Císařův pekař - Pekařův císař

• Československo Cisárov pekár a pekárov cisár (více)

Orlau32

Za každé doby, za každého režimu, a vůbec stále má tento vynikající film národu co sdělit. Pan Werich byl prostě geniální na dialogy a příměry vtipů na dobu, ve které se zrovna něco dělo. A národ vždy pochopil ! Úžasný film s úžasným hereckým obsazením - prostě nezapomenutelný. Máte-li smutnou náladu, pusťte si tento film. Vím, že přežije i moje pravnoučata. ()

harfuska

Najlepší film vtedajšej doby! Mnoho skvelých hercov a Jan Werich podal majstrovský výkon. Je to nadčasové dielo plné inteligentného humoru a výbornej atmosféry. Elementálové jsou mu nakloněni :) ()

Tony.cs

Nádherný, vtipný, satirický film. Za komentáře tvrdící, že je to komunistická propaganda bych dával národní medaili za blbost. Ne snad proto, že by v hlavní písničce nezaznělo nic o dělení. Ale to, že se komunismus spojuje s totalitou a diktaturou neznamená, že myšlenka oslavy pracujícího lidu vítězícího nad panskými příživníky nebyla v pohádkách prostého lidu od jakživa. ()

slunicko2

Ten umí to a ten zas tohle aneb Obzvláště vypečené rohlíčky. 1) Brdečkův scénář s použitím dialogů ze hry V+W Golem (1931), Fričova mistrovská režie a obsazení soudobou i budoucí hereckou elitou - co říci více? Příznační pro vysokou kvalitu snímku jsou i tři budoucí režiséři v malých roličkách (Svitáček, Rychman, Chytilová). 2) I ten dobově podmíněný budovatelský patos vyznívá autenticky, jaksi přátelsky, chvílemi až lehce ironicky. 3) S čím si ovšem nevím rady, je zařazení filmu mezi horory. 4) Co dodat? Snad jen, že olej na stroje a stroje na práci a práci bez boje, po práci legraci... ()

topi

Tisíckrát viděno a pokaždé se fakt perfektně bavím!!! To herecké obsazení je fakt nářez, stejně tak i kulisy, kostýmy, hudba, prostě vše!!! Vynikající historická komedie!! ()

stration

Hromada nesmrtelných hlášek, skvělé herecké obsazení (hlavně Štěpánek) a sem tam socialistická agitka. Ještě jednu věc mám spojenou s tímto filmem: vždycky u něj dostanu hlad. :-) ()

Aiax

Vím, že proti gustu atd., ale v tomto případě nechápu, jak někdo vůbec může uvažovat o udělení horšího než naprosto absolutního ohodnocení. "Komunistické" námitky jsou mi k smíchu, kdyby byl film sračka, tak ani nemuknu, ale Císařův pekař je určitě jeden z absolutně nejlepších českých filmů všech dob. Nedosti na tom, že jej natočila legenda mezi režiséry a napsala legenda mezi scénáristy, ale zahrála si v něm naprostá většina tehdejší herecké elity. Werich, Štěpánek, Filipovský, Záhorský, Gollová, Trégl, Plachý, Kopecký, Kemr, Nedbal, Lipský... má smysl pokračovat? Ve srovnání s tím pak vypadají další, stejně skvělé stránky filmu jako hudba nebo do té doby nevídaná výprava, téměř podružně. ()

Hamaradža

Fantasticky napísaný klenot československého filmu, ktorý zatieňuje aj princezné so zlatými hviezdami, pyšné princezné a rôzne iné 50tkové rozprávky. Je výrazne sofistikovanejší, plný ľudských hodnôt, dômyselného humoru a dokonca aj ten naivne budovateľský záver v ňom funguje na jednotku - nemal som pocit gýču, bol som dojatý. Skvelý Werich. ()

L_O_U_S

První díl většinou nestihnu, tak se mi skoro vždycky podaří zhlédnout až druhý. Člověk tomu odpustí i úlitbu době, protože to koneckonců zní na první poslech hezky: „Když všichni všechněm všechno dáme, tak budem všichni všechno mít dohromady!“ (170.) ()

willow666

Možná se na první pohled zdá nepochopitelné, že komunisti něco takového dovolili, ale "ten umí to a ten zas tohle a všichni dohromady uděláme moc..." není písnička zrovna kapitalistická. Mně se to nelíbilo ani trochu, Werich všechno nezachrání. ()

Aleee89

Další z krásných pohádek s Janem Werichem, kterou je fajn vidět nejen o Vánocích. Opět si myslím, že většina českého národa tuto pohádku zná. I když nepatří, alespoň u mě, k těm nejoblíbenějším, shledávám herectví Jana Wericha jako dokonalé. Celkově je to pořád koukatelné, milé. ()

Anglie

Další důkaz toho, že Werich nenatočil snad špatný film. Skvělí další herci a Fričova režie též přispívá k úspěchu díla. Všimli jste si mladé Věry Chytilové? ()

Fanucci

Naprostá bomba. I po letech musí člověk ocenit fantastickou výpravu, skvělý scénář a parádní herectví v podání většiny herců v čele s Plachým a Werichech. Nad několika obligátními budovatelskými pasážemi (rád) přivírám oko:-) ()

Věra Chytilová 1929 - 2014

Věra Chytilová 1929 - 2014