Po jednom mejdanu se Joe Doucett probouzí v neznámém pokoji a vedle kocoviny má mnohem závažnější problém. Neví kde je, nemá své osobní věci a hlavně - nemůže ven. V televizi navíc hlásí, že jeho žena byla zavražděna a on je hlavním podezřelým, po masakru v jeho domě zůstala naživu malá dcerka. A tak to zůstane na dlouhých 20 let. V Bílém domě se střídají prezidenti a on stále neví, kde je, kdo ho vězní, na jak dlouho a proč. Den za dnem v jedné malé místnosti. 20 let. Zničehonic se probouzí venku na svobodě. Jediné, na co od té chvíle myslí, je pomsta, za kterou jde nelítostně a brutálně. Brzy navíc v telefonu uslyší: „Jestli chceš vidět svou dceru ještě někdy živou, odpověz na dvě otázky. Proč jsem tě nechal uvěznit? A proč jsem tě teď pustil ven?" (Bontonfilm)

rollman1

Jelikož nemám zkušeností s původní verzí, šel jsem do filmu s tím, že jsem vůbec nevěděl o čem to je a jak to celé dopadne. Dopadlo to skvěle. Nářez jako svině. Brutální, promyšlené a dechberoucí. Ve filmu jsou sice jen tři akční scény, ale jsou krvavé, perfektně natočené a choreograficky zvládnuté. Film nestihne za svou stopáž ani sekundu nudit a závěrečná pointa mě dostala na plné čáře. Za mě překvapení jako prase. ()

VášaVF

Těžko říct, proč měl pan Spike Lee potřebu natočit svoji verzi jihokorejského Old Boye s vlastním alternativním koncem, který je vedle originálního snímku o dost slabší. Kdo ještě neviděl žádného Oldboye, tak raději sáhněte po původním filmu z roku 2003, který je mnohem povedenější než americká komerčnější verze. ()

Roman.Ticka

Strašná sračka od hlavy až k patě bez hlavy a paty, až potupná zhovadilost. Zůstanu u popisku mysteriózní, protože o serióznosti není debat. Bylo to hrozně depresívní a zároveň neemotivní, takže mi bylo fuk, co se děje uvnitř nebo vně hlavním hrdinům. Joshe mám hodně ráda, ale čekala jsem v jeho podání spíš styl typu Rozsudek než Předsudek, který světem vládne. Ať to vezmu odkudkoli, víc než kupu hnusu, nechutných scén, enormního odosobnění a hořkého pocitu reality, co vše se dá pořídit za prachy a jak dlouho jsou lidi ochotni pořádat zvrácený cirkus s lidským masem (platím si tu herečku od jejích 10 let aj. perly) jsem si z toho neodnesla, spíš jen špatný pocit na jazyku, který mi doufám ještě dlouho zůstane (jazyk, ne pocit). Ovšem slizký záporák neměl chybu, ale nejsem si jistá, jestli je tou pravou ikonou k obdivu. ()

virus10

Hodně by asi pomohlo, kdybych neviděl originální jihokorejský snímek. Jenže to se nestalo. Původní Old Boy je napínavý a přichází s něčím nečekaným. Zároveň je ale zbytečně chaotický a divák tak neudrží koncetraci po celou dobu filmu. Americká verze je naopak zpracovaná přehledně, ale jelikož znám pointu, Oldboy ztrácí koule. Ach ty americký kopírky.. ()

anderson

Filmy nemusia dávať zmysel, ak sú aspoň zábavné. A to nemusia byť ani z komediálneho súdka. Už pri sledovaní pôvodného filmu som si ale vravel, čo asi viedlo tvorcov k jeho nakrúteniu. Chorá pointa by totiž mohla mať nejaký existenciálny náboj. Brutálne násilie by mohlo mať aspoň chabé opodstatnenie a akú takú logiku. A po skončení filmu by človek okrem lacného bulvárneho šokovania mohol pocítiť aspoň miernu katarziu. Alebo aspoň závan depresie zo sveta v ktorom žijeme. Bohužiaľ kde nič tu nič. Tak jedna hviezdička aspoň za Olsenku, ktorá vyzerá k svetu. (23.8.2016) ()

TheEvilTwin

Tak tohle byl absolutně insane mindblow, který boduje ve všech směrech. Ústřední myšlenka je famózní, Josh Brolin zde sedl snad nejlépe, jak mohl, celou jeho roli jsem mu sežral a temné, ponuré zpracování, které postupně odhaluje střípky skládačky, aby film mohl diváka v posledních třech minutách rozsekat na sračky, se povedlo ještě víc. Zkrátka nevím, co vychválit dřív. Potěší i úžasná Elisabeth Olsen ve vedlejší roli a kromě všeho výše zmíněného i nečekaně úderné fight scény (které mi připomněly kostelovou scénu z Kingsmana) - takže fakt pořádná nálož. Jsem odvařený a Oldboy je pro mě nový kult mysteriozního mindfuck žánru, který je rozhodně must see pro každého, protože dokonale míchá žánry a nepustí divákovu pozornost ani na minutu. ()

Janek

Light verze původního filmu. Oldboy sice jede od začátku až do konce, ale narozdíl od Scorseseho (který Volavku údajně neviděl) je v tomto kusu poměrně znát, že Spike Lee staršího Oldboye viděl; nevznikla tak ´autorská věc´ jako v případě Skryté identity, ale takový poameričtělý přepis pro ty, kteří jsou líní číst titulky. Nový Oldboy je stravitelnější, méně šílený a s ´uspokojivým´ koncem. Jiný kraj, jiný mrav :-) ()

JASON_X

O americkém Oldboyovi platí v kostce to samé, co třeba i o prvním americkém Ringu - jedná se o remake, který se obsahově jakž takž věrně drží původní verze (až na ten dost zmršený konec), ale jeho vyprávěcí postup je ryze západní, tedy většinovému našinci bližší, srozumitelnější. Mně osobně se korejský originál líbí víc (včera jsem ho znovu čerstvě zkouknul), a to proto, že k tak nepravděpodobnému a šílenému scénáři mi jednoznačně víc sedí korejský šílený filmový styl... Tady se mi ale třeba zase hodně líbila herecká sestava - mlátička Brolin je fantastický (ale rád bych podotknul, že takhle stavění a namakaní alkoholici po dvaceti letech samotky existují jen v hollywoodských filmech), jeho... kamarádka Elizabeth Olsen je k sežrání a Samuel L. je jako vždycky skvělý "bad motherfucker". I přes ten osekaný a zjednodušený scénář (oproti originálu) a laciný konec dávám čtyři, i když slabé. ()

Morholt

Kdo zná původní verzi přijde o pointu, na které je celý film postaven, ale dobrý remake se pozná právě podle toho, že znalost pointy není na škodu. A tohle dobrý remake je. Nedosahuje sice syrovosti originálu, který navíc může sázet na specifičnost asijského stylu, ale pro euro-amerického diváka je přijatelnější a v jistých aspektech i zábavnější. To mají na svědomí i známější tváře v čele s Joshem Brolinem, kterého jeho part bavil a pozadu nezůstávala ani Elisabeth Olsen. Jackson ve své další excentrické roli mi příliš nesedl, ale to bylo jediné malé zlo, které jsem musel překousnout. Slušná práce. 80% ()

mm13

Trochu sa s tým pohrali, nie že nie. Ale je to len remake a hlavne remake ázijského filmu. Našincovi to veríš len tak-tak. ()

ScarPoul

Priznám sa, že som čakal väčšiu zlobu. Dlho som sa k tomu premáhal a nakoniec som bol aj celkom spokojný. Na originál nedám dopustiť, ale ak si vezmeme, že Amerika poslednú dobu ničí všetko čo stálo vo svete za to - príde mi to rovnako milé prekvapenie ako Scorseseho Departed - ktorý je výborný aj napriek tomu že mám znova originál radšej. Brolin bol super voľba, rovnako aj Olsen. To dievča má krásnu postavu. Inak všetka česť jednak Spike Leemu, za to že do toho išiel a dostal z toho viac než som dúfal a hlavne Seanovi Bobittovi, ktorého kamera dala zabudnúť na mnoho WTF momentov - ako sledovanie na bicykli, alebo finálná oddaľovačka, pôsobiaca ako z druhotriedneho filmu. Tak plynulé a obrazovo bohaté zábery som už pekne dlho v americkom filme nevidel. Spokojnosť. ()

Lacike

Nie som fanaticky uctievac originalu, ale remake mu nesiaha ani po kotniky a hlavne vdaka zmenenej pointe remake nedava absolutne ziadny zmysel. Jednu hviezdicku mu vybojovala Elizabeth Olsen, ktora bola uchvatna nielen pocas erotickej sceny, ale ako jedina podala aj skvely vykon. ()

