Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy - najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně „nedotknutelným“, přesně takovým se stane jejich přátelství… Komedie s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých, nemusí ztratit smysl života. A o tom, že i nejméně pravděpodobné spojení melancholického multimilionáře a extrovertního recidivisty může humorně zapůsobit na diváka a může se z něj stát kasovní trhák. (oficiální text distributora)

angloumene

Ve spoustě ostatních komentářů jsem se dočetla, že se jedná o jasnou šablonu, originalita veškerá žádná atd... A ano, máte pravdu. Každopádně mě to nijak nerušilo a v klidu jsem se nechala unášet příjemným (a optimistickým) tempem. A o to u filmů přece jde ne? Mě tedy rozhodně bavil a s čistým svědomím mu můžu přiřadit 80%. PS: Poslední dobou je těch filmů o ochrnutých/postižených lidech nějak moc, ale když ono to pořád funguje... ()

PetkaW.

Původně se mi do filmu vůbec nechtělo, protože, naprosto upřímně, francouzskou tvorbu zrovna nevyhledávám. O to víc jsem si po jeho zhlédnutí nadávala. Nedotknutelní jsou něco úžasného a naprosto nenapodobitelného. U podobných snímků mám problém s jejich emocionalitou, či jak to nazvat. Tady bylo všechno podáno sice tak, jak to je, ale zároveň to na člověka o to víc zapůsobilo. Je to krásný příklad toho, že i bez zbytečného tlačení na pilu, zbytečných tlachů a dojímavých scén, jde natočit film, který na člověka zapůsobí a nechá v něm hluboký zážitek. Myšlenka, že vše se skutečně stalo, tento dojem jen podtrhuje. Stejně jako úžasná hudba, která zní sice klasicky, ale je v ní i něco (alespoň pro mě) nového a neotřelého. Po mnoha honosných soundtracích, je tento, ryze klavírní, příjemnou změnou. Herecké výkony jsou přesně takové, jaké by u podobného filmu měly být. Výrazné, ale nijak přehnané a tlačené do extrému. Asi nejvíc jsem na filmu ocenila to, že mě dokázal několikrát opravdu upřímně rozesmát a zároveň dojmout a rozesmutnět. Je to opravdu výjimečný film, ke kterému se budu ráda vracet znovu. ()

thierry_14

Opravdu nádherný film. Těžko jsem si mohl vybrat lepší k mému 2000. ohodnocení na čsfd. Navíc ještě ta krásná hudba, která mě zase jednou donutila si stáhnout soundtrack. ()

Hanes88

Tento komentář píšu ihned po skončení filmu. Názor? Naprosto úžasný filmový zážitek. Nemělo to snad jedinou chybu a člověk si tady přijde na všechno, co od tohoto žánru může čekat. Já jsem naprosto nadšen a nemůžu ani nechci dát méně než pět hvězd. Podle mého skutečně jeden z nejlepších filmů vůbec!!! ()

Sairina

Čekala jsem dramatický film s prvky komedie, nakonec to bylo přesně naopak. Dalo by se říci, že jsem smála víc, než u normálních komedií. Nevím, co bylo více vtipnější, jestli jednotlivé situace (navlékání punčoch, poslech vážné hduby, úprava vousů) nebo kamarádské jiskření mezi hlavními hrdiny. ()

Lefty86

No upřímně po všech těch pozitivních ohlasech komentářích jak je to úžasný film jsem čekal trošku víc. Je to rozhodně dobrý film,zajímavý trochu dojemný, ale rozhodně nic převratného a že je to tu na žebříčku tak vysoko jako třeba Shawshank,Kmotr apod... s tím teda já osobně,vůbec nesouhlasím. Ale film je to každopádně slušný. ()

J*A*M*A*L

Nádhera! Co k tomu dál říct? Jedna z největších hitovek minulého roku, kterou jsem viděl docela dlouho poté, ale dnes už jsem si jí ujít nenechal. Nebudu držet s kolektivem, to nedělám u žádného ze svých hodnocení, ale tohle si těch pět hvězdiček rozhodně zaslouží, páč to po celou dobu filmu fungovalo na sto procent. A navíc ta hudba. Francouzské filmy miluji a jejich hudbu také a Intouchables je opravdu nádhera a po dlouhé době zase jednou viděný francouzák. Kdybych byl emocionálně citlivka, tak bych poslední zhruba půl hodinku brečel jako želva, nakonec však slza přišla na závěrečném konci a proslovu a na té hudbě od Ludovica Einaudiho. ()

Piškotka

I díky velkému procentnímu skóre mě film až tak neohromil. Driss měl až moc velké štěstí na to, kým byl. Místy film sklouzl k nepřirozené romantice (výlet letadlem, setkání s korespondenční láskou), místy jsem se pobavila. Phillippe podobný D. Hoffmanovi. Omaru Sy nelze nic vytknout. Sympatický černoch, komediální. ()

SpameR

Jako celek na mě film zapůsobil spíše jako pokus o dokonalý a bezchybný film. Během filmu jsem se docela nudil, nebylo jaksi ani na co čekat.... ke konci jsem si spíše říkal, ať už to skončí. A humor také nic extra. Při hodnocení jsem vůbec neváhal jak u většiny filmů, a i když je to 9. nejlepší film, více než 3 hvězdičky jsem dát nemohl. ()

Honzeek95

Vůbec mi to nepřišlo jako komedie. Nedokážu se smát, když vidím člověka, který takhle dopadl. Ale drama je to pěkné, určitě stojí za zhlédnutí. Lidský a nenásilný film, který ve vás zanechá příjemný pocit. ()

juliekrocova

Humor tohoto filmu je velmi osobitý a to je to, co si u něj zamilujete. Nemám pocit, že bych viděla jakýkoliv film podobný tomuto. Navíc film Nedotknutelní je inspirován skutečným příběhem, a proto je zážitek z něj o to hlubší. Hlavní hrdinové vám přirostou k srdci a je neuvěřitelné sledovat, jak se jejich vztah vyvíjí. I když je jeden z hlavních hrdinů těžce postižený, necítíte se špatně za to, že se u filmu smějete, jelikož se mnohdy smějete spolu s ním. Svůj celkový dojem shrnu jednou větou: „Pokud se mě někdo zeptá na moje oblíbené filmy, rozhodně nezapomenu zmínit i tento." ()

Terezinka198

Tak tento film mohu bez pochyby zařadit mezi TOP 10 svých filmů, které jsem kdy viděla. Geniální příběh, který mě zaujal. Tak silné přátelství mezi tak odlišnými lidmi. V tomhle mě Francouzi mile překvapili a právem si ode mě vysloužili místo v mé paměti pro tento film. Jistě se na toto dílo ráda znovu někdy podívám. Některé scény jsou zkrátka nezapomenutelné. ()

Paldiny

Skutočne čistý ľudský príbeh, bezprostredný, nefalšovaný, pri ktorom zaručene nezmizne úsmev z tváre. Francúzsky Dustin Hoffman sa vloží do opatery BBB (big black boy) čo mu odovzdá jedinú dôležitú vec a to vlastnú prirodzenosť. Obaja sa spriatelia a bez toho, aby o to výraznejšie usilovali si pomôžu navzájom. Čo je dôležité a u príbuzných filmoch veľmi vzácne, Nedotknuteľní ani raz neskĺznu do hlúpeho súcitu, o ktorý aj tak nikto nikdy nestál. ()

.baris.

Asi můj nejoblíbenější film vůbec. Nadpozemská hudba (děkuji, Ludovico), fantastičtí Cluzet, Sy, scénář plnej černýho (a vtipnýho!) humoru, ale taky nebetyčný lidskosti, kterou tuna dalších (jinak skvělých, ale tak nějak uměle slzopudných) filmů postrádá. Víc netřeba dodávat, všecko bych zkazila.. ()

buzzwoody

Trochu nadhodnocený, ale přesto nádherný snímek, který dotahují k preciznosti dva hlavní herci. Když se ovšem předá prostor ostatním vedlejším postavám, tolik to nefunguje, až na výjimky. Nedotknutelní by však nefungovali hlavně bez mimiky Francoise Cluzeta, jehož reakce na výstřelky jeho vcelku trhlého opatrovníka jsou kouzlem celého filmu. Před finální scénou jsem se chystal darovat zasloužené čtyři hvězdičky a být mírně zklamaný nenaplněným očekáváním. Poslední scéna mi však vzala dech (dokonalá hudba a nepopsatelně krásná reakce Francoise Cluzeta ve mně probudily euforii a pár slz) a nazývám ji poprávu jednou z nejdojemnějších scén nejen francouzské kinematografie. ()

Patrik256

Rozpočet_ 9.5 miliona € // Tržby_ 360 milionov € // Tržby v ČR*_ 8 510 887 Kč // Diváci v ČR_ 75 626 // Tržby v USA*_ 10.1 miliona dolarov // ocenenie: Zlaté glóbusy - nominácie: cudzojazyčný film // BAFTA - nominácie: neanglicky hovorený film ()

janesX

Na ČSFD momentálne 8. najlepší film, je u mňa "iba" lepším priemerom. Žeby som niečo nepochopil? Nemyslím. Skôr si myslím že na tento film treba byť až veľmi "trefne" naladený. Čož ja, som zrejme pri prvých troch pokusoch nebol. Nuž a nebol som ani pri štvrtom, ale dopozeral som.. Áno je to pekný film ktorý by mal mnoho ľuďom čo povedať. Tí to ale pozerať nebudú. Ale naopak tí ktorí ho už videli a možno nad ním až neprimerane žasnú, si asi zabudli uvedomiť že tie všetky dobré skutky, ktoré niekto musel "až" nafilmovať, sú v skutočnosti celkom všedné, normálne veci s ktorými by sa mal človek dennodenne stretávať. A teda správanie postáv a ich úplne bežné skutky mňa osobne nemali čím nadchnúť. Inak po technickej stránke tu samozrejme niet čo vytknúť - na lepší priemer to bohato stačí. ()

Varan

Jeden z filmu, který vystihuje lidi na vozíku a zpracuje se to do formy toho, že kdokoli ať nemá nějakou končetinu, ohluchl nebo něco jiného může mít radost ze života, rozhodně doporučuji - 95%. ()

Kevin Hart sesadil Aquamana

Kevin Hart sesadil Aquamana

14.01.2019

Je to oficiální, Aquaman je první superhrdinský film ze stáje DC od Temný rytíř povstal, který v kinech překonal miliardu. Úspěch je to zejména pokud se ohlédneme na předloňskou Ligu spravedlnosti,… (více)

Tom Hanks a švédský hit

Tom Hanks a švédský hit

22.09.2017

Hollywood momentálně neblázní jen po superhrdinech, ale i po předělávkách výrazných evropských filmů. Remake Nedotknutelných s Bryanem Cranstonem už je natočený, Jack Nicholson si zahraje v novém… (více)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

16.06.2017

Ačkoliv o tom ještě spousta lidí neví, francouzský hit Nedotknutelní se opravdu dočkal remakeu. Divokou roli Omara Sye převzal Kevin Hart (Centrální inteligence) a místo Françoise Cluzeta se na… (více)