Absolutely Anything

Sci-Fi / Komedie

Velká Británie / USA, 2015, 85 min

Po Teen Lust toto bude asi moje druhé guilty pleasure roku v oblasti komédií. Viem presne pochopiť, prečo kritici moc film neprijali, no na druhú stranu som sa na ňom nasmial skutočne viac než dosť. Ten doslovný humor filmu ma občas dostáva, rovnako ako aj predstava toho, že by sa niektoré scénky skutočne udiali v živote. Ako napríklad, keď sa fľaša od whiskey poberie do obchodu, aby sa vymenila za plnú. To som sa skutočne pobavil. Alebo aj aké ťažké je dostať sa do autobusu, keď sa môžete dostať aj do samotného motora. Tieto doslovné momentky ma skutočne pobavili. A nielen tieto dve. Bolo ich vo filme dosť. A nakoľko som sa bavil, tak si myslím, že komédia funguje. Keby to ale vezmem z pohľadu príbehu a všetkého čo sa do neho dostalo, tak je skutočne bordel na n-tú. Ale ja som sa skutočne bavil. A preto hodnotím film pozitívne. Možno by som sa k nemu dokonca aj vrátil. Jediné čo ma skutočne mrzí je fakt, že po tomto filme už nikdy nebudeme môcť vidieť ani počuť talent Robina Williamsa. Stále si hovorím, že toho človeka je veľká škoda. Hodnotenie: C+(12.11.2015)

Neskutočnou chybou tohto filmu je jednoducho to, že nasral obrovské množstvo divákov, ktorí so zatajeným dychom očakávali veľkolepý návrat Monty Pythonov. Ja som to ale celé bral z opačného konca a ešte k tomu aj s pomerne veľkou rezervou. Očakával som nízkorozpočtovú stupídnu magorinu, ktorej som sa aj dočkal. A sám môžem s čistým svedomím povedať, že Absolutely Anything dokonca veľmi príjemne predčilo moje očakávania. Vzhľadom na nízky rozpočet sú tu celkom obstojné efekty, herecké výkony sú tiež fajn, ale najpozoruhodnejší je práve filmový humor. Skálopevní fanúšikovia Monty Pythonov budú možno mierne zmätení, ale humor v tomto snímku je zaujímavou kombináciou britského a amerického - v priebehu stopáže sa niekoľkokrát striedajú, miešajú a v konečnom dôsledku to funguje celkom dobre. Len ja naozaj neviem, akej kategórií divákov by som tento film odporúčil. Nuž, asi mi ostáva uzavrieť to tak, že len tým, ktorí majú so mnou relatívne zhodný filmový vkus.(5.7.2018)

Od Pythonů bych sice čekal trošku víc břitkosti, ale i tak jsem si tuhle komedii o všemocném učiteli užil. Simon Pegg je v rámci žánru jistota, Kate Beckinsale vypadá pořád úžasně a navíc jsem si odnesl ponaučení, že kdyby se mi jednoho dne dostalo podobného daru, musím si dát pozor na formulaci přání. Třeba "chytit autobus" se dá vyložit všelijak. 75%(23.11.2015)

Film, který se nesmí brát vážně. Pokud by se vážně brát začal, začne vyvstávat velké množství nelogičností a námitek typu: „Proč dělá tohle, proč raději neudělá tohle, já bych udělal tohle.“ Proto je lepší nad filmem příliš nepřemýšlet, nechat ho volně plynout a užívat množství komických situací a montypythonovských gagů.(4.1.2016)

Neklesejte na mysli, tohle je třeskutě vtipná a velice zábavná komedie. Opravdu upřímně jsem se dlouho smál, skvěle se bavil a užíval si každý gag, který Jones se Scottem přichystali. A když jsem zjistil, jakou roli má Robin Williams... už se to nedalo vydržet. Doufám, že Terry Jones s točením ještě nepřestal, protože v záplavě nudných komedií je tato jednohubka skvělým zpestřením. 75 % a palce hore!(21.12.2015)

• - Na konci filmu říká Grant (Rob Riggle): „Já nejsem pes, já jsem člověk!“ a Dennis mu odpovídá: „Podívej, nikdo není dokonalý“. Jedná se o odkaz na film Někdo to rád horké (1959), kde tato hláška zazní také v závěru fimu. (Ganka)

• - Jedná sa o posledný film Robina Williamsa. Vyšiel až po jeho smrti. (ywo666)

• - Douglas Adams, autor Stopárovho sprievodcu, stihol ešte pred smrťou preštudovať scenár tohto filmu a povedal, že je hravý a vtipný. (zemon)