Nespoutaný Django

• USA Django Unchained (více)
USA, 2012, 165 min

Scénář:

Quentin Tarantino

Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Dennis Christopher, James Remar, David Steen (více)

Píše se rok 1858 a v Americe právě probíhá občanská válka. Texasem vedou bratři Ace a Dicky Speckovi pěšky skupinu spoutaných černých otroků a mezi nimi je i hlavní hrdina otrok Django. Ten má šanci získat díky nájemnému lovci lidí dr. Schultzovi svobodu, pokud se mu povede dopadnout vraždící bratry Brittlovi. Djangovi se tak zároveň naskytne příležitost najít ženu, kterou musel před lety nedobrovolně opustit. Ani jeden z hlavních hrdinů však netuší, jak blízko jsou nejnebezpečnějšímu dobrodružství svého života... (TV Nova)

jenerikku

Toto je podľa mňa poriadne off, žeby sa aj Tarantino nejakým svojím spôsobom disneyfikoval? Predpokladám, že to mala byť v tom nejakom druhom či treťom pláne kritika otrokárstva a rasizmu, čo je síce za každú pochvalu, ale spracovaním je to bohužiaľ nadmieru schématická a patetická karikatúra, ktorá nenecháva žiaden priestor pre rozmýšľanie - všetko je naservírované tak hotové a prepiate, že ma to vlastne otravuje. Čo sa týka Tarantinovho prvého plánu - humor & násilie - ten vďaka úplnému zlyhaniu druhého plánu tiež pokrivkáva, všetko je síce, ako sme si zvykli, ale nejak to tentokrát vyznieva ako samoúčelný violence porn. Herci boli OK, ale pachuť na jazyku mi príliš nezlepšili... ()

migeldiablo

Tie Tarantinovske filmy moc nemusím, no z tohto snímku som bol nadšený! Herecký koncert hlavných protagonistov, výborný scenár, kamera. Troška mi vadila hudba, záplava krvi a až príliš americký patetický koniec. Inak bola ešte jedna hviezdička naviac. ()

Djflash

Režiser Quentin Tarantino se po čase opět hlásí o slovo svým zbrusu novým snímkem, který nese název Nespoutaný Django. Snímek nás zavadí na divoký západ, a to do doby kdy většina afroameričanů plnila funkci otroků, kteří sloužili k vykonávání té nejpodřádnější práce či k pobaveni a jedním z nich byl i hlavní hrdna Django. Ten měl v určitou chvíli víc štěstí než rozumu. Příběh je velmi prostý až mě udivilo jak je v tomto připadě děj uměle natahován. Na druhou stranu moc hluchých míst tu nenajdete, a to je především zásluhou výborného hereckého obsazení v čele s Jamie Foxxem, Leonardem Dicapria, Christopha Waltze a nesmím ani opomenout nestarnoucího matadora Franca Nera. Z filmu je hodně cítít že je především založen na charakteru jednotlívých postav a jejich rozdilného a osobitého projevu. Dialogy jsou zde napsány mistrným způsobem, takže i při dlouhých rozhovorech (a těch je ve filmu požehnaně) se nudit rozhodně nebudete. Nejvíce mě však oslovila postava, kterou ztvárnil Leonardo Dicaprio. Ten totiž převlékl kabát a zahrál jsi postavu jež pro tentokrát stojí na druhé straně barikády a zvládl to s neuvěřitélným přehledem. Dokázal tak že patří k nejlepším hercům současnosti, který může zahrát naprosto cokoliv a vždy bude působit přirozeně. Závěr filmu se sice tak trochu nese v duchu Kill Billa (dostatečný počet nepřátel rovná se hodně krve i mrtvol), ale to se dalo přinejmenším očekávat. V zásadě Tarantino opět nezklamal natočil tak trochu jiný western který je sice akční ale také dosti chytlávý a zábavný. Prostě a jednoduše divoký západ očima režiséra Quentina Tarantina. ()

TThom

Neobvykle poňatý western z dielne majstra Tarantina. Myslím že jeho filmy musia ľudia milovať. Príbeh z nie zrovna z klasického westernového prostredia človeka úplne pohltí a aj keď sa dá už od začiatku predpokladať ako to skončí, nič to na jeho pútavosti neuberá. Popravde som si J. Foxxa nevedel predstaviť ako drsného otroka (pištoľníka), on sa tejto úlohy zhostil bezchybne. A keď do toho pripočítame pre Tarantinove filmy typicky netypický sound, nič iné ako 5 * sa dať nedá. ()

2sistem

Čekal jsem jestli se zase Tarantino objeví v nějaké vedlejší roli a dočkal jsem se ke konci. Zahrát si obyčejnou postavu, která má zemřít, to už k němu patří jako malířův podpis na obraz. Nedělá mu problém si udělat srandu ze sebe a člověk má dojem, že se v tom vyžívá. V tomhle filmu zbude po něm pouze díra v zemi. Všichni kdo mají filmy QT rádi, jistě ocenili jeho originalitu a humor. Scéna s pytli mě opravdu rozsekala. Jeho genialita si dokáže pohrát s několika žánry najednou aniž by vykolejil nebo začal nudit. I když ta prostřední část byla malinko táhlejší a slabší, věděl jsem že nám to Tarantino vynahradí rozhodující bitvou ve svém stylu, kde se nešetří krví a dokonce ani černým humorem, který provází celý film už od začátku. Sice mě překvapilo, že s příběhem dr. Schultze byli brzy hotoví ale zato začal příběh Djanga. Musím uznat, že jsem se dokonale bavil a nechápu, že si kamarád dokázal u filmu zdřímnout. Film je plný překvapení a originálních scén, černého humoru a krásných scenérií, skvěle vybraným soundtrackem a i občasná nadsázka je s citem a rozumem. Tarantino opět nezklamal. Pro mě to sto procent není, ale pět hvězd si Nespoutaný Django zaslouží. Prostě další výbornej kousek z dílny QT, tentokrát v žánru Spagetti western... bravo!!! Že by film roku 2013? ()

DrobnohledX

Našel jsem pouze jeden drobný nedostatek (z mého hlediska) a tím je happyend. Já bych raději kdyby happyend nebyl. Update: První polovina filmu je řachačka, druhá polovina filmu (zhruba od okamžiku kdy se poprvé objeví DiCaprio) tak se film radikálně změní. ()

StreaterN

Jedním slovem PARÁDA. Jediná věc, která mě osobně vadila, byla občasná předvídatelnost scén "ala Tarantino". Jinak opravdu nevím co vytknout. Christoph Waltz opět fascinující výkon se skvělým konečným aktem. Leo DiCaprio a Jamie Foxx taktéž podali úžasný výkon. Navíc postava Samuela L. Jacksona mě naprosto odrovnala. K tomu všemu ještě skvělá hudba, což je u Tarantina zvykem, dodává celému příběhu nenahraditelnou atmosféru. Prostě film, který mě nenechal chvíli bez pozornosti a to se mi často nestává . Proto dávám 5*. ()

DarkRufus

No nevim no. Western si teda představuju trošku jinak, takže tuhle škatulku bych zahodil. Komedie to teda rozhodně byla, což mi trochu vadilo, scény byly vtipný prvoplánově, no prostě jako v komedii, a nesedělo mi to tam. Celej film stojí na Waltzovi a DiCapriovi, ty sou fakt oba boží, takže to je plus. Jinak celkem dobrej film, ale asi to nejhorší od Tarantina. 3* ()

prometheusll

Pecka. Akce skvělé,a humor tam také nechyběl. Prostě doporučuji. Pořád jsem přemýšlel jestli dám 4 nebo 5 hvězd,. Ale přikívl jsem na 4. Ale tohle ať opravdu zůstane na 90% ()

jakup57

Od úvodného snímku bolo jasné, že to točil Quentin. Tak to ostalo až do konca. V podstate je to príbeh, celkom obyčajný, ničím originálny, ale Quentinova réžia , dialógy a hlavne herecké výkony pána Waltz-a, Di Capria a pána Foxxa z toho robia neobyčajný snímok plný humoru a akcie. Môžem len odporučiť. 85 %. ()

guruPechy

Ale jo, dobrý, takový guláš westernů, co Tarantino viděl, jednoduchý příběh, skvělé dialogy, zajímavé herecké obsazení, neotřelý hudební doprovod, příjemná smrt Tarantina, atp. Ale už jsem to od Tarantina viděl tolikrát. Kde jsou Pulp Fiction? To mělo šťávu, bylo to originální (byl jsem podstatně mladší a neviděl toho tolik). Tarantino moc dobře neumí pracovat s atmosférou, nezažil jsem žádné pohnutí, nesmál jsem se od srdce. Prostě průměr a zbytečně natahovaný. ()

petrxx

Jenom dobrá zábava a dobře výborně odvedená řemeslná práce. Není z filmů, které vás donutí o něm přemýšlet. ()

BlackMolla

Tento žánr není můj šálek kávy, nicméně na to můj přítel chtěl jít do kina, tak jsme šli. Příběh poutavý, samozřejmě spousta krva, báječné obsazení. Místy mi ale přišla nevhodně vybraná hudba a vadila mi scéna se zastřelením koně.. No ale každopádně kvalitní film, který zanechá určité pocity.. ()

A.MacGyver

21.1.2013 Kino: Sakra, jak se tady dává šest hvězdiček? Pan Tarantino mi úplně zničil představu o nejlepších westernech Sedm statečných a Tenkrát na západě. Tyto filmy jsou jen Hollywoodské romanťárny, filmy pro teploušky (sranda, mám ty dva westerny rád). Až dnes jsem viděl pravý western. Už v prvních dvou vteřinách víte, že to bude "pan" western. Ku klux klan je taková hláška, že jsem řval smíchy. Co mě potěšilo, je úvodní a závěrečná melodie, myslím, že vyjádřil poctu špagety westernům. Dokonalé... ()

MaximusMax

Jsem rozpačitý. Dvě hodiny si Tarantino skvěle buduje parádní drama, kde i velmi explicitní scény nejsou samoúčelné, aby ho v poslední půlhodině totálně rozbil na béčkovou kaši. Jestli to byl záměr, pak vyšel. Co se týče závěrečné přestřelky, před Kill Billem by to bylo možná neotřele přestřelené, teď už to bylo prostě jen krvavé, nechutné a zbytečně hloupé (všichni střílejte do té mrtvoly, na které Django leží, třeba se utopí v té cákající krvi). A když už, tak to tou přestřelkou mělo skončit, to co následovalo po ní, bylo zoufale navařené. A u tolikrát vychvalované scény s KKK jsem měl pocit, že sleduju Scary Movie 6, vůbec mi to ke zbytku filmu nesedělo (a je mi jedno, že je to Tarantino), rozhodně ne v tomto rozsahu a s tak zmateně nastřihnutým flashbackem. Mimochodem ale dost mě baví, jak tu fůra lidí film v podstatě zkritizuje na kost a pak mu dá stejně 4*:D ()

leopoldina

Tak Quentin mě zase dostal. Nenudila jsem se ani chviličku, nádherné záběry ze západu, role jako ušitá pro Christopha Waltze (jak kdyby Tarantino psal pro svého oblíbeného herce roli přímo na tělo), rozlobený Leo a scény, kterými se režisér v každém svém filmu rád podepisuje. Vychutnala jsem si každou scénu šarmantního doktora Schulze (Waltz), jeho parádní smysl pro vtip a nenapodobitelný přízvuk i skladba vět. Stává se mým oblíbeným hercem a zlatého globa si zasloužil. Budu mu fandit i na Oscarech. Příběh je opravdu skvostný, Django udělá vše pro to, aby zachránil svojí milovanou. Dokonce nehne brvou ani při zabíjení černocha. Slizoun roku - Samuel L. Jackson! ()

DirtyDozen

Do poloviny filmu jsem byl šťastný a spokojený, že to víc už moc nešlo. Pak si začal hrát Django na drsňáka a euforie se začala pozvolna vytrácet. Konec byl udělán v americkém stylu( jakože happy-end), bohužel, při hlubším zamyšlení mě akorát nasral. Prostě jsem Djangovi vůbec nepřál. Jinak klady filmu: vynikající muzika, Waltz neskutečnej, DiCaprio hrál úžasně a Jackson jakoby ani nehrál. P.S. Tleskání Broomhildy nakonci- palm face, že se paní, která seděla vedle mě v kině upřímně smála. ()

Mesmeric

Co dodat, prostě klasický Tarantino, absorudita až na půdu ale vypracovaná k takové dokonalosti, že se musí líbit. ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Tarantino potřebuje hit

Tarantino potřebuje hit

30.07.2019

Devátý snímek režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu započal svoji americkou jízdu za dolary. Za úvodní víkend z toho bylo 40,4 miliónů dolarů, Tarantinův rekord, film ale bude potřebovat… (více)

Tarantino znovu ulovil DiCapria

Tarantino znovu ulovil DiCapria

13.01.2018

Devátý film Quentina Tarantina nás zavede do roku 1969. Květinové hnutí bude pomalu končit, Amerikou otřese řádění Mansonova gangu, při němž zahyne herečka Sharon Tate, a jeden stárnoucí televizní… (více)

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake