Nespoutaný Django

• USA Django Unchained (více)
USA, 2012, 165 min

Scénář:

Quentin Tarantino

Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Dennis Christopher, James Remar, David Steen (více)

Píše se rok 1858 a v Americe právě probíhá občanská válka. Texasem vedou bratři Ace a Dicky Speckovi pěšky skupinu spoutaných černých otroků a mezi nimi je i hlavní hrdina otrok Django. Ten má šanci získat díky nájemnému lovci lidí dr. Schultzovi svobodu, pokud se mu povede dopadnout vraždící bratry Brittlovi. Djangovi se tak zároveň naskytne příležitost najít ženu, kterou musel před lety nedobrovolně opustit. Ani jeden z hlavních hrdinů však netuší, jak blízko jsou nejnebezpečnějšímu dobrodružství svého života... (TV Nova)

NALBERTik

Po prvním zhlédnutí za 4. Jsem moc namlsaný pancharty a todle bylo dle mého o dost horší. Úplně zbytečně natahované. ()

Sdoom

Nejlepší Tarantino? Ani zdaleka ne. Nejlepší film roku? Fuck yeah! Kdo zbožňuje Tarantina a jeho filmařinu (např. já), bude nadšen, kdo ne, tak asi ne, ale je mi to jedno, protože já nadšen jsem. Na Oskara to asi ale nebude, na to si Quentin moc dovolil rejpat do demence Amíků a asi i tý krve tam bylo o něco málo víc, než by páni akademici chtěli. :-) Btw. kde Quentin vyhrabal všechny ty skvělý songy, to je neuvěřitelný. Na co platit skladatele, když můžu dát pár šupáků za práva na skvělý, ale zapomenutý songy, který můžou bejt rády, že je mistr použije ve svém eposu, že? :-) (kino Cinestar, orig.) Edit 26.1.2019: Platí vše z původního komentáře, Django i na víceré zhlédnutí baví stále stejně. Nicméně je fakt, že už jsem víc vnímal natahovaný konec jakožto poněkud zbytečnou Tarantinovu exhibici. Ani ta uvěřitelnost závěru není kdovíjaká. Nicméně to je pouze malá výtka k jinak perfektní zábavě. (Blu-ray, orig.) ()

LexBarker

Když vidím některé nové filmy,říkám si díky za Quentina!Jeho kousky je radost sledovat,třeba i ty méně povedené.I z jeho posledního filmu je cítit perfekcionismus,cit pro herce a příběh.Precizní obsazení i malých rolí je samozřejmost,tolikrát pomlouvané kecy mezi postavami mají smysl a ani na chvíli nenudí. ()

OughJay

Tarantino je už dávno zapsanej v kronikách jako legenda přelomu tisíciletí na režisérský stoličce, přesto se stále snaží se překonávat. A western je opravdu velký sousto. Když se ohlídneme zpátky, tak takovýmu Sergiu Leonemu se jen tak někdo nevyrovná. Ani Quentinovi se to nepovedlo, ačkoliv je Django nahláškovanej od začátku do konce a mnoho scén z něj zcela určitě zkultovní. Tarantino má evidentně z divokýho západu nakoukáno hodně a snažil se to v Djangovi zužitkovat. Dlouhý a hluchý pasáže, který Eastwoodovkám přidávaj, ale Tarantinovi naopak ubíraly. Nedokázal si s nima poradit a někdy tak trochu nuděj. Ono 165 minut neni málo a jelikož v nich Quentin nepoužil Morriconeho hudbu, která hraje v jinejch pasážích, je to Djangovo největší mínus. Bez debat jde ale o jeden z nejlepších westernů za poslední půlstoletí a já jsem jako fanoušek žánru za tenhle příspěvek v sedmym nebi. Stephen: "I count six shots, nigger." Django: [pulls out a second revolver] "I count two guns, nigger." ()

