REVENANT Zmrtvýchvstání

• USA The Revenant (více)

Americký západ, Jižní Dakota, 1823. Místo a čas s hodně relativní hodnotou lidského života. Zkušený lovec a trapper Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) je se svým synem na výpravě s lovci kožešin. Uprostřed hlubokých lesů vzdorují nečekaným útokům indiánů a musí na své pouti překonávat nemilosrdnou, zatím nezmapovanou krajinu plnou nástrah. Glassovi se stává osudným střet s rozzuřenou samicí medvěda grizzlyho. Medvědí útok sice přežije, ale je těžce zraněný a lovecká výprava se musí rozdělit. Zatímco většina lovců pokračuje v cestě, s Glassem a jeho synem zůstanou jen dva muži, John Fitzgerald (Tom Hardy) a Jim Bridger (Will Poulter). Ti více méně jen čekají, až zemře, aby jej pak pohřbili a mohli pokračovat v cestě. Ale zraněný lovec stále neumírá, a tak se Fitzgerald rozhodne čekání na nevyhnutelné zkrátit. Při pokusu o nedobrovolnou eutanázii ho však přistihne Glassův syn, kterého Fitzgerald zabije. Ještě živého Glasse pak zahrabe v hrobě a spolu s Bridgerem zmizí. Jenže Hugh má hodně tuhý kořínek. V naprosto zuboženém stavu vyleze z vlastního hrobu, zoufale se potácí čarokrásnou, ale zcela lhostejnou krajinou. Při životě jej drží především nenávist a touha po odplatě. Musí překonat brutální zimu a hlad, divoké řeky, bojovné indiánské kmeny a dokonat svou pomstu. (CinemArt)

Suzzie

Za me zklamani. Technicky me to neoslovilo a pribeh mi prisel celkem prazdny... Snimek spoleha na to, ze lidi oslovi drsnymi prvky, ale pokud je pominete, nic zajimaveho krome krasnych zaberu prirody vam nezbyde... ()

venca odpad!

podle traileru sem si říkal že konečně dicaprio natočil skvělí film ale po zhlednutí filmu jsem se šel poblejt a litoval jsem těch dvou a pul hodin strávených nad touhle neskutečně nudnou sračkou a po vyhlášení cen oscara jsem byl ještě víc znechucen jak za takhle slabí výkon a chabý pokus napodobit filmy z tematikou přežij za každou cenu mohl leo dostat oscara. filmů za ktere mohl dostat oscara má přitom dost např. Titanic, Vlk z Wall streer nebo Velky Gatsby. tento film mě nudil znechutil a zklamal ()

Hyenodhon

Před zhlédnutím filmu jsem si vyslechl povídání o jeho brutalitě, syrovosti atd. tak jsem byl připraven na mnohé. A začátek mě nadchl, úvodní dlouhý brutální střet s indiány byl dokonalou akcí, kdy i pásmové záběry posuvu po bojišti z jednoho brutálního zabití k druhému byly pozvánkou k syrovosti, krvi a boji o přežití. I další putování skupiny s naznačením vztahů drželo můj zájem na horizontu. A pak přišel medvěd a ejhle, příběh se přehodil na jinou rychlost, jinou kolej. DiCaprio podal výborný výkon o tom žádná, nicméně trapersko-survivalová-regenerační odysea, už znovu rychlost z počátku filmu nenahodila. Největší slabinou se ukázal, jak bývá obvyklé u amerických filmů, motiv. Aby se vyhrabal z hrobu, přebrodil řeku, utekl indiánům tak nemůže mít jen touhu prostou touhu přežít, on se musí pomstít - a samozřejmě za rasovou vraždu. bez toho by to zřejmě nešlo.Takže touto optikou, jsme se dostali k obrazově a herecky dokonalému, ale od 2.třetinu plochému příběhu. ()

omadlik

Namluvilo se kolem tohoto filmu hodně, DiCaprio se ukazuje v naprosto neuvěřitelné podobě a formě, přesto mi film k srdci nepřirostl pro svoji vyumělkovanou podobu a v podstatě i příliš průhledný děj. 75% film + 4 % kamera = 79% nechť tvůrci prominou ()

hevys

leo už dávno není jen ten roztomilý chlapec z titanicu.je drsný zalesák,jemuž se po neštastném setkání s medvědí mámou obrátí život naruby.teměř pohádkově laděný přiběh, v němž dobro nakonec vítězí nad zlem a nesmrtelný leo který si po všech těch peripetiich toho oscara skutečně zasloužil. ()

Jan00

Chybí mi tam zaškatulkování "pohádka pro dospělé" ( kromě Dobrodružný / Drama / Thriller / Western ), proto jen 4 hvězdičky. Kamera výborná a pěkné zpracování. Nejlepší herci Leonardo DiCaprio a medvěd. Je to skutečně jako: Příběh opravdového (amerického) člověka. . . Každý národ potřebuje svého Meresjeva. :), cituji komemnátora golfistu. Souhlasím s nim. ()

evitasworld

Po dlouhé době nový film, který mě nezklamal. Hodně se mi líbilo realistické zpracování, nádherné drsné zimní scenérie a naprosto skvěle vytvořená 3D medvědice, při jejímž útoku na chudáka Lea jsem ani nedýchala. Po celou dobu sledování filmu jsem cítila napětí, netrpělivost, soucit a ke konci pocit zadostiučinění. Myslím, že za tuto roli si Leo toho Oscara opravdu zasloužil. Taky bych chtěla vyzdvihnout úžasný herecký výkon „Billa Weasleyho“, kterého jsem nejdřív nemohla v roli kapitána poznat - zahrál to perfektně (což se ovšem nedá říct o Willu Poulterovi (alias Grinchovi), který se podle mě do 20. let 19. století s tím svým ksichtem vůbec nehodil). ()

sunny.day

Silný surový tvrdý příběh v nádherné nemilosrdné krajině a době, kde není nic většího a vzácnějšího než život sám .. 5* ()

HajinkaX

Film, který mi i přes jeho kvality stačí vidět pouze jednou. Scéna s medvědem pro mě byla natolik drastická, že ve chvíli, když jsem s úlevou vydechla, že už se na něm ten chlupáč vyřádil dost, ale místo toho jeho řádění začalo nanovo, jsem prostě nevydržela a odvrátila zrak. Ačkoliv mě celou dobu iritovala skutečnost, že téměř vykuchaný DiCaprio cestou za pomstou zcela nadlidsky nabývá sil, hodnotím kladně a film doporučuji - už kvůli záběrům na divokou přírodu, nebo kvůli touze po zadostiučinění, aby ten padouch nakonec dostal pěkně na budku ()

d-nao

Začiatok si zaslúži hviezdu, ale ten zvyšok? Revenge štýl 100x okopírovaný, tupá masa ale plesá a tržby sú tiež na úrovni. Trápna fraška. ()

louislumiere

Western?DiCaprio?Medvěd?Indiáni?Survival?Co víc si přát,ale bohužel pro mne tetnto film vyznívá jaksi nedostatečně. Vše je naprosto uchvatné,a přece mi scházelo to nejdůležitější co od filmu očekávám.Totiž dívat se a zapomenout na čas a po konci se ptát - to už je konec?Jistě jde z technického hlediska o úchvatnou podívanou - kamera,lokace,naturalistická výprava, vše je tak dokonalé,ale něco výsledný dojem kazí.A není to jen unreal fight s medvědem,po kterém by se nezvedl ani ten největší tvrďák. Nemohu si pomoci,ale s postavou Hugha Glasse jsem necítil a i když motivace k jeho zmrtvýchvstání byla nasnadě,nevěřil jsem jeho zarputilosti ani za mák. Tři hvězdy za přírodu, za konečně chlapskýho Lea a za medvěda. ()

abanek

Film o krasne přírodě ,tezkym zivote v pocatcich Divokeho Zapadu a jednom neznicitelnym Supermanovi. A to je v podstate vse...Ve srovnani s takovym Poslednim Mohykanem kulha na obe nohy... Proc zrovna za tohle Leo dostal Oscara? ()

Stranger11

Ačkoli byl tento film obecně hodnocen velmi kladně, nebyl jsem nijak oslněn. Film byl až zbytečně dlouhý a občas zde byly opravdu nudné a hluché pasáže. Musím ovšem ocenit výbornou práci s kamerou a výběr prostředí, které bylo úchvatné. Nejvíce bych vyzdvihnul výkon Leonarda Di Capria. Svou řečí těla dokázal naznačit více než slovy a upoutal mou pozornost v napínavých častech filmu. 3 hvězdičky dávám za nápaditost. ()

zvejkal42

Aj ked mam rad Leonarda a jeho herectvo, Revenant ma nenadchol. Uchvatny vizual bol neskutocny, ale tak akosi .. prazdny. Film vo mne nicim nepohol, ()

burg

Mno pánejo - hutný drámo! A řekněme si upřímně, že nebýt kamery která byla, je to film poloviční. Vlastně jsem celé ty dvě a půl hodiny slintal nad myšlenkou sbalit usárnu, boviák a křesadlo a vyrazit v zimě když ne do jižně dakotský zimy, tak aspoň do nějaký maličkatý český tundry na Šumavě a živit se tam kořínkama, vránama a koupat se v ledový Vydře... ()

ondra1510

Všechno v tomto filmu je nádherné. Kamera je DOKONALÁ a Leonardo hraje co to jde (ale stejne si víc toho Oscara zasloužil za Vlka z Wall street). Jenže problém je ve scénáři. Běžný divák na tento film bude koukat na etapy a nejspíš se unudí k smrti. A ti více zdatní diváci budou obdivovat režii, !KAMERU!, lokace....ale rozhodně ne scénář :( Pro mě ale kamera zastínila příběh a k dokonalosti chybělo opravdu málo. I tak se jedna mezi jeden z povedenych filmů a smekám Alejandro že jsi zvládl v takovýchto podminkach film natočit! ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Když na jaře roku 1996 dorazil do kin blockbuster režiséra Jana de Bonta s názvem Twister, jeho vír zábavy doslova zbořil kina. Snímek s velmi štědrým rozpočtem 92 milionů dolarů díky svému poutavému… (více)

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (více)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (více)