Nespoutaný Django

• USA Django Unchained (více)
USA, 2012, 165 min

Scénář:

Quentin Tarantino

Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Dennis Christopher, James Remar, David Steen (více)

Píše se rok 1858 a v Americe právě probíhá občanská válka. Texasem vedou bratři Ace a Dicky Speckovi pěšky skupinu spoutaných černých otroků a mezi nimi je i hlavní hrdina otrok Django. Ten má šanci získat díky nájemnému lovci lidí dr. Schultzovi svobodu, pokud se mu povede dopadnout vraždící bratry Brittlovi. Djangovi se tak zároveň naskytne příležitost najít ženu, kterou musel před lety nedobrovolně opustit. Ani jeden z hlavních hrdinů však netuší, jak blízko jsou nejnebezpečnějšímu dobrodružství svého života... (TV Nova)

Pan.Antonin

Připadám si teď jako člověk, co si zajde do všemi oceňované luxusní ústřicové restaurace a po konzumaci lituje, že si nešel vedle do bufetu na smažák. Mně prostě meníčka od šéfkuchaře Tarantina nějak nechutnají. Přitom oba asi máme rádi Leoneho westernové spaghetti, okořeněné Morriconeho hudbou, v dalších ingrediencích už se ale naše chutě rozcházejí. Hlavně v obrovském množství kečupu, na nějž Quentin nedá dopustit, a tradičně nešetřil ani dialogy. Nějak mi prostě nestačila hezká kamera s nádherným hudebním doprovodem, se skvělým Christopherem Waltzem, Jacksonem a obstojným Foxxem, s mnoha pěknými odkazy (Franco Nero) a několika parádními scénami (KKK nebo úplný závěr s Djangem a Brunhildou). V klidu přežiju, že se tvůrci nesnažili a neohlídali si kdy vynalezli sluneční brýle (to je asi záměr), dynamit, tisícidolarovku, kdy do Ameriky přivezli plzeňské pivo, kdy mohli posluchači prvně slyšet Beethovenovu Elišku a další chyby. Jenže film je příšerně dlouhý, po setkání s Di Capriem ztratil tempo i zajímavost a finále už je jen nezajímavé násilí (pistolnické duely z dolarové trilogie mám prostě mnohem radši než krvavé masakry). Poslední hodinu už jsem koukal na hodinky, kdy už to skončí a tlačil čas očima dopředu. A hlavně proto tomu nedám ani tři hvězdy. ()

Sebule

Skvělej film, který je excelentně napsaný, zahraný, zrežírovaný a hudba je skvostná. Krví se nešetří a humorem taky ne, všichni si své role naplno užívají a fakt jsem si myslel, že tohle bude pro mě jasná 10. Akorát tak nějak ke konci to ztratilo šmrnc a celkově se mi to táhlo, kdyby to bylo o několik desítek minut kratší, tak by to bylo perfektní. Konec už nebyl pro mě takový feeling jako měl film na začátku, už to nemělo takové grády a mohlo to být vymyšlené trochu jinak. Hodnocení: 8,25/10 ()

SaxGuy

Nevím no. Tarantino čím dál tím víc začíná stavět filmy na dialozích a příběh a jeho budování už zase kvůli tomu jdou do pozadí. Což o to, dialogy jsou pořád top a herci film strašně táhnou, hlavně tradičně výborný Christoph Waltz a DiCaprio, jehož padouch dokázal dokonce nahnat fakt respekt. Je tu už ale vidět Tarantinovská "nemoc" ustavičného kecání. Od příchodu do Candylandu film neskutečně šlape, ale celá část do té doby je dost vlažná a finále je pak zase až zbytečně prodlužované a divák už pak vyloženě ztrácí pozornost. Drží to pohromadě určitě víc než Hanební pancharti, ale opravdu úplně nevím, co na tom lidi vidí. 7,5/10. ()

Kecana

Westerny nejsou můj šálek kávy, ale ve spojení s Tarantinem se z toho stal úžasný zážitek. Nechybí výborný humor, skvělé herecké výkony, krev...No prostě všechno, co mám na Tarantinovi ráda. 10/10 ()

DvoRSTA

Tarantino je mistr svého řemesla. Nikdo nedokáže natočit takový film, kde jsou zachyceny veškeré lidské emoce, povahy, názory. Ze začátku se film zdá dosti rasistický, ale Tarantino to dokáže upravit tak, že z toho vyjde přenádherná osvěta. Opětovně nejvyšší herecký výkon zde podává  Christoph Waltz, který už zazářil v Panchartech. Hlášky jako “nikdy neviděli neg.. na koni” jsou ikonické pro dobu Ameriky v 19. století. Myslím si, že každý fanoušek Westernu by neměl tento počin vynechat. ()

Lucas005

Dvě hodiny výborné gradace do zaslouženého finále... a následná zcela zbytečná půlhodina, kdy veškerý úžas z filmu upadá. Jako vždy skvělá skvadra režisérových klasických i nových herců, výborná kamera, soundtrack a atmosféra jsou tu bohužel mírně podrývány scénářem, který je zde na Tarantina až příliš přímočarý a jako by se zdálo, že se snaží mnohem více zaměřit na obyčejného diváka. Vše ještě dodělá dříve zmíněná poslední půlhodina, kdy po skvělé finální přestřelce musí hrdina ještě jednou padnout na dno, aby se mohl vrátit ve druhém, mnohem primitivnějším a až příliš okatě "cool" finále. I přes tohle je ale Django zábavným filmem a díky stále brilantní režii a skvělým dialogům se rozhodně nejedná o to nejhorší, co kdy z Quentinovy dílny vyšlo. ()

PTuranyi

Tarantino vie rozprávať príbehy aj keď vždy tak trocha preháňa. V tomto filme opäť striekalo trocha príliš krvi a nemyslím to obrazne ale doslovne. Nuž a scéna likvidácie Lary bola tak trocha nereálna aj fyzikálne. Bez toho by bol film prirodzenejší, ale myslím, že je to určitý druh Tarantinovej nadsázky. Perfektná produkcia a bezchybné herecké výkony k tarantinovým filmom patria akosi samozrejme. ()

F2003F

Ak je Pulp Fiction opus magnum Tarantinovej tvorby tak toto je dvorný ukazovateľ opodstatnenia jeho úspechov, obľúbenosti a jedinečnosti. Dôležitý míľnik nielen jeho kariéry, ale aj možno opus magnum celej dekády mainstreamovej filmovej produkcie z pohľadu nezameniteľnej neobyčajnosti v originalite a jedinečnosti. Že tam je namiesto Willa Jamie sa ukázalo podľa mňa lepším a vkusnejším krokom. Satira, v ktorej každá postava má svoje dôkladne vytvorené alter ego. Satira, ktorá by dnes nemala obdoby, ktorá sa nebude opakovať, ani nijaká podobná veľmi pravdepodobne v dnešnej spoločensky neakceptovateľnej po kontroverziách volajúcej dobe nemá šancu vzniknúť, nie ešte nájsť pochopenie. Django Unchained je filmový unikát tak dobrý až sa mi to nedá opísať. Obhajovať prečo je to tak neskutočne odvážne a výnimočné dielo si myslím, že ani nie je potreba. Treba vidieť! ∞/10 ()

mnaucz

Na zahraniční filmy moc nekoukám, ale tenhle mě svým tématem zaujmul. Musím říci, že se tento snímek Tarantinův velmi povedl. Myslím, že téma otrokářství se umí v USA velmi dobře filmově zpracovati. Třebaže tento film jest drsný, párkrát se u něj i můžete zasmáti. Proto tento film hodnotím tak vysoko. Na filmy tohoto typu se sám od sebe většinou nepodívám a jsem rád, že jsem na něj narazil. ()

