Ukradené Vánoce

• Česko Ukradené Vánoce Tima Burtona (více)

Jack Skellington je oblíbený vládce městečka Halloween, který dohlíží na tvoření všech morbidních potěšení, hrůz a překvapení. Jack je svou každoroční neměnnou rutinou absolutně znuděný. Jednoho dne se ocitne v sousedním Vánočním městě a za zvuků vánoční hudby prozkoumává zdejší tradice a obyvatele. Rozhodne se, že unese Santu Clause a uspořádá si Vánoce podle vlastních představ. Na pomoc si pozve své přátele ze záhrobí a vyrobí nádherné dárečky pro všechny hodné děti. Naloží je na sáně tažené kostrami sobů a vyráží nadělovat vánoční pohodu. Co na to budou říkat děti, až jim dárky budou předávat duchové a vlkodlaci? (Nova Cinema)

rewind

Pastva pro oči, sluch, duši a pro srdce. A k tomu fantastiská hudba ... prostě film kterej vás usadí a na 76min mimo realitu, zapomenete kde vlastně žijete. ()

Gloster

Podle mě trochu slabší než Corpse Bride, kterou jsem nicméně viděl první, takže můžu mít trochu zkreslený náhled. Písniček je víc, ale přijdou mi, ne snad slabší, ale méně výrazné. Stylizace je vynikající a loutky také. Celkově na mě film zanechal velmi dobrý dojem, takže hodnocení 4* berte spíš v porovnání s Corpse Bride. ()

wobufet

Jeden z mých nejoblíbenějších animáků. Písničky a děj dělají z filmu opravdový klenot. Jen rada: Pokud umíte anglicky, nevyhledávejte verzi s českými titulky, je otřesná! ()

Gwilwen

Tvorba Tima Burtona mě ani tentokrát neoslovila. Navíc nelze říci, že by muzikály byly můj oblíbený žánr. I přes krátkou stopáž jsem toužebně očekávala konec. Od totálního odpadu dělí film pouze pomyslný krůček - a to hudba Dannyho Elfmana a písnička What´s this. ()

Danielitto

Wow! Nevěřil bych že i loutkový film může mít tak děsivou, leč pohádkovou a dechberoucí atmosféru. Vynikající kombinace hororu, komedie a muzikálu, která se prostě musí vidět. Kdo má rád Burtonovu Ospalou díru a nevadí mu příběh vyprávěný písněmi, tak se zamiluje... fakt! Protože.... THIS IS HALLOWEEN, THIS IS HALLOWEEN... ()

DAI

Nečekal sem, že mě tento vesele temný muzikál zaujme. Slyšel sem na něj mnohé ohlasy, které se mnohdy rovnaly mánii. Jenže tento film mě dostal na celé čáře. Písničky z filmu od Dannyho Elfmana se mi ozývají pokaždé když jsem v tichu, groteskní postavičky mi byly hrozně sympatické a výtvarný styl animace mě oslovil. Dějová linka není možná nikterak složitá, ale zase má spád. Podle mě nejlepší vánoční film, který není navíc není "přeslazený". ()

Akyno

Tento majstrovský kúsok je mojou srdcovkou a soundtrack dokážem počúvať stále dookola a dookola. Jednoznačne patrí k tomu najlepšiemu, čé som kedy počul. Film napriek slabšej animácii (na dnešnú dobu) má nádherne temné kúzlo, ktoré Vás prinúti sa doň zamilovať. Jednoducho si už neviem predstaviť famóznejšie hororové Vianoce ako s Jackom Skellingtonom a božsky mŕtvou Sally. ()

Belerofon

Opravdu správně ulítlí a hlavně Burtonovský muzikál aneb Vánoce lehce na ruby aneb děti pozor, santa Claus na Vás letos hází bobek tady žije Jack o:)) ()

Nut

Typický burtonovský film s (a)typickými charaktery postav, se senzační Elfmanovou hudbou, plný sarkasmu, lásky a dementnosti, prostě klasa! ()

Nefe

moja najviac obľúbená vianočná koleda a rozprávka v jednom...ak by som ešte viac ospevovala filmy od burtona, začala by som si asi liezť na nervy, takže len jedna vec : jeho genialita nemá hraníc a dúfam, že ani tak skoro sa dáke neobjavia... ()

jiricek86

Pěkná pohádka s originálními výmysly ve stylu Tima Burtona. Stylizace stejná jako u Mrtvé nevěsty. Dobrý příběh, atmosféra i postavičky Halloweenského městečka. Oproti Mrtvé nevěstě je však tohle dílko daleko víc uzpívané a přeplněné mraky animací a detailů, které v tak rychlém vyprávěcím tempu nelze snad ani vnímat. Takže sice nenudí, ale rychle opotřebuje divákovu pozornost. Nighmare before christmas je pojaté spíše jako muzikál, je tu několik podařených songů, ale v celkovém konceptu mi chybí prostor pro čistě příběhovou linii. Chybí cit pro filmovou strukturu. Vcelku jinak slušná podívaná. ()

Gor'seye

Hlavná myšlienka, ako som ju ja pochopil, by sa dalal opísať výrokom poľského spisovateľa Wiesława Brudzińského: "Buď sám sebou, aj tak sa to nedá dlho tajiť." ()

Normálně angličtině moc nerozumím a hltám titulky, ale tohle stačilo vidět jednou a vrylo se mi to do paměti tak, že už tuším, co říkají, koukám bez titulek a vnímám detaily téhle skvělé animované...ona to není pohádka... tohohle animovaného muzikálu. ()

christiene

Netradiční nápad, na svou dobu skvělá animace, výborná hudba a také kus Tima Burtona. Prostě animovaná klasika, která zpříjemní Vánoce (i když spíše těm starším). ()

HumanClay

Pribehov o vianociach bolo vela. Ale treba uznat, ze tento bol iny ako ostatne. Pribeh cloveka-kostlivca sa da vidiet kedykolvek sa zahladime lepsie a hlbsie do utrob dnesneho sveta. Uvidime ludi tvrdo si iducich za svojimi cielmi, nehladiac na nicotu, ktoru sposobuju okolo seba. Ale do oci udierajucu skazu si vsimnu az pri svojom pade. Ako sa hovori za 5 minut dvanast. A prave v tomto vidim genialitu tejto rozpravky. Dokonale jednoducho vykreslit nekonecnu hlupost ludi. Presne ako Exupéryho maly princ. Na zaver chcem este vyzdvihnut genialitu Dennyho Elfmana. ()

májovec13

Pro mě je to tak mezi 3,5 a 4. Pár vynikajících písniček, ale také dost nudnějších míst, zejména uprostřed filmu Z Burtonovských animovaných pohádek pro mě jednoznačně vítězí Mrtvá nevěsta. ()

rigby

Po technické stránce nemám co vytknout, je to hezké, milé, roztomilé. Ale za srdce mě to nechytlo, zdálo se mi to moc jednoduché a nicneříkající. Oželel bych písničky, které celý film navíc zpomalují. 3+ ()

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (více)