Rivalové

• USA Rush (více)
Drama / Životopisný / Sportovní / Akční
USA / Velká Británie / Německo, 2013, 123 min (Alternativní 118 min)

Režie:

Ron Howard

Scénář:

Peter Morgan

Hudba:

Hans Zimmer

Chris Hemsworth, Daniel Brühl, Olivia Wilde, Alexandra Maria Lara, Pierfrancesco Favino, David Calder, Natalie Dormer, Stephen Mangan, Christian McKay (více)

Závratná rychlost, adrenalin proudící v žilách, krásné dívky a nezkrotná touha po vítězství. Závody Formule 1 jsou místem, kde jediná chyba může znamenat smrt. Na těchto okruzích spolu soupeří dva odvěcí rivalové. James Hunt je neřízená střela, neodolatelný playboy a brilantní řidič. Niki Lauda je dokonalý profesionál, vždy precizní a disciplinovaný. Film Rivalové vypráví skutečný příběh dvou pilotů, kteří jsou soky nejen na okruzích, ale také ve skutečném životě. Přestože jsou soupeři, jsou také jeden pro druhého inspirací. Přes jejich rozdílnost je v životě pojí zvláštní přátelství. Ale rivalita je žene ke stále riskantnějším výkonům. Titul mistra světa může získat jen jeden... (Bioscop)

Black-star

Povedené životopisné drama. Pro mě poučné, jak už z hlediska vývoje sportu formule 1 jako takového ale i vzhledem k tomu co se dělo na pozadí. Soukromý život, to jak jeden druhého podněcovali k lepším a možná i odvážnějším výkonům... Tudíž "rivalové" je skutečně správné označení. DObré herecké výkony a skvělá hudba. Mě se to líbilo, na to že je to to životopisné, je to velmi povedené... 84% ()

BDMarty007

Fantastické drama z prostředí automobilových závodů, které je ale zajímavé i pro toho, koho Formule 1 vůbec nezajímá. Je to především drama o střetu dvou velmi silných eg a odlišných životních filozofií a hodnot. Jedno ale mají společné - obrovskou vůli vyhrát. Napsané a natočené tak zajímavě, že divák se během filmu stále nemůže rozhodnout, kdo z nich je vlastně větší hovado a komu fandit. Arogantní, nespolehlivý, lehkovážný, poživačný Hunt, který má ale i momenty s perličkou na dně (scéna s novinářem na záchodě) versus metodický, disciplinovaný, chladně kalkulující dříč Lauda postrádající velkorysost, projevující ale věrnost, loajalitu a svým způsobem i lásku své ženě. Oba občas vtipní, většinou nesnesitelní. Oba herci v hlavních rolích podávají fantastické výkony. Ač byl film natočen s poměrně skromným rozpočtem, na výsledku to vůbec není znát, atmosféra závodů je vynikající. I když dopředu víte, jak to dopadne, je to dramatická a napínavá podívaná. Všechno to funguje jak má. Celkově fantastická práce režiséra. Kořením filmu jsou scény jako ta se stopováním v Itálii, která je vtipná, ukazuje perzonalitu Laudy v dobrém i zlém a je to možná moment, kdy jsem tu "jízdu" nejvíce procítil. Určitě jeden z nejlepších a mému srdci nejbližších filmů, co jsem viděl. ()

roses_Andy

Konečně!!! Bezpochyby jeden z nejlepších filmů za posledních pár let. Ron Howard prostě životopisné snímky umí, po Čisté duši opět nezklamal. Pro Daniela Brühla životní role, věřila jsem mu každý záběr, každé slovo. Nejen "look" Chrise Hemswortha doplňuje bezvadné sportovní drama. A hudba Hanse? k tomu snad nemusím psát ani ň! ()

Mira90

Příběh z doby, kdy F1 stála za to. Film plný skvělých herců, krásných žen a řevu motorů. Prostě pecka a povinnost i pro ty světem rychlých kol nepolíbené! ()

Ergon

Tak tenhle skvost jsem shlédl jedním zatajeným dechem! Příběh nabitý emocemi, kdy se počáteční nenávist mezi Rivaly postupně mění v přátelství a respekt. To chci vidět ještě jednou! ()

Ryšty

Film s velkým příběhem v celém motosportu. Nevím kde začít protože po celé stránce to bylo opravdu skvělý. Ať si vemu kterýkoliv aspekt filmu, můžu ho hodnotit 100%.Hans Zimmer je záruka kvalitní hudby, která tu atmosféru ještě více vygradovala. I přesto, že jsem prakticky celý příběh znal, při závodech sem měl mravenčení jako by se jelo zrovna živě. Jsem rád, když sem tuhle dobu nemohl zažít, že se to ke mě dostalo alespoň ve filmové podobě. ()

simp23

Strhující, dechberoucí, dokonalé. Víc ze sebe nejsem schopen těsně po shlédnutí vysoukat. Ale myslím, že to ani není třeba. ()

