REVENANT Zmrtvýchvstání

• USA The Revenant (více)

Americký západ, Jižní Dakota, 1823. Místo a čas s hodně relativní hodnotou lidského života. Zkušený lovec a trapper Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) je se svým synem na výpravě s lovci kožešin. Uprostřed hlubokých lesů vzdorují nečekaným útokům indiánů a musí na své pouti překonávat nemilosrdnou, zatím nezmapovanou krajinu plnou nástrah. Glassovi se stává osudným střet s rozzuřenou samicí medvěda grizzlyho. Medvědí útok sice přežije, ale je těžce zraněný a lovecká výprava se musí rozdělit. Zatímco většina lovců pokračuje v cestě, s Glassem a jeho synem zůstanou jen dva muži, John Fitzgerald (Tom Hardy) a Jim Bridger (Will Poulter). Ti více méně jen čekají, až zemře, aby jej pak pohřbili a mohli pokračovat v cestě. Ale zraněný lovec stále neumírá, a tak se Fitzgerald rozhodne čekání na nevyhnutelné zkrátit. Při pokusu o nedobrovolnou eutanázii ho však přistihne Glassův syn, kterého Fitzgerald zabije. Ještě živého Glasse pak zahrabe v hrobě a spolu s Bridgerem zmizí. Jenže Hugh má hodně tuhý kořínek. V naprosto zuboženém stavu vyleze z vlastního hrobu, zoufale se potácí čarokrásnou, ale zcela lhostejnou krajinou. Při životě jej drží především nenávist a touha po odplatě. Musí překonat brutální zimu a hlad, divoké řeky, bojovné indiánské kmeny a dokonat svou pomstu. (Cinemart)

eMovieMan

Oscar za režii, kameru (ten pro Leonarda je asi tak nějak za celoživotní přínos) Což o to Leo je skvělý herec, výborně natočená úvodní přestřelka s Indiány, výborný dlouhý, předlouhý záběr vykládání lodi, ale pak už jen nuda, nuda, nuda. Lubezkiho "umění" spočívá v tom, že natočí kameru přímo do slunce, nebo alespoň do oblohy, proto aby před ní mohli pobíhat černé siluety (schválně si spočítejte kolik záběrů ve filmu je jiných než s nesmyslným protisvětlem - asi tak 5) Leo ač na smrt nemocný-zraněný se furt cachtá v ledové vodě což je hlavní náplní filmu. Když už je to nuda k nevydržení přichází náznak přestřelky a v zápětí let pegase do propasti a tím se z toho stává komedie na úrovni Titanicu. Naturální spacáček, už je jen třešínka na dortu pokleslé komedie, která to bohužel myslí vážně. 2 hvězdy každá za jeden záběr zmiňovaný výše, ale do kina na to proboha nechoďte ! ()

Daumatin

Na tento film som tešil už od Septembra minulého roka, kedy som videl prvý trailer a naplnil moje očakávania. Špinavý lesnický survival, ktorý sa na nič nehrá s hviezdnym obsadením a so skvelou réžiou a navyše s perfektnou kamerou s minimom strihu. Začiatok je famózny, film ma neskutočné tempo, ktoré sa len tak nevidí, ale po hodine tempo opadne, ale to vôbec nevadí. V prvom rade film zobrazuje utrpenie a boj s prírodou Hugha Glassa (Leonardo DiCaprio) a zobrazil to skvelo, podporené skvelými hereckými výkonmi Lea a Toma Hardyho pričom milým prekvapením bol Tom Hardy, ktorý to zahral ako bezcitný sadista a perfektne vystihol správanie sa človeka žijúceho v tej dobe. Samozrejme aj Leo bol skvelý začo bol aj ocenený akadémiou. Ak by som to mal zhrnúť, tak je to bezkonkurenčný survival, ktorý tu ešte nebol a dlho podobný ani nebude. ()

Baky88

Příběh o tom jak se člověk několikrát vyhrabe z totálních sraček až dojde ke svému cíli, jímž je pomsta za zabití syna. No...na oscarový film bych čekal opravdu víc....DiCaprio zahrál výborně, stejně tak ale i Hardy...čekal jsem asi větší bum...3* ()

Nedos.

