Parker (Jason Statham) je zloděj, který chce vyloupit budovu, kde jsou uložené peníze v zábavním parku. Jeho tchán Hurley (Nick Nolte) mu tuto práci domluvil a doporučil mu další čtyři zloděje. Parker loupež vede a je převlečený za kněze. Když dostane znamení, jde do budovy, kde naráz s dalšími dvěma kumpány přepadne hlídanou místnost s penězi. Další jeho pomocník August Hardwicke zapálí stoh se slámou, aby odvedl pozornost. Kvůli ochrance, která ho zastavila, se ale nedostal k tomu správnému stohu a tak musel zapálit jiný, který se dostal až k nebezpečnému materiálu, který vybuchl a jeden člověk zemřel. Parker vybere peníze a utíká pryč. Po cestě je nabere do hasičského vozu poslední, pátý komplic Carlson. Parker chce rozdělit peníze, ale lupič Melander mu nabízí, aby dal svůj podíl na nový kšeft, který všem vynese dva miliony na hlavu. Parker odmítá a ostatní se rozhodnou ho zabít. Parker je postřelen a za jízdy vyskočí z auta. Melander říká, aby ho Hardwicke dodělal. Tomu se moc nechce, ale pak jde a vystřelí. Poté Parkera kopne dolů ze stráně. Parker ale žije a v příkopu ho najdou kolemjedoucí lidé. Ti ho odvezou do nemocnice, kde se Parker probere a dřív než přijede policie, zmizí převlečený za zdravotníka. Poté se jede převléct, sežene si zbraň a jede vykrást směnárnu, kde proplácejí šeky. Při tom postřelí jednoho člověka z ochranky do nohy, ale pak mu zavolá sanitku. Parker pak volá Hurleymu a říká, že má problém, vše mu vysvětlí a chce po něm klienta Melandra. Ten se jmenuje Dancinger a je to velký boss v Chicagu... (TV Prima)

Raziel_cz

Líbí se mi, jak Parkera každý srovnává s Odplatou, nebo ho považuje za její remake. Zatímco film s Melem Gibonem je adaptací románu The Hunter, Hackford točil na motivy Flashfiru. Ano, základní premisa je podobná, ale krucinál, lidi, aspoň trochu přemýšlejte, než něco pustíte do éteru. To samé platí i o zařazení do "žánru" Stathamovek. Tohle není Stathamovka, ale westlakeovská krimi. Neříkám, že je Parker dobrý film, protože není víc než průměrný, předloha (ačkoliv si filmaři mohli vybrat z řady lepších knih) funguje podstatně lépe a Odplata je boží, ale nemůžu říct, že bych se nudil, a to mě při dané stopáži docela překvapuje. O to víc, že herci nemají co hrát, Statham si jede ve svých klasických kolejích a Jennifer Lopez je jako pěst na oko, nehledě na šíleným způsobem natočené flashbacky. S rozpočtem třicet pět mega si na sebe snímek nevydělá. Nevím, jestli je to z obecného hlediska dobře, nebo špatně, tvůrci jím chtěli novodobému publiku představit charakter hlavního antihrdiny (který si myslím zvorali), potažmo rozjet sérii. Podle mě promarněná příležitost, protože mě Parker neurazil (dokonce ani britským přízvukem) a rozhodně bych snesl pokračování. Zároveň ale uznávám, že když už jsou Moje letní prázdniny lepším Parkerem než Parker, musí být nutně něco špatně. A nebo tomu možná prostě jen chybí ten Gibson. ()

mourinho

Nastane-li v životě nesmrtelného Jasona Stathama chaos, je to pro jeho nepřátele pořádný malér. Šéf místního podsvětí Melander a jeho gang šli přesně takovému maléru naproti a tak by vám mohli vyprávět. Svižná žánrovka vybočující ze zavedených standardů především díky velmi atraktivnímu prostředí honosného Palm Beach i přes svoji délku v pohodě zabaví, na čtyři hvězdy u mě ale rozhodně nedosáhne. Přeci jen je to až moc rutinérské, naivní, s poměrně rozporuplnou myšlenkou, že krást se vlastně vyplatí. A to se prosím jedná o docela komerční snímek! ()

BOURQUE

Klasický akční film s klasickým príbehom, napísaný na mieru J. Stathama. Teraz 46 ročný Statham ma ešte stále prekvapuje s jeho elánom točiť akčné filmy, kde do akčných scén dá svoje celé srdce. Aj keď je film tak trošinku B-ový, jeho charizma ma vždy priťahuje k televíznej obrazovky. Dúfam, že jeho zdravie ešte vydrží veľmi dlho. Ako som už spomínal, film je spíš priemerný, avšak ten čas, ktorý som k tomu venoval, mi nechýba. PS: JLo has still nice ass! Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

GOREGASM

Jason Statham urazil od role svého debutu v Ritchieho top notch gangsterkách už řádný kus cesty, a přestože se nenávratně zaškatulkoval do pozice anglickým přízvukem kořeněného bijce, díky svému hereckému levelu a přirozenému charismatu nemají obvykle jeho snímky pachuť sériového zboží. Parker je prvoplánová pomstychtivka, o tom žádná. Má ale Taylora Hackforda, který na svůj režisérský Everest už jednou a asi nenávratně vystoupal, přesto zde potvrzuje, že stále umí a Parkerova principy obhajující revenga má solidní grády i tempo. Tomu sice přišlápne krk postava J – Lo (chirurgové/nechirurgové sekne jí to), která rozjetého Jasona kapánek zpomalí a její postava je zde možná trochu navíc (stejně jako absolutně nevyužitý Bobby Cannavalle), nicméně scéna v níž Parker kontroluje, zda je Jennifer wireless, to z velké části kompenzuje ;-). Ve vedlejších rolích se to hemží zajímavými tvářemi (Chiklis – stále stejný bastard jako v The Shield, přesto se nemůžu zbavit dojmu, že umí jenom tuhle polohu), o jejich využití jsem už ale polemizoval. Sledovat Parkera v akci je naštěstí čistokrevný odvaz, který převálcuje všechny ostatní složky filmu, což v konečném dojmu až tak nevadí, ale nedovolí mi jít výš než na 70%. ()

helloween93

Parker je další adaptace knihy Donalda Westlakea. Ta je hlavně díky účasti Stathama přijatelnou alternativou vůči předešlému zpracování s názvem "Payback" s Gibsonem. Parker mohl být možná trochu kratší a scénáristé mohli vymazat postavu Jennifer Lopez, která byla v příběhu úplně zbytečná. 3* ()

hazaba

Dobrý akčňák, kde hlavní hrdina ctí zásady a dostává občas nakládačku. A i když se z ní vždycky hned otřepe, byl to skvělý relax. Navíc žeru Jasona :-) Jedinou vadou na kráse byla postava J.Lo. ()

Killingjoke odpad!

Kriminální romány Richarda Starka nebo chcete-li Donalda E.Westlakea jsou vděčnou látkou pro mnoho krimi filmů. Například zdánlivě docela průměrný Point Blank je výjimečný výkonem Lee Marvina nebo Payback sám o sobě výborný film je hereckým koncertem Mela Gibsona. A nyní přichází Parker… aneb Jason Statham tisíckrát jinak, ale pořád stejně. Tenhle film je neuvěřitelně nudná sračka! Místy jsem měl co dělat, abych neusnul. Táhlou nudu občas střídá nějaká ta vraždička nebo nekonečné záběry na koňský zadek Jennifer Lopez (těch záběrů je tady tolik, že prostě věřím, že si to nechala dát do smlouvy, aby nás mohla zase jednou přesvědčit, že má ten “nejkrásnější zadeček“ na světě). To je asi tak jediným obsahem filmu, který postrádá jakýkoliv záblesk smysluplného příběhu a je plný dementních dialogů. No, měl jsem to tušit už při čtení obsazení. Statham si v každém svém filmu hraje na ultradrsňáka, aniž by se obtěžoval nějakým hraním a jediným filmem kde jej bez výhrad snesu jsou první Postradatelní. Pro Jennifer Lopez existuje pouze jediná činnost, ve které je horší než v hraní a tím je zpívání. Tajně jsem doufal, že to nebude úplný průser, jenže marně. Parker je bezduchá slátanina, tvářící se jako akční thriller, ve kterém však akce stojí za starou belu a v konečném důsledku je ještě o stupínek horší než zatím největší letošní průser, pátá Smrtonosná past a to už je teda opravdu co říct… ()

