John Malkovich v roli muže, který miloval lehkovážné hrátky s láskou. Americký snímek režiséra Stephena Frearse z roku 1988 je v pořadí třetí adaptací známého francouzského románu Choderlose de Laclose z konce 18. století (počítáme-li i málo známou japonskou verzi z roku 1978). Příběh vikomta Valmonta a jeho lehkovážných hrátek s láskou inspiroval na konci 80. let i režiséra Miloše Formana a ještě dříve v roce 1959 francouzského režiséra Rogera Vadima, který natočil stejnojmenný snímek s Gérardem Philipem v hlavní roli. John Malkovich v roli Valmonta se pustí do hry plné exaltované vášně s nevinnou paní de Tourvel. Píše jí dopisy a nevynechá jedinou příležitost k vyznání lásky. Nechce však skutečný cit, ale pouze svést kouzelnou ženu. Do krutého plánu navíc vstupuje i protřelá markýza de Merteuil. Nikdo z trojice netuší, pro koho se nakonec stane pohrávání se sexem a láskou osudné. V dalších rolích zazáří Glenn Closeová a Michelle Pfeifferová. Snímek byl oceněn třemi Oscary za scénář, výpravu a kostýmy. (oficiální text distributora)

Evander

Toto zpracování známého příběhu je natolik dobré, že bych ho označil za prozatím nejlepší mnou viděné. Film je celkově výtečný, ale co ho táhne do hvězdných výšin, jsou herecké výkony, které jsou až k neuvěření, jak dokonalé jsou. Hlavní protagonisté jsou famózní, avšak ani herci ve vedlejších rolích za nimi o nic nezaostávají. Krásné kostýmy a věrné zpracování atmosféry doby jsou pak jen třešničkou na tomto povedeném dortu. Radost pohledět! 88% ()

Majduska

Osudový film, osudový John Malkovich. Úžasná hudba George Fentona, J.S.Bacha a nejklasičtější příběh lásky který byl kdy napsán. Kvůli tomuhle filmu nechci umřít. Leda že by mi ho v pekle pouštěli každý den:) ()

siloalampa

Nasadiť Johna Malkovicha do role neodolateľného Casanovy, to je skoro ako dať príležitosť Jarke Kretschmerovej zahrať si princeznú. V každom prípade Malkovich je pán herec a už v tej dobe boli dobrí maskéri. Nebezpečné známosti sú však mierne psychologickým pomaly sa vlečúcim filmom, ktorý keby som nikdy nevidel, nič sa nestane... ()

Torgal

Tento film ma zaujal hlavne tým, o čo v ňom ide. O nič. Len sa riešia dvorné intrigy znudenej šľachty čo nemá čo na práci okrem hier na zvádzanie. Výprava, kostýmy a herecké obsadenie síce výborné, ale to samo o sebe na dobrý film nestačí. Dejovo to bolo pre mňa jednoducho príliš nezaujímavé a prízemné - remake Veľmi nebezpečné známosti mi prišiel svojím zasadením medzi teenegerov vhodnejší. Toto je historický film, v ktorom o históriu vôbec nejde. 6/10 ()

chrispe

Kvůli tomuto filmu jsem přečetla i knihu. Skvělé herecké obsazení. John Malkovich mě v roli Valmonta naprosto uhranul! Perfektní herecký výkon. Glenn Close je nádherná, důstojná intrikánka a jen kus ledu by se nezamiloval do hlubokých modrých očí Michelle Pfeiffer. ()

Biopler

Film si ma pomaly získaval. Téma mi prišla nechutná, ale výkony protagonistov, aj keď miestami prehrávané, veľmi dobré. V podstate sa jedná o snímok, ktorý je filmársky dobrý kus. Hoci má tragický koniec, zanechal ma akosi chladným. A to je škoda. ()

Carreen

Nic proti Formanovi, ale tahle verze Laclosových Nebezpečných známostí byla mnohem lepší. Lepší herci, lepší kostýmy, výprava, lépe uspořádaný příběh. A hlavně mnohem lepší Valmont. Po spatření Malkoviche jsem se paní de Tourvel vůbec nedivila:o) ()

upas

těžko se vyhnout srovnání s formanovým valmontem. kdyby existovala seriózní anketa, kdo který film preferuje s ohledem na to, který viděl první? ()

Tyna31

Takže viděla jsem jak Valmonta a zmodernizované Velmi nebezpečné známosti a můj žebříček je asi takto: 1. Velmi nebezpečné známosti, 2.Nebezpečné známosti, 3.Valmont. Ovšem první zde vypsaný film má před těmi ostatními veliký náskok. ()

SHA

N-A-P-R-O-S-T-O famózní. Herecký koncert v už tak dokonalém příběhu. John Malkovich je tak brilantní a okouzlující, jak jen vikomt de Valmont může být a jeho konečná proměna v zlomeného muže, který kvůli tomu, aby si zachoval tvář hodil přes palubu celý svůj, a kdyby jen svůj, život je neuvěřitelně mrazivá a přesvědčivá. Dokonalé převedení dokonalého literárního díla na plátno. ()

10Domik10

Ja som si proste tento skvelo herecky obsadený film predstavoval s vedšou dávkou nápaditosti, viac odvahy scenáristu by určite nezaškodilo, priam naopak. Glenn Close podala skvelý výkon,aj keď mužské osadenstvo od nej očakávalo možno malý bonus :) ()

Jolee

Skvěle vystižená atmosféra znuděnosti francouzské aristokracie z rokokového období. PS: Nedivím se, že Valmontovi skákaly paničky do postele. Tedy pokud by vypadal jako John Malkovich. ()

Axi

Naprosto úžasné, jedinečné a precizně zahrané drama, které patří do mých nejoblíbenějších filmů! Příběh je skvěle promyšlený, postavy bezvadné, herecké obsazení i výkony jsou luxusní, historická doba, hudba a lechtivější scénky dodávají filmu ten pravý šmrnc. Je možno vidět mladičkou naivní Umu Thurman a Keana Reeves, kterým to opravdu moc sluší a o Johnu Malkovichi, Glenn Close a Michelle Pfeiffer ani nemluvím :-) ()

TheRay97

Uhlazená doba 18. století zavede do úplně jiného světa. Předává nádech formality a starou kulturu, jež dodnes není opomenuta. Příběh muže a ženy, které jedna výzva svede z cesty, zanechá stopy, i když se odehrál téměř před 250 lety. Vztek na sebe nenechá také dlouho čekat. V jednu chvíli jsem myslela, že vyletím z kůže, jak jsem se postupně dostávala do srdce zápletky. Neuvěřitelné! Veškerá nespravedlnost a krutost té doby se přehrála přímo do mého nitra. Je mi až líto, že mi John Malkovich donutil cítit určitý odpor. Mimochodem, herci si dali pořádně záležet a výsledkem je nadprůměrný film zasluhující si respekt. ()

junxi91

Vizuálně dobře zpracovaná adaptace románu Choderlos de Laclose: Nebezpečné známosti. Kostýmy, zámky, a zahrady se povedly a vracejí diváka do Francie konce 18. století před revolucí. Prostředí zkažené, líné a znuděné aristokracie, která se zajímá jen o svůj vzhled, bohatsví, postavení, milostné pletky a sex. Nemusejí chodit do práce, starat se o dům ani o rodinu, a tak si jen užívají a naplňují své choutky. Stará manipulativní mrcha markýza de Mertuil se chce pomstít svému bývalému milenci hraběti de Bastide, který nedávno ukončil jejich vztah a ona si tam musela najít nového milence. A jak lépe se pomstít než, že nechá svést jeho mladou krásnou panenskou snoubenku Cécile de Volanges? Mertuile spřádá plán se svůdcem, chlípníkem a bezzásadovým floutkem Vikomtem de Valmontem, který je také její bývalý milenec. Vikomtovi nedělá problém svést jakoukoliv ženu, a odpověď „ne“ pro něj nic neznamená.  Valmont má však momentálně v plánu svést madame de Tourvel, také mladou krásnou ženu a manželku poslance parlamentu, která je nyní hostem u Valmontovy tedy, madame de Rosemonde. Mertuil je pobavena Valmontovým cynismem a sváděním počestné věřící ženy, a tak zvyšuje sázku. Pokud se to Valmontovy povede, pak se s ním ta stará rašple sama vyspí. Valmont nikdy neodmítne výzvu a jde do toho. Tourvelse však nenechá jen tak svést, a tak Valmost úkoluje svého pážete Azolana, aby svedl Tourvelinu služebnou Julii a získal přístup k její korespondenci. Jeden z dopisů je od matky Cécile a zároveň sestřenice markýzy de Merteuile, madame de Volagnes, která varuje Tourvel před nečestným Valmontem. Ten se po tomto zjištění rozhodne jako pomstu madame de Volagnes svést Cécile. Cécile se v opeře seznámí s mladým a krásným rytířem Raphaelem Dancenym, který jí se stane jejím učitelem hry na klavír. Zamilují se do sebe, ale Mertuil jim nepřeje, protože Danceny je šlechtic nižšího postavení, naivní, mladý a nijak zvlášť bohatý. Valmont pod záminkou tajného předávání dopisů Cécile bez jejich předchozího čtení získá přístup do její ložnice. Jednoho krásného večera ji sexuálně napadne, a ona se mu nakonec i přes odpor podvolí a nechá se opíchat. Cécile pak zůstává zavřena ve svých komnatách pod záminkou nemoci a pak se naivně svěří Mertuile v přesvědčení, že jí na ni záleží. Mertuile začne zaučovat Cécile v tom, že by jako mladá žena měla využívat všech milenců, které může získat ve společnosti tak represivní vůči ženám. Prostě by měla využívat svou mladost a krásu a spát s vysoce postavenými muži. A tak se Valmont stane sexuálním učitelem mladé Cécile a Cécile ukáže během jedné scény také své krásné mladé kozi. Merteuilová si zase začne románek s mladým zajíčkem Dancenym. Po souloži s Valmontem Cécile otěhotní a pak potratí. Mezitím Valmont užene Tourvele, ale zároveň se do ní zamiluje, což vzbudí v Merteuil žárlivost, výsměch a odmítnutí jejich dohody. Valmont se tak musí s Turvele rozejít a při tom neustále opakuje, že je to „zcela mimo jeho kontrolu“. Tourvelová se zhroutí a stáhne se do kláštera, kde onemocní a pomalu umírá. Mertuil však stále odmítá dodržet dohodu, vyhlásí Valmontovi válku a informuje Dancenyho o tom, že Valmont spal s Cécile. Danceny vyzve Valmonta k souboji, který Valmont prohraje a nabodne se na meč, ale před svou smrtí chce, aby se Tourvele dozvěděla o jeho skutečných citech k ní, varuje ho před zlou Mertuile a také předá Dancenymu sbírku jejich intimních dopisů, které má veřejně rozeslat. A tím vlastně dojde ke společenské smrti té mrchy, kterou vypískají v pařížské opeře, a tak si Mertuile na konci filmu smývá make-up. Film je tedy o rozpustilé, znuděné a zhýralé pařížské aristokracii, jejíž dva členové si tak dlouho zahrávají s city ostatních, až na to po zásluze doplatí. () (méně) (více)

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky