John Malkovich v roli muže, který miloval lehkovážné hrátky s láskou. Americký snímek režiséra Stephena Frearse z roku 1988 je v pořadí třetí adaptací známého francouzského románu Choderlose de Laclose z konce 18. století (počítáme-li i málo známou japonskou verzi z roku 1978). Příběh vikomta Valmonta a jeho lehkovážných hrátek s láskou inspiroval na konci 80. let i režiséra Miloše Formana a ještě dříve v roce 1959 francouzského režiséra Rogera Vadima, který natočil stejnojmenný snímek s Gérardem Philipem v hlavní roli. John Malkovich v roli Valmonta se pustí do hry plné exaltované vášně s nevinnou paní de Tourvel. Píše jí dopisy a nevynechá jedinou příležitost k vyznání lásky. Nechce však skutečný cit, ale pouze svést kouzelnou ženu. Do krutého plánu navíc vstupuje i protřelá markýza de Merteuil. Nikdo z trojice netuší, pro koho se nakonec stane pohrávání se sexem a láskou osudné. V dalších rolích zazáří Glenn Closeová a Michelle Pfeifferová. Snímek byl oceněn třemi Oscary za scénář, výpravu a kostýmy. (oficiální text distributora)

majkl44

Skvělý příběh a herecké výkony. Výborná manipulace s lidmi. Nejlepší část filmu? "Je to mimo mou kontrolu." ()

Mishqo

80% ... Mám rád filmové mrchy a filmy plné intríg. Glenn Close bola famózna. Hudba výborne dopĺňala celkovú atmosféru s nádherným prostredím a kostýmami. ()

Antek

Review filmů s Michelle Pfeiffer #12: Mistrovská adaptace epistolárního románu napsaného na konci 18. století (!), jež není v dnešní době o nic méně aktuální a šokující. Skvěle vypointovaná hra s city, ve které se vše důležité odehrává pod povrchem. Postavy jedna druhou zahrnují přívalem slov, ale ty téměř nikdy neznamenají to, co vyjadřují. Je to divadlo v divadle, maškarní ples,  kde už došlo k odmaskování, ale odhalení zůstávají pouze ti bezelstní. Těžko říct, co je skutečnost a co lež. Jediné pravdivé okamžiky nastávají ve chvíli, kdy se postavy odmlčí. Právě v těchto momentech je herectví všech hlavních hvězd (Malkovich, Close, Pfeiffer) na maximu a strhující. Pro všechny tyto důvody pak není divu, že Formanův Valmont s touhle verzí vždycky prohraje. ()

PollyJean

Škoda přeškoda že Forman a Frears natočili svoje verze téměř současně. Filmy se tak nevyhnou srovnávání a srovnávat musím i já. Laclosova kniha nezobrazovala rokokovou selanku s krásnými hrdiny, byla o dvou krutých a znuděných lidech, kteří si jen tak pro zábavu pohrávali s těmi, kdo jim přišli do cesty, až na to - dle známého přísloví - tvrdě doplatili a navíc zničili životy i těm, se kterými si pohrávali. Proto se mi víc líbí Frearsova verze, ačkoli (až na Malkoviche) je ta Formanova lépe obsazena i půvabněji kostýmovaná. Jenže Forman svým pozměněným koncem stírá ostré hrany a vypráví vlastně jen takový milý příběh o polepšeném hříšníkovi. ()

Ravi

Známý příběh zamotaný do klubka vztahů, zášti a pomsty tak, že rozmotat ho bude těžší, než si hrdina myslel. Bohužel pro něj i pro příběh se mi John Malkovich nejeví, jako vhodný herec pro takovou roli. Nejlepší mi přišla Michelle Pfeiffer. Příběh zaujme toho, kdo má rád složité zápletky a nemusí mít mnoho napětí 60% = 3/5 ()

Autogram

Nie je to tá najlepšia adaptácia slávneho románu, akú som videl. Nedokážem ísť nad tri hviezdy, keďže štyri som dával tým lepším. –––– Chci zažít to vzrušení, když bude zrazovat všechno to, čemu věří. ()

IMPAIRED

At se kdokoli podívá na ''Carlito's way' nebo 'Shawshank redemption', a pak si promítne tohle. TADY se dá mluvit o opravdu SKUTEČNÝCH hereckých výkonech, a přesto se oba výše zmíněné zařadily na mnohem vyšší příčky než toto mistrovské dílo. S dementním filmem 'Velmi nebezpečné známosti' at to doboha vůbec nikdo nesrovnává. Jeden z nejlepších filmů všech dob. A nepopsatelnej. ()

Čtec

No já nevím, nějak se rozcházím s obecným hodnocením, ale mně to přišlo nějak ploché a nevěrohodné a Malkovich mi neseděl, ač ho mám jinak rád. Možná jsem nebyl v ideálním rozpoložení, ale prostě jsem čekal víc. Anebo mne prostě to téma nebere, protože se mi nelíbil ani Valmont od Formana, dokonce jsem při něm usnul... Nemůžu dát víc nez 3* ani přes hvězdné obsazení a krásu Michelle Pfeiffer. ()

giovanni3

Od tohoto filmu jsem čekal hodně a má očekávání se splnila. Výborné herecké obsazení v kombinaci s tehdejšími nováčky, Reevesem a Thurman, naplňuje svůj herecký potenciál v každé chvilce filmu. Intriky, dialogy a nástin sexuálního života tehdejší doby slouží, jako kvalitní základ tohoto filmu o který se lze vždy opřít a využít ho například jako ,,stůl v posteli,, (ta scéna mne utkvěla v paměti). 5z5 ()

Hortenzia

oveľa lepšie než Valmont...takto nejako som si to prestavovala pri čítaní lacloseovho románu...navyše s perfektným johnom malkovichom a glenn close (o keanu reevesovi ani nehovorím =) ) ()

Ferinka

Dokonalá nechutnost, cynická krása a láska s nenávistí ruku v ruce. O mužích se říká, že to jsou svině, ale tady je vidět, že ženské jsou kolikrát větší. Toť asi k ději, k hercům snad jediné - první a poslední role kde se mi Thurman tak nějak líbila (vypadala totiž jako žena), je škoda, že Glenn Close byla o deset let později hezčí než v tomto snímku (pravou mrchu jsem si představovala ještě trochu víc sexy) a Pfeiffer toho k hraní moc neměla, co si budem povídat. Kdežto Malkoviche si asi na pořád budu pamatovat jako vikomta Valmonta. ()

MaMitti

Ach, Valmont....Přiznám se, že vždycky dám přednost Valmontovi v podání Colina Firtha před Johnem Malkovichem. Firthův Valmont oplývá beranskou lehkostí a hravostí, a také (dá-li se to tak nazvat) jistou čistotou v "upřímnosti úmyslů", je prostě ....no prostě k pomilování. Zatímco Malkovichův Valmont je typ ryze štírovský - lstivý, jdoucí si úlisně a nekompromisně za svým, dosahování svůdnických cílů je v jeho podání slizce kruté a chladné, bezskrupulozní. V podstatě se dá říci pravý opak Firthova Valmonta. Podobně vnímám i hlavní ženské představitelky. I Glenn Close hraje svou roli mistrně štírovsky - nekompromisně kalkuluje a jde "přes mrtvoly", způsobem definitivním, urputným a jakoby ani neměla čas si svoje pikle užít a vychutnat, sžírána vnitřní touhou vždy a za každou cenu zvítězit. Perfektně se tak doplňuje se svým protějšem - oba dva hrají štírovské typy jak vystřižené. Naproti tomu Annette Bening ve své roli vyznívá váhovsky (a i ona se tím pádem bravurně doplňuje se svým "beranským" typem protějšku), užívá si svých intrik, je krásná a okouzlující (jako Venuše), její úsměv je úsměvem šibalky i nymfy zároveň, má lehkost a šarm, kterým dokáže (tam, kde potřebuje) zasáhnout cíleně a precizně a přitom to dělá s grácií a ladností Vah, s hravým potěšením....tak nějak to vnímám já. A já dám vždycky přednost ose Beran - Váhy ve Formanově stylu před Štírovskými Nebezpečnými známostmi....možná to bude i tím, že oba dva představitelé štírovských typů si mne nezískali.... ()

Matts

Nechci se rouhat, ale Nebezpečné známosti se mi líbíly mnohem víc, než Valmont od Formana. Vynikající výběr herců. ()

Han22

Moc se mi líbila moderní verze, tahle měla v podstatě stejný příběh plus skvělé intrikány Malkoviche a Closeovou a co si budem nalhávat, kozy 17leté Thurmanové nebyly taky k zahození. Jenže jsem se prostě nudil čímdál více a ke konci jsem se přistihl, že mě je v podstatě úplně šumák, jak to všechno dopadne, hlavně ať to skončí. Tyhlety načinčaný kostýmní dramata mě prostě moc neberou a tohle navíc bylo takový celý nějaký prázdný, bez života, bez emocí. Prostě nuda. ()

Ivusha

čtyři a půl - musím to nějak rozlišit s Valmontem, který se mi líbil o něco méně. Colinu Firthovi totiž naprosto chybí ten správný šmrnc, aby jeho Valmont byl jako ten Malkovichův. Tomu to prostě hned kouká z očí.:-) Naopak se mi asi víc líbila de Merteuil Anette Bening. I když Glenn Close ji možná dokázala podat lépe... no, však víte, jak to myslím:-) ()

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky