Po svém podivínském strýci Cyrusovi zdědí Arthur dům. Nové dědictví má však nečekané zvláštnůstky skleněné stěny popsané neznámým jazykem a především 12 naštvaných duchů. Rodina záhy zjistí, že bydlení zde je doslova o život. (oficiální text distributora)

akisha

Náhodou byl ten nápad - kdyby to vzal do ruky někdo talentovanější - dobrej. Sbírat různý typy duchů a zavírat si je do sklepa, typické hobby. Škoda, že jak to tak bejvá, ve snaze bejt co nejstrašidelnější se z mnoha duchovskejch exemplářů stali takový docela lůzři. Třeba ten chudák s hlavou v kleci nebo smolař Torso, co se musel dopravovat po rukách, vskutku vzbuzoval účast. A ten černoch plnej hřebíků, nehoda v dílně očividně, není divu, že byl nasranej. Ten skleněnej dům byl ale nepochybně parádní a pár herců tam i trochu "zahrálo," třeba Embeth Davidtz nebo Matthew Lillard, bohužel Tony Shalhoub je Monk a Monk by do takovýho domu nikdy nevkročil, takže mu to na důvěryhodnosti moc nepřidalo. Obě jeho děti na facku otravný, jak to tak taky bejvá. Ale rozhodně mě to bavilo, jako béčko je to slušný a triky jsou fajn. Jen těch střihů, když se blíží duch, mohlo bejt míň, nemělo to kýžený efekt, nemělo to totiž praktický žádný efekt. Jinak ale se na to v klidu koukat dá. ()

psy.cho

Tak to teda nie. Horor, ktorý sa na horor iba hral a nevystrašil ani najmenej. Duchovia boli strašidelný, tak ako v nejakom detskom seriály o duchoch zo supermaxu. Film postrádal atmosféru a napätia. Proste nuda. ()

Trellíno

Další naprosto zbytečný rádoby horor. Opravdu lze pochválit jenom tu výtvarnou složku filmu, i když ta taky neni buchvíjak dokonalá. ()

MMR

Tak trochu šílenost, ale svým způsobem velice působivé a zábavné. Dá se i pochválit nápad i "ujeté" zpracování. ()

petero

Sračka ktorá ma odradila aj od Ghost Ship čo musí byť rovnaká blbosť pretože Steve Beck na poste director nemá čo hľadať a Raimi by sa mal nad sebou vážne zamyslieť, čo produkuje. Radšej nič ako takýto shit. ()

Davies182

Celkem H-O-V-A-D-I-N-A. Podtitulek "komedie" tomu nepomůže, tenhle film je prostě špatný. Hvězdička spešl za nápaditou kameru a fešný střih. ()

Phobia

Slabý horor se slabou zápletkou, slabými postavami, slabými dialogy, slabou atmosférou, slabou hudbou a slabou motivací k dokoukání. Masky duchů nebyly ničím výjimečné a prostředí domu ze skla nabízelo mnohem větší možnosti a podstatně napínavější využití, než film předvedl. Pár průměrných efektů celkově slabý snímek nezachrání, nudila jsem se a nebála jsem se: nebála jsem se o hlavní nesympatické hrdiny a už vůbec ne o sebe;-). Prostě slabota slabá. A na závěr ještě musím dodat, že je to SLABÉ. 35% ()

darkrobyk

Cyrus postaví dům, co vlastně není domem, nýbrž ďábelským, nebo Ďáblovým? no to je jedno, strojem, protože by rád získal nezměrnou moc. Jeho život naštěstí vyšumí, když se pokouší ulovit dvanáctého ducha nejen do své sbírky. A tak důvod k radosti má jeho synovec Arthur, jemuž dům nečekaně spadne do klína. Vezme děti a chůvu, manželku ne, ta už to má za sebou, na nic nečeká a jede si užít dědictví. Jenže Cyrus byl pěkný parchant, a tak Arthur pozdě zjistí, co na něj nachystal. I po letech vcelku solidní horor, který mi tedy jako komedie nepřijde. Pokud ovšem člověka nerozesměje tělo efektně rozříznuté skleněnými dveřmi nebo dítě s šípem v hlavě. Masky duchů jsou výborné, gore solidní, byť ho mohlo být více. Skleněný dům je skvělý, jen to bloudění jeho chodbami mohlo být kratší. Původní hodnocení filmu, z něhož jsem si nejlépe zapamatoval rozříznutí, ponechávám. ()

juta

Tak trochu typický horor se snaživými, ozvláštňujícími prvky (které zrovna moc nevyhledávám a které se dneska už nenosí) z počátku jednadvacátého století. Přesto na mě udělal dojem díky pár momentům a některými výběry duchů (hlavně Šakal byl fajn). ()

JohnnyD

Nedotiahnuté, množstvo klišé, čudný scenár a vrchol všetkého - okuliare cez ktoré vidieť duchov. Najhoršie je, že pol hodiny po dopozeraní filmu som si nespomenul na to, ako sa to skončilo. ()

Beckett51

Polonudné téměř nic s detektivem Monkem, řešícím (místo přehnané hygieny a ubodání paní domácí) dilema, kam se asi poděly jeho děti ve velkém skleněném domě obsazeném dvanácti duchama a jedním debilem. Pár nápadů dobrých a některý duchové byli taky slušně zobrazený, ale vtipu je neskutečně málo, na rozdíl od krve, které je v mnohých chvílích až zbytečně moc a závěr se taky moc nepovedl. Už jsem jen čekal, kdy se objeví kostička a Hellraiser a všechny tam rozčtvrtí na půlky (matematika mi nikdy nešla). ()

hippyman

no musím uznat, že přes pramalá očekávání mě tenhle pseudohoror ještě víc zklamal... čekal bych shannon coby miss mokré tričko a větší bodycount (potažmo vykreslení charakterů postav a prostě spoustu dalších věcí, co tam prostě nebylo), takže nebudu asi snad ani ztrácet moc času psaním o tom, jak to bylo hrozný. bylo to dost hrozný a ta jedna ušušňaná hvězda snad mluví sama za sebe. tady Pan Zemeckis trochu šlápnul vedle.... 20% ()

Ruut

UPDATE 2022: Ten filmse zažere pod kůži .. úchvatnými maskami, smyslem pro detail a šílenou debilitou. Jasné guilty pleasure. ----- Mnou nejvíc nenáviděný horor. A stejně tomu nemůžu dát odpad. Ta digitální hnusná nesympatická splácanina se zaryje člověku až moc pod kůži. Steve Beck pak o rok později pokazil znova co se dalo s Lodí duchů a doufám, že už nikdy žádný jeho další film neuvidím, protože mu už nikdo nesvěří peníze. ()

Mi Nü-Chai odpad!

Ani ten hodně efektní dům-stroj žel nevyváží mé obrovské znechucení z ostatních věcí. Možná kdyby všechny otravné postavy (od první chvíle jsem jim to přála) na konci zemřely hroznou smrtí, tu jednu hvězdičku bych obětovala, ale jelikož se tak nestalo, smůla. Zbytečně ztracených 90 minut. ()

misterz

Tak Monk to teraz rozbalil v totálne podpriemernom komediálnom horore. Nedá sa uprieť snaha, pár momentov či scénok sa vydarili, ale celkovo to od kvalitného hororu s duchárskym zameraním má hodne ďaleko. Ide o takú ani komédiu ani horor, niečo šedivé a nudné. Jediné s čím si môže byť divák istý je to, že ide o stratu času. 35/100 ()

MIMIC

Keď pološialená černoška pobehuje kade-tade a trúsi samé sarkazmy ("Panebože, som zatvorená v sklenenom dome so šialenými belochmi!"), ono to určite klasický horor nebude. A veru ani nie je. Kašlem na to, čo sľubuje režisér, kašlem na to, čo sľubuje producent, štúdio a všetká tá filmová cirkev. Proste si film pozriem a sám usúdim, s čím mám do činenia. V tomto zmysle hodnotím 13 duchov nie ako horor, ale (z nedostatku primeranej žánrovej terminológie) ako hororovú fantáziu. Fantáziu, ktorá čerpe z Kocky, Kocky 2, Hellraisera, Nočnej mory z Elm Street, Krvavého kúpeľa a ešte neviem z čoho ešte, no vzhľadom k celkovému vyzneniu filmu diváka tieto inšpirácie i citácie nemajú dôvod iritovať tak ako pri glorifikovanej "Saw", ktorá sa berie smrteľne vážne, takže nedostatok inšpirovanosti a mimoriadne zjavné odkazy na kopu iných filmov i v dôležitých scénach je čosi naozaj ťažko stráviteľné. Takže sme približne na poli duchárskeho hororu či thrilleru či fantázie. Existujú tu dva základné scenáristicko-režisérske prístupy - akademický, pardón, kultivovaný (napr. Pod povrchom) a potom viac či menej "easy", kde sa za predpokladu dobrého nápadu, vynaliezavosti a súdnosti dá dosiahnuť zaujímavý či dokonca nezabudnuteľný zážitok (kvalitatívne rozpätie od Duchov Marsu po Oko). 13 duchov nerežíroval génius, ale ani Ed Wood. Tým, čím sa tento film vydeľuje z radu svojich bratov a bratrancov, je bizarná atmosféra a originálny príbeh - dom, ktorý je vlastne strojom, ktorý naprojektoval samotný diabol (je evidentné, že má zmysel pre postmoderný dizajn so silnými reminiscenciami na Bauhaus), ukrývajúci v suteréne "ZOO z duchov". Synkopický, konvulzívny strih použitý pri scénach s duchmi pôsobí "artovo" (najmä pri vrcholnej scéne s právnikom a "nahnevanou princeznou" - nie som nekrofil, ale tento duch mi pripadá hypersexy), no a koncept duchov (nielen ich dizajn) prezrádza, že tu pracoval niekto, kto sa vyzná a svoje miesto na slnku si zaslúži. Rovnako ako celý film. ()