What a Feeling! Jennifer Bealsová v hlavní roli amerického muzikálu o nebojácné a půvabné Alex, která se každou noc mění ze svářečky v tanečnici... Populární muzikál vypráví příběh mladičké svářečky Alex Owensové, která po nocích tančí v baru a sní o studiu na konzervatoři. Naivní příběh s parametry Popelky (osiřelá hlavní hrdinka, deus ex machina v podobě bohatého a atraktivního Nicka) dokáže i dnes okouzlit nábojem tvrdohlavé mladistvé energie a samozřejmě ústředními hity jako „Flashdance – What a Feeling“ či „Maniac“. Zajímavostí je, že nejslavnější taneční scénu filmu – konkurs na konzervatoř – tančily tři různé taneční dublérky: Marine Jahanová dublovala tancování, gymnastka Sharon Shapirová výskoky a tanečnice Crazy Legs breakdancing. Snímek byl v československých kinech poprvé uveden v roce 1987, přičemž z něj cenzura vystřihla zpověď hlavní hrdinky v kostele. (Česká televize)

Fawkes

Ve své době zcela jistě velikánský hit, podobě jako Pomáda nebo Hříšný tanec, ale teď už v době, Let's dance, Street dance a podobných hudebně-tanečních kousků dost v pozadí. Nicméně je třeba ocenit některé hity, které se i teď po letech dobře poslouchají. Hodnocení je akorát průměrné. (50%) ()

michellerih

Srdcovka. Klasika nejen po ránu. Prostě bomba. Flashdance má tolik sex-appealu, vášně a rytmu, že je to spolu s Hříšným tancem jeden z nejlepších tanečních filmů. Ano, je trapně naivní. Ano, je tam happy end. Ano, je to z osmdesátek. But, come on... "What a feeling"! ()

chrispe

Já toto poskakování, ať už bylo kdysi populární jak chtělo, nikdy pořádně nepochopila, nelíbí se mi (třeba závěrečná taneční scéna pro mě nemá vůbec žádnou sílu - po jakékoli stránce) a klišovitý příběh mi taky nenabízí mnoho. ()

Ydrosten

Film, který mně ( stejně jako Pretty Women ) nikdy moc nebavil. Uzávám, že tanec je v podání Jennifer Beals dost pěkné pokoukání, ale kromně začáteční scény a pár tanečních čísel - třeba v závěru před porotou - nemá film co nabídnout. Takových filmů o lásce tady bylo a bude ještě spousta. V některých případech o dost kvalitnějších. ×××× Dodatek : z každou další reprízou, jde filmová kvalita níž a níž, což se děje u 99% filmů - to neustálé reprízování ( někdy i 5x do roka ) prostě takovým filmům hodně ubližuje. ()

AnanAss

Pohádka o dělnici Alex, která je přes den svářečkou, přes noc tanečnicí v baru, ve volném čase trénuje na baletní konzervatoř… a přesto se na ni neprojevuje spánkový deficit! Ve svém šéfovi navíc najde vysněného prince, jenž nemá jen jednoho, ale rovnou stovku koní, ukrývající se pod kapotou jeho poršáku. Do toho se kolem motá kuchař, co chce být stand-up komikem i slizký pasák se svým natvrdlým pomocníkem… plus parádní fígl majitele baru proti nervozitě. Banální romantická zápletka zabalená do (vesměs) zpomalených záběrů tanečních kreací spoře oděných hereček a popové MTV songy (čest výjimce v podobě Joan Jett), které bych rozhodně nevyhledával, ale tady prostě sedí. Všemu však vévodí Jennifer Beals, jako mladá kočka s tmavými kadeřemi, která rozhodně nechce a nebude sedět v koutě. Někdy prostě není od věci si stát za svými sny, ať už to stojí cokoliv. Začínající producent Jerry Bruckheimer, který měl v nadcházejících letech v hrsti další komerční úspěchy (Top Gun, Polda v Beverly Hills), moc dobře věděl, o co publikum v té době stálo a hlavně to uměl prodat. Na závěr… co může být lepším znamením dobře odvedené práce, než že mi po skončení zní docela dlouho v hlavě právě Gloria nebo Maniac. ■ AnanAss‘s Score: 6/10 ■ ()

