Psychologické drama sleduje několik propletených příběhů, které spojují následky nesprávného použití moderních technologií. Jde o hořkosladké podobenství toho, jak mohou selhání v komunikaci ničit naše vztahy. Tvrdě pracující právník, který neustále visí na telefonu, si nedokáže najít čas na komunikaci s vlastní rodinou. Odcizený pár používá internet jako prostředek k úniku z jejich dávno mrtvého manželství. Ovdovělý bývalý policista se usilovně snaží vychovat nezdárného syna, který trápí svého spolužáka kyberšikanou. Ambiciózní novinářka vidí svou životní příležitost v sepsání příběhu o dospívajícím chlapci, který vystupuje na internetových stránkách pro dospělé. Jsou to cizí lidé, sousedé i kolegové, jejichž příběhy se protínají v tomto strhujícím dramatickém thrilleru o obyčejných jedincích, kteří zoufale touží po lidském kontaktu. Film zkoumá následky používání moderních technologií i to, jak tyto technologie ovlivňují a určují naše každodenní vztahy. (HBO Europe)

genetique

Provokatívne vykonštruovaná pavučina príbehov so silným sociálnym a morálnym podtextom, a pod ktorú by sa nehanbil podpísať ani sám Iñárritu. Aktuálna sonda na tému novodobej hrozby internetu v rôznych podobách a toho, že každý čin má svoj dôsledok, odporúčam pozrieť každému, kto sa dne pohybuje na sociálnych sieťach, rodičom, ale aj tým, ktorí si myslia, že sa ich tieto temné stránky webu netýkajú. Čakal som trošku dynamickejší ráz, so zameraním sa na hi-tech vychytávky, možno nejakú akciu, ale som rád, že som dostal komorný thriller so skvelou atmosférou. Oceňujem pomalé tempo, postupné zahryzávanie sa pod kožu, kvalitné dialógy a výber hercov šitý na mieru. A garantujem, že sa na svoj mobil, či notebook nebudete pozerať s takou dôverou ako doteraz. 90%. ()

hellstruck

Zase se jednou nějakému neznámému filmu podařilo mě dostat a přesvědčit o tom, že ten, kdo říká že z Ameriky pocházejí jen imbecilní prkotiny, neví co mluví. Tři napínavé a neskutečně originální příběhy spojené v jeden unikátní film především o ztrátě důvěry (prostřednictvím internetu) mě přikovaly k obrazovce jako již dlouho nic. Takhle to má vypadat, juhů! Mimochodem, po filmu se může stát, že začnete být ohledně internetu trochu paranoidní... ()

Kaka

Neskutečná podpultovka, která překvapí způsobem nevídaným. Podobně artově šmrnclé jako 21 Grams, nebo Crash. Rozostřené neonové záběry, spletenec příběhů, konfrontace hlavních postav, několik silných emocionálních scén a éterická hudba. Crash je vizuálně vycizelovanější, 21 Grams je syrové a dirty, ale Disconnect má internet a ten tady hraje prim. ()

Radko

Vo virtuálnom svete trávim dosť času. To nepopieram. Ale aby som vďaka tomu do neho vnášal svoje holé fotky s cicinou, no tak to teda pŕŕ. Na fakte hlúpeho odhaľovania cicky sú založené hneď dva z troch príbehov. A je úplne fuk, či to niekto robí z lásky alebo ako zárobkovú činnosť. Tretí z príbehov, ktoré sa vzájomne preplietajú, je o odhaľovaní svojho vnútra, hesiel a čísiel účtov. Na základe čoho si ktosi neznámy fajne privyrobí. Toto ma raz kus štrajchlo, ale strata bola úplne že minimálna, takže nič hrozivé. No verím, že veľa ľudí je dostatočne hlúpych na to, aby sa takéto varovné posolstvá nakrúcali, takže ok. Len to vyústenie do romantizujúceho sebauvedomenia si vybičovaných vášní a skľudnenia hormónov to tam nejako extra nesedelo. Lebo však, ak varovanie, tak poriadne, nie? ()

castor

Malý nenápadný film, který si ovšem diváckou pozornost rozhodně zaslouží. I když s přehnanými ambicemi ve scénáři rozehrál hru, kterou nemohl vyhrát. Na hraný debut přesto velmi vydařené. Televizní reportérku až moc intenzivně začne zajímat příběh mladíka, který se před web kamerou uspokojuje, pak tu nerozvážný školácký vtípek dožene samotářského hocha k pokusu o sebevraždu a v neposlední řadě tu máme manželský pár, který se každý po svém vyrovnává se ztrátou dítěte. Pojítkem jsou tu média – v první linii je jejich vliv zřetelný, ve druhé se legrace odehraje přes falešný účet na sociální síti a v té poslední on hraje online hry a ona se stane lehce závislou na podpůrné chatové skupině. Samozřejmě se postupně některé z linií prolnou. Opírají se tak o trend podobně narativně vyprávěných látek (Babel, Crash, Magnolia), škoda jen, že chybí hlubší přesah nebo jen jakékoliv ozvláštnění. Izolace, riziko zveřejňování informací, nevinná zábava. Témata, která si režisér Henry Alex Rubin a scénárista Andrew Stern vybrali, zpracovávají místy se sebejistotou zkušených borců, jindy se zoufale točí v kruhu a někdy jsou velmi povrchní a až moc využívají náhod a končí tak nějak nedořešeně nebo pouze na efekt. Poselství tak mnohdy vypadá asi tak, že se k sobě máme chovat hezky, máme komunikovat a víc si všímat, s kým je moje dítě dennodenně na chatu. Ve finále tak poměrně tezovitá záležitost, která ale solidně utíká, předkládá velmi dobré herce (s hůře napsanými postavami) a vcelku trefně pojmenovává nešvary dnešní doby!! 75% ()

