Nejslavnější motoristický magazín světa, který pravidelně sleduje tři sta milionů diváků. Vizuálně působivé představení vozů je doprovázeno odlehčeným komentářem, který zaujme nejen technické nadšence. Závod auta s rychlovlakem, fotbal s auty a mnoho dalších šílených nápadů. A k tomu všemu nesourodá, a zároveň skvěle se doplňující trojice vtipných moderátorů (TV Prima)

tonton78

kastle, motory, pneumatiky...to mě vůbec nezajímá, nudí mě filmy tipu : vezmu klíčky od auta, odemknu auto, nastartuju auto, jedu rychle autem a s autem to najebu do dalšího auta, viz. 1 minuta nebo Rychle a zběsile. Ale tohle je super pořad, hlavně díky skvěle vyvážené moderátorské trojici ()

bramborak

Já autům sice vůbec nerozumím a ani se o ně nezajímám, Top Gear je ale můj nejoblíbenější neseriálový pořad. Hvězdné trio a šílené nápady okořeněné britským humorem. Tahle kombinace mě prostě dostala. A navíc se tvůrcům povedlo spojit užitečné informace s koupu zábavy! Hodná, BBC, dostaneš sušenku! ()

majo353

Top Gear vznikajúci v rokoch 1977-2001 bol motoristickou reláciou takou, ako ich bežne poznáme. Až v roku 2002 prišla jeho reinkarnácia pod taktovkou Jeremyho Clarksona, ktorý z Top Gearu urobil program plný nadupaných superšportov, bláznivých testov a skvelého humoru. Prvá séria s Jasonom Daweom bola pojatá ešte trochu serióznejšie, ale príchod Jamesa Maya a vznik trojice s Clarksonom a Richardom Hammondom znamenal vytvorenie tej správnej chémie a Top Gear tým získal šťavu. Stále sa nájde dosť hnidopichov, ktorí tvrdia, že ide o zbytočnú reláciu, z ktorej sa nič nedozvieme o bežných autách a stojí veľa peňazí. Obľúbenosť Top Gearu po celom svete a z toho vyplývajúca sledovanosť však hovoria niečo iné. Práve tento typ programu ľuďom chýbal a získal si aj divákov, ktorí až toľko nefandia motorizmu. Väčšina chlapov má totiž stále v sebe malého chlapca a priznajme si, kto z nás sa ako malý chlapec nechcel preháňať na športiakoch a vyvádzať blbosti podobné tým v Top Geare? Trojica moderátorov si vlastne len plní detské sny a robí to takým skvelým spôsobom, že je neskutočne zábavné sledovať, čo zase vyvedú. ()

brano82

Najlepší motoristikcý magazín aký je možné v dnešnej dobe sledovať, a neviem či bude niekto schopný v budúcnosti Top Gear prekonať. Skvelá trojica moderátorov, ktorá svojími vtipnými kúskami určite pobaví a zaujme aj tú časť publika a divákov, ktorým vôňa benzínu a spaľovací motor nič moc nevraví. Bravo ()

Matamoroz

Klenot britské a světové automobilové žurnalistiky. Etalon všech pořadů o automobilech. Vtipný, originální, svěží, cool... ()

lehkoživka

Auta mě srdečně nezajímají, nemám ani řidičák, nicméně nadšení těchhle 3 britských "kluků" je proklatě nakažlivé... ()

Braga

Skvělej seriál nejen o autech , ale také s hodně srandovními scénkami . Doporučuji nejvíc tyto díly : Botswanský speciál a Bolívijský speciál . ()

kouBaMW

"Jen" 4*, protože chvílema je to už moc velký "Hollywood" a to mi malinko vadí, jinak samozřejmě skvělý pořad ()

Boro171

To čo robí Top Gear takým skvelým a originálnym "automagom" je kombinácia moderátorskej trojice, skvelého britského humoru a neobmedzeného rozpočtu BBC. Skvelá zábava pre všetkých od absolútnych autmobilových laikov až po pravých "petrolheads". Taká zohratá trojica ako Clarkson, Hammond a May, nemá nikde vo svete obdoby, týto páni sú ozdobou celého programu. Skvelé výpravy, humorné pojaté recenzie a novinky zo sveta motorizmu v úžasnom produkčnom spracovaní. Samostatnou kapitolou sú ešte tématicky ladené špeciály, ktoré sú ešte o niečo lepšie. Samozrejme by Top Gear nemohol existovať bez Stiga, ktorý sa stal akýmsi "badass" maskotom. Neúnavne vyčkávam na nové diely. Autá nikdy neboli zábavnejšie. 100% ()

Peeves

Auta jsem vždy rozeznával podle barev, výjimečně jsem se trefil i do značky. Top Gear mi sice nepomohl rozlišit Hyundai a Hondu, ale vím, že s Volkswagenem se dobře hraje fotbal a s Kiou zase rugby. Vím, jak přestavit auto na vlak, loď, elektromobil, auto pro seniory a předně vím, jak ho nejlépe zničit. To nejzbytečnější podané tou nejzábavnější formou v oddechovém pořadu, který vždy nadšeně očekávám. Sleduji cca od 15. série a neobjevil jsem jediný slabý díl. Top Gear drží laťku stále vysoko a není jediný důvod, proč dát jiný počet, než 5* ()

Nominant

Ako správnemu automobilovému nadšencovi som úplne prepadol tomuto programu. Nadupané káry a hlášky trojice moderátorov Jizza/orangutan/Clarkson, kapitán šnek/May, trpaslík/Hammond - jednoducho k sebe patria. Podľa mňa najlepší motoristický program na svete! Dávam 5* ,ale najradšej by som dal viac. ()

mikiqex

Ambitious, but rubbish. How hard can it be? Nechápal jsem, co na TG všichni mají. Jako u spousty komentujících, ani mně auta nic neříkají a když jsem vybíral auto, spíš než motor a podvozek mě zajímaly praktické věci, jako trojblik či programovatelný cyklovač stěračů. Na náhodné doporučení jsem zkusil jednu z "nejlepších" epizod, docela to ušlo. Po čase jsem na COOLu náhodou narazil na speciál, který mě přikoval k obrazovce. Takže jsem začal od první série, ve které se hned objevilo několik perel, ale také hromada absolutně nezáživných reportáží. Ty jsem přežil a udělal jsem dobře. Neskutečně jsem se bavil u "3 auta do XY liber", smál jsem se u Peel P50, chlámal u P45 a Campers a málem umřel smíchy u Reliant Robin. Do toho úžasné výpravné speciály. A občas si připadám jako idiot, když na každou druhou zajímavost přítelkyni odpovídám: "No, v TG bylo..." :) TG je prostě fenomén. Trio C+H+M (magor, pokusný křeček a aristokrat) se skvěle doplňuje, reportáže jsou díky kameře, střihu a hudbě působivé. Při druhém kole sledování všech epizod jsem zjistil, že základy TG byly hned od první epizody - respekt, Wilman+Clarkson! ()

unclejack

Trojka Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May prišla na to, že automagazín sa dá robiť svižne, vtipne a štýlovo. Vozia sa na parádnych kárach - niekedy aj menej parádnych - celebrity posadia do auta za rozumnú cenu a vyšlú na dráhu, kde sa posledná zákruta volá po predstaviteľovi Dumbledora a pritom stihnú nekonečne hláškovať a robiť si prču jeden z druhého. Každý jeden diel je hodný sledovania, aj ked ste motonemehlo ako napr. ja. Určite sa vyplatí sledovať aj Top 41, tam sa človek totiž najsmeje vyslvene kráľovsky. Cynický Clarkson, sebavedomý Hammond a May je proste May - Jeremy by vám doplnil mnoožstvo prívlastkov - Top Gear jednoducho máme radi a nemá zmysel nalhávať si, že existuje nejaký automagazín, ktorý by pánov z BBC dostal na kolená. A ešte som zabudol dodať, že Stig čakajúci pri pokladni na benzínke, alebo zastavený britskými polišmi, to je fakt sranda. ()

PatrikP4

Boužel nemám rád ani jednoho moderátora. Jsou mi naprosto proti kůži. Nedávám naprostej odpad jen díky tomu že to pro mě zachraňujou auta. ()

belinko

Nemám vodičák a autá ma nejak zvlášť nezaujímajú. Títo páni mňa, ako absolútneho autového nenadšenca dokonale svojím humorom uchvátili a ja sa ich blbostí neviem nabažiť. U mňa plné ()