What a Feeling! Jennifer Bealsová v hlavní roli amerického muzikálu o nebojácné a půvabné Alex, která se každou noc mění ze svářečky v tanečnici... Populární muzikál vypráví příběh mladičké svářečky Alex Owensové, která po nocích tančí v baru a sní o studiu na konzervatoři. Naivní příběh s parametry Popelky (osiřelá hlavní hrdinka, deus ex machina v podobě bohatého a atraktivního Nicka) dokáže i dnes okouzlit nábojem tvrdohlavé mladistvé energie a samozřejmě ústředními hity jako „Flashdance – What a Feeling“ či „Maniac“. Zajímavostí je, že nejslavnější taneční scénu filmu – konkurs na konzervatoř – tančily tři různé taneční dublérky: Marine Jahanová dublovala tancování, gymnastka Sharon Shapirová výskoky a tanečnice Crazy Legs breakdancing. Snímek byl v československých kinech poprvé uveden v roce 1987, přičemž z něj cenzura vystřihla zpověď hlavní hrdinky v kostele. (Česká televize)

Harpy

Nech je príbeh akokoľvek oplácaný, pre mňa tento film zostane srdcovka. Nechala som sa unášať úplne peckovou hudbou 80´ ktorá sprevádzala celý film/muzikál, scénami ktoré poznám už naspamäť a sú chronicky známe či už od speváčok ktoré ich vykradli (že jennifer alebo jerry :D) alebo z klipu titulných pesničiek.....pozrela som si to dnes opätovne, celé a bez debaty - len som sa utvrdila v tom, že ma to všetko baví - retro hudba, afro vlasy, tanec, scénický tanec, kostýmy... ()

Zeek

Vím, že je to hloupý film z 80.let, ale já mám rád romantiku a písničky z tohoto filmu. Mě nevadí se na tohle koukat. Moje hodnocení: 60% ()

hobbitko

Dvě hvězdy a jenom za hudbu. Příběh, jak je u muzikálů zvykem, je prostinký, což by ovšem až tak nevadilo. Co mi vadilo bylo iracionální chování postav a hlavní hrdinka, která je na pomezí rozmazlenýho dítěte a hysterky. A navíc, jak by řekli hrdinové britského "Donaha", NEUMÍ SVÁŘET! :-) ()

Pavlinenka

Tancující svářečka ja jeden z klasických tanečních filmů své doby. I když nad některými scénami se můžeme pousmát, díky skvělé hudbě je to prostě klasika :) ()

edie sedgwic

Taka o nicom somarinka, ktora sa napodiv stala inspiraciou nechutne vela klipov a filmov. Davam dve hviezdicky za amaterske, ale zato velmi originalne tanecne vystupenia. Choreografia Jennifer Beals pocas piesne He´s a dream je ovela lepsia a erotickejsia ako vystupenie akojkelvok stripterky. ()

Jeremiah

Povedený muzikál, který je vystavěný především na půvabné Jennifer Beals a kde po druhém jeho shlédnutí musím konstatovat, že mě dostal víc než Horečka sobotní noci. Slušnou choreografii tanců a dobrou hudbu sráží pouze slabší děj, ale i přesto si tento film zaslouží 4 / slabší /. Když porovnám z CZ muzikálovou scénou = muzikálová perla. ()

HouseMK

What a Maniac Feeling? Dobová romantická pecka jak sviň! Můžete se smát, ale naše matky nad tím brečely jak želvy a otcové slintali při každé (výborné!) taneční scéně. To už tomu filmu nikdo neodpáře, stejně jako hromadu citů a hitů... ()

jane1106

Tahle dnes už kultovní klasika je sice dost jednoduchý, ale zábavný a sexy film, jehož vliv na populární kulturu úplně chápu. A okatá Jennifer Beals s hlavou plnou kudrlin byla velká kočka. ()

rusty09

Asi jeden z prvních filmů tohoto druhu a díky kvalitní písničce u mně o celkeme oblíbený film. Ale je zase pravda, že příběh dost pokulhává, neodsejpá to a toho tancování tam taky neni moc. Kdyby nebyla na konci ta písnička a tanec, tak to má u mně minimálně o 2 hvězdy méně, ale furt lepší než dnešní Let´s dance 63, který mně totálně serou. ()

aliaska

Dnes som počúvala celý deň pesničky a nakoniec som skončila pri tejto....z filmu.Počúvala som ju dookola...ako blázon...a stále ju viem počúvať💓💓💓💓💓 ()

zdeny99

Mé očekávání bylo tak veliké, že po shlédnutí filmu jsem naprosto zklamán. Příběh absolutně nezajímavý, sem tam nějaká hezká taneční kreace, a to je tak vše. Ta tanečnice a svářečka? To snad ne... Jennifer Beals sice je půvabná, ale jako herečka je tragická. A tak jediné, co je na tomto filmu skutečně úchvatného je ústřední píseň What a Feeling. [7949. hodnocení, 247. komentář, 64%] ()

bulbasaur

klasický film o naivke tanečnici ktorá má svoj sen...a ide za ním..a ide aj keď jej osud hádže polienka do cesty..a ide a stretáva lásku... a ide až nakoniec.... happyend. toto naláka hlavne ženy a kedže film obsahuje aj mnozstvo záberov na pekné ženské cici aj rici privábi aj mužské publikum. :) a slečna kupodivu tancuje aj celkom schopne. ()

Futuristická Bible?

Futuristická Bible?

28.01.2009

Někdy z těch hollywoodských námětů zůstává rozum stát. Ale staré pravidlo pro tvorbu dobrých příběhů praví: „Vymysli co největší šílenost a pak ji publiku naservíruj nejlíp, jak umíš.“ Někdy to vyjde… (více)