LolopelS

Skôr ako sporadický fanúšik F1 musím uznať, že som urobil chybu, keď som v mladosti prestal tento šport sledovať a unikalo mi to krásne, čo sa za autami skrýva, aj keď horkokrvným fanúšikom vecí na kolesách asi nikdy nebudem. Predsa len si vystačím s posúdením áut ako, že toto má peknú a sýtu farbu, tamto pôsobí futuristicky a pod. Pred filmom som si radšej fakty nepozeral, lebo by mi to kazilo dojem a stále by som len hľadal, či niekde niečo nie je inak. Natočené to bolo s precíznosťou na milimeter objektívu kamery, nenudil som sa ani minútku a od začiatku som chcel vedieť, ako to vlastne skončilo. Ľudí ako Lauda (myslím jeho postoj k danej veci) nikdy neprestanem obdivovať, pretože nie je víťaz ten, kto je obľúbený navonok, ale kto má pevné a hlavne svoje zázemie (tým bol jeho zmysel pre detail a neskôr jeho žena). Krysia tvár jednoducho zahrala fantasticky. Krása žien, či už vonkajšia alebo vnútorná, filmu dodala fujdum a aj keď sa im vo filme nevenovala plná pozornosť, v obidvoch životoch bezpochyby zohrávali zásadné úlohy. ()

Franc1s

BRILANTNÍ!!! Lauda vs Hunt pod taktovkou R.Howarda. Náramně jsem se bavil, vizuálně perfektní dobový životopisný drama. Souboj dvou rivalů, dvou světů... Kde jeden bez toho druhého by nedal ani páru. Výtečně vybrány role. Ostatní řekli zbytek 9,5/10 :) ()

TetaJane

Fajn, ale ... na mě to bylo moc "americké" na to, že má jít o "evropské" hrdiny! Niki Lauda výborně obsazený, ale v roli Hunta bych si představovala někoho realističtějšího ... a ne super-alfa-samce Chrise, který hraje všude "na jedno brdo". V globálním měřítku existuje spousta filmů, které jsou mnohem lepší - proto 3 * ()

LabySo69

Jak já se těšil, jak ten film smetu a schválně mu ještě srazim extra hvězdu za to, jak je to nadhodnocený. Ale ty vole...nemůžu! Je to fakt mrda! Přiznám se, nesnášim formule, tudíž jsem absolutně neznal story Hunta a Laudy. To je ale pro všechny, kteří na tom jsou stejně, obrovský plus, protože to je společně s excelentním hereckým výkonem Daniela „Frederick Zoller” Brühla to hlavní, co člověka totálně odrovná. Teď už vim, že Lauda je veliká osobnost a právem zasluhuje uznání jistě obrovskýho počtu lidí a stejně tak si uznání zaslouží i Howard za to, jak skvělej film dokázal „vytvořit”. ()

vincchuppo

Formuli 1 tolik nesleduji, abych mohl nějak srovnávat s historií, ale velice se mi to líbilo. A kdyby tu a tam nebylo plno komparzu a sexy komparzistek, aut za miliony dolarů a známých světových tratí, tak by na mě Rush působil téměř komorně. Možná to bude i tím, že obě dvě hlavní postavy hráli velice dobře a stahovali celou moji koncentraci na sebe. Chris mě nepřekvapil ani nezklamal, byl výborný, ale Daniel Brühl byl naprosto geniální. Myslím, že by se tento film dal považovat velice dobré sportovní drama. ()

kwaicheng

Tož dobré bolo... jako staromilec jsem mohl pomlaskávat nad atmosférou (ačkoliv je mi pretekárské prostředí úplně ukradené) tehdejších závodů, herci hráli dost dobře, všeci, no. Ale přesto mám pocit, že tomu malinko chyběla šťáva. Film samozřejmě perfektní, ale.. možná je to tím, že o motorismu nemám páru. Nevím. Utkvěla mi scéna seznámení Laudy s manželkou, její přerod ze zlatokopsky sebevědomé pipiny na milující manželku byl bezva. A následná scéna s jízdou stopem byla taky bezva. ()

AbelXavier

Rivalové žádným způsobem nevybočují z dráhy filmů natočených dle skutečného příběhu. Jako vždy silné herecké výkony podtrhují příběh, který si zaslouží zfilmování. Chudák Senna, jeho příběh je o trojité zvednutí obočí výše a po jeho dokumentu ani neštěkl pes. ()

Ron Howard se vydá do thajských jeskyní

Ron Howard se vydá do thajských jeskyní

03.05.2020

Příběh chlapců uvízlých v thajských jeskyních byl v roce 2018 velkou událostí. I z toho důvodu se několik filmařů rozhodlo celou událost zfilmovat. Po několika oznámených projektech ovšem nyní… (více)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

22.03.2016

Rivalové jsou v žebříčcích ČSFD.cz dodnes nejlepším filmem roku 2013. Více hvězdičkových hodnocení v daném roce nasbíraly pouze druhý Hobbit a Vlk z Wall Street, ale výsledným hodnocením se nedostaly… (více)

Na Febiofest přijede Daniel Brühl

Na Febiofest přijede Daniel Brühl