bararich8

Ach jo, proč Statham hraje v čím dál větších sračkách? Jak už tu někdo psal, akční scény zabité šíleným střihem, pak je tu Lopez, co ta tam proboha dělala? Kdokoliv jiný by byl lepší. Navíc zbytečně dlouhá stopáž. Plusem budiž celkem zajímavé provedení loupeží a nezastavitelný Statham. 2* ()

kluzo

Tak tohle jsem opravdu nečekal, byl jsem připraven na podprůměr, ale takhle amatérsky natočený 100x omílaný příběh, aby člověk pohledal. Jennifer Lopez mám rád, ale takhle blbě napsanou roli ani nemohla zahrát jinak, než blbě. ()

Kingjiri

Typický novodobý rutinní béčko bez lepšího nápadu, jehož jedinou silnější stránkou je sympatický herecký obsazení (ačkoliv jsem Jennifer Lopez ani nepoznal) a pár povedenejch hlášek. Občas mám fakt pocit, jako by se Statham pomalu začal vydávat na cestu Stevena Seagala nebo JCVD, ale toho se snad nikdy nedočkáme, dvě silnější hvězdy. ()

Castielo

Trošku slabší Statham, ale pořád výbornej. Co mi vadilo byla až magická nesmrtelnost pana Parkera. Několikrát postřelenej, pobodanej a zbitej pořád drtí záporáky. Naopak bitky, ten jeho britskej přízvuk a fešáckej obličej, za to ho musíte milovat. Sečteno, podtrženo, lepší 3*. ()

Rikky007

Jako příběh ve hře by to možná obstálo, ale na film slabota. Akční blbost, za kterou by měl navíc skript dostat za uši. Ještě k tomu ve vedlejší roli s rádobyherečkou Lopez. Zdá se, že Statham už nemá na to překonat své kurýrní já. ()

Ondr@932

Rozhodně jeden z lepších Stathamových akčňáren. Film měl tempo, byl nabytý napětím a akcí! Prostě velmi slušný akční film! 70% ()

Rockerman

Velké zklamání panem Stathamem. Nudný, předlouze natahovaný film, bez spádu a nápadu, konce se nelze dočkat. Tak bych to asi charakterizoval. No a pak přichází na scénu Jennifer Lopez, o jejichmž hereckém "mistrovství" se toho už napsalo dost a já si uvědomuji, že už tak nízká úroveň filmu může jít ještě níž. Kdyby Statham vyrobil více "přeháněk" dal bych hodnocení výš, takto, bohužel! ()

darkreider

Aj lepšie filmy Jason krúti, ale ja tieto béčkové jednorázovky mám rád a odpustím nejaké to hluché miesto. A Lopézová sa dá poznať hlavne podla zadku, to je fakt. ()

ZackSawyer

3* jedině za Stathama. A pozor na to, když někdy v příkopě najdete krvácejícího člověka, určitě mu pomožte! Může se to vyplatit :-) ()

Kadas97

Nezhody, prežitý pokus o vraždu a pomsta vo veľkom štýle. Tradičná dejová línia, ktorá nie je obohatená vôbec o nič a preto spadá medzi kvalitatívny stred. 5 z 10 ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film