Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy - najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně „nedotknutelným“, přesně takovým se stane jejich přátelství… Komedie s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých, nemusí ztratit smysl života. A o tom, že i nejméně pravděpodobné spojení melancholického multimilionáře a extrovertního recidivisty může humorně zapůsobit na diváka a může se z něj stát kasovní trhák. (oficiální text distributora)

neoBlast

Ano, příjemná francouzská komedie (dramatu jsem moc nenalezl), z hlavy ale vyjmenuji podobných filmů dalších deset... V čempakže byla zrovna tahle tak výjimečná? 65 % EDIT: Ehm, to hodnocení je nějaký kolektivní vtip, který nechápu? ()

anli

Občas člověka něco překvapí.A to i v oblasti filmu.Stejně jako mě překvapilo tohle nenápadně působící komediální drama z francouzské produkce,inspirované skutečným příběhem.Tenhle příběh přátelství dvou lidí z úplně odlišných světů je tak úžasně svěží,nápaditý a vtipný,až to místy bere dech.Je to bezesporu jedna z nejlepších komedií posledních let,u které se divák baví opravdu z plných plic a při tom je velmi citově natočená.Ano,příběh je vcelku jednoduchý a podle zavedeného schématu,ale ono francouzské pojetí mu dává šmrnc a šarm,který nevyprchá až do konce.Navíc herci jsou vynikající a duo Francois Cluzet a Omar Sly zaslouží obrovskou pochvalu první kategorie,protože jsou absolutně dokonalí.Atmosféře pomáhá taky opravdu skvělá a svěží hudba,která nemá chybu.Komediální osa se tu střídá s tou dramatickou a po shlédnutí jsem odcházel s neuvěřitelným pocitem naplnění a při tom velmi dobrou náladou.Vtipů a humorných situací je tu nepočítaně a divák si je opravdu užije.Taky ale potom začne přemýšlet,co je to opravdové přátelství,co je to respekt k druhému člověku a co znamená slovo cit.Vše se tu dohromady mísí v úžasně podaném příběhu,plným emocí,humoru a citu s opravdu brilantním koncem.U mě jasných 100% bez debaty,protože na tohle se budem koukat pořád a rádi.Je to bezesporu jedno z nejlepších filmových překvapení posledních let,které vidět,je u mě povinnost. ()

uhlajz

Ten film je prostě boží. Očekával jsem nějaké psychodrama a přitom jsem se u filmu takhle dlouho nezasmál. Úžasný a vtipný příběh o tom, jak je důležité mít přátele, kteří vám pomůžou se radovat ze života. ()

elanius

(59/2012, BluRay720p) / Načo riešiť to, že realita podobného osudu je úplným opakom émocií zobrazených v Intouchables. Krásny, pozitívny, skôr vtipný ako smutný či dramatický príbeh. Cluzetova podoba s Dustinom Hoffmanom a skvelý Omar Sy výrazne napomáhajú dobrému pocitu. Nevidím dôvod ísť pod 5* (9/10) ()

Hnedoocko

Ani nemohu říct "Další jedinečný film", neboť tato věta zcela snižuje hodnotu mého komentáře. Tento film je natolik jedinečný, jak film jedinečný může být. Poukazuje na sjednocení dvou odlišných lidí, u nás by se řeklo "Hledali se, až se našli". Jeden druhému nabídne zázemí, denní režim a ten druhý zase optimismus, radost do života. Emotivní zážitek, který jsem na konci obrečela, doplněný krásnou hudbou, okouzlujícím hlavním hrdinou, coby boháčem v invalidním vozíku, který potřeboval popostrčit, aby od své nehody opět začal žít. ()

ivan bohatyr

Výborná hudba, výborní herci, nádherný a dojemný příběh a aby došlo k uvolnění napjaté atmosféry tak občas i legrační. Dokonalé to samozřejmě není, ale vylice vyjímečné určitě. ()

geklon

po čertech vynikající film.......už začátek mi napověděl, že se jedná určitě o ojedinělý filmový zážitek........ale tím to končí.....osobně se mě film nedotkl....užíval jsem si ho jako fascinující přehlídku fanaticky dokonalé symbiozy všech na díle zúčastněných, ale abych byl nějak šokován či bych hodiny po shlédnutí nemyslel na nic jiného, tak to ne.... Přirovnal bych to zážitku z návštěvy opěvované francouzské restaurace, kde na mě udělalo dojem i ošplouchnutí mé sedánky vodou z toalety při vyměšování mezi jednotlivými chody, která Vás v uchváceném stavu nechá jen do doby těsně před tím než si vyčistíte zuby ,ve které zhltnete studenej párek a deset deka vlašáku za světla z ledničtiných utrob. ()

Redi

Špicovní komedio-drama. Nevím co tomu vytknout... pochválit lze ten zbytek. Skvěle procítěná sranda se skvělým soundtrackem na spaní. Jsem rád, že jsem to neviděl ve stejném roce jako 127 Hours, pač jinak bych byl na vážkách s filmem roku. ()

civalII

Tak tohle je nečekaná pecka. Vtipné od začátku do konce, milé jakbysmet. Negřík je ultra srandovní a u některých scének jsem brečel smíchy. Například scénka z divadla je masakr. Ideální film na nedělní depkoidní večery. ()

BoncheR

Nejde mi do hlavy, ako mohol takýto SKVOST zostať nepovšimnutý filmovou akadémiou. Nedotknuteľní je neuveriteľne vtipná dráma (to sa dá?) so skvelým obsadením málo známych hercov, perfektným scenárom a vkusným výberom hudby. Naviac o smiech núdza nebola. :D Len by ma zaujímalo, ako to dopadlo s Phillipovou dcérou... Hodnotenie: 90% ()

eugeene

Film jako dobrej, ale podle mě je asi dost přeceňovanej, nejedná se podle mýho o tak úžasnej snímek. Podobných filmů na tuhle tématiku je kupa a myslím, že i lepších. Ale 75% si zaslouží. ()

GrooveJump

Zhulenecká vypohodičkovaná masáž ušních boltců či imaginace sensitivního a vnitřního tance < Namrkat román.... Hodně dobře schovaná prachsprostá citovidíračka, u které se uvnitř tančí zlostí.... ()

venison

Hrozně pěkně zachycené podivuhodné přátelství, které nezná sociální, rasové, kastovní, věkové, kulturní, vzdělanostní, materiální, zdravotní a jiné rozdíly.. Příběh je přesně o to, jak se dva naprosté protiklady mohou úžasně přitahovat.. Hodně jsem se nasmála (zejména scéna v opeře), ale nejedná se jen o prázdnou komedii, nese si také hloubku.. Perfektní komedie, kterou povinně ordinuji všem, kteří mají zrovna depku, jako kvalitní lék !!! Skvělý počin loňského roku.. Omar Sy je naprosto bezkonkurenční pečovatel :-D Mělo grády na 5* ()

lennyd

Phillipe (François Cluzet) má tu smůlu, že je od hlavy až k patě ochrnutý. Alespoň je ale tak bohatý, že si může dovolit armádu sloužících, ošetřovatelů i osobního komorníka. Na konkurs na komorníka přijde i svérázný mládenec Driss (Omar Sy), který doufá, že zde dostane lejstro pro pracovní úřad, aby znovu dostal podporu v nezaměstnanosti. Ze všech seriózních uchazečů si ale Phillipe vybere právě Drisse - pro jeho bezprostřednost, která je v stoprocentním kontrastu se všemi ostatními uchazeči ... Na tento film jsem slyšel hodně pět chválu (dokonce i od lidí, od kterých bych nečekal, že shlédnou tento nehollywoodský film), a když jsme měli se ženou jednou volný večer, bylo jasné co budeme dělat (teda ... na co se budeme dívat :) ). Francoise Cluzeta jsem viděl nedávno v Milosrdných lžích, a už tam mne hodně zaujal, ale to jaké herectví (resp. neherectví, když nemohl pohnout ničím jiným než hlavou) předvádí tady, mne úplně uchvátilo. Omar Sy mu skvěle sekunduje, těžko si představit rozdílnější povahy. Celkově mně tento film naplnil takovým optimismem, že se až děsím toho, že si filmu všimnou v Americe, a jak je nyní moderní, dočkáme se nějakého přiblblého remaku.. ()

Pavlínka9

Konečně jsem porozuměla tomu, proč se mne plno lidí ptalo, zda jsem tenhle film viděla :) Je opravdu nepřekonatelný :) Spojení dvou světů, které mají tak málo společného :) Vtípky Drisse, které do svého života Philippe potřeboval a nikdo to neviděl a žádný soucit, to pochopí jen málokdo. Hlavně ten, kdo si tím prošel. Film na mě hlavně nepůsobil nijak přikrášlovaně a scéna v opeře je pro mě jedna z nejlepších :D :D Dále hláška s přejetím vozíkem a ten závěr - prostě husina. A tak to má u dobrého filmu pro mě být. Jo a taneční kreace na narozeninové oslavě - hmm ;) ()

Thommie

No takže já jsem po shlédnutí tohoto filmu naprosto nedotknutý, tudíž jestli jsou Untouchables nedotknutelní (nebo neschopni dotknout? Lepší název) jde upřímně mimo mě. A osmé místo? V žebříčku, kterému vévodí ultra-zbytečné filmy Forest Gump a Vykoupení z věznice Shawshank? Není přece jen možný, že by byl ten žebříček obráceně? :D myslím, že do této společnosti Nedotknutelní dokonale zapadnou narozdíl od Kmotra, Sedm a 12 Rozhněvaných mužů. ()

danoo

Na Intouchables je pútavé a iritujúce zároveň, že ide o veľmi jednoduchý príbeh bez akéhokoľvek dramatizovania. ()

Kevin Hart sesadil Aquamana

Kevin Hart sesadil Aquamana

14.01.2019

Je to oficiální, Aquaman je první superhrdinský film ze stáje DC od Temný rytíř povstal, který v kinech překonal miliardu. Úspěch je to zejména pokud se ohlédneme na předloňskou Ligu spravedlnosti,… (více)

Tom Hanks a švédský hit

Tom Hanks a švédský hit

22.09.2017

Hollywood momentálně neblázní jen po superhrdinech, ale i po předělávkách výrazných evropských filmů. Remake Nedotknutelných s Bryanem Cranstonem už je natočený, Jack Nicholson si zahraje v novém… (více)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

16.06.2017

Ačkoliv o tom ještě spousta lidí neví, francouzský hit Nedotknutelní se opravdu dočkal remakeu. Divokou roli Omara Sye převzal Kevin Hart (Centrální inteligence) a místo Françoise Cluzeta se na… (více)