Absolutely Anything

Sci-Fi / Komedie

Velká Británie / USA, 2015, 85 min

V zásade nič prevratné. To už je asi údel všetkých dobrých nápadov. Zostanú značne nevyužité. Neviem či je to kvôli cenzúre, alebo snahe udržať sa v rovine rodinnej zábavy, kde je nutné morálne posolstvo na konci. Každopádne nápad si zaslúžil šialenejšie a možno aj temnejšie spracovanie. A keď už to nie tak aspoň absurdný britský humor. Absolutely Anything ale toto nemá. Síce nie je natočený tak zle aby vyslovene prekážal, ale chýba mu čaro. Keby to bola tradičná žánrovka tak som ochotný pristúpiť na pravidlá hry, ale takto nemôžem. Pegg je výborný rovnako aj Beckinsale ale nielenže sa o nich ako o postavách nedozvieme nič dôležité, ani tá chémia medzi nimi nefunguje tak ako by mala. Tým pádom stavia film na sympatiách a tie neutiahnú celú na hlavu postavenú zápletku. Škoda ďalšieho zárezu do rakvy Robina Williamsa, ktorý postráda jeho skutočných kvalít. Jediná dobrá postava je Eric Idle. Na ňom som sa naozaj zasmial. Inak výsledná myšlienka že psi sú super potešila, ale úprimne kto to nevedel? Priemer, ktorý nemá v sebe nič Pythonovské a to je obrovská škoda.(11.11.2015)

Takový novodobý Božský Bruce na speedu :) Skvělé nápady a parádní situace, do kterých se Simon Pegg dostává díky své úžasné moci. Nejlepší scéna: Dennis - instalatér - Kate - Simon, mám tě rád - máš mě rád?? :D Zhruba do poloviny filmu je to opravdu jízda a neuvěřitelně to baví, pak malinko dochází dech, ale i přesto je to skvělá komedie a rozhodně doporučuji!(1.12.2015)

Ale jo, v dnešní době i trochu slušná komedie je zázrak, zvlášť když se v ní mluví česky nebo anglicky. Je to hodně bláznivý, ale