Nejslavnější motoristický magazín světa, který pravidelně sleduje tři sta milionů diváků. Vizuálně působivé představení vozů je doprovázeno odlehčeným komentářem, který zaujme nejen technické nadšence. Závod auta s rychlovlakem, fotbal s auty a mnoho dalších šílených nápadů. A k tomu všemu nesourodá, a zároveň skvěle se doplňující trojice vtipných moderátorů (TV Prima)

MatejQ004

Tohle je pravý Top Gear. Jestli chcete kvalitní zábavu a auta, tak je Top Gear přímo pro vás. Trio moderátorů Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May dělají Top Gear Top Gearem a bez nich to není ono. O tom jsme se přesvědčili v roce 2016, kdy byl z pořadu vyhozen Jeremy a krátce po něm odešli i James s Richardem a tento pořad převzali noví moderátoři. Ale teď hodnotím čistě série od roku 2002 po rok 2015. Každá epizoda má svojí náplň, nějaký závod nebo úkol co musí moderátoři splnit, z toho každý jednotlivý úkol je zábavný nebo je tak aspoň pojat. Nebyl by závod, nebyl by úkol v Top Gearu při kterém bych se nebavil. I některé pasáže, kde moderátoři zcela vážně mluví o autě ve kterém jedou je proložen aspoň jedním vtipem nebo nějakou vtipnou narážkou. V každém díle je taky pozván nějaký host, se kterým se Jeremy pobaví o autech a tom co například zrovna natočil za filmy, pokud to je třeba herec. Každý host si také zazávodí na okruhu v autě za rozumnou cenu, které je pro všechny stejné a jejich čas se zapíše na tabuli, takto se hosti každý díl předhání a snaží se dostat co nejvýše v tabulce. A to jsem se tu ještě nebavil o speciálních dílech, které mají minimálně stejnou kvalitu jako klasické díly. V těchto speciálech se vydávají moderátoři v různých autech, třeba i za pár tisíc liber na několika tisíc kilometrů dlouhé cesty do nejrůznějších zemí světa, ve kterých je čeká mnoho překážek a problémů s jejich auty. Tohle je určitě společně s novějším The Grand Tour nejlepší pořad o autech vůbec. 100% ()

Celnej_Litis

Musím říct, že mě žádný jiný pořad nedokázal zatím tolik pobavit, pro ty co milují svět spálených pneumatik a benzínu ideální. Prostě nejlepší. A tato trojice je nezaměnitelná. ()

mine.slayer

Vtipná show o autech pro mne Top Gear představuje obdobu fenoménu Oprah show ale pro muže, asi to zní urážlivě ale holky maj Oprah a mi máme prostě Clarksona, Hammonda, Maye a Stiga... ()

Mar_Mar

Auta a motory a koně mě nikdy moc nebrali. Ale tohle je prostě pecka! Trojice moderátorů se nejen profesně vyzná ve všech těch těchnických vymoženostech okolo motorismu, ale také jim nedělá problém si udělat legraci ze sebe samotných, což mě baví a jejich humor je mi velmi blízký. ()

nydahl

Fanda automobilismu uplne nejsem ale tohle je proste kvalita a vkus.Tri paprdove a skvely producent nam ukazuji , ze pokud jsou prachy tak jde vsechno delat ve velkym stylu.Ovsem kvalita trech hlavnich protagonistu ukazuje ze je hranice , kdy se ono top top top oddeluje od prumeru a tam potrebujete vic nez jen financni potencial - to je to neco co dela vyjimecne zazitky.Famozni porad , uroven , vkus , jedinecnost a skoro az usmevna bezkonkurencnost - kouknete se na jakykoliv jinym moto-porad - to se proste musite smat jak jim nikdo nesaha ani po kotniky.Jasnych 5 hvezd za spicku v oboru. ()

Pythonator

Nejlepší pořad o autech na světě. A dívat se na něho může i člověk, kterého auta nezajímají. Trojice moderátorů nemá chybu. Vždycky se u toho pobavím. Podotýkám, že auta mě moc nezajímají:-) ()

Alvin

Někdy mám pocit, že víc než o autech je to o třech chlapech, co mají originální nápady, smysl pro humor a náramně se u toho baví, což já obvykle taky. ()

nestiik

Velice vtipně udělané reportáže o pořádných autech s ještě vtipnějšími úkoly. Nejlepší pořad o autech, který znám a který moc rád sleduji. ()

ElVory

Motoristický pořad s pořádnou dávkou humoru, který pobaví snad každého. Kontroverzní humor a vzájemné narážky tří moderátorů jsou tady v podstatě na prvním místě a díky těmto věcem se vůbec nemusíte zajímat o auta, aby vám tento pořad sedl a bavili jste se u něj, jak u žádného jiného. Jak se říká: "Britský humor je ten nejlepší ,ale musíš mu rozumět." - Top Gear to jen potvrzuje! Nevím jak se sešli Jeremy ,Richard a James, ale bez nich si to ani neumím představit. Prostě nejzábavnější pořad co znám. 100% ()

Gwendy

Auta mne vlastně nezajímají, ale koukat na partičku z Top Gearu jak testují a vyrábějí různé nesmysly je zábavné. Občas je humor trochu drsný a provádějí si dost schválností, ale umí se zasmát sami sobě. ()

Faldicek

Motoristická show která nemá konkurenci, ačkoli vzniklo několik klonů a i ostatní se snaží udělat ze svých motoristických pořadů něco víc, originál je prostě jen jeden a to tento. Možná se u vozů nedozvíte jak velký je objem zavazadlového prostoru, nebo jakou má spotřebu apod., ale dozvíte se jak skutečně jezdí, jakým působí dojmem jak zní jejich motor, prostě nejen holá fakta a to vše velmi originálně a vtipně podáno trojicí matadorů... ()

Tumbik

Naprosto geniální seriál. Hammond, Clarkson, May je opravdu vynikající kombinace. Skvěle se doplňují. Tento pořad je určen pro všechny, i pro ty, kdo nemají rádi auta, nebo se o ně nezajímají, protože se pořad pokouší především pobavit, a to se mu daří na 1*. Škoda, že toto trio ted' končí. A o auta se ani nijak moc nezajímám, dívám se na to kvůli jejich skvělému humoru. ()

DannyBurino

Tihle chlapy jsou podle mně jedni z největších bavičů co jsem kdy viděl. Mluví o autech zajímavosti, dělají divy světa (doplavat autem z anglie do francie), mají šílené nápady a to všechno s humorem. ()

jizvoun

Musím dát 5 hvězd, ačkoliv nejsem nějaký fanda motorů. Ale tahle parta tří šílenců je prostě dokonalá, spoustu informací umí podat tak, že tomu rozumí i debil, a i když tomu nerozumí, parádně se zasměje. Kromě toho se mi neskonale líbí, že se nebojí nahlas říci, co si všichni myslí, ačkoliv je to politicky nekorektní. Viděl jsem všechny díly od roku 2002 a mohu konstatovat, že právem je to jeden z nejsledovanějších počinů na světě. Krom toho se mi líbí i ostatní výplody moderátorů mimo tento pořad, např. některé jejich knihy pojednávající o úplně jiné problematice jsou chytré, zábavné a rozhodně poučné. Po výměně moderátorské trojice již pořad nesleduji, ale těším se na jejich nový Grand Tour. ()

nudlis

Nejluxusnější pořad o autech, jakej zatím vznikl. Suchej britskej humor, netradiční závody a srovnání a samozřejmě tři "králové", kteří si ze sebe navzájem pořád utahujou, to dělá atmosféru, kterou ostatní podobný pořady je tiše závidí a zhusta kopírujou. Ale Top Gear je jen jeden. ()