*CARNIFEX*

Snímok vyobrazuje niekoľko nezávisle na seba prepojených príbehov ľudí, ktorým sociálne siete či zverejňovanie osobných údajov na rôznych stránkach navždy zmenilo osudy. Film znázorňuje následky nepremyslených, neuvážených konaní „neomylného“ jedinca – človeka. Tento film by sa mal povinne premietať vo všetkých TV aby „zaslepení“ rodičia videli, akým štýlom sa bavia ich „bezchybné, nevinné“ ratolesti. Takto môže dopadnúť dospelý „prihlúpli“ jedinec, ktorý sa bez váhania zveruje „blízkej“ osobe za 15 palcovým monitorom. Ľudia akosi zabudli na podstatu využitia internetu, ktorý nám mal uľahčiť životy. No sme to práve MY, ktorí sme sa stali jeho otrokom. P.S. - V živote nepochopím ľudí, ktorí na internete zverejňujú zábery svojich malých detí, či vycapené fotky mladých tehotných žien s bruškom. Čo to snáď nikto nevidí, ako sú podaktorí ľudia ( už aj deti! ) nervózni z toho ako nedali behom pol hodinky aspoň raz „Like“ či „comment“ k nejakému stupídnemu videu či primitívnej fotke? Želám si čoskorú kybernetickú smrť „FB“. BUT - THIS NEVER HAPPEND. ()

Spooner

Internet je špatný, áááno! Režijně obstojná a v pár scénách příjemně působivá podívaná, která však k obžalobě stinných stránek internetu používá ty nejjednodušší a nejklišovitější prostředky. Nic nového se nedozvíte a ke konci už to vyznívá tak strašně jednostranně, lacině a směšně (ty zpomalovačky napadly jakýho idiota?), že jsem na malou chvilku uvažoval, zda to neprodukuje TV Nova. Jestli tohle někomu přišlo dojemné, mrazivé či šokující, tak vám upřímně stačí hodně málo. Aspoň, že ti herci to utáhnou i v těch nejvíc skřípajících momentech a jako mozaikovitý příběh je to propojeno hodně slušně. 50% ()

Davies182

Crash 2: Social Network riders. Perfektně vygradované, nemám slov. Ruce do polštáře zatínám a slzy mi z očí u bedny kanou buďto strachy v případě fakt psychoidního hororu (Insidious), anebo dojetím nad zručně natočeným a vypointovaným dramatem. Sem citlivka, no a. btw vážně tu ještě někdo neví, jak smrtelně (haha) nebezpečná je internet zbraň? Tak už si konečně taky zrušte ten dementní Facebook, a pojďte se raději provětrat. Nebo na projekci - zvu Vás. Adresa je--- oh, wait just a minute! ()

gogo76

Režisér Iňarittu, povestný svojimi mozaikami príbehov akosi spomalil tempo a vznikol priestor, aby sa realizoval i niekto iný. Režisér Henry Alex Rubin to skúsil a vyšlo mu to skvele. V príbehu najviac dominuje hrozba moderných technológií, čo robí film v dnešnej dobe maximálne aktuálnym. Kráska P. Patton sa vypracovala na talentovanú a právom žiadanú herečku a aj zbytok obsadenia hraje veľmi presvedčivo. Vôbec nechápem prečo tak kvalitný film chýbal v ponuke našich kín a o distribúcii dvd a blueray diskov ani nehovorím. Prečo musíme kvalitný a hviezdne obsadený film hľadať na internete?? 80%. ()

cheyene

Internet. Sociální sítě. Komunikace online. Pro vše uvedené se hodí jeden společný jmenovatel - dobrý sluha, zlý pán. Jakmile si necháte tyto výdobytky dnešní doby zajít moc daleko, můžete přijít o vše. Klik. Jste bez peněz. Klik. Vašimi fotkami se baví svět. To se ovšem nemusí stát, jsme-li opatrní a dáváme pozor, co sdílíme, s kým si píšeme, co spouštíme, apod. Chce to hlavně rozum v hrsti. Ale dost osvěty. Nejsem ajťák, nerozumím tomu. Disconnect mne zaujal v podstatě od začátku. Je dobře natočený, rychle ubíhá, jsou tu zajímavé postavy, kterým se dějí neméně zajímavé věci kvůli internetu. Chvílemi - ke konci - je prostor i pro emoce, což značně okořenilo už tak dobrou podívanou. Jen škoda, že konec toho moc nevyzradil o osudu jedné postavy, která si to zasloužila. ()

Hrabka

Tři zajímavě a silně podané příběhy související více či méně se zneužíváním moderních vymožeností 21. století. Film má určitě svou hloubku a výpovědní hodnotu. Je i dobře natočený a podaný divákovi. V určitých chvílích, hlavně tedy ke konci, je to možná trochu přepálený, ale v celkovým pohledu film rozhodně stojí za to. Navíc všechny příběhy jsou si dle mého názoru rovnocenné, žádný není vyloženě slabý. 80% ()

Boogeyman

Povedená a skvěle natočená (Fincher by se za to nestyděl) mozaika s hodně silným a perfektně gradujícím vyvrcholením. Všechny linie měly co říct a všichni herci měli co hrát, o tvůrcích ještě v budoucnu uslyšíme. ()

Beckett51

Silný... a to kurva hodně. Takový nefalšovaný, reálný a nevnucovaný emoce už jsem ve filmu opravdu dlouho nezažil. Pod představou, že bych já nebo některý z lidí, které mám rád, mohl být některou z hlavních postav, mi běhal mráz po zádech. Na konci už jsem byl opravdu emočně vyřízenej. Dokonalá ukázka toho, jak jediná malá (nevinná) věc na Infernetu dokáže rozpoutat věc, která mění lidské životy (soukromí v prdeli, peníze v prdeli a lidská morálka v ještě větší). Člověk má chuť po takovémhle filmu vzít drát od Infernetu (pokud nemá bezdrátový) a překousat ho jako krokodýl. Naneštěstí svět už je tak v prdeli, že by si hned další den šel koupit novej aby mu náhodou něco neuniklo na Fejsbuku, Twajtru, í-mejlu a koneckonců i tady na CSFD. Infernet je jako čokoláda. Čím víc jí sníte, tím víc je Vám z ní zle, ale nemůžete přestat jíst.... protože je tak zkurveně dobrá že na ní vzniká závislost! ()

Silas

Disconnect je současný film o současných lidech se současnými problémy. Ještě před deseti lety bychom mu nerozuměli. ()

Aky

Skvěle vystavěné drama o tom, jak se díky technologiím denně debilně vystavujeme a nabízíme svoje soukromí kdekomu k dispozici. ()

Cappuccino

Zaujímavé ponaučenie, solídna výpoveď o 21. storočí, so zameraním na sociálno-(ne)sieťové vzťahy medzi ľuďmi? Môže byť. Síce vykalkulované, predvídateľné, ale skutočne pôsobivo spracované a kvalitne herecky obsadené, filmové predstavenie. Kvôli prvým dvom výtkam nemôžem nahodiť plné hodnotenie, ale to nemení nič na tom, že som aj tak veľmi spokojný. Na duši zostáva príjemný pocit a to je pre mňa najdôležitejšie. A keď si vezmem, že som sa na Disconnect vrhol pôvodne only because of Šano Skarsgard, som o to spokojnejší, že ma snímok dokázal zaujať i vďaka jeho ostatným vychytávkam. ()

S.Quentin QUALE

Špičkové drama, které vypráví tři na sobě nezávislé příběhy, jež jsou divákovi předkládány fragmentově a které staví na moderním tématu rizik internetu a ochrany osobních údajů. Henry Alex Rubin a Andrew Stern zvládli svůj režijní resp. scénáristický debut na jedničku s hvězdičkou. Co musím ocenit hned po příběhu, jsou casting a herecké výkony, zdálo by se, herců druhé ligy, kteří ale předvádí parádu v podobě naprosté reality, díky jíž film neztrácí atmosféru až do samého vyústění, které se už od začátku musí každému jevit jako ne happy endingové. Já musím dát plnej, protože něco takto dotaženého jsem opravdu nečekal. Smutný film o lidské hlouposti, vypočítavosti, zlých lidech a jejich naivních obětech. Doporučuju všema deseti. ()

misterz

Film o tom, ako internet dokáže ničiť ľudské životy. Super námet a super scenár. Mne trocha vadila réžia, pre mňa bol film ladený až moc "dokumentárne", možno by pomohol i lepší strih. Ale inak film hodnotím veľmi pozitívne a každému odporúčam do pozornosti, nielen kvôli filmovému zážitku, ale je tu i veľká výstraha, ktorú by nikto nemal brať na ľahkú váhu. ()

Snorlax

Mozaikový film o vlivu internetu na lidský život. V kostce jsou představeny zřejmě všechny nejzásadnější způsoby likvidace osobnosti pomocí internetu. Rozhodně se nejedná o unifikovaný film. Je to výborně zpracované, s odstupem, který je naprosto perfektní, nepotírá emoce, zároveň však příliš netlačí na diváka, nesnaží se ho citově vydírat. To se sice ke konci změní a v posledních pár minutách snímku najdeme několik patosem mírně zapáchajících scén, zpomalovačky jsou už naprosto zbytečné, ale přesto film zůstává velmi dynamickou výpovědí o negativech moderních technologií, o kterých se příliš nemluví. ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka