Po jednom mejdanu se Joe Doucett probouzí v neznámém pokoji a vedle kocoviny má mnohem závažnější problém. Neví kde je, nemá své osobní věci a hlavně - nemůže ven. V televizi navíc hlásí, že jeho žena byla zavražděna a on je hlavním podezřelým, po masakru v jeho domě zůstala naživu malá dcerka. A tak to zůstane na dlouhých 20 let. V Bílém domě se střídají prezidenti a on stále neví, kde je, kdo ho vězní, na jak dlouho a proč. Den za dnem v jedné malé místnosti. 20 let. Zničehonic se probouzí venku na svobodě. Jediné, na co od té chvíle myslí, je pomsta, za kterou jde nelítostně a brutálně. Brzy navíc v telefonu uslyší: „Jestli chceš vidět svou dceru ještě někdy živou, odpověz na dvě otázky. Proč jsem tě nechal uvěznit? A proč jsem tě teď pustil ven?" (Bontonfilm)

ConanVJ

Není to sice takový masakr, jako původní Oldboy, ale zas to má něco do sebe svou tísnivou atmosférou, hereckým obsazením a zajímavým koncem, který jsem vůbec nečekal. 85% :) ()

Lama.Lama

Teď mě jen mrzí, že jsem nevěděla o korejském origoši! Ten závěrečný twist jsem totiž vůbec nečekala! Chtěla jsem to celkem odepsat, ale ten konec byl prostě mind-blowing! Sakra! Kdybych nejdřív viděla originál, tak bych tohle asi celkem rychle poslala do podprůměrných vod. ()

schizmo

Pokud odhlédneme od toho, že původní Oldboy je téměř nedotknutelný kultovní snímek, kterému US produkce může značně uškodit, musím uznat, že se mi tahle verze líbí moc. Recenze i reakce znalců nebyly nic moc, proto jsem k tomu i já přistupoval se značným despektem, ale během pár minut si mě získal na svou stranu. Americký feeling filmu sluší, sázka na Joshe Brolina byla evidentně správná - akční scény jsou šrumec jako kráva, brutální, surové, zatímco emociální scény dostatečně uvěřitelné. Celkově film solidně odsejpá a nenudí. Povedený remake! ()

kikuka

Nebudem ešte chvíľu hodnotiť (ak som nezmenila komentár a vidíte moje hodnotenie, chvíľa už prešla), pretože patrím medzi tých z duše predpojatých. Bola ale šanca film vidieť a asi by mi celkom nedalo, len tak frfľať a chcela som mať zámienku. V zásade, tento Oldboy mi ju nedal. Je to slušný filmík, ale prisámvačku netuším, ako by fungoval pre niekoho, ktor kórejskú adaptáciu (inšpiráciu) japonskej mangy nevidel. Na prvý pohľad je tento Oldboy strohejší, pragmatickejší, tichší, menej barokový (hej, hovorím o hudbe najmä). A normálne som prvý raz nemala problém s Brolinom, z ktorého som si ešte tesne pred začatím filmu robila srandičky. ()

maddy

Meh ... že to tých Amíkov ešte baví! Po relatívne pokojnom období, kde sa už zdalo, že pretáčať ázijské klasiky do americkej podoby je konečne „out“ (chudáci Španieli, teraz prišla rada na nich) sa na scéne objavuje ďalší chabý remake ázijského, tento krát famózneho, skvelo napísaného a precízne zrežírovaného, dnes už kultového kórejského snímku, z ktorého sa v americkej verzii stáva len ďalších prihlúply produkt pre masy, kde motívy postáv pôsobia neskutočne fádne a kde je každý detail divákovi vysvetlený do tej najmenšej podrobnosti. Drsný thriller sa tak mení na obohranú frašku. Dokonca aj kultová scéna s kladivom tu pôsobí sterilne, vykalkulovane a s odfláknutou choreografiou. Skutočne som sa snažil pristupovať k tomuto filmu bez akýchkoľvek predsudkov (jedným časom som sa na jeho vznik dokonca aj tešil a chystal do kina!), ale bohužiaľ originál je natoľko silný, že túto americkú oklieštenú verziu nemôžem akceptovať. Problémom by ani nebolo to, že film neprináša absolútne nič nové (to sa väčšinou podarí len minimu remakov) a variuje sa len prostredie a postavy. Hlavnou chybou tu je maximálne zjednodušenie všetkých tém, motívov a celkového vyznenia pomerne kontroverzného a jemne úchylného príbehu. Americký Oldboy tak v skutočnosti nevie, čím by chcel byť. Na jednej stráne vsádza na explicitnú brutalitu (napríklad scéna s futbalistami je super!) a chce byť drsným thrillerom, na druhej strane ale v závere upúšťa od spomínanej kontroverzie a úchylnosti, ktorá je v tejto zápletke tak dôležitá a vyznieva ako opatrný, zmäkčený produkt. Prekvapivý záverečný zvrat sa neuveriteľne dlhú dobu naťahuje až do neúnosnej miery, čím stráca na intenzite, pretože kým s ním film príde, tak stihne ponúknuť tisíc rôznych narážok a zbytočných zdĺhavých minút, aby bolo každému jasné, čo sa bude diať. Čistý hollywoodsky kalkul, ktorý nenúti diváka ani na sekundu premýšľať. Po hereckej stránke však prekvapivo veľmi fajn. Joshovi Brolinovi, vzhľadom na jeho robustnú postavu a primerane vyšší vek, sadne úloha prekvapivo viac ako pôvodnému Choi Min-Sikovi, poteší aj veľmi snaživá Elizabeth Olsen - jediná talentovaná z rodiny Olsenových a postupne si raziaca cestu do veľkých blockbusterov. Chémia medzi dvojicou funguje od prvej scény a bez problémov im je možné úlohy uveriť. Taktiež aj Sharlto Copley, po Elysiu už tradične v ďalšej úlohe šialeného záporáka, dokazuje kde sú jeho kvality. Dokonca má film aj pomerne štýlový vizuál, zaujímavú kameru, ktorá ponúka prehľadné zábery a celkovo po celý čas slušný spád, kde šliape bez výrazného zaváhania. Od režiséra 25 Hours by som však čakal oveľa viac. CELKOVO: 2,5* - ale neštandardne sa v tomto prípade prikloním k tej trojke, aj keď pomerne nerád. Napriek mojej zdrvujúcej kritike to až taká katastrofa obrovských rozmerov ako iné remaky nie je. Dokonca uznávam, že remake sa vo všeobecsnosti automaticky nemusí rovnať zlý film (niekoľko remakov mám dokonca oveľa radšej ako originálne filmy, odhliadnuc od krajiny pôvodu). Divákovi neznajúcemu pôvodný Oldboy snímok (a ako v USA, tak aj u nás ich bude stále mnoho) môže prísť film značne originálny. Nakoľko sa ale ja radím k už dlhoročným obdivovateľom originálu, tak tento oklieštený mainstreamový produkt nemôžem akceptovať. Avšak tento krát urobím výnimku, nebudem sa rozhodovať čisto subjektívne, ale skúsim zvážiť aj objektívne dôvody a zaokrúhľujem (aspoň dočasne) na tie tri hviezdy. Vo výsledku totiž podobné ako Tale of Two Sisters/The Uninvited: ako americký film možno ani nie také zlé, ale vo svete kde existuje o niekoľko úrovní lepší pôvodný film považovaný vo svojom žánri takmer za vrchol, len neskutočne sterilné a hlavne zbytočné. Ako inak. () (méně) (více)

VojinRyan

To najlepšie na záver. Myslené v tom zmysle, že veškerá pointa je jasná až nakoniec. Sharlto Copley parádne zahral svoju postavu, aj keď dohromady nemal čo hrať. A Brolin bol výborná voľba do role pomstychtivého otca. Film ma celkom prekvapil v atmosfére a akcia s kladivom bola tiež parádna. Sčítané, podčiarknuté, veľmi dobrý akčný thriller. 80% - 4*. ()

agentmiky

Jsem přesně na rozhraní mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Na začátku by chtělo asi zmínit, že originální korejskou předlohu neznám (určitě to v budoucnu napravím), takže tady nebude moc nějaká srovnávačka. Ten příběh mě dokázal strhnout. Josh Brolin odvedl setsakra dobrou práci, počínání jeho antagonisty jsem hltal plnými doušky, tady to obsazení nemělo chybu. Dále se mi líbilo celkové audiovizuální pojetí, parádní kamera a i ostatní herecký ansámbl (Samuela beru za menší miskasting, tady neměl pořádně co hrát....zato takový Sharlto Copley za mě trefou do černého). Všichni tady opěvují ten závěrečný zvrat. Jako přiznávám, takovou šílenost jsem nečekal ani v těch nejdivočejších představách, to se povedlo, spíše mě ale zklamalo vše, co přišlo potom. Nějak mi toto a ten zvrat nepřišlo jako kompatibilní duo, byl jsem připravený na ještě odvážnější katarzi. Takže asi dám spíše ty tři. Ale film si pusťte, to bezesporu. Za mě 7/10 ()