PROROK14

Cca pred 4 rokmi som videl Kórejskú verziu, ale nepamätám si z nej skoro nič. Takže do tohto som šiel s čistým štítom a záver ma síce neodrovnal, ale aspoň prekvapil. Film má svoje tempo a nenudí. Sharlta som videl asi v štyroch filmoch, a čo ma na ňom zaujalo najviac bolo to, že laik by ho len ťažko spoznával. ()

maseer2

pro mě jednoznačně stokrát stravitelnější než Parkův originál, který jsem vůbec nepobral.. zde jsem alespoň po většinu času věděl, která bije, a přes počáteční nedůvěru a kroucení hlavou jsem filmu nakonec i vcelku přišel na chuť.. jen mi nejde do hlavy, jak se může z obyčejného chlápka během dvaceti let klikování kdesi v díře stát najednou Neo.. relativně spokojené 3* ()

Tommassi3

"Dvacet let v jedný místnosti ?? Mně by, kurva, hráblo !!" Tak jsem si dal s chutí po delší pauze Spika Leeho, a musím říct, že mě znovu nezklamal.. Tohle totiž přes všechny remcy není ani tak skvostný remake geniálně hravého asijského originálu, byť je tedy skvostný pouze z pohledu diváka pokládajícího si ty správné otázky, jako spíš Leeova glosa původního Parkova filmu, když především famózní Josh Brolin dává beze zbytku zapomenout na Korejce Choi Min-sika, za což může mimo Brolinova nepochybně velkého herectví jistě také fakt, že za skutečného hlavního hrdinu původního Oldboye lze považovat spíš tu dvojitou strukturu, čímž se vlastně rovnou dostávám i k samotné smysluplnosti Oldboye nového, amerického, která dochází svého primárního naplnění až s příchodem pointy, byť i ta i zde hraje velkou roli.. Ačkoliv to může na první pohled tedy vypadat, že Lee tentokrát natolik zbaběle opisoval, že skoro zapomněl vložit do svého snímku nějakou vlastní myšlenku, opak je pravdou, když král nezávislého filmu Lee tak trochu rebelsky, byť paradoxně s pokorou, využívá myšlenky původního manga i Parkova filmu k ozvláštnění klasických konvencí Hollywoodu.. Takže já s nadšením tleskám, stejně jako v případě Parkova kousku.. ()

ChArLeNe

Jeden z tých lepších remakov. Chválim Spike Leeho za nekopírovanie originálu do bodky, ale spraviť si to po svojom a poameričtiť. Bohužiaľ, sa mu nepodarilo vykresliť celkovú atmosféru beznádeje, nenávisti, zakázanej lásky tak ako Parkovi. Skrátka, neboli v tom emócie. Iba temný príbeh s násilnými scénami, vďaka čomu to vyznelo nepresvedčilo, ba niekedy až komicky. Parkov originál má cz titulky, dokonca aj cz dabing, tak by si ľudia mali pred remakom pozrieť najprv ten. ()

Marsik

První třetina to solidně rozehrává a divák má pocit, že to bude zajímavý thriller. V druhé části se bohužel sklouzává ke zbytečným násilnostem (znásilnění, mučení, krev lítá všude možně), a také tu vidíme jednu dlouhou WTF scénu. Všichni samozřejmě ví, že se jedná o pasáž, kdy Joe kladivem přemůže na třicet bojovníků a relativně neposkvrněn odchází v pohodě domů. V tu chvíli jsem si říkal, že to tím hodně zabili. No nicméně třetí třetina nám nabízí nejedno velké překvapení a samotný závěr se dá označit jako jedno z nejpřekvapivějších filmových rozuzlení vůbec. Nebudu prozrazovat, ale opravdu budete valit bulvy. Když to sečtu, jedná se o akční thriller, který rozhodně zaujme a pokud nejste silnější povahy, u některých scén budete přivírat oči. 77% (2/3 with J.) // (4.11.2016) UPC My Prime - God damn it. Chválím cenzurovanou verzi. 84% ()

J009

Na začátek musím přiznat, že původního Old Boye jsem neviděl, alespoň zatím. Za to tenhle mě naprosto dostal. Brolin není zrovna můj oblíbený herec, ale tohle byla vyloženě role pro něj. Příběh je naprosto vynikající, strhující a až do poslední minuty si říkate, stejně jako hlavní hrdina, proč? Určitě bych vypíchnul, krom příběhu, i choreo bitek, ty jsou naprosto parádní a obzvlášť ta s kladivem. ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers