Ig Perrish (Daniel Radcliffe) měl skvělý život, bohatou rodinu, i ženu svých snů, krásnou rusovlásku Merrin Williamsovou. Merrin byla však za neobjasněných okolností zavražděna. Z Iga je najednou hlavní podezřelý a nikdo, ani vlastní rodina, v jeho nevinu nevěří. Zlomený a neprávem obviněn žije ze dne na den a své neštěstí zahání alkoholem. Jednoho dne se probudí a zjistí, že na čele mu vyrůstají podivné rohy. Že by to bylo znamení a podaří se mu vraha vypátrat? Spolu s rohy totiž získal zvláštní schopnost a rozhodne se udělat vše pro to, aby vraha své lásky našel. (JOJ Cinema)

Lacike

Je to vydareny mix rôznych zanrov. Kto kvôli režisérovi ocakava hlavne brutalny horor, tak bude velmi sklamany. Nejake tie gore sceny tu sice su, ale o tie az tak nejde. V jadre sa jedna o romantiku zaobalenu do detektivneho hávu, kedy hlavny hrdina patra po pricine smrti svojej milej. A mimochodom sa pomalicky meni na diabla. Kazdemu tento mišmaš nesadne a az do pointy som mal aj ja rozpacity dojem, ale na konci to do seba vsetko tak dokonale zapadlo, ze som bol nadseny. K absolutnej dokonalosti mi chýba len nejaky sympatickejsi herec v hlavnej ulohe. Radcliffe je tentokrat sice akceptovatelny ale keby namiesto neho obsadili napriklad Antona Yelchina, tak by to bola pecka. 8/10. ()

6thSun

Že to režíroval Aja jsem netušil až do konce titulků, je to pro mě velký překvapení, páč jeho horory považuju za nudný a samoúčelný. Tohle je rozhodně jeho nejlepší kus, přestože tam je pár hlušších míst, sneslo by to klidně o půl hodiny kratší stopáž. ()

BoPo

Alexandre Aja, vďaka ktorému vznikli dva skvelé horory Noc s nabroušenou břitvou a predovšetkým Hory mají oči, má od tej doby pomaly už 15 rokov problém vytvoriť niečo aspoň priemerné. Rohy, podľa knihy syna Stephena Kinga, majú zaujímavý nápad, ale tým celá hitparáda končí. A prečo? Pretože zaujímavým/vtipným spôsobom je spomínaný nápad využívaný maximálne tak len v prvej tretine filmu. Potom sa vlastne už len nudne opakuje a posledná tretina je vyložená trápnosť spojená s lacnými trikmi. ()

BrooksW.Here

Kniha Rohy od Joea Hilla patrí medzi moje obľúbené, a preto som sa rozhodol pozrieť si jej filmové spracovanie. Film využíva zaujímavú kameru, je v ňom zakomponovaný výborný soundtrack a mňa veľmi bavilo pozerať sa na to, ako Igg využíva svoje novonadobudnuté schopnosti, na to, aby sa pobavil. Hovoril som si, že ak sa to nepokazí na konci, tak s úplne čistým svedomím dám tomuto snímku 4*. No nestalo sa tak... Práve na konci sa to celé zlomilo a ja som iba neveriacky krútil hlavou, prečo sa to tvorcovia rozhodli ukončiť práve takýmto spôsobom. V konečnom dôsledku mi tu neprekážal ani Daniel Radcliffe, ktorého vyslovene nemusím, ale po pravde, celkom mi sem pasoval. Rohy sú svojim spôsobom dokonca oddychovka (ak si odmyslíte tú krv a násilie). Za mňa zaslúžených 7/10, no kvôli tomu záveru som sa rozhodol hodnotenie zaokrúhliť nadol. "The horns weren't a curse, but a blessing." ()

Martinibaby

Strašně jsem se těšila, že dám "Rohům" nějaké hezčí ohodnocení, už jenom kvůli Danielovi a Juno, ale hodně mě zklamalo zakončení filmu. Celou dobu jsem byla opravdu zvědavá, užívala si krásné herce a skvělý soundtrack, zajímavou zápletku a celkově poutavé téma k zamyšlení, nicméně samotný konec mi celkově pozitivní dojem z filmu dost pokazil. Nemyslím tím konec dějové linky, ale jeho zpracování - nechápala jsem to přehrocení, přišlo mi tak nějak svévolné a prvoplánové, prostě si myslím, že méně by v tomhle případě bylo více. Ale i tak dost zajímavý film. ()

Chermy

Perfektní úvod, zábavný a neotřelý pohled na poměrně předvídatelnou detektivku. Přímočarost příběhu je však nakonec i ten kámen úrazu. Kdyby celá ta detektivka měla překvapivější a chytřejší pointu, nezbyl by mi na konci pocit, že originální myšlenka hry na pravdu vyšuměla do prázdna, poměrně fádním a béčkovým koncem. ()

cjmafia

Jeden z mých nejočekávanějších filmů roku mě nezklamal. Alexander Aja to zvládl a dokázal Hillovu knihu přenést na obrazovku. Uznávám, že mě trošku mrzí, že je pár věcí oproti knize pozměněno. Hlavně závěrečná scéna mezi Iggem a Merrin je v knize více efektivnější, ale dokážu to překousnout. Jinak scény, které fungují v knize, jako je např. návštěva u doktora, rozchod, dopis a hadí finále, fungují naprosto skvěle i ve filmu. Určitě od filmu neočekávejte čistokrevný horor, je to spíše mix thrilleru, romantiky, komedie a fantasy. Nesmím zapomenout na bezchybný výkon Radcliffa, který tímto ukazuje, že nebude navždy Harry Potterem. A samozřejmě musím zmínit soundtrack, který se také povedl.. A pokud se Vám film líbil, přečtěte si i knihu, která je ještě o trochu lepší. "In the end, I embraced the horns. Like an angel who fell to earth, I baceme the devil one last time." ()

JohnCZ

Hodně velké překvapení. Horns je vskutku povedenou směsicí žánrů, která mixuje prvky romantiky, fantasy, krimi thrilleru a místy i černé komedie. Kingovské prostředí malebného, leč chladného maloměsta obklopeného jehličnatými lesy a modrými jezery dokáže zaujmout pokaždé, stejně tak nejednoznačný příběh, který je dávkován tak, aby ani na chvíli nenudil a divák byl zvědavý, kde tedy vlastně leží pravda. Ve výsledku pointa není nijak zvlášť složitá či dokonce originální, celkové vyznění je skoro až pohádkové (když tedy nebudu počítat nějaké ty ustřelené části těla a hromadu sprostých slov), ale možná i proto se na film příjemně dívá a pro pochopení není potřeba 100% soustředění. Připočtěme k tomu pár pěkných přírodních záběrů, rozkošnou Juno Temple, atmosférickou hudbu a dost dobré efekty a máme to hodně poctivé 4*. Tahle role Danielovi Radcliffeovi sedla perfektně. ()

corpsy

Daniel Radcliffe sa úspešne snaží zbaviť potterovskej nálepky a servíruje nám svoju zatiaľ najlepšie zahranú rolu ( je treba s týmto chlapíkom v budúcnosti počítať ). Hororovo a ,,ajovsky,, krotký snímok však ponúka skvelý príbeh, výborné lokácie ( atmosféra funguje 100%tne ) a jeden pár rohov, ktoré o vás povedia pravdu. A určite tomu nezabránite. ()

Lama.Lama

Část po části ve mě zanechává smíšené pocity. Na jednu stranu se tady nad tím ďábelsky uchechtávám, na druhou jsem uhranuta tím zlem a marnivostí v lidech, které Iggy vyvolává. Konec je spíš takový rofl (bohužel). Občas bych vytkla drobet rozmělněnost, ale ani to mě neodradilo. Radcliffe se mi nějak dostal pod kůži, úplně mě jako herec dostává. ()

schizmo

Překvapivě ujetej a zábavnej mix thrilleru, dramatu a komedie, jež míchá zmíněné ingredience rovným dílem. Revenge story zhrzeného mladíka, který pátrá po vrahovi své přítelkyně a díky zvláštímu daru nutí lidi ve svém okolí mluvit pravdu - jak popukání je přiznání maminky u doktora, že by tam nejradši smrada nechala a šla mrdat s intruktorem golfu :D :D :D. Podobných zvonků je tam celá řada a vy se dobře bavíte, ale zároveň na vás neustále číhaj okolnosti smutného příběhu, které vás co chvíli dohánějí. Je celkem zajímavé jak se střídají všechny ty nálady, chvíli se smějete, chvíli vyhlašujete pomstu nebo naopak truchlíte nad předčasně ukončenou lovestory. Na konci filmu je vám ale jasné, že se žádného velkého gore nedočkáte, jak jste možná byli od Ajy z předešlých počinů zvyklí. Zajímavá kontroverzní věc. ()

hous.enka

Horns jsou jako Kinder vajíčko: barevný obal, tmavá čokoláda, bílá čokoláda, žluté plastové vajíčko a teprve uvnitř je ten pravý poklad. Na Horns každý divák uvidí něco jiného: černou komedii (uspávání pacienta), horor (had leze z díry...), romantiku (prosluněné polibky na dece), erotiku (průhledné šaty), detektivku (zavražděná mladá dívka), alegorii (nebe, peklo, ráj... a čert s vidlema). Proto mě Horns tak bavily. A taky mě bavila Juno Temple, jako ostatně skoro vždycky. No a Daniel Radcliffe je pro mě už navždy Harry Potterem, i když nemá brýle, má rohy a na hrudi mu vlaje pár něcojakochlupů. ()

mad_ness

Like father like son sa viac menej (asi viac) nekonalo, čo mňa osobne vskutku teší, pretože pochopenie pre Kinga ma obchádza. Ale tuto jeho semä vytvorilo námet na niečo bezbolestne pozerateľné a teda predpokladám, že aj čitateľné. No nejdem si zase polámať nohy do knižnice. Danko mój, nesklamal, btw, čo má spoločné s Emmou a Potter to nie je? ()

Kryton

Nevím jak ostatní, ale já byl příjemně překvapený. Horns je zábavná libůstka s pěkným vizuálem, hudbou a Radcliffe hraje tak, že si ho už nebudete představovat v hábitu a hůlkou v ruce. Alexandre Aja si vzal do ruky originální materiál a už neremakuje (Piranha 3D je však boží zábava!). S trikama se to moc nepřehání ač na konci se vytáhne pořádně pekelná scéna. Hodnocení OST: Rob the Boss 8/10 ()

nirvana91

Hm, popravde celkom sklamanie... Časové usporiadanie, ktoré bolo použité v knihe sa mi páčilo viac, z tohto som mala hlavne zo začiatku zmätok. Nehovoriac o detailoch, ktoré nech sa snažím ako chcem, nemôžem prehliadnuť. Pre čitateľov knižnej predlohy preto moc neodporúčam.. Ale treba uznať, že Radcliffe sa úlohy zhostil dobre :) ()

maddy

Are you Horny? Veľmi, veľmi zmiešané pocity. Vzhľadom na to, že „Rohy“ natočil francúzsky hororový rezník Alexandre Aja podľa knižnej predlohy (ktorú som však nečítal) syna hororového literárneho velikána Stephena Kinga Joea Hilla som očakával poriadne temný film. Je to však mix všemožných žánrov a mám pocit, že Aja si tento krát odhryzol priveľké sústo a vznikol tak dosť nesúrodý film, z ktorého pocity sa diametrálne odlišujú s každou jeho scénou. Chvíľami to pôsobí ako ďalšia naivná, presladená, romantická adaptácia pre teenagerov, inokedy ako ďalší z radu young-adult fantasy počinov, chvíľu sa to chce hrať na vážnu existenčnú drámu aj s nejakou tou chabou morálnou kritikou, na ktorú však nemá dostatočne rozpracovanú psychológiu postáv (aj keď občasné pokusy by badať boli, len to by pravdepodobne nesmel na režisérskej stoličke sedieť typický hororový mäsiar), neraz to skĺzne doslovne až do komédie a občas Aja ponúkne aj prekvapivo odvážnu vulgárnu, prípadne erotickejšie ladenú scénku, ktorá sa úplne odlišuje od toho sentimentálneho zvyšku. Sú tu prestrelené scény, ktoré doslovne iritujú (väčšina z tých kde Radcliffovi postavy odhaľovali svoje skutočné pocity, napríklad tá s miestnou barmankou po strávenej noci a jej jedenie šišiek alebo až trápne scény s objímajúcimi sa policajtmi, prípadne celý výstup u lekára), ale na druhej tu sú aj scény, ktoré bez problémov fungujú (väčšina z tých ktoré sa odklonili od komédie a berú sa vážne alebo tie vizuálne pôsobivé s rastúcimi rohmi hlavnej postavy, prípadne drogový trip brata hlavnej postavy v obývačke). Záver a samotné rozuzlenie príbehu je štandardné, to znamená nijako prekvapivé až zbytočne patetické, ale keď už nič iné aspoň dostatočne efektné. Taktiež je to celé, až na občasné chabé triky v závere, pekne natočené, v idylickom prostredí malebného zeleného lesíka, Radcliff je prekvapivo znesiteľný, ba priam až veľmi dobrý a postupne sa mu darí úspešne vymaniť z potterovskej škatuľky, no nič z toho nestačí na to, aby napravilo sklamanie z filmu. Vo výsledku sú Rohy totiž len taký nesúrodý romantický komediálno-hororový fantasy blábol s klišoidným príbehom, ktorý by si zaslúžil brutálne zostrihať, pretože počas tých dvoch hodín naháňa až príliš veľa králikov a ani jedného sa mu nepodarí úspešne dohnať. Ako taká odľahčená jedno hubka síce nie veľmi škodné, ale radšej od toho absolútne nič nečakať. Ja po tomto filme však zaručene nie som „horny“. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

SaNcHeZ_cz

Někdy člověk musí probudit tu bestii uvnitř aby dosáhl toho co je třeba. Horns jsou překvapivě příjemně pohodová pátračka po vrahovi mladé dívky, kterou ozvláštňuje ďábelský element ve formě skvěla hrajícího Daniela Radcliffea. Žádná brutalita i nijak extra zvláštní film, jen skvěle natočená a solidně ozvučená podívaná dospělejšího charakteru, kde se Alexandre Aja tentokrát nebojí tnout i do něčeho jiného, než jen do lidí. [75%] ()

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Alexandre Aja a ďábelský LaBeouf?

Alexandre Aja a ďábelský LaBeouf?

12.12.2011

Filmová adaptace bestsellerového románu Horns, jehož autorem je syn Stephena Kinga Joe Hill, našla režiséra. Nečekejte decentní filmařinu, projekt dostal na starost francouzský masakrátor Alexandre… (více)