Luciaaas2

Tarantino vykouzlil netradiční, ale za to zatraceně dobrý western. ve kterém Christoph Waltz strhl veškerou pozornost. Dicaprio dokazuje, že je to pán herec a padoucha dokáže skvěle stvárnit. Tarantina musím pochválit za vynikající scénář plný hlášek a jak skvěle má rozepsané charaktery jednotilivých postav. Soundtrack parádní a cameo Franca Nera velmi potěší a vykouzlí úsměv na tváři. Musím uznat, že se jedná o jeden z nejlepších filmů roku a zaroveň bych mu přál nějakého toho Oskara. ()

Ashandris

Ach tej krvi,...To sa Tarantino nikdy nezmení? Dúfajme, že nie! Na čo by aj. Pán Q opäť raz nesklamal a vytvoril krvák, ako sa patrí. Až na drobné chyby (trošičku nezáživne pasáže, ktoré ale úplne zatienili dokonalé dialógy) tomuto filmu niet čo vytknúť. Mal skrátka všetko. Hlavného hrdinu túžiaceho po svojej princeznej Brumhilde, dokonale šarmantného a vskutku vtipného spoločníka a záporaka tak úlisného, navyše so škaredými zubami, že by ste mu najradšej vy sami rozstrieľali biely kvietok na hrudi. Čo viac dodať? Iba ak, že Jamie Fox spolu s Christophom Waltzom zohrali úplne dokonalú dvojku. Miestami sa mi síce zdalo, že Waltz trošičku prehráva, no jeho prevedenie "zubára" si i tak budem pamätať veľmi dlho. A čo ty Leo? Who let the dogs out? Yes, you do. We know. DiCaprio vie teda záporaka zahrať priam dokonalo, no obávam sa, že ani tohto roku sa ceny akadémie nedočká. Waltz bol predsa len o drobný krôčik lepší. Hold, tvoja najväčšia šanca bola i tak v ´94. Ale čo tam po hlavnom triu, nie? Najlepším a najpríjemnejším stvárnením bol pre mňa posluhovačský Samuel, ktorého úlisný a cvičený smiech ma dostal na kolená. Najradšej by som mu jednu vrazila, no kto by sa na neho mohol hnevať, keď z úst vypustí to svoje "madrfakr". Dokonalá hudba, kamera a nenudiaci dej. 5* bezpodmienečne. Ak by sa dalo, dám i 6, už len kvôli Djangovmu úsmevu, vete: "Good bye, Miss Lary!" a dokonale vtipnej scéne s ku klux klanom. ()

frenkie

Celkem banální příběh o hledání ztracené a zotročené manželky je v podání Q. Tarantina a celé plejády současných i minulých hereckých hvězd celkem solidní podívaná. I v tomto filmu je vidět, jak moc režisér cizeloval dialogy a zejména monology postavy ztvárněné opět výtečným Christophem Waltzem. Záporák DiCaprio byl opravdu přesvědčivý a celá scéna u večeře přímo lahůdková. Efekty byly přehnané tak akorát, jak se na film s béčkovým námětem sluší a patří. Možná jen ta stopáž byla krapet přepálená, 120min. by bylo tak akorát. Vhledem k tomu, že jsem se slušně bavil, pod 4* nepůjdu. P.S. Zdvořilostní cameo původního Djanga v podání F.Nera bylo fajn...... ()

ProchY01

Ještě je týden do CŘ/SR premiéry a už je tu zase 6 stran komentářů - to jste na tom byli všichni v americe, předpokládám :) ()

