Po jednom mejdanu se Joe Doucett probouzí v neznámém pokoji a vedle kocoviny má mnohem závažnější problém. Neví kde je, nemá své osobní věci a hlavně - nemůže ven. V televizi navíc hlásí, že jeho žena byla zavražděna a on je hlavním podezřelým, po masakru v jeho domě zůstala naživu malá dcerka. A tak to zůstane na dlouhých 20 let. V Bílém domě se střídají prezidenti a on stále neví, kde je, kdo ho vězní, na jak dlouho a proč. Den za dnem v jedné malé místnosti. 20 let. Zničehonic se probouzí venku na svobodě. Jediné, na co od té chvíle myslí, je pomsta, za kterou jde nelítostně a brutálně. Brzy navíc v telefonu uslyší: „Jestli chceš vidět svou dceru ještě někdy živou, odpověz na dvě otázky. Proč jsem tě nechal uvěznit? A proč jsem tě teď pustil ven?" (Bontonfilm)

Vorima

Herecky je to velmi kvalitní, ale obsahově se jedná pouze o zbytečný remake. Nebýt toho, tak bych uvažoval i o 5 hvězdách. (Od původního filmu je děj malinko posunutý, ale vyzněním je na tom hodně podobně.) ()

goni

Perfektny thriler plny napatia a necakanych zvratov. Dej pekne postupne graduje a v zavere vrcholi paradnym rozuzlenim. V porovnani s povodnym filmom mi vadili len velmi slabucko zlvadnute bojove sceny. Inak sa jedna o celkom zaujimavy remake, ktory je sam o sebe plnohodnotnym filmom [20/2014]. ()

JimiH

Oldboy převedený z východných reálií a stylizace do západní mě příliš nenadchnul. Nejen, že scenárista si přimyslel naprosté zbytečnosti (a měl štěstí, že to Sharlto Copley a Josh Brolin zvládli uhrát), ale chybí tomu neopakovatelná atmosféra originálu, který si i bez doslovnosti tohoto remakeu vystačil s tím, co měl. Takže průměr. ()

Kingjiri

Ze začátku průměrná béčkárna, u který jsem jakožto neznalec původního snímku často kroutil hlavou nad tim, co/proč se děje. Jenže promakaná závěrečná pointa kupodivu všechno vysvětlila a film se rázem dostal o level výš. Ale celou dobu Oldboye slušně táhnul Josh Brolin, roztomiloučká Elizabeth Olsen (předevšim v její odvážnější scéně) a Samuel L. Jackson i Sharlto Copley byli správný magoři. Počet akčních scén bych rozšířil, ale ubral bych na jejich přehnanosti. Pro mě velký příjemný překvapení a spokojenost - velice sympatická žánrovka, kterou jsem určitě neviděl naposled. ()

HappyDeath

No jo, je to remake a ty to maj vždycky těžký a to kór z asijský brandže. Originál jsem sice neviděl, ale snad to časem napravím. Doufám, že pak nebudu muset tomuto remakeu ubírat... Dle mě je to napjatý thriller jak guma na trenclích 13-ti letého parchoše co se prvně dívá na Peříčko od Pergnerové. Na konci filmu jsem ovšem nevěděl, jestli mám tleskat nebo zvracet. Atmosféra a scény se zbraněmi nádherně propracované. Jde vidět, že Joe Doucett by mohl být zaměstnán i jako pneumatické kladivo. Takový masakr jsem opravdu nečekal. Častěji a více... Mohu jen doporučit. ()

Charlie84

Zase jedno nefšední rodinné drama do sbírky. Někteří, asi na rozdíl ode mě zasažení originálem, zde hledají filosofická zamyšlení o lásce a překvapivě - nenacházejí je. Což mě u této soft verze Srpskeho filmu nepřekvapuje. Je to naprosto debilní (něco podobného může fungovat ve východním zpracování, ne v reáliích Ameriky), ke konci úsměvně šílené, Copley si střihl dalšího legendárního maniaka a Brolin hraje tak říkajíc na dřeň. Až mě to párkrát upřímně rozesmálo. překvapivě to táhne Elizabeth Olsen, o které to vlastně všechno je a to je dobře. A ukáže prsa. A to je taky dobře. Akční scény jsou srandovní (jeden muž s kladivem proti 30 lidmi s kusy plotu), ale to je asi záměr. Možná si někdy slupnu i ten originál, abych pochopil, o čem to původně mělo být. A jak je to teda s tou rodinnou láskou. Za čtyři. ()