Ferinka

Tarantino jako samozvaný historik stojí za houby s voctem, ale točit prostě umí. I když Django bude tu americkou společnost rozdělovat víc, než tu naši, právě ona kontroverze, která protkává celý příběh, je hnacím motorem filmu. Ona je vlastně hnacím motorem především hlavní postavy, protože ta si vás jinak, než čistou lítostí, získat nemůže. Foxxův herecký výkon je tak unylý, že bych mu za něj snad ani nezaplatila. Musel to vidět i sám režisér/scénárista, který tak mohl upravit odchod nejlepšího z nejleších ze scény tak, že by vůbec neodešel. Až na Foxxe a tu jeho Hildu to byl mazec - Leo s lebkou byl senzační, skoro bych mu příště nabídla roli Goebbelse. Ač jsem příznivcem spíše Jihu proti severu, strávila jsem s Djangem skvělé dvě hodiny... ()

nightevan

Nemůžu se zbavit pocitu, že se v nedávné minulosti v Hollywoodu vsadili, kdo natočí nejdelší film a nejnudnější film. Někteří se vyhecovali natolik, že se pokusili o nejdelší a zároveň nejnudnější počin. Tarantino je asi hodně soutěživý. ()

Rousse

No tentokrát jste mě trošku zklamal, pane Tarantino. Ale určitě je to tím, že u mě osobně byla, díky Panchartům, laťka setsakramentsky vysoko a zdolat ji proto byl opravdu nesnadný úkol...A nepovedlo se. Faktem je, že větší část filmu byla naprostým koncertem hodných opravdovejch znalců. Objevili se tam 3 hlavní headlineři, kteří to prostě vypálili naprudko bez jakékoliv přípravy nebo předkapely a rozehráli takovou show, že člověk hleděl s otevřenou hubou. Waltz - Foxx a posléze DiCaprio. Ano pánove, o vás mluvím a před vámi smekám můj festivalový klóbrc až k zemi. A to vše jen utvrdila hudba od mistra mistrů v oboru, jejíž rukopis člověk pozná během několika pár taktů. Nezaměnitelný mistr Morriconne. Kamera vysekává jednu poctu Leonemu za druhou, jeden záběr luxusnější než druhý.... JENŽE! Poté jeden z headlinerů odchází z pódia, tempo poleví a kotel pod pódiem chladne. Od toho okamžiku mohl mít film už jen 5 nebo 10 minut a vůbec nic by se nestalo. Vysolila bych tu plnou palbu a neřekla ani půl slova... Ale bohužel od toho okamžiku uběhlo ještě 45 minut a ty mi přišly naprosto zbytečné (popravdě tento úsek příšel jako nabubřelá egomasáž Quentina)... Bohužel díky tomu vím, že se k Djangovi určitě nebudu tak často vracet jako k PF, HP, Jackie Brown a jiným zaručeným flákům drsňáka QT. Ale zase na druhou stranu - kvalitní podívaná, která stojí za zhlédnutí. ()

solskjaer

Jsem nadšen. Čekal jsem že půjde o skvělý film, ale tohle je naprostá genialita. Nejlepší Tarantinovo film - bez pochyb. Nechápu, že Waltz byl objeven "tak pozdě". Parchanty jsem pokládal za jeho vrchol - šeredně jsem se mýlil - ufff to byl výkon. TOhle prostě MUSÍTE vidět. 165 minut filmu Vám uvěhne pocitově tak za hodinu a to i přes to, že má tři příběhové vrcholy a neskutečný počet zvratů. Tleskám, smekám, chci ještě !!! Šup s Waltzem do TOP 5 nej herců stejně jako s Djangem do TOP nej filmů. ()

Dromed

Tak jsem přemýšlel, jestli by bylo klišé napsat, že Django je nejlepší Tarantinův film, že je to nejlepší Western od Nesmiřitelných, že je to nejlepší výkon Foxxe a že Waltz je skvělý herec, že hudba byla vyložený nášlap zda by bylo klišé napsat že je to hustokrutý film. Asi by to klišé bylo, tak to raději už psát ani nebudu. ()

FIBO

Nejsem fanda do Tarantinovo filmů a obvykle na ně nahlížím s určitým odstupem, nicméně tohle mě opravdu porazilo. Film jsme museli kvůli hláškám nesčetněkrát přerušovat a zdejší hlášky zapříčinily, že jsme mnohdy museli přehrávání úplně zastavit, abychom se dál na kuřácký pauze dávili smíchem, ze kterýho až rozbolela hlava (a sousedi se museli divit, co jsme to za retardy, kteří určitě na něčem jedou). Těžko vyjádřovat slovy. Samuelova postava a její vystupování už bylo samotnou třešničkou na dortu, který je pro mě jednoznačně jedním z největších překvapení za poslední dobu. 120% ()

Angus

Děkuji ti Quentine, že jsi našel někoho tak talentovaného, jako je Mr. Christoph Waltz. Jeho výřečný um na filmu velmi přidává. Let me introduce myself, My name is dr. King Schultz and this is my horse Fritz.(:D) A musím říct, že i Leonardo Di Caprio (i když zrovna nepatří mezi mé oblíbené herce), tak byl ve filmu také opravdu famózní. Sold to the man with the beard! A Samuel L. Jackson? This Nigger´s gonna stay at the big house?! Možná, že se mi jeho postava zalíbila ještě víc než v Pulpu. A to je sakra co říct! No, když všechno tohle shrneme, a přidáme ještě režii z dílny pana režiséra Tarantina - vznikne skvělý film, jako tohle. ()

Heraldika

Sama sebe jsem skvěle překvapila, protože jsem pořád čekala, kdy už vyleze ten Will Smith v hlavní roli, haha..Vůbec tedy netuším, jak jsem toho přesvědčení dosáhla ( že by podvědomá záměna s Wild Wild West, he, cože?), nicméně již po půl hodině mi to došlo ( holka šikovná) a zklidnila jsem sandál. Django je vymazlená stylovka od mistra, kterému vždy ráda vyseknu poklonu i se zablokovanou páteří. Přestřelky, kecačky, bezskrupulózní narážky, soundtrack!!, kamera,..i ty protahované konce, všechno mu vždy zbaštím a ráda. ()

danca044

Čekala jsem western, který nebude stát za nic. To jsem se ovšem mýlila. Příběh Djanga se sice odehrává v době westernu, ale typický western to určitě není. Django se vzepře všem konvencím a ukazuje, že i negr může být svobodný člověk. A to ani nemluvím o drsných přestřelkách. Tarantino se na tomto filmu opravdu vyřádil a jistě je to jeden z jeho nejlepších filmů jaké kdy natočil. ()

Tynulinka

Pár detailů by se tomu sice dalo vytknout, ale Christopher Waltz byl úžasný, přestřelky pěkně krvavé a ten dojemný konec...super :-) Ale na mě už to bylo trochu dlouhé. ()

pavcas

Tarantino nepatří k mým oblíbencům, člověk, kterej musí mít v každým filmu hektolitry krve to podle mně nemá v hlavě v pořádku. Hanební pancharti mně příjemně překvapili, ale říkala jsem si, že stín Pulp Fiction, Django nepřekročí. První půlku filmu se taky zdálo že se mu ani nepřiblíží. Sice hereckej koncert Foxxe, Waltze a Di Capria je už sám o sobě zážitkem, ale bylo to takový celý nějaký nemastný neslaný.....Dopředu jsem si říkala, dobře, dám tomu za 3 kvůli nim...ale pak u večeře děj začal gradovat, z DiCapria s očima podlitejma krví mi běhal mráz po zádech a s předtuchou, že to nějak celý blbě dopadne a že nevim,jestli to chci vidět, jsem to dokoukala. A teda bylo to sakra finále, který za to, pro mně osobně, stálo!!!Takže si tak říkám.........Tarantino to asi úplně v pořádku v hlavě nemá, ale filmy umí točit kurevsky dobře. A ještě jedna věc mu jde dokonale. Vybrat si skvostný herce a vyždímat z nich maximum. ()

SG-1

"Ale já v tý píčovině nevidím, nemůžu v tý píčovině dejchat a nemůžu s ní jezdit." -pistolník- ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Tarantino potřebuje hit

Tarantino potřebuje hit

30.07.2019

Devátý snímek režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu započal svoji americkou jízdu za dolary. Za úvodní víkend z toho bylo 40,4 miliónů dolarů, Tarantinův rekord, film ale bude potřebovat… (více)

Tarantino znovu ulovil DiCapria

Tarantino znovu ulovil DiCapria

13.01.2018

Devátý film Quentina Tarantina nás zavede do roku 1969. Květinové hnutí bude pomalu končit, Amerikou otřese řádění Mansonova gangu, při němž zahyne herečka Sharon Tate, a jeden stárnoucí televizní… (více)

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake