Absolutely Anything

Sci-Fi / Komedie

Velká Británie / USA, 2015, 85 min

Konečne Pythoňáci, pri ktorých som sa zabavil. Komédia s originálnym a veľmi zábavným nápadom, výborným Peggom a s extra pôvabnou K. Beckinsale. Poviem vám, ešte ani v jednom filme nevyzerala tak očarujúco a neodolateľne krásne. Navyše je tu toľko strelených gagov, že to pripomína guľometnú paľbu tesne pred útokom. Samozrejme, nie každá humorná scénka sa podarila, niečo i nevyšlo, ale na druhú stranu tých niekoľko vydarených vám poriadne vyzvŕta bránicu. Dôležité informácia - keď náhodou dostanete neobmedzenú moc konajte hlavne dobro, majte po ruke psa a hlavne si dávajte pozor na slovnú formuláciu želaní, aby ste sa náhodou neocitli v autobuse, doslova. Inak nás môžu zničiť super inteligentní mimozemšťania. Skvelá, bláznivá a uletená zábava. 75/100(27.11.2015)

Nápad s možností ovládat cokoli pouhým mávnutím ruky není možné s důstojnou logikou ustát ani pár vteřin, takže je lepší nelámat si květák přemýšlením, proč hlavní hrdina svého daru užívá s minusovou inteligencí. Základní idea zde slouží pouze jako alibi k rozvití palety nápadů a gagů, někdy slabých, častěji ale zábavných až výtečných. Vlastně si nevzpomínám, kdy jsem se naposledy u nějaké komedie zasmál tolikrát nahlas (asi třikrát, ale to je na mě hodně). Samozřejmě tomu velmi dopomáhá brilantní Simon Pegg.(3.12.2015)

Hravá pohodovka. Nenadělá z vás ani lepšího, ani horšího člověka, nevyškolí ani nezblbne, nepřivede vás k vytržení, jako některé vyvolené Turýnský komoň. Prošumí, pobaví, zmizí v paměťovém propadle. Ale! Kejt, Kejt dozrála do dokonalého výzoru, a jen zarytý pedofil, který neví co je dobré a žere všechno zelenkavě nezralé, by si neposlintal kravatu. Pod čtyři nemožno. Jo, a v titulcích se zvuky kopulujícího Šarika navždy loučí Robin. Poměrně zábavný epitaf.(21.12.2016)

Stokrát lepší než francouzskej Zbrusu novej zákon se stejnou tématikou. Netvrdím, že jsem se smál celej film, to rozhodně ne, ale vtipem to oplývalo. A v tom asi bude trošku rozdíl, mezi francouzským a britským humorem. Ty ufoni ze začátku sice byli trochu od věci, ale vysvětlilo se, co za tím je. Poslední nadabovanej film Robina Williamse a jeho role psa byla jednoznačně z nejlepších. Kate Beckinsale úžasná, možná by zasloužila větší prostor, ale tu boží moc měl Simon Pegg a ten ji využil absolutně šíleně. Ať už pro sebe nebo pro dobro lidsta, není jednoduchý takovou moc zkrotit. A svůj účel to splnilo, každej si dokázal představit, jak by s takovou mocí naložil on sám.(6.7.2016)

V zásade nič prevratné. To už je asi údel všetkých dobrých nápadov. Zostanú značne nevyužité. Neviem či je to kvôli cenzúre, alebo snahe udržať sa v rovine rodinnej zábavy, kde je nutné morálne posolstvo na konci. Každopádne nápad si zaslúžil šialenejšie a možno aj temnejšie spracovanie. A keď už to nie tak aspoň absurdný britský humor. Absolutely Anything ale toto nemá. Síce nie je natočený tak zle aby vyslovene prekážal, ale chýba mu čaro. Keby to bola tradičná žánrovka tak som ochotný pristúpiť na pravidlá hry, ale takto nemôžem. Pegg je výborný rovnako aj Beckinsale ale nielenže sa o nich ako o postavách nedozvieme nič dôležité, ani tá chémia medzi nimi nefunguje tak ako by mala. Tým pádom stavia film na sympatiách a tie neutiahnú celú na hlavu postavenú zápletku. Škoda ďalšieho zárezu do rakvy Robina Williamsa, ktorý postráda jeho skutočných kvalít. Jediná dobrá postava je Eric Idle. Na ňom som sa naozaj zasmial. Inak výsledná myšlienka že psi sú super potešila, ale úprimne kto to nevedel? Priemer, ktorý nemá v sebe nič Pythonovské a to je obrovská škoda.(11.11.2015)

• - Douglas Adams, autor Stopárovho sprievodcu, stihol ešte pred smrťou preštudovať scenár tohto filmu a povedal, že je hravý a vtipný. (zemon)

• - Jedná sa o posledný film Robina Williamsa. Vyšiel až po jeho smrti. (ywo666)

• - Na konci filmu říká Grant (Rob Riggle): „Já nejsem pes, já jsem člověk!“ a Dennis mu odpovídá: „Podívej, nikdo není dokonalý“. Jedná se o odkaz na film Někdo to rád horké (1959), kde tato hláška zazní také v závěru fimu. (Ganka)