FanKalEl

Približne celá prvá polovica filmu je super kde nemám čo vytknúť, neskôr to ide akokeby inou cestou ale potom to finále bolo proste no comment, bol som s ním spokojný a celkovo aj s filmom, milé prekvapenie na ktoré sa dobré pozerá aj pri tej miernej brutalite okrem toho prerezávania žíl :( Fajnový film na vypnutie mozgu a odpočinok ale inak si vlastne ani neviem predstaviť že by som si to pozrel znovu, čiže dávam slušné 4 hviezdy. (85%) ()

Stíba

Je jedno, jestli jako první uvidíte originál či tenhle taktéž povedený americký remake, jisté je, alespoň tedy v mém případě, že s žádným dalším shlédnutím se nedostaví taková vlna emocí jako při prvním prožití celého příběhu. Tohle je přesně ta řeka do níž nevstoupíte dvakrát, a která se musí prožít plnými doušky v jedné esenciální dávce. ()

DAPDO

Když jsem na radu kamaráda zadal Old boy do vyhledávače kde stahuji filmy, objevila se mi celá první strana zaplněná starejma dědkama se stáhnutýma kalhotama v silně sexuálních pozicích. Ty vole, si ze mě dělá prdel, mezi tímhle nebude ani dobrý péčko natož film. Na druhé straně už jsem pokročil, název seděl, akorát na obrázcích samej šikmookej bouchač. Po najetí na csfd už jsem byl doma a napotřetí našel správný odkaz. A rozhodně jsem nelitoval - Josh Brolin dává svým soupeřům co proto. Jednou skalpelem, podruhý kladivem, potřetí rukama. Zajímavý konec udělal skvělou tečku za tímto dílem, než kdyby to skončilo happyendem a dobro by zase zvítězilo nad zlým vlkem. Každopádně až uvidím někde někoho šukat, budu o tom radši mlčet, abych se třeba v důchodovým věku neprobral někde v kufru na louce po dvacetiletým nedobrovolným vězení. ()

emdvojka

Nieje možné, aby ste odhalili tú hlavnú pointu deja, nakoľko je tak prekvapujúca a šialená, ako napríklad vo filme Seven či Predestination. Takže za toto veľké plus. Josh Brolin ma nadchol v snímku Táto krajina nieje pre starých a musím povedať, že aj túto rolu zahral výborne. Je to taký pochmúrny večne depresívny film s parádnimy súbojmi, aj keď nieje vôbec vysvetlené, kde sa to hlavná postava naučila. Predviesť také bojové umenie z tesárskym kladivom, sa človek asi nenaučí pri telke, ani za 20 rokov. Ale som prosto spokojný, videl som a neľutujem toho, a to je najdôležitejšie. ()

Razzor_82

"Neptej se, proč tě zavřeli. Ptej se, proč tě pustili ven." Brutální a nechutně zvrácený remake asijského originálu. Josh Brolin jde za pomstou jako rozzuřený pitbull. Scéna kdy ničí nepřátele kladivem je famózní. Děj a zápletka drží pozornost až do konce. Napětí a skvěle propracované akční scény.  8/10 ()

Pavel82

Jsou tu hluchá místa, kde Oldboy zpomaluje až na uspávací rychlost a leccos by se dalo střihnout, či odvyprávět zajímavěji... Ale potom to zase děda roztočí na plný otáčky, takže se vlastně jedná o velmi vyrovnaný snímek. Věděl jsem o originálu, věděl jsem o twistu... Stejně jsem ale do finále vjel nezadržitelnou rychlostí bez jakéhokoliv brždění, s klapkami na očích a frkačkou v puse, která za mého tupého úžasu jen směšně vykonala svoji povinnost. A tak si tam bezmocně sedím uprostřed místnosti a užívám si ten slastný pocit napálení důvěřivého diváka... Mě... Děkuji. 85% ()

