Parker (Jason Statham) je zloděj, který chce vyloupit budovu, kde jsou uložené peníze v zábavním parku. Jeho tchán Hurley (Nick Nolte) mu tuto práci domluvil a doporučil mu další čtyři zloděje. Parker loupež vede a je převlečený za kněze. Když dostane znamení, jde do budovy, kde naráz s dalšími dvěma kumpány přepadne hlídanou místnost s penězi. Další jeho pomocník August Hardwicke zapálí stoh se slámou, aby odvedl pozornost. Kvůli ochrance, která ho zastavila, se ale nedostal k tomu správnému stohu a tak musel zapálit jiný, který se dostal až k nebezpečnému materiálu, který vybuchl a jeden člověk zemřel. Parker vybere peníze a utíká pryč. Po cestě je nabere do hasičského vozu poslední, pátý komplic Carlson. Parker chce rozdělit peníze, ale lupič Melander mu nabízí, aby dal svůj podíl na nový kšeft, který všem vynese dva miliony na hlavu. Parker odmítá a ostatní se rozhodnou ho zabít. Parker je postřelen a za jízdy vyskočí z auta. Melander říká, aby ho Hardwicke dodělal. Tomu se moc nechce, ale pak jde a vystřelí. Poté Parkera kopne dolů ze stráně. Parker ale žije a v příkopu ho najdou kolemjedoucí lidé. Ti ho odvezou do nemocnice, kde se Parker probere a dřív než přijede policie, zmizí převlečený za zdravotníka. Poté se jede převléct, sežene si zbraň a jede vykrást směnárnu, kde proplácejí šeky. Při tom postřelí jednoho člověka z ochranky do nohy, ale pak mu zavolá sanitku. Parker pak volá Hurleymu a říká, že má problém, vše mu vysvětlí a chce po něm klienta Melandra. Ten se jmenuje Dancinger a je to velký boss v Chicagu... (TV Prima)

Marfab

typický statthemuv film-akční,svižný, se zápletkou ale.........je to přece pořád dokola, chybí tomu trošku té nápadivé štávičky ()

sWONDER

Zápletka je síce zaujímavá, ale určíte ma Statham aj lepšie film. Tu ja zas raz nezničiteľný (tento raz naozaj) a všetko mu krásne vychádza a zapadá do seba. Film napriek dĺžke nenudí, možno zopár hluchších miest s J. Lo na ktorú sa ale, zas dobre pozerá. Udeje sa tu toho naozaj neúrekom a tempo aj akcia sú solídne. Ďalšia Stahtamovka ktorá ničím nevyčnieva ,ale ja mam stále chuť mat latku dostatočne nízko, aby to stačilo na priemer a možno aj lepší. ()

TommyDiamond

Za poslední asi rok a půl jsem měl tu možnost vidět asi pět filmů se Stathamem (Safe,Blesk,Elitní zabijáci,Mechanik zabiják,Čistá práce). Jelikož v tom mám řádnej guláš, pamutuju si, že měl co do činění s ruskou, možná i albánskou mafií, hlídal malou holku. V nějakým z těch filmů na konci nechal někoho odpálit v autě a bez větších problémů zabil víc lidí než metanol v Česku. Asi kdybych vzpomínal víc, tak bych vymyslel něco smysluplnějšího. I Parker dopadne podobně, bude to pouze nějakej akčnák, kde navíc hrála Jennifer Lopez. Důležité ale je, že jsem tím chtěl říct, že stathamovi filmy jsou pořád jedno a to samé. On jako goro, který pobije všechny. Akorát vždy v jiném příběhu. Ještě pár takových rolí a budu si myslet, že je to sběratel béčkových akčních filmů. Nebýt kurýra a postradatelných, tak už jím je.... ()

beso74

Nudná variácia na tému Jánošík či Robin Hood, vlečie sa to ako deň pred víkendom a pôžitok je z toho taký ako po užití dvojnásobnej dávky preháňadla. Ďakujem Mr. Parker, neprosím. Drsný kukuč Jasona S. a zopár dobrých scén tento film jednoducho nespasia. ()

.killer.

Mám Stathama rád a nevadí mi béčkové kousky, ve kterých se objevuje. Parker ale z této řady vybočuje. Začátek je solidní, ale pak film padá na hubu a hodinu se nic neděje. O zbytečné postavě Jennifer Lopez ani nemluvě. Kolísavé tempo nezáživného příběhu je do očí bijící, stejně tak jako televizně vypadající kamera a místy dost nepovedený střih (krátké a nevkusné prolínačky...). Sečteno a podtrženo - Parker je jeden z těch opravdu méně povedených počinů se Stathamem. ()

Zombiepod

Za poslednú dobu je Parker asi najslabšia stathamovka, ktorá ničím neprekvapí, príliš nezaujme, ale napokon ako všetky filmy s Jasonom v hlavnej úlohe si dokáže diváka udržať po celú stopáž. Primitívna zápletka okolo jednej lúpeže a pomsty, trápna Lopez a totálna oddychovka. Čo viac dodať. ()

slavokvasic

Klasická Stathamovka, opäť nezničiteľný a nesmrteľný, aj keď tentokrát to schytal viackrát než inokedy (Ale to filmu len prospelo). Jenifer Lopez niak zvlášť nevyniká, ale ani nevadí a aspoň to tam skrášľuje trošku. Každopádne film nesklame, ale ani neprekvapí, Dobré a kvalitne 3*. ()

Lavinia

Průměrné, slušné, řemeslné. Příběh zloděje, kterého podrazí a trošku připozabijí (vzhledem k tomu, že hned běhá čile jak veverka - a to několikrát po sobě) a on si tedy jde zjednat svou spravedlnost, tj. teď pro změnu z principu míní oddělat bývalé kumpány, ať jsou jakkoli mocní. Za pomocného překážení sexy kočky v depresi plány provede. Happy end, prachy doma, všichni šťastni. ()

hazdrova

Mne sa to akože páčilo. Nebolo to príliš zložité, čo pri týchto gangsterských potíčkach nemám rada. JLO je moja láska, takže tá nenaplnená romanca ma bavila tiež. Film plní svoj účel. 4* :) ()

Shitonit

Jedna z lepších Stathamovek. Klasický děj, někdo dostane na rypák, a pak dá na rypák všem okolo. Co dodat. Máte-li chuť na dokonalou vymejvárnu kebule, tak Parker je výbornej adept. ()

BFG2000

Asi nejnudnější Stathamovka, kterou jsem  za tím viděl (asi jsem viděl všechny).  Námět není špatný, akce není špatná, celkově to není špatné, ale je to strašně nudně natočené. JLo navíc jako "hloupá nána" :-( ()

Vykuk

3 hvězdy jen za Jasona, protože jeho prostě můžu skoro všude (kromě "Ve jménu krále"). jinak zbytečná stopáž, mohlo to mít klidně o půl hodiny méně. Story nic moc, ušlo by, ale je zde několik otravných a nadbytečných věcí, jako nezáživný hlavní záporák (záporáci), jeho zbytečná holka, která nejen, že nebyla hezká, ale tak nějak kolidovala s Lopézovou, no a o naivitě snímku se rozepisovat ani nebudu. Statham toho moc nepředvedl, tohle klidně mohl hrát třeba stárnoucí Van Damme (taky už toho moc neukáže) a dopadlo by to podobně, jen asi s ještě horším hodnocením:). Celkově slušné bé-céčko, neurazí, nepotěší. ()

jafuska

Film, který mě vůbec nebavil, sice akční filmy mám vcelku ráda, ale jiný styl filmu, než zde byl zobrazen, říkám si, že herec Jason Statham by si mohl vybírat lepší a kvalitnější náměty, než je tento, toto se zkrátka vůbec nepovedlo ()

kolik27

Jedna ze slabších rolí Jasona a to z více důvodů. Jedna z nich je velice "originálně" drsňácký příběh, který je tak často používán až strácí na významu. Další je vedlejší role Jennifer, jo jsem pro na ni koukat, ale to herectví ?! Ale druhá věc je, že akce je solidní, pomsta na místě dokončená jak má být a happyend bezpochyb nesmí chybět. Průměr. ()

gicous

Hlavní role: Jason Statham a zadek Jennifer Lopez. Vystrkuje ho na kameru ve všech možných napresovaných šatech a pozicích. Přes jeho zjevnou latinskoamerickou buclatou krásu mi nedocházi, proč je v hlavní roli. Nejen on, ale i jeho hrdá majitelka jsou v příběhu úplně zbytečně. Nebýt jich, film by měl tak o půl hodiny míň, měl by lepší tempo a těch pár výtečných akčních scén by nebylo zazděno minutami hlušiny. ()

jprmusic

Tak zaprvé - někdo tady napsal, že je to jen další mizerné béčko se Stathamem - jenže já ty mizerný béčka se Stathamem prostě žeru. Zadruhé - je zajímavý, že tu nikdo nezmiňuje podobnost s Odplatou Mela Gibsona, přestože je totožný nejen autor předlohy, ale i děj a jméno hlavní postavy. Pravda, v Odplatě se Parker jmenoval i pes, ten tady chybí, ale zas je tady JLo, takže se to vyrovnává. Samozřejmě oproti Odplatě schází také herecká extraliga, ale jinak ten film moc nezaostává - pro mne příjemně strávené dvě hoďky. ()

morris22

SIce si tvůrci vypůjčili kostru příběhu od Donalda E. Westlakea a jeho Paybacku, nicméně je to celkem příjemná oddechová podívaná. 65% ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film