Komedie o lidech, kteří i přes nepřízeň osudu touží po pravém a láskou naplněném životě. Osmnáctiletá nevidomá Maruška (A. Krejčíková), která žije se svým dědečkem Vlastimilem (P. Nárožný), touží potkat svého prince a prožít romantickou lásku. To, že pravá láska kvete v každém věku, poznává i Maruščin dědeček, který potkává svoji dávnou lásku Libušku (E. Balzerová). Jsou jako dva mladí zamilovaní blázni. I Maruščin kamarád Honza (P. Vančura) si už někoho našel – zamiloval se do svého mladého kantora. To ale není po chuti jeho dominantní matce a úspěšné manažerce Zdeně (S. Stašová), která si usmyslí, že to tak nenechá… Aspoň, že Honzův táta Karel (O. Vetchý), bývalý ligový fotbalista, dnes údržbář na stadionu, má pro syna pochopení. Nečekaným propletením osudů všech hlavních hrdinů vznikne spousta humorných, absurdních, zapeklitých i dojemných situací, okořeněných jemnou nadsázkou a ironií. Přesně tak, jak se to stává i v životě. (Česká televize)

ivishka

Tak zde se mi potvrdilo, že bych neměla házet všechny české filmy do jednoho pytle. Jasně vím, že existují světlé výjimky, které zachraňují většinu těch špatných filmů(a že jich není málo), ale zdá se mi jako by se rok od roku česká kinematografie měnila trochu k lepšímu. Snad se mi to teda nezdá jenom proto, že ve většině z nich hraje buď Simona Stašová či Ondřej Vetchý a nebo jiný geniální herec, ale proto, že se i scénáře lepší. Rozhodně stojí tento film za shlédnutí a jak tu padlo v jiných komentářích, že do kina by byla škoda jít tak to si nemyslím. Moc hezký a vtipný příběh - matka plná předsudků se snaží převychovat syna - gaye , babička, která hulí a to že ve velkém a dokonce dealuje, slepá holka co žije hudbou a touží po normálním životě či již zmiňovaný zamilovaný gay. Krásnej příběh opravdu! "Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité je očím neviditelné." - Exupéry ()

Alementina

To, že jsem to dokoukala je plus. Ale jinak to obecně potvrzuje můj názor, že já nejsem stavěná na český filmy. Většina dialogů a scén mi přijde jak ze špatného seriálu našich televizních stanic a k těm já mám silnou averzi a vlastně možná i předsudky. Tohle prostě není můj šálek čaje, nejvtipnější scény měl Vetchý se synem, který by mohl hrát dvojníka princovi Williamovi :) A jinak samozřejmě díky sponzorům Charousovi a OVB za přidání na trapnosti snímku. ()

blackrain

Nejdříve jsem si myslela, že se tvůrce filmu nedokázal rozhodnout pro to, co vlastně chtěl natočit, že nevěděl, jestli to bude komedie nebo drama. Prostě v tom vidím záměr a jistý klad. Nakonec z toho vyšel hořkosladký příběh a právě takový je sám život. Ten taky není pouze černý nebo bílý. Láska má mnoho podob a mají na ni právo všichni. Ať se nám to líbí nebo ne. Záběry na Charouze mi trošku kazily výsledný dojem z filmu. Holt si reklama zase vybrala svou daň, ale tohle bylo až přespříliš okaté nebo spíše přímo do očí bijící. Jinak je to moc hezký film. Klidně uvítám více takových. ()

kaylin

Zápletka není příliš komplikovaná, ale díky poměrně velkému množství postav, na které se příběh soustředí, není zde pouze jedna, která by byla jasně hlavní postavou, se nám celý příběh trochu komplikuje a my vlastně postrádáme jednu dějovou linii, protože jich tu máme hned několik. Tou první je příběh slepé dívky, do které se zamiluje cikánský chlapec. Ano, nezní to krásně. Postižení a rozdíl rasy v jednom vztahu. Znamená to, že tu samozřejmě budou dojemné scény, stejně jako, kdy bude chlapec trpět předsudky. Film dělá z Čechů rasisty, ale na druhou stranu je v tomhle tématu poměrně jednostranný. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/laska-je-laska-2012-55.html ()

topi odpad!

Zase další rádoby komedie vyloženě pro konzumní společnost. Díky, takové filmy už rád vynechám obloukem. Pitomej scénář, opravdu neuvěřitelné situace a mizerný humor, který na mě působí obzvláště trapně. Nevím, proč z každého, kdo kouří trávu, tvůrci dělají vymaštěný idioty, viz výkon Vetchého, který už mě začíná hodně nudit a jeho stereotipní herecké výkony mi už lezou na nervy. Samozřejmě ve filmu nesmí chybět bába (Balzerová), co si dělá pokrmy z marihuany a taky ji kouří, dále tu nesmí chybět gayové nebo nadrženej plesnivej dědek (Rudolf Hrušínský ml.), který by ošustil každou sukni. Tohle strašlivé panoptikum lidí se točí kolem slepé dívky (Krejčíková), která se zamiluje do cigána, který jí řekne, že je blonďák, pak se dozvídá pravdu, tak ho srdceryvně odkopne, ale záhy zjistí, že s ním čeká dítě, takže se vdá za gaye, aby uklidnila situaci a nakonec po narození černého dítěte se cigán vrací, tak jako v každém správném romantickém filmu. To jsou mi ale blitky, tohle jestli někoho normálního může bavit, tak to si spolu nepopovídáme. Cieslarovi filmy jsem nikdy nemusel, s vyjímkou Pramene Života. Další snímek od tohoto režiséra rozhodně vynechám. ()

Maq

Film o lidech hledajících lásku, ač nejsou pro tenhle sport zrovna v top formě. No tak fajn, neotrávilo mě to. Ale když si připomenu Nudu v Brně, ... tohle je zábava a tamto umění. ()

stration

Pár vydařených momentů sráží k zemi snaha tvůrců zalíbit se co nejširší veřejnosti a vyřešit všechny "palčivé" problémy dneška za hodinu a půl. Výsledek je velmi rozpačitý. Fakt nevím, co si z toho filmu odnýst. A je mi to celkem jedno. ()

Thomassi

Až nečekaně příjemná záležitost. Večer jsem si sedl, projel televizního průvodce a nechal tam tento film, že si ho nechám jen tak do pozadí. Ale už ze začátku mě upoutal do sedačky a já ne a ne odtrhnout oči, až jsem nakonec vydržel celých těch sto minut. Českých filmů, těch dobrých, není nikdy dost. Laska je láska staví z drtivé většiny na hereckých výkonech. A ty jsou brilantní. Navíc jsem se smál, až jsem měl křeče v břichu. A to je hlavní úděl komedií. Příběhově sice předvidatelné, ale když tam každou chvíli někdo plácně nějakou tu hlášku, film hned upoutal moji pozornost. Jedná se o počin, který pobaví a já jsem rád, že jsem mu dal šanci. ()

veronikav

Smích od začátku :) Herecké obsazení dělá své . Není špatné se odreagovat ... na cizím ,neštěstí' :) -prostě komedie ze života :) ()

FilmFan24

Velká škoda, že film, který mohl být skvělým dramatem je komedií s dramatickými prvky anebo je to naopak? Každopádně ale hezký český a celkem milý film, který nabízí různé pohledy na lásku. Některé pasáže jsou papírově nalinkované, ale ve výsledku to zas až tolik nevadí. Přirozeně zahrané, pěkně nasnímané a česko div se: Product Placement nijak neotravuje... ()

hygienik

Bola to dobrá komédia? Veľmi nie! Bol to viac než len ďalší tuctový tuzemský kúsok? Rozhodne nie! Tak prečo 4 hviezdy? 1. Konečne viem kto je Aneta Krejčíková a je fakt pekná - chercher la femme. 2. Život je často priemerný aj banálny, a keďže film je o živote, často je nevyhnutne tiež priemerný. Tak mu tú priemernosť nemožno vyčítať. Proste to bolo o tom, že krása je subjektívna, láska neistá a šťastie prchavé. Len ten happy end tam byť nemusel, to robí film nevierohodným. ()