Kdyby měl film o takových 50 minut míň, ušlo by to. Místo toho po vcelku slušným rozjezdu přišla pudinková vycpávka, kdy jsem pro udržení pozornosti a bdělosti aspoň přemýšlel jak by to asi udělal, že ještě neumrznul. Pak přišlo pár vtipných scének jak z dokumentu Beara Gryllse a vcelku nudný konec. ()

Porter_79

Zalezu si do mrtvýho koně a přečkám v něm zimu. Za těch několik geniálních scén 70%, nejde jinak. Jak se říká, forma zvítězila nad obsahem. ()

lT.N.T.l___x

Je ti teplo děfče? Že není a navíc ti v televizi říkaj, že máš určitě sníženou imunitu? Tak si dej tuhle reklamu na kosu a hned nad tím mávneš rampouchem. Oficiální text distributora vyblil úplně celý děj, tak můžu i já. Stejně o to nejde, ale o parádní filmařinu. Fight Leo VS Medvěd vyhraje, i přes důkladnou masáž zad lev(Leo) a místo aby chcípnul (což měl za ten film asi 20x), tak jde po skalpu Maxu Hardymu, kterej jen chtěl monetarizovat svoje těžce vydělaný kožky a u toho musel trochu utišit jednoho histerickýho poloindoše. Náhodou zrovna Leovo parchanta. Zbytek obřezanejch (před)kožkařů a indošů jsou jen komparz. V hlavní roli je zima. Film je ideální pro všechny fanatický milovníky zvířat, jelikož takové nádherné splynutí s přírodou, jako když si Leo udělá spacák v pajšlu koně, se kterým skočil z 50ti metrovýho útesu na smrk se jen tak nevidí. Celý se to odehrává někde v jižní Dakotě, což sice nevím kde je, ale nechtěl bych vidět tu klendru, která musí bejt v severní. Leo oskara samozřejmě nedostane, medvěd ho přehrál na celý čáře a navíc z koho by sme si dělali prdel příští rok. Druhej díl se bude jmenovat Revenant 2: Bears Revenge. V severní Dakotě (to je ta kde je ještě větší kosa) bude proti sobě bojovat potomek týhle medvědice proti Bear Grylls o to, kdo koho sežere první. ()

MisaP3

Asi chápu nadšení spousty lidí, ovšem mne tenhle snímek až tak moc nefascinoval. Prostředí, výkony herců, syrovost, drsnost, to vše se mu nedá upřít, ovšem pořád tam postrádám NĚCO. Nevím co, ale pro mě asi brzy zapadne do těch, o kterých budu za pár měsíců přemýšlet, zda jsem je viděla... Nevím no, možná nejsem zrovna v takovém rozpoložení, aby mne tohle dostalo, možná v něm nebudu nikdy. Podle místního hodnocení jsem očekávala mnohem mnohem víc. ()

Ehrmantraut

Proč se tomu bránit.. řekl jsem si po půl hodině a zajel do sedačky v předposlední řadě. Jasně, je to dlouhý, jasně, mnohdy je to těžko uvěřitelný, jasně že jsem od začátku věděl stejně jako všichni, že Leo Toma dostane.. ale přesto všechno těch 156 minut uteče rychle, jednoduše proto, že je to výborný film. Upřímně.. po osmi hrozných jsem byl mnohdy rád za dialogovou střídmost a vyprávění v obrazech ()

Konev

Dlouhé, předlouhé, natahované kde se dalo a tím pádem utrpěl i děj a napětí. Škoda, za to vynaložené úsilí by z toho mohl být krásný a napínavý 90. minutový velkofilm. ()

silvia93

Mnozí lidé si myslí, že Leo měl získat Oscara už za jeho dřívější filmy, například Velký Gatsby. Podle mě, to byly obyčejné role, kde prostě mluvil anglicky a dělal frajera. Až v tomhle filmu se ukázalo, co umí. Velmi dobře zahrané a ten film sám ukazuje na to, co člověk musel udělat, aby přežil a že v té době musel věřit jenom sobě. No to se od dnešní doby moc neliší, každopádně je to výborný film. ()

Gryfi

Film byl pro mě obrovským zklamáním. Ano, je to precizní filmová práce, ano herecké výkony jsou vážně dobré, ale bohužel pro mě nebyl vůbec problém u filmu usnout, a to se mi spát nechtělo. Celý film se táhne a to hlavně díky zbytečnému duchovnímu blouznění a navracení se do minulosti, které zde bohužel vůbec nefunguje a je na škodu hlavní linii filmu. Taktéž se mnohé precizní filmové záběry zcela míjí účinku a nejsou tak dech beroucí jak asi měly být. A navíc se do filmu dle mého vůbec nehodilo zařazení toho, že se při blízkého záběru mlží přímo "sklo" kamery a nebo je nahozeno sněhem a krví. Tento film je skvělá ukázka toho, jak nalákat diváky na úžasný trailer a reklamu, kdy mimo jiné... ano "Jupí" Leonardo má konečně Oscara. Což je mi upřímně úplně fuk. ()

Blackwolfik

Popravde nechapu za co dostal Leo Oskara. Asi za to ze mel odvahu vzit tuhle roli. :-D videl jsem ho v X filmech a zahral lip v polovine z nich. Dalsi co bych nekousl je ten pitomej pribeh. ()

HawkLL

Nezlobte se na mě, ale nadám 5 hvězd a koment: „úchvatná krajina". Kdybych chtěl vidět úchvatnou krajinu, seženu si dokument o skandinávké přírodě. Samozřejmě gratuluji Leovi k vytoužené zlaté sošce, kterou měl dle mého dostat dřív a za jiné role, ne za omrzlý nos. Buď mě něco fatálně uniklo nebo mi bohužel neuniklo nic. Vyrostl jsem na mayovkách a dobrodružných románech, ve kterých jsem „žil" se stopaři a zálesáky. Ovšem tady je tolik nelogických chyb v chování většiny postav (nebudu spoilerovat, jinak bych popsal téměř celý film), že výsledný dojem je značně negativní. Dvě hvězdičky dám za „úchvatnou krajinu", kameru a výkon štábu a herců v zimě a vodě. Každopádně řadím do pomyslného šuplíčku filmů – SVJ (Stačí Vidět Jednou). ()

FR4NK

nevím jak to může být survival, když se furt ráchá dlouhé minuty v ledové vodě. Do pár minut by bylo po něm na podchlazení. ........... za mě nuda..... téměř dvě hodiny koukat na to jak Leon chrchlá, soptí a furt se někam plazí, děj téměř žádnej...... to fakt ne........ ale zahrál to chrchlání dobře ()

Tereza11

Syrová akce, krev, hudba, světlo, režie, neuveřitelné... I když tento žánr není zrovna můj šálek kávy byla jsem zvědavá proč zrovna až za tento film dostal Dicaprio oscara. Záběry přírody a bolesti která jde až do morku kostí je neskutečná. Nejslabším článkem celého filmu je příběh, což bych řekla že je celkem achylova pata celého filmu...škoda. Ale záběr jak je Dicaprio sežvíkán mědvědem je opravdu pro silnějšího povahy :-) Celkově vzato se mi film líbil ale čekala jsem od něj trochu víc... ()

Tojefuk99 odpad!

Co tohle jako má být parodie na Hvězdné Války / vykuchaný kůn jako skrýš před zimou / Pán prstenů / Leonardo jako Smígle žere rybu sirovou a na břehu má rozdělaný oheň/. a Ve finále Rambo kdy si vypaluje prokouslý hrtan střelným prachem a pak ten jet na tu Borovici ze skály :-DD a Leonardo jako Retardovaný Bezdomovec . Film je naprosto nevěrohodný a nereálný v každém ohledu a totálně nedomyšlený.Pšíšerná hluchá místa. Jinak medvěd byl perfektní stejně jako výprava a hudba tak že jako přírodopisný film bych dal 5 hvězd. Fakt nechápu za co dostal oskara tohle by zahřál Dežo od vedle 100x lépe. ()

DeMarcco

Film hodný jedného videnia, tak v nedeľu po opici v posteli. Ak aj zaspíte, o nič neprídete. Neustále bojovanie s matkou prírodou, a svojimi démonmi a ako inak, kvôli pomste. Z celého filmu najviac fascinuje tá nádherná príroda a výkon Hardyho, ten nikdy nesklame. Výkon DiCapria nebol hodný rozhodne žiadneho ocenenia.. Celý film tam len vzdychá a umiera a plače. To by dokázal aj Maštalír... Po pravde si ani nie som úplne istý, či jeho zranenia (a utrpel ich teda dosť) sú vôbec z medicínskeho pohľadu zlúčiteľné so životom, ale čo už. Keby bol Leo "zlosyn" a žil by v Gothem city, Batman by mal čo robiť. Každopádne, ak má niekto rád Beara Grillsa a jeho dobrodružstvá o prežití, bude z tohto filmu nadšený. ()

Brigitte

No očekávání bylo veliké (to měl ale asi každý), uspokojení už tak velké nebylo. Za prvé přehnanost, občas až taková, že jsem s úsměvem kroutila hlavou a za druhé některé zbytečně zdlouhavé záběry. Ale to nejsou věci, které by mi film nějak významně zkazily. Jinak je film opravdu dobrý a velkolepý. Některé scény pro mne byly sice výslovně šokující a nechutné (mám ráda koně a zvířata vůbec :-) ), ale to jsem taky zvládla. Ale jo, pěkná podívaná. ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Když na jaře roku 1996 dorazil do kin blockbuster režiséra Jana de Bonta s názvem Twister, jeho vír zábavy doslova zbořil kina. Snímek s velmi štědrým rozpočtem 92 milionů dolarů díky svému poutavému… (více)

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (více)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (více)