SaNcHeZ_cz

Spike Lee a jeo ukázka naprosto zbytečného remaku. Americký Oldboy zklamává hned na několika frontách a nezachrání ho ani solidní kamera, soundtrack a povedené herecké výkony. Tenhle bezhlavý přepis se jednoznačně nevyvedl a je jedním z nejzbytečnějších filmů co jsem za svůj život viděl. Josh Brolin je zabiják, Elizabeth Olsen jen potvrzuje že je kočka, Sharlto Copley magory umí a Samuel fuckuje jak na běžícím pásu, to je ale vše. Lépe uděláte, když sáhnete po originálu. [50%] ()

Wysch

Ok. Neviděl jsem "originál", ostatně před čtením komentářů svých oblíbených jsem ani nevěděl, že nějakej existuje. Oldboy tak pro mě byl prvním setkáním s tímhle příběhem a upřímně, HOLY FUCK pointa mě zazdila tak, že jsem z toho několik vteřin nemohl. Ještě větší terno by ale bylo, kdyby Brolin následoval Copleyho příkladu a ve filmu skončil jako on. Víc napíšu časem, pokud zhlédnu původního Oldboye. ()

-Ravee-

Zatímco Park stvořil fascinující, lehce dekadentní, moderní filmovou sbírku poezie, Lee se spokojil s primitivní, lacinou reklamní brožurou, kterou si přečtu na záchodě a zahodím (olej do ohně přilévá iritující product placement, který již upřímně nenávidím - Apple, Louis Vuitton, Porsche...). Těžko říct, proč se kdo vůbec pouštěl do přepracování už tak téměř nepřekonatelné látky, když očividně neměl žádnou vizi, jak celou věc vyšperkovat či odlišit a držet se přitom v kvalitativním měřítku předlohy. Mnohé narážky na asijský originál (umělá křídla, chobotnice...) jsou sice hezké, vyznívají však do prázdna. Překvapením pro mě byla Leeova obrazová impotence a absence kreativity (prakticky všechny zajímavé momenty jsou jen otrockou parafrází původního filmu) a čím dál tím víc nabývám přesvědčení, že celý projekt byl jen komerčním tahem parazitování na předloze, což mě zrovna u tvůrce, jakým je Spike Lee, mrzí. Za pozitivní zmínku stojí asi jen Brolin, na kterém je přeměna znát obrovsky a role mu padne na míru.. ()

TomX2

Od americkej verzie som nečakal žiadne veľké zázraky, no že to dopadne až takto biedne tiež nie. Samozrejme som dávno vedel, že tento remake neprekoná originál, ale dúfal som aspoň v priemernú zábavu, ako tomu svedčia hodnotenia. Prvá polovica ma však nudila a druhú som pretrpel. Všetko, doslova všetko tu je horšie ako v originále. Herecké výkony sú oveľa slabšie a oproti originálu ľahko zabudnuteľné, hudba ÚPLNÝ ODPAD, "cool" akčné scény sú príšerné, dej strašne unáhlený a urýchlený, vďaka čomu je v tom zmätok a nič nemá žiadnu logiku, ale hlavne, hlavne ma nasral ten primitívny scenár, veď ono tam nič nedáva zmysel. Chcel som dať aspoň dve hviezdy aspoň za to, že Spike Lee aspoň niekde neotravuje s tou svojou typickou filmovou témou, ale preboha, ten film ma serie možno aj viac, než Death Note od Netflixu. Po obsahovej a hudobnej stránke čistý odpad a ten prekombinovaný koniec bez hlavy a päty, tak ten tomu dal vážne korunu. Táto sračka úplne sprznila celého (mimochodom skvelého) Old Boya. ()

CBD

Leeho Oldboy není "To Zlo", které jsme porovnáváním s originálem mohli dostat, ale spíš taková smutná skoro-kopie či režijně slabší thriller, který nebude za pár dní nikoho zajímat. Faktem zůstává, že tvůrci násilně přetahují určitý typ příběhu nehledíc na fakt, že v jiných reáliích nebude spousta věcí fungovat. Akční scény jsou poté bez invence a spíš připomínají videohru s nascriptovanými protivníky, kteří vám prostě nepůjdou po zádech i kdyby byly ve stonásobné přesile. V neposlední řadě musím Leemu vyčíst absolutní neatmosféričnost. Tam, kde Park skvěle nasazuje tempo a přibíjí diváka do sedačky Lee předkládá sled záběrů, které pomáhají překlenout dobu mezi akcí, nebo jinými, podstatnějšími pasážemi. Zkrátka a dobře, není to "To Zlo", ale spíš "Ta Nuda" a pro mě osobně i nejzbytečnější film roku 2013. ()

katasta

Bohužel jsem neviděla korejskou verzi, ale dokážu si docela představit, jakou paseku zde američani zase nadělali :-) nicméně bez možnosti srovnání se na to docela koukat dá, takže průměr :-) ()

Macejko

Originál som videl pred takmer štyrmi rokmi a pamätám si z neho iba záverečný zvrat a to, že sa mi bohvieako nepáčil. Ale v prípade amerického remaku sa prekvapivo koná rovnaká situácia, ako trebárs v prípade filmu Let Me In - prerábka mi sadla oveľa, oveľa viac ako originál. Samozrejme je možné, že pôvodný kórejský Old Boy by sa mi v súčasnosti páčil tiež, ale na to momentálne neprihliadam. Dôležité je iba to, že Leeho verzia je skutočne vysokokvalitne natočený film s výborným Brolinom, ktorý nenudí, prekvapuje a emocionálne funguje. A konečne, konečne niekto obsadil Sharlta do záporáckej úlohy, ktorá mu sadla ako riť na šerbeľ. Ako hardcore mothafucka z Elysia bol na smiech, ale ako slizký zvrátený intelektuál... yep, that works. ()

erased

V první řadě je nutno uvést, že originál nijak v lásce nemám. Právě proto jsem odsunul jakákoliv očekávání na vedlejší kolej - buď mohl americký remake být až příliš přesnou kopií Parkova Oldboye, nebo jeho usedlejší západní verzí, popřípadě mohl Spike Lee téma západnímu divákovi přiblížit a film tak ještě rozšířit. Kromě poslední nereálné možnosti totiž ani jedna není ideální. I ta prostřední je ale pořád lepší než další ulítlé východní extempore. V této hollywoodské verzi tak naštěstí chybí téměř všechny výstřelky (povinná bitka s kladivem tady proto působí jako pěst na oko), na druhou stranu ale ta přízemnost strádá i obsahově a formálně (incest a zakázanou ale upřímnou lásku zde střídá spíš přímočaré thrillerové vyprávění v dobrém i ve zlém). Ačkoliv mi tedy ideální připadá sledovat film jedině se znalostí originálu, která některé mezery dokáže vyplnit a zároveň vyzdvihnout absenci autorovy extravagance, je mi tento Oldboy o značný kus sympatičtější i samostatně. ()

kaylin

Kdyby to nebyl americký remake, jdu ještě výš. Jenže Spike Lee udělal to, že vzal skvělý korejský film, respektive jeho komiksovou předlohu, a natočil podobně dobrý film. Naprosto skvělý casting vedl k tomu, že film je v tomto směru přístupnější západnímu divákovi, zápletka je dobře vystavěna, ale tohle zvládli už Korejci. V některých případech bylo až moc zřejmé, že se Spike jen neinspiroval korejským filmem, ale rovnou převzal některé skvělé scény. Sharlto Copley opět válí ve výborné záporné roli. Skvělé, jen prostě podruhé. ()

Kaluž

Nadšený fanda originálu (já) si to nejspíš neužije tolik jako čerstvý, korejským masakrem nepolíbený nováček. Jádro pudla je samozřejmě v již dopředu tušené pointě, ale jinak je to docela obstojná adaptace a své místo na západní polokouli si určitě zaslouží. Nemá to ten živelný drajv a ostrý říz asijské produkce a stylizovaný paňáca Samuel L. Jackson tomu trošku podráží nohu, přesto byste si tuhle lehce absurdní akční odyseu neměli nechat ujít. Škoda každé rány kladivem, která padne vedle. ()

Rakosnicek77

Remake se sice povedl, ale kvality originálu prostě nedosahuje. Trošku mi vadili ty bojové scény, chvílemi až velmi křiklavě přitažené za vlasy. Pokud ale dívák neviděl původní verzi, tak se mu i tento remake bude určitě líbit. ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers