážek na předešlé filmy. Ukočírovat takový film a nezapomenout do něj vložit to nejlepší, co v daném žánru vzniklo, je opravdu hodno režisérského mistra nebo úplného psychopata, což nemění nic na tom, že ohýbá, napíná, trhá, pálí a prostě dělá s filmem všechny možné psí kusy a zkouší pevnost tohoto černého pásku a celého byrokratického aparátu stojícím v pozadí. Nezapomíná přitom na sebe a tedy na diváka :-D a snaží se ho udržet, pobavit, donutit hledat nebo ztrácet a dokonce sem tam se zamyslet. Takže abych to shrnul. Není sprosté slovo, jako sprosté slovo. Není negr jako schwarzenegr A netočí se filmy prvotně jen pro výdělek, ale třeba proto, že si jeden pan Podivín zkouší a zjišťuje všechny možnosti, kam může a kam mu bude tou akademickou pseudointelektuální cháskou dovoleno zajít. Zatím mu to bezproblémů prochází a já jen čekám, až natočí to na co si připravuje a přihnojuje ornou půdu:-) Tudíž odpouštím nastavovaný konec :-D Konec je pro mě podání ruky v knihovně !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jo a děkuji pane Magore s kamerou, tužkou vizí, hravostí a neskutečnou drzostí. () (méně) (více)

Milan25

Klasický Tarantino - hektolitry krve, hlášky a pekelný akční spád. Nicméně si Quentin stále libuje ve zbytečných scénách, kde se pět minut nic neděje a jenom na diváka křičí hudební doprovod. Navíc tyto pasáže dává většinou v momentě, který by zasloužil epické grády, ale bohužel to tak úplně zabije. Vůbec by mě to nevadilo o takových dvacet minut kratší. Pro milovníky "negerského" slangu pastva pro uši. Výborný S.L. Jackson a Ku-klux-klan. ()

Fantomas92

Tarantino čeká, že mu lidi budou žrát z ruky a ... no vlastně vždyť oni to dělají. Ve filmu samozřejmě nechybí, jak už to u Tarantina a jeho filmů bývá, několik výborných scén. No, aby taky ne, když má film 165 minut. Převažují však bohužel scény, které buď "vykrádají" některé westerny, nebo ve filmu nedávají žádný smysl. Scénař by potřeboval překopat, zkrátit a lépe promyslet, scénou s listinou v kapse si snad dělal Tarantino z diváka srandu. Co však musím kromě pár dobrých scén pochválit jsou herecké výkony. Herci hrají skvěle, Christoph Waltz mne znovu přesvědčil, že hrát opravdu umí a dokáže se stylizovat snad do každé role. Výsledný dojem? Nadhodnocený, zbytečně dlouhý a možná i zbytečný film, který zdaleka nedosahuje laťky, kterou si sám posadil až příliž vysoko. Bohužel, pár vynikajících scén výsledný dojem z filmu nezachrání. ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Tarantino potřebuje hit

Tarantino potřebuje hit

30.07.2019

Devátý snímek režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu započal svoji americkou jízdu za dolary. Za úvodní víkend z toho bylo 40,4 miliónů dolarů, Tarantinův rekord, film ale bude potřebovat… (více)

Tarantino znovu ulovil DiCapria

Tarantino znovu ulovil DiCapria

13.01.2018

Devátý film Quentina Tarantina nás zavede do roku 1969. Květinové hnutí bude pomalu končit, Amerikou otřese řádění Mansonova gangu, při němž zahyne herečka Sharon Tate, a jeden stárnoucí televizní… (více)

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake