Parker (Jason Statham) je zloděj, který chce vyloupit budovu, kde jsou uložené peníze v zábavním parku. Jeho tchán Hurley (Nick Nolte) mu tuto práci domluvil a doporučil mu další čtyři zloděje. Parker loupež vede a je převlečený za kněze. Když dostane znamení, jde do budovy, kde naráz s dalšími dvěma kumpány přepadne hlídanou místnost s penězi. Další jeho pomocník August Hardwicke zapálí stoh se slámou, aby odvedl pozornost. Kvůli ochrance, která ho zastavila, se ale nedostal k tomu správnému stohu a tak musel zapálit jiný, který se dostal až k nebezpečnému materiálu, který vybuchl a jeden člověk zemřel. Parker vybere peníze a utíká pryč. Po cestě je nabere do hasičského vozu poslední, pátý komplic Carlson. Parker chce rozdělit peníze, ale lupič Melander mu nabízí, aby dal svůj podíl na nový kšeft, který všem vynese dva miliony na hlavu. Parker odmítá a ostatní se rozhodnou ho zabít. Parker je postřelen a za jízdy vyskočí z auta. Melander říká, aby ho Hardwicke dodělal. Tomu se moc nechce, ale pak jde a vystřelí. Poté Parkera kopne dolů ze stráně. Parker ale žije a v příkopu ho najdou kolemjedoucí lidé. Ti ho odvezou do nemocnice, kde se Parker probere a dřív než přijede policie, zmizí převlečený za zdravotníka. Poté se jede převléct, sežene si zbraň a jede vykrást směnárnu, kde proplácejí šeky. Při tom postřelí jednoho člověka z ochranky do nohy, ale pak mu zavolá sanitku. Parker pak volá Hurleymu a říká, že má problém, vše mu vysvětlí a chce po něm klienta Melandra. Ten se jmenuje Dancinger a je to velký boss v Chicagu... (TV Prima)

pakobylka

Chlapsky surové i prostomyslné (chlapci a chlapi všech věkových kategorií ... promiňte - ale nedalo mi to), nadprůměrně akční a převelice zábavné ... taková stylová úderka - nic víc, ale taky nic míň. Jsou večery, kdy se spokojím i s trochu nedůtklivým sympaťákem, který ctí dohody - a od druhých očekává totéž. Není žádným andělem (i když ... jak sami uvidíte, najdou se i tací, kterým jeho andělský původ nikdo nevymluví) a dokonce nikterak nepřipomíná ani Jánošíka či Robina Hooda 21. století. Vlastně nemám po ruce žádné rozumné argumenty, proč bych měla stát na jeho straně ... jenomže zrovna teď nemám pocit, že bych je nějak zvlášť nutně potřebovala. Takže to nechávám běžet tak, jak to je ... 3,5* ()

panMartin

Na Stathama příliš slabé, málo se mlátí, málo se hláškuje. Stathamovi odddechovky mám rád, ale nechápu proč zrovna tenhle týpek točí jeden akční film za druhým. Opět jsem se přesvědčil jak Statham je nesmrtelnej postřelenej a ještě k tomu vyskočí ve 100km/h z auta a druhý den se opráší a je jak vyměněnej to chce tuhej kořínek. I s tím zraněným na konci filmu to přežil. Co si ale budu pamatovat i pár dní po shlédnutí je Jennifer Lopez a její prdelka, která mi tady vůbec nevadila. Protože jak všichni víme nerada vystavuje svojí prdelku na veřejnosti. Přestávám se těšit na další sólo výstup Jasona. ()

URBAN

Tyto Stathamovy pomstychtivé akčnáky nemám zrovna v lásce a tento není vyjímkou sice to není špatné , ale už je to dost ohrané a takřka to ani neskrývá . Připadal jsem si jako při dalším Déjà vu . ( 14.2.14/MAC ) ()

SeanLSD

Jason Statham v ďalšej literárnej adaptácií ? No prečo nie, však ide iba o Westlakea, žiaden vysoký art, a na to je on ten pravý nasraný chlapík, zázračne rýchlo sa uzdravujúci, čo toho veľa nenahovorí a ide rovno k činu... a čím viac ho je, tým lepšie! Na to sa môžem pozerať večne... Lenže do toho sa musí zamiešať jeden preslávený zadok so sociálnymi problémami portorikánskej menšiny.. a celé je to na pozretie celkom fajn, ale na pamätanie ťažko. PS: Podľa 19. dielu parkerovskej série (Flashfire) Richarda Starka (D. E. Westlakea), ktorá začína Hunterom, predlohou ku Gibsonovej ODPLATE. ()

st.jim

Co si budeme namlouvat, Taylor už není takový režisérský "ďábel", jaký býval. Chtělo by to upravit scénář a vyměnit tu kdákající slepici s velkou prdelí a bylo by to mnohem lepší. Chudák Jason. Tak skvělý herec a zase tahá film z bažin. ()

LiborGondek

Řekl bych úplně standardní akční snímek, který můžeme od Stathama čekat. Hodně akce, bitek, střílení, pravda i dost krve, ale nic co by vás mohlo překvapit. Solidní film s celkem zajímavou zápletkou, i když nemůžu říct, že novou. Zloděj, který ze msty hodlá okrást zloděje a pomstít se, to už jsem někde viděl. Jinak docela dobrý. 65% ()

Johnny.ARN

Zbytočne dlhé, miestami hrozne nudné, fight Statham vz. zabiják jak okopírovaný z QoS, Statham klasika, jeden výraz polovicu filmu, nesmrtelný, nezničitelný. Dejovo celkom v pohode, J Lo sexi ako vždy, dokonca aj mala čo hrať. Zo zvyku a za prekrásnu výpravu 3 z 5 ()

Liznic

Akce Stathamovi sluší, to víme všichni. Proto ho taky chceme vidět mlátit/přejíždět/střílet a krájet lidi/zvířata/zrůdy nebo roboty. Ale co tam ku*va dělá JL? Ta první půlhodina, ve které se ta ošklivá ženská neobjeví přitom výborně klape, ale od chvíle, kdy vleze před kameru je všechno špatně. Ve filmu je pak asi 35 minut bez nějaké akce!! ()

ivan_drago

Po úvodních titulcích jsem jen hlesl.. "A kurva v tom hraje JLo..." A vono taky jó... Tedy vidět jí, jak si stěžuje na životní útrapy a nespravedlnosti je jen pro silné žaludky, jinak se kroutí obstojně… Stathamova postava je však příliš „dušínovská“ a ani zbytek ostatních aspektů filmu nijak nepřevyšuje podobné kousky o různých „hejstech“ a jiných zlodějských radovánkách a tak nám zbyde méně povedený film, zbytečně natahovaný, neoriginální a se spoustou scénáristických berliček a slepých uliček… Aspoň, že ten Jason nijak nezchudl na svalové hmotě… ()

Lachtaan

K Parkerovi jsem se odhodlal jen z domnění, jakou tvoří s oběma Odplatami celistvou sérii, nikoli že je s nimi zde v sekci souvisejících jen proto, že předlohy stvořil jeden a ten samý spisovatel a že všechny (oba) příběhy k sobě pojí tisícekrát omílané téma pomsty. Statham mi nevadí, ale z velmi pádného důvodu nekoukám na ty jeho typické výplachové akčňáky. ()

ywo666

Ale koniec koncov veľmi slušný snímok. S Odplatov to má fakt iba základnú premisu. Nemá význam porovnávať. Náhodou ale Statham sa snaží. Akcia je solídna, ale nie je jej až tak veľa. Občas nejaká slušná hláška. Aj keď tie dve naj sú už v trailery. Bernhardt je solídny a štýlový zabiják. Ale od majstra taekwondo by som čakal aj nejaké slušné kopy. Bitky sú ale natočené veľmi dobre. Síce nemajú nejakú mega choreografiu. Skôr treba čakať rýchle zneškodnenia, efektívne sebeobranné techniky a hrubú silu. Film je síce nie je originálny, ale obsahuje pár nápaditých scén, ktoré potešili. Lopézka už začína byť opotrebovaná a hrať nevie. To je mínus. Plus je že oproti kolegyniam narodeným pred rokom 1970 vyzerá lepšie a hrá trochu menej zle ako zvykne. Je tam pár ďalších vecí, ktoré priam kričali o vylepšenie. Škoda. Napriek tomu som sa proste bavil do začiatku do konca. Také nizke tržby si hádam nezaslúžilo. A tým odpadárom by som najradšej ukázal ako vyzerá zlý film. 70%, veľmi slabé 4*. ()

Chris Masters

Nebylo to špatný, ale zase to nebylo tak přeborný. Zaujalo mě, že to má spojitost s odplatou, ale tyhle dva filmy nebudu srovnávat, protože by to určitě nemělo cenu. Je to taková jednochuťovka. 50% ()

Phietros

Parker určitě patří k lepším filmům Stathama. Jednak se zde jedná o loupeže, ale i o odvetu, což se podařilo propojit v nenáročný thriler. Akce není tak velká, ale rozhodně do béčka má daleko a souboje jsou klasika Stathemova kouzla! Jennifer tu sice byla zbytečná, ale na druhou stranu kouzelná! Hlavně při hledání štěnice, kdy se svléká před Parkrem. Příběh předvídatelný od samého začátku, kdy vyloupí peníze a je jasné, že jeden pude s kola ven. Pád s auta by asi těžko přežil po střetu s kůlkou a drsným dopadem na beton, nebo by se minimálně rok vzpamatovával... Jinak příjemná a dobře koukatelná záležitost! 70% ()

noriaki

Odplata je pochopitelně někde úplně jinde, ale ani tohle, s horším hercem v hlavní roli, s o krapet horším režisérem a s podstatně horším scenáristou, není vůbec špatné. Parker má slušné tempo, navzdory větší délce a v podstatě zbytečným scénám s Jennifer Lopez. Scénář je jednoznačná slabina, takže film zdegeneroval do lehce zaměnitelného akčního béčka. Jenže Statham je neselhávající tahoun, a parta záporáků je dost odpudivá a zároveň charismatická, aby samo obsazení zvedlo zábavnost o hvězdičku. ()

Trustme

I utržený pes ze řetězu si potřebuje oddechnout... Jason Statham si dává oraz před nadcházejícími náročnějšími filmovými souboji a Parkera má jako takové léčebné lázně. Chiropraktik mu pro tento film povolil jen občasné postřelení brokovnicí, odření lebky jen na 60%, probodnutí méně používané ruky nožem a žádné kopy z výskoku. Statham si tak může sfouknout jednu z jemnějších rolí, kterými začínal a sice zlodějíčka. Klasické téma pomsty, okradeného zloděje a vyřízení účtu s bandou chmatáků i problému s osobním bankovním účtem. Na cool plakátech můžeme spatřit JS & JLo v těsném zástupu, ale čert je mi svědkem, že Jennifer Lopez je do filmu dosazená jen z produkčních důvodů a ve filmu si škrtne jen pár minut a se Stathamem si neškrtne vůbec. Přátelé zbrklých action extreme combat scén v podání Mr. Stathama zde budou muset posouvat šipku přehrávání na pár vzácných míst, ale na pohodový večer s dívkou a lahvinkou po boku je to film důstojný. ()

Terzeus

Nenápadité, zbytočné a príšerne rozťahané. A nielen to. Parker ignoruje dokonca aj to, čo by mohlo vo filme fungovať a síce, využitie hlavného hrdinu a akúsi pseudo pointu o zásadách a princípoch, ktorej ľahké narysovanie je príšerne nedostačujúce a povrchné. Hlavný hrdina mohol byť jednoducho super, avšak degradovaný skutočne debilným scenárom a svojou pomocníčkou Lopezovou, otravnejšou než ten pes, sa dostáva len na úroveň tradičných klišovitých hľadačov spravodlivosti. Takému Melu Gibsonovi z Paybacku (1999) nesiaha ani po päty hoci sa vie vyliečiť zo všetkého. Hackfordovi tento film jednoducho nesadol. Réžiu vedie neuveriteľne otravným tónom, neprekvapivým posúvaním príbehu (ktorý sám o sebe vie zaujať, najmä zo začiatku napriek neoriginálnosti, ale je negovaný ťažko obľúbiteľnými hlavnými postavami a spomínaným scenárom) a hoci produkčné kvality vie pár krát využiť aj k dobru (bitka v hoteli je jedinou skutočne výborne vydarenou akčnou scénou vo filme), ďalej než za hranicu strohého vyťahovania klišé sa nedostane. 25% ()

VanTom

Divná a hodně kostrbatá kombinace gangsterky, akce, zlodějského filmu a romantické komedie. Celá linie se zmatkářskou a rozněžněnou J.Lo (které to mimochodem jako "normální" čtyřicátnici opravdu sluší) je víceméně zbytečná a do zbytku moc nezapadá. Jason pak představuje svou absolutní klasiku, zavilého nezastavitelného bijce, za půl dne rozchodícího i smrtelný průstřel. Mám pro něj docela slabost, jinak bych zvažoval nižší hodnocení. ()

Sany33

Klasická Stathamovka so všetkým čo k tomu patrí, ako je akcia, množstvo krvi, logický motív pomsty a vo vedľajšej úlohe vždy jedna (pozor nikdy nie viac) pekná žena. Práve v Parkrovi sa tejto úlohy zhostila Jennifer Lopez, ktorá mi tam dáko nesedela, možno je to pre to, že si ju prisudzujem k romantike a ku komédiám a vo filme podobného kalibru jednoducho asi nemá čo robiť. dej je inak plytký a dá sa zhrnúť pár slovami. Týpek je zlý a kamoši ho ojebú tak je na svojich kamošov potom ešte horší ako na ostatných vo svojom okolí. Zlatý priemer, nič iné som ani od Jasona nečakal a tak som spokojný a to 50% ()

Pump

Příběh není špatný i když se jedná o stokrát ohrané klišé zrady. Ovšem zpracování je více než dobré a takových akčních filmů tolik nepotkáte. Proto mohu směle říci, že jde o zdařilí akční biják u kterého se rozhodně nebudete nudit. Statham válí a některé scény jsou opravdu velmi dobré. Nakonec po druhém shlédnutí dávám 4*. Více takových filmů. ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film