Skip

Zcela nenáročný film, kde všechny s přehledem přehraje Simona Stašová. Celý příběh a zápletka jsou takové hodně slaboučké, ale dá se na to v pohodě koukat a nepřemýšlet. ()

kajas

Z tohoto snímku jsem měla opravdu rozporuplné pocity. Nemůžu říct, že by mě urážel, ale zároveň mě ani příliš nepobavil (a tu marihuanovou linku bych vystřihla úplně). Podivovala jsem se nad nelogičnostmi (dědeček střeží slepou vnučku jako oko v hlavě, ale následně ji pustí na několik dní s klukem, kterého v životě neviděl, hmm), některé scény ale byly milé (třeba nákup kalhotek). Vyzdvihnout zaslouží výkon pana Nárožného, Ondry Vetchého a hlavně šikovné Anety, které jsem nevidomou slečnu věřila na sto procent. Zajímavý film, v rukou jiných tvůrců ale mohl dopadnout lépe. ()

kalap

Snažím sa prísť na zdravý kĺb týmto českým filmom, ale nejak mi to nejde, otravovalo ma to, asi je to tým, že všetkých hercov poznám dlhé roky a furt sú rovnaký. ()

Vessper

Když je na scéně Vetchý, Stašová nebo Nárožný, stojí to za to. Jinak je to bohužel nudné, nevýrazné, nezáživné a předvídatelné. ()

berusche

No byla to nuda no! Takovej malej pokus o vyrovnání se s menšinama, postižením, homosexualitou a těžkostmi života, ale mám pocit, že tuhle otázku otevřelo Horem pádem docela statečně, tudíž dělat to znovu a ještě v romantickém provedení byl trochu ústřel. Zvlášť, když u nás se tohle moc nenosí. Ale, duo Vetchý Stašová, jak už tu bylo řečeno, bylo geniální. ()

easaque

Nečekal jsem od toho dílka nic moc a tak jsem nemohl být zklamán. Vesměs je to plné standardního českého uprděnýho kýče, klišé a sentimentu a vůbec nic nového. Jen se autoři snažili vyplnit prázdnou díru české kinematografie a vecpat do filmu co nejvíc současných mezilidských problému a snažili se je "jako vyřešit". Většina humoru působí ale trapně a příběh vyumělkovaně a povrchně. Možná je moje hodnocení i zbytečně vysoké, ale potenciálek to nějaký má, tak velmi slabé 2 hvězdy. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Hennes

Přišel jsem, viděl jsem, nezklamal jsem se. České tragikomedie se množí jak houby po dešti, ale je to náš kraj a náš mrav, tak co si stále vymývat mozky Hollywoodem. Máme výborné herce (tady Balzerová, Stašová a další) a dokáží pobavit a dát postavě to co očekáváme. Jsme tady, žijeme tady a toto jsou příběhy všedního života. A že se třeba Vetchý už nevyhrabe ze svých "fotbalových" rolí, je také dobře, sedí mu to. ()

M.i.k.e

až překvapivě příjemná komedie,která jak už bývá zvykem u českých komedií posledních let vlastně není čistou komedií.Jako by tvůrci zapomněli,nebo se báli držet pouze tohoto žánru.Navíc i tady je hrozně vidět,že product placement je morem českého filmu,ale budiž...nejpříjemnější určitě duo Stašová - Vetchý,které mi k sobě sice nepasuje,ale oba jsou zde výborní...70% ()

Marqta

Příběh je naprosto infantilní. Kamera na české poměry-celkem dobrá a v první půlce jsem se párkrát zasmála. Druhá půlka ale i tu trošku pozitivismu zazdila. Celkově nic moc tedy a nemám v plánu na to někdy koukat znovu. Jedna silnější hvězdička- za Simonu Stašovou a Elišku Balzerovou. ()