Franc1s

Josh Brolin je bezva herec, ale je ho škoda do takového filmu, jakým je tento. V původní našlapané japonské verzi se jede od začátku do konce, nejsou tam žádné trapné nebo dementní scénky, v napětí jsem byl furt. Ale tady? Pobyt v ubytovně sestříhanej na 10minut, nezajímavej, poté dvě bitky a nějaký jakože natahovaný hledání strůjce všeho zla na světě a zakončení opět úsměvné a nudné. Opravdu s porovnáním s původní verzí, je todle pro mě ODPAD! A jsem rád,že jsem si nezaplatil lístek do kina. Jediné co se mi tu líbilo, bylo sundání těch fotbalistů a krátká další bitka bez kladívka... Asi ani nestojí kouknutí na původní nesestříhanou verzi. 3/10 PS.: Další americká ukázka zbytečného remaku... ()

Veseldaa.!

Tyhle typu filmů, kdy si zámožná postava hledá loutku jen tak pro zábavu mám rád. Obsazení mě taky překvapilo. Brolinův chraplák a moudra, která pronáší jsou uším lahodící, Copley jako vždy k sežrání, nejmladší Olsenka sympatická, možná Jacksonova další super cool postava byla trošku otravná. Bitka na jeden záběr potěšila, i když místama už okatá, ale vzpomínkové části ala Eternal Sunshine of the Spotless Mind zvedají kameru na slušnou úroveň. Záverečnej wow moment je už jen třešničkou na tomhle surovým dortu. Tak ale nevím, proč mě to celé nějak emočně minulo. ()

Case_f

Je to přesně tak zbytečné, jak jsem všude četl. Brolin je sice v rámci možností celkem fajn, ale k čemu to, když je ten film tak hrozně bezzubý (pun intended) a zbytečný. A Copleyho další trademarkový magor s legračním přízvukem by byl asi fajn v nějaké absurdní komedii, ale z takovéhleho filmu trčí jak palec z děravé ponožky. Totéž bizarní postava Samuela L. Jacksona. Pokud chcete vidět Oldboye, pusťte si originál, je sice o nějakých deset let starší, ale jinak ve všech ohledech nesrovnatelně lepší. ()

Shaleman

Ubránit se srovnávání je samozřejmě nemožné, kór když americký remake celkem věrně kopíruje originál, přesto však jsem se pokusil dívat na americkou verzi jako na doposud neviděnou záležitost a světe div se, křižuji se že to říkám, nebylo to vůbec špatné, i když druhá půle filmu pomalu ztrácela tempo. Bohužel / bohudík Spike Lee není Chan-wook Park a tak tenhle kousek působí trošku okoukaným, typicky americkým dojmem. Naštěstí tento dojem zachraňují gore scény, kterých se Lee až překvapivě nebojí, úžasně nasraný Josh Brolin, nádherná Elizabeth Olsen, rozkošnicky přehrávající malíček Sharlta Copleye a explozivní bitky první půlky. Škoda, že celé tempo prvních padesáti minut se neudrží celou stopáž. Ale naštěstí všechno zachraňuje luxusní závěrečné loučení, jímž Lee Parka zastínil a bylo daleko lepší, než nějaké hypnózy v originále. Kdyby se takto přistupovalo ke všem remakům, nebylo by jich tolik v modré až černé barvě - tenhle si modrou určitě nezaslouží. Přes tyto všechny superlativy ale stejně vyhrává Chan-wook Park. Přeci jenom, ten východní styl filmování a podávání příběhů mi přijde svižnější, efektivnější a hlavně psychicky drásavější. Tady je to přeci jen trochu moc strojené a proto 1* uberu :) . ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers