Po svém podivínském strýci Cyrusovi zdědí Arthur dům. Nové dědictví má však nečekané zvláštnůstky skleněné stěny popsané neznámým jazykem a především 12 naštvaných duchů. Rodina záhy zjistí, že bydlení zde je doslova o život. (oficiální text distributora)

MaedhRos

V mnoha ohledech spíš průměr, ale nedá se tomu upřít, že to bylo efektní. A to tak, že hodně. Příjemná, poměrně atmosférická (a vizuálně dokonale vychytaná) duchařina, která si IMHO zaslouží 6,5/10. Vychází mi to cca na 3 a půl hvězdy a s ohledem na celkové hodnocení radši přidám, než uberu. Jen škoda, že snad až na toho potrhlého senzibila byly všechny hlavní postavy buď nezajímavé nebo vysloveně iritující. ()

hladass

Veskrze průměrný horor s pěknou výtvarnou stránkou... Dvě lekačky, pár krvavých efektů a naprosto bez atmosféry... ()

Jordan

no dobre, duchovia vyzerajú smiešne, asi to pustím svojim deťom (keď niekedy nejaké budem mať) aby boli poslušné. A budem im hovoriť: "Keď nebudete jesť špenát, zavriem vás do skleneného domu." Akonáhle však vyrastú a dosiahnu vek viac ako 4 ROKY, tento film sa stane nepoužiteľným. Síce sa maskéry snažili, ale zbytočne, lebo po komplexnom zhliadnutí ich prácu nik neocení. Navyše tam hral ten príšerný vyškerený herec . . . ()

swamp

Spíš pobaví, než vystraší - neskutečně špatné CGI a zmatené pobíhání z filmu dělá těžký podprůměr. ()

Campbell

Steve Beck je zručnej režisér, kterej se utápí ve špatnejch scénáří. Určitě točit umí. 13 Duchů je toho ukázka s původním filmem to má spoečného jen málo, a taksi scénáristi našly jinou cestu. Film je poměrně dobře udělanej a nenudí. Ale bohužel mě tam Shalhoub spolu s tou chůvou pěkně štvaly, ale zase to vynahrazoval dobrý Lillard. Film nenudí, ale ani tu není bohužel ani jedna zapamatování hodná scéna. Ale já se poměrně slušně bavil. ()

nash.

Asi půjdu proti proudu. Jako béčková jednohubka to vůbec nebylo špatné a skvěle jsem si to užil navzdory všem velkým i malým lapsům ve scénáři, v logice i v nepatrných detailech. Záměna strachu za akční krvavou blouděnou nevadila. Dům-stroj je nádherná a působivá kulisa, duchové byli správní bubáci a některé nápady mě opravdu bavily. ()

silentname

Keď som tento film videl prvýkrát, tak som si hovoril, že sme tu mali celkom dobrý horor. Dokonca sa mi tu aj pár vecí páči. Ale prv si povedzme čo je tu spravené trošku mizerne. V prvom rade sú to decká Tonyho Shalhouba. Nie sú zaujímavé, viac menej len vykrikujú a sú skôr cieľom filmu než reálnymi postavami. Úvodná scénka trošku pripomína "Brave Little Toaster" a nakoniec musím povedať, že interiér domu je hrozný. Kto by chcel v takom dome bývať? Úprimne. Teraz si ale povedzme o dobrých momentoch, lebo pár ich tu je. Matthew Lillard podľa mňa hrá zaujímavú postavu a jeho schopnosti sú tiež zaujímavé.Embeth Davidtz v role doktorky funguje dobre a aj Tony Shalhoub je celkom fajn a snaží sa svojej postave niečo dať. Páči sa mi komédia, ktorou chcú film občas odľahčiť a rozuzlenie je celkom zaujímavé. Výsledne je to fajn horor, ktorému ale niečo chýba. Ale oveľa radšej si pozriem toto, než napríklad "Silent Hill: Revelations" ()

Slarque

Dům je architektonicky i technicky velice zajímavý, o zbytku filmu platí pravý opak. Scénář (plný nelogičností) by se hodil spíše k rodinnému filmu než k hororu a bát se není čeho. Vypadá to, že se režisér zaměřil na to, aby eliminoval odrazy ve skle a na něco jako budování atmosféry rezignoval. Jeho druhý film Loď duchů je naštěstí daleko povedenější. ()

SeBig

GUILTY PLEASURE n5. Ať si řiká každej kdo chce co chce, tohle je prostě naprosto libovej horor! Když jsem byl menší tak jsem se mohl posrat strachy. Ty masky tam jsou prostě uplně dokonalý, ty duchové ve sklepě jsou na tom prostě nejlepší pak Matthew Lillard taková vtipná vsuvka do filmu, pěkná Shannon Elizabeth a ta černoška k tomu taky nazpivala super songu Mirror, mirror. To je prostě ten typ hororu, co neni ani moc lekačka, ale bojíte se těch hnusných ksichtů co na vás vykouknou, když si hl. hrdinové nasadí ty brýle. Shalhoub za moc nestál, ale všechno ostatní je prostě top.. taky jedno z nejvetších mínus tohoto filmu je to, že každej ten duch má svou BACKSTORY, kterou samozřejmě do filmu nedali a to byla nejvetší chyba. Když jsem si ty backstory o nich našel, líbilo se mi to o to víc. Doporučuju koho to zajíma, at si to pročte ten jejich příběh a pak ať si to teprv pustí, je to hned něco jinýho. Můj nejoblíbenější a nejstrašidelnější duch byl ŠAKAL. Jeden z mích nejoblíbenějších hororu na který se vždy rád podívám znovu. ()

Chrustyn

Nezáživná, nudná, chvílemi krvává ale hlavně velice špatně natočená hororová podívaná. Hlavně střihač z filmu udělal takřka nekoukatelný zážitek. Trochu nechápu proč se tak skvělý režisér jako je Robert Zemeckis dal na produkování podprůměrných duchařských hororů jako je tento nebo Loď duchů. ()

korbitch22

Dlouho jsem neviděl tak perfektně udělané masky a duchy, všechno ze starý školy, bez hnusných digitálních efektů, každý duch má své neodmyslitelné charisma a maximální děsivost, o to smutnější je fakt, jakou se tvůrci rozhodli vydat cestou scénáristickou.Příběh totiž moc atmosféry nedovoluje, zbytečně občas spadne ke komedii a to ubližuje celýmu filmu nejvíc.Kdyby psal tehdy scénář James Wan, mohli sme se u toho všichni v klidu strachy posrat, takhle se na to bohužel jen "fajn" kouká a samotný konec spíš hodně rozesměje...ironicky....50%. ()

honajz

Na rozdíl od jiných rádoby hororů tenhle si pamatuju i po letech. Zajímavou atmosféru, nápad se skleněným domem, jen ten příběh mi přišel chvílemi trochu vleklý a děti otravné. ()

SOLOM.

Průměrná duchařina, která sice docela často nudí, ale je plná povedených speciálních efektů a masek. Snad kdyby se změnila většina hereckých postů, tak z toho mohlo být něco, na co bych asi dlouho vzpomínal, ale takhle jsem měl možnost sledovat pouze průměrné a snadno zapomenutelné představení. 5/10 ()

ARI50

Asi nejvíc žeru začátek filmu a lapení ducha protože to je dokonale provedené, a celkově celý film je výborný, hlavně stavba domu no a když se pak pozastavím nad jednotlivými duchy 90% je parádní. Masakru je sice méně ale i přesto mám tenhle horor hodně rád myšlenka filmu je výborná. ()

Hogun

V porovnaní s týmto je kocka 2 umeleckým dielom. Alebo slovami môjho spolubývajúceho: "Čo tam preboha robí Monk?" ()

Litsarch

Živě si pamatuji, jak mi tento film jako třinácti letému klukovi nahnal až strach a dodnes s odstupem času nechápu, proč je tak podhodnocený. Prostředí baráku skvělé, příběh proč ne, logické blbosti si nepamatuji že by tam nějak extra byli, zahrané to bylo na úrovni a jednotlivý duchové? Super! (The Angry Princess byla naprosto skvělá :)) ) Jak se postupně otevírají další a další dvířka, vidíme až takové duchy, že někteří z nich by si i zasloužili vlastní film, kde by byli nelítostními zabijáky. Thir13en Ghosts budu mít vždy rád a vždy se k němu budu rád vracet. Ať si říká kdo chce, co chce. :) ()