Haide

Klasický film pro mladé, naivní, dospívající a hlavně příslušnice něžného pohlaví. A já se vůbec nestydím za to, že do této kategorie spadám a film se mi líbí. Samozřejmě velký podíl na tom má i skvělá titulní píseň, která je i po tolika letech stále často hraná a velmi aktuální, stejně jako celá myšlenka filmu. ()

GlamourCat

Ne ne ne...jak svářečka ke štěstí přišla a ještě v optimistickejch osmdesátejch letech??? Strašné, trapné, předvídatelné. Ten její "fešák" vypadá jak kus masa, celé blyštivé a juchající. Jednu hvězdičku za pěkný vlasy Jennifer Beals (Dřív jsem jí měla za chodící dokonalost, naštěstí mě to brzo přešlo) a písničku "What a feelin", která je sice hrozná, ale zřejmě nastartovala mojí kariéru. Mu ha ha. ()

Véronique

Dobra hudba a tanecni performances. Jednoduchy dej. film si na nic nehraje, tanecni komedie s romantickym podtextem. Nic vic, nic min. 50% ()

Harry_

Natočeno mezi Pomádou a Dirty Dancing. Pohádkový příběh, americký sen. Řeklo by se limonáda pro baby, ale v dnešní uhozené "woke" době by se takovýhle film v Americe natočit myslím už nedal. Pány pohled na tanečnice jistě neurazí, ale co opravdu přežije, je skvělá hudba 80s. ()

Louie

Odsuzujte si tenhle film jak chcete, pro mě zůstane nádhernou podívanou plnou skvělých pecek. Ke splnění svých snů holt občas potřebuje člověk druhou polovičku jenž ho podrží... a je jedno jak těžce si to budete přiznávat.... ()

sonoluca

První komerční lomcovák tandemu Simpson/Bruckheimer. Oba už tenkrát moc dobře věděli, jak z mladejch lidí vytřískat prachy - jednoduchej, téměř až pohádkovej příběh, detailní záběry na ženská těla, hudební koláže, našlapanej soundtrack (Giorgio Moroder) a v hlavní roli nádherná a vskutku příjemná Jennifer Beals (škoda že se víc neprosadila). Hvězda navíc za soundtrack ()

Martin79

Naprosto skvělá záležitost. Komorní příběh, který je nesmírně nadčasový, pozitivní a finále nemá chybu. Po právu oskar za píseň "What a feeling". Jistě výkony herců jsou docela běžné, i když Jennifer Beals hraje skvěle, ale ta životnost, ta životnost. Bomba. Navíc přesně zapadá do mých poblíbených 80-tých let. 70%. ()

sanikope

Joe Eszterhas a jeho večné scenáre plné sexy narážok sa v tomto filme ešte len formovali a všetko vychrlil svetu až na konci 80 a na začiatku 90 rokov kedy bol jednoznačne najvychytenejším scenáristom v Holywoode. Pri pozeraní ma neustále napadalo porovnávanie s dobovými snímkami prevažne s Rockym o chudobnej "zváračke" ktorá naozaj pôsobí ako čokoľvek iné ako ktosi kto stáva ráno skoro do práce a v noci chodí tancovať do nočného baru. Keď už pristúpim na tú hru tak som sa najviac odpaloval na scénach kedy hlavná hrdinka bicykluje o život s noblesou krasokorčuliarky. Do konca by mi prišlo oveľa zaujimavejšie keby tam okrem byciklovania nič iné nebolo a na konci by si s bratmi Pospíšilovcami zahrala vodne pólo v štýle posledného Eszterhasyho filmu aspoň nás mohol ušetriť tých 5tich pokračovaní Basic instict. ()

Futuristická Bible?

Futuristická Bible?

28.01.2009

Někdy z těch hollywoodských námětů zůstává rozum stát. Ale staré pravidlo pro tvorbu dobrých příběhů praví: „Vymysli co největší šílenost a pak ji publiku naservíruj nejlíp, jak umíš.“ Někdy to vyjde… (více)