Parker (Jason Statham) je zloděj, který chce vyloupit budovu, kde jsou uložené peníze v zábavním parku. Jeho tchán Hurley (Nick Nolte) mu tuto práci domluvil a doporučil mu další čtyři zloděje. Parker loupež vede a je převlečený za kněze. Když dostane znamení, jde do budovy, kde naráz s dalšími dvěma kumpány přepadne hlídanou místnost s penězi. Další jeho pomocník August Hardwicke zapálí stoh se slámou, aby odvedl pozornost. Kvůli ochrance, která ho zastavila, se ale nedostal k tomu správnému stohu a tak musel zapálit jiný, který se dostal až k nebezpečnému materiálu, který vybuchl a jeden člověk zemřel. Parker vybere peníze a utíká pryč. Po cestě je nabere do hasičského vozu poslední, pátý komplic Carlson. Parker chce rozdělit peníze, ale lupič Melander mu nabízí, aby dal svůj podíl na nový kšeft, který všem vynese dva miliony na hlavu. Parker odmítá a ostatní se rozhodnou ho zabít. Parker je postřelen a za jízdy vyskočí z auta. Melander říká, aby ho Hardwicke dodělal. Tomu se moc nechce, ale pak jde a vystřelí. Poté Parkera kopne dolů ze stráně. Parker ale žije a v příkopu ho najdou kolemjedoucí lidé. Ti ho odvezou do nemocnice, kde se Parker probere a dřív než přijede policie, zmizí převlečený za zdravotníka. Poté se jede převléct, sežene si zbraň a jede vykrást směnárnu, kde proplácejí šeky. Při tom postřelí jednoho člověka z ochranky do nohy, ale pak mu zavolá sanitku. Parker pak volá Hurleymu a říká, že má problém, vše mu vysvětlí a chce po něm klienta Melandra. Ten se jmenuje Dancinger a je to velký boss v Chicagu... (TV Prima)

cerbygerby

Tak Jason Statham zase nabral pořádné tempo a kupodivu se mi zamlouvala i Jennifer Lopez. Ze začátku to opět vypadalo na pořádnou řežbu, na kterou jsme u Stathama zvyklý, ale postupem času se tempo a děj měnil, na něco co jsem tedy nečekal, a i ke konci vše dopadlo tak nějak jinak než jsem předpokládal.. takže mě to dosti překvapilo a byl jsem rozhodlý že dám plné hodnocení, ale vzhledem k jiným Stathamovým filmům bych asi trochu přeháněl a nakonec jsem se rozhodl že film zhodnotím těma 4* a 85% ()

dakarin

Především se musím omluvit za ty 4 hvězdičky. Taky vidím Jasona neherce, předivnou rychlost jeho léčebných procesů, úsměvnou chlapáckou filozofii spravedlnosti, jež vyvrací samu sebe již v prvním kroku, ale ..... tahle pohádka se mi jednoduše celkem líbila - dobrý spád, pěkné exteriéry i kamera, vcelku milá postava Jennifer, zkousnutelný scénář, takže pro mě "very simple" zábava :-) ()

dalziel

Slovami Neda zo South Parku: ..."sakra ten je vostrej".Síce to je niečo na spôsob Odplaty s Gibsonom a Neľútostného súboja s DeNirom, ale u mňa dobré.Po exrementoch typu Zastav a neprežiješ je Parker svieži vánok čo sa Jasona týka . ()

Torgal

Na tieto stathamovky sa už ťažko vymýšľajú komentáre, keďže väčšinou sú všetky na jedno brdo a Jason hrá stále rovnakým spôsobom rovnaké postavy. Tentokrát na oživenie nafasoval starnúcu Lopezovú, ale tá je skôr na príťaž. Odkedy sa objaví, film stráca tempo aj akčnú iskru a proste len nudí. 4+/10 ()

tranquill

"Měl bych ti říct, že když něco řeknu, tak to vždycky splním." Nekompromisní Statham tak, jak ho známe. Řemeslně výborně natočeno, k tomu jako bonus krásná a sympatická Lopez... Ok! ()

CharlieSs

Souhlasím s komentářem svého kamaráda (Ouwen), film není až tak akční, postavy nejsou extra zajímavé a příběh je celkově dost ohraný, ale nenudila jsem se ani chvíli, jelikož to u filmu se Stathamem asi ani nejde. Bezkonkurenčně jeden z nejlepších herců. Mimo jiné to tady velmi slušelo Jenni. ()

anitae

Nezastavitelný Statham, nejdřív jako kněz s partou vybere prachy v zábavním parku, pak se nepohodne s parťáky, a ti ho chtějí zlikvidovat, ale v posledním tažení ho náhodní kolem jedoucí odvezou do nemocnice, ze které zdrhne převlečný za zdravotníka v sanitce, zvládne vybrat směnárnu .. A pak Lopez jako realitní makléřka, a jestli nezemřeli užívají si prachů ještě teď. ()

Harry_

Parker nebo Porter? Podobnost čistě náhodná? Statham nebo Gibson? Oba jsou dobří a proti sobě stáli třeba v Expendables 3. Je to prostě biják s okopírovanou základní zápletkou z Odplaty, akorát tady je to prosluněnější (nejen kvůli Palm Beach), páč Parker sice láme ruce a bodá nože do krku, ale jinak je to klaďas, v podstatě anděl. Na Jennifer se dobře kouká, ale je tam vlastně dost navíc a dalo by se tam klidně stříhat. Koukat na starého a oteklého Nolta je mnohem horší zážitek. Takže průměr. ()

Franc1s

Béčkový filmy se Stathamem mám rád, nemusí se u toho nijak přemýšlet, ví se jak to skočí a o seřezání pár chlápků není nouze :) Ale ne, že se z toho stane romantická telenovala se dvěma akčníma scénkama. Ještě se tam ukáže J.Lopez jako trapná kráva, která chce všem ukázat své herecké "umění" a samozřejmě se musí vysléct a ukázat svoji prcinu, to by pak nebyla ona.. Zbytečně zdlouhavej film, hodinka by stačila. Začíná to s ním jít z kopce.. Ještě, že má to Expendables. Nuda!!!3/10 ()

zberatel

Statham nieje Gibson a Parker nieje Payback, alebo Porter? To je fu(c)k, kedze k atmosferickej a ciernohumornej Gibsonovke sa to priblizuje iba samotnou dlzkou, ale pozriet sa to dalo a J.Lo este vypada slusne v spodnom pradle, takze ... ;-) ()

Radek_War_09

Nevím jestli to má být remake filmu Odplata(1999 - http://www.csfd.cz/film/12855-odplata/) nebo je to jen shoda jmen a hodně podobné dějové linky(zápletky).Ale určitě mu to nesahá ani po paty. Jít na to do kina tak bych asi musel dát uvaděči rovnou přes držku.V pohodlí domova s lahví v ruce se to dá ale překousnout. 55% ()

Tamten

Promarněný potenciál, který se s trochou snahy dal proměnit v dobrý film. Ale nestalo se. Příběh není sice žádný lumén, ale na film tohoto typu dostatečný a příliš neurážející. Největším problémem je akce. Statham zde dohromady nic nepředvede, jediná bezezbraňová bitka je jen tupé mlácení protivníků o kusy nábytku. Když si vzpomeneme na filmy, kde Statham zvládal zajímavé kopy, otočky a jiné vymoženosti, můžeme si tady jen povzdechnout. Ani střílečky nejsou nic moc. V závěru, kde mohla být super akce, je chudák malá zraněný, a tak se koná jen tiché plížení a pomalé vyvražďování. A další chybou filmu je opsazení Lopez. Role ve které jde jen o to vypadat sexy a jednou za film se svléknout by měla být obsazena podle aktuálního vzhledu, nikoliv podle vzhledu před 20 lety. ()

Matt007

Bohužel jsem se na tenhle film docela těšil, o to víc mě pak mrzelo to co jsem dostal. Jasona Stathama mám dost rád, ale tohle se fakt nepovedlo, Ten film působí tak strašně uměle, Jennifer Lopez mě tu fakt vytáčela, a že by tady byla nějak zvlášť sexy se taky říct nedá. Snimek bez zvratů, kvalitních rvaček a tak vůbec. Ta téměř dvouhodinová stopáž byla taky zbytečná. 2 * a víc ani ránu. ()

Black-star

Stathem je borec co se týče bojových akčních scén, ale celkově vychází tento film tak nějak na plocho - zápletka zas není nic extra a celkové rozuzlení taky ne. Ale jako odreagování se to dá skousnout :-) ()

E lan

Přiznám se, že jsem ten film nepochopil a to je u akčního filmu co říct. Působí to jako totální kravina, zamotaná tak, že se rozmotat rozumně nedá a podpořená topornými hereckými nevýkony, na které člověk nemusí dlouho zapomínat. Nestojí to prostě za to... ()

Acrobat

Detailne, vtieravo a nejakými pochybnými a mne neznámymi praktikami si ma Hackford povodil. Doslova som dobrý pocit z predvedenej priam divadelnej hry. Jason vo filme, kde nemusí strieľať štatistov, i keď tí na druhej strane taktiež nenaháňajú hrôzu. Film kašle na čas, ide si svoje tempo, ktoré ani náhodou nevadí a vždy posunie pomyslený dej dopredu. Slušne zahrané, s dobrým tzv. gentlemanským" oddychom a pocitom pri schádzaní zo schodov, že som "PArker". To stačí. (videné 25.08.2019, Markíza) ()

Likan7

Bylo by to fajn béčko. Přesně takové, jaké od Stathama očekáváte. Je celkem brutální, férový, sympatický, s bouchačkou mu to sluší. Být to 90 minut této honby za pomstou, byl bych určitě spokojenější, než ve skutečnosti jsem. Dobrou půl hodinu tu totiž úřaduje nesnesitelná, furt sexy, ale naprosto zbytečná JLo, která by si zasloužila jako první jednu mezi oči. Její dějová linka je příšerně nezajímavá, nudná, je to prostě hnusná vata, která neskrývá ani nějakou rajcovnější scénu (jednou si sundá šaty, víc nic, ok). Kvůli ní má Parker naprosto přestřelené dvě hodiny a vleče se to až běda... ()

rublik05

Od Stathama jsem čekal víc, než jen čistě průměrné akční béčko s nezajímavou a tuctovou zápletkou, která mě v podstatě vůbec nezaujala, díky přestřelené stopáži jsem se místy docela nudil, nad druhou polovinou jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. Z herců zaujme snad jen samotný Jason Statham, Nick Nolte mě moc nebavil, Jennifer Lopez tvůrci obsadili jenom proto, aby co nejvíce ukazovala své přednosti, ničeho jiného se od ní v podstatě nedočkáme. Chyběla mi nějaká atmosféra, hlášky, ale i lepší tempo či kvalitnější herci. Tentokrát je to čistý průměr. 5/10. ()

john.h

Zábavy je dost, bitky jsou taky bomba a Statham klasicky drsnej. V rámci Stathamovy filmografie mi tohle nepřijde vůbec horší než třeba Bank Job a proto hodnotím, tak jak hodnotím. Chytré řeči si nechám na nějaký nepovedený artový snímek. U této zábavy, která si na nic víc nehraje, naopak skvěle využívá (na rozdíl od jiných podobných filmů) exteriéry atraktivního města, nemá cenu se v něčem dál šťourat. ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film