michalkop

Quentin Tarantino se v Nespoutaném Django snaží redefinovat žánr westernu. Dílko sice je provanuto svěžím vánkem, ale místy to dost skřípe. Dá se dohromady velmi nesourodá dvojice dr. Schulz a černoch Django a společně se potulují po americkém jihu. Doktůrek má zálibu sáhodlouze a vzletně kecat a, jak jméno napovídá, je Němec. Ve filmu se setkáváme, jak je již u Trantina tradicí, s velmi naturalistickými výjevy. Už od samostatného začátku. Sice jsem naštěstí nikdy neviděl střelbu naživo, ale v Django to vypadá, jako by každá postava v sobě měla aspoň 10 litrů vysoce natlakované krve, která nečeká na nic jiného, než aby se mohla nádherně rozprsknout po okolí. Ta již zmíněná dvojice začne spolupracovat jako lovci odměn. Společně se vydávají na lov bratří Brittlových, jelikož Schulz je hledá a nevím, jak vypadají, to ale Django ví. Cestou se dozvíme i něco z německé mytologie a legendě o Siegfriedovi. Poté, co najdou bratří, doktor Schulz pomáhá Djangovi najít jeho ženu, otrokyni. Patří jistému plantížníkovi panu Candiemu. Na ranči se jí snaží získat pomocí finty s předstíraných nákupem mandingo zápasníka (= zápas černoch proti černochu). Po zavítání na onen ranč se nemohu zbavit dojmu, jakoby Tarantino měl připraveno několik alternativních konců, nebo si jen dělal oslí můstek pro jeho závěrečnou krvavou řežbu. Postava hubatého černého sluhy, který jde vůči vlastním lidem, upozorní Candieho na to, že podle něj Django s doktorem lžou, ačkoliv na jihu je černoch méně než zvíře, po zastřelení Candieho ho běloši poslouchají na slovo, mi připadá až příliš provokativně vykalkulovaná. Nebýt ji, western skončí o 45 minut dříve a bez krvavých jatek. Tarantino natočil řadu lepších a méně vyumělkovaných filmů. Pulp Fictionu nesahá ani po kotníky. Nepovažuji za 55. nejlepší film, jak je nyní na ČSFD. Dobrý je, ale ne tolik. 80%. ()

Stealth2

...teda jak se podařilo tomu rakušákovi opíchat toho neumětela Tarantina, aby kvůli němu napsal scénář a ještě do toho zamíchal Brunhildu se Zikfrídem ze starých pověstí germánských, tak je mi fuckt kuva záhada. Nicméně podívaná hezká, DiCaprio excelentní....celkově jako pocta špagetyvesternům v pohodě, ale jenom jednou a stačilo. Jo a abych nezapomněl...S.L.Jackson má taky za 5. ()

complex

tak možem povedať, že quentin tarantino je lepší od filmu k filmu... toto môžem nazxvať veldielom ako je pulp fiction-.. super nápad super spracovanie... ale nezaškodilo by to kúsok skrátiť... ale to nemôžem vytknúť... vrelo odporúčam.. ()

pepo11

Ch. Waltz ma zase presvedcil, ze je to fakt PAN HEREC. Ta rola mu proste sadla presne ako v Inglourious Basterds. ()

Trescha

Nooo,tak co k tomu velice říct.Původně jsem chtěl dát za tři,ale přestřelená míra krvavosti akčních sekvencí,některé opravdu solidní dialogy(kuklux klan atd.) a hlavně výkon tria Waltz,DiCaprio a S.L. Jackson,mě nakonec přesvědčili že se nejedná o pouhý lehce nadprůměrný snímek..... Jo a dle mého názoru to Jamie Foxx zmákl taky dost dobře! K***a Quentine zase jsi mě dostal,ikdyž jsem tomu do půli filmu moc nevěřil:-D.-D ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Tarantino potřebuje hit

Tarantino potřebuje hit

30.07.2019

Devátý snímek režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu započal svoji americkou jízdu za dolary. Za úvodní víkend z toho bylo 40,4 miliónů dolarů, Tarantinův rekord, film ale bude potřebovat… (více)

Tarantino znovu ulovil DiCapria

Tarantino znovu ulovil DiCapria

13.01.2018

Devátý film Quentina Tarantina nás zavede do roku 1969. Květinové hnutí bude pomalu končit, Amerikou otřese řádění Mansonova gangu, při němž zahyne herečka Sharon Tate, a jeden stárnoucí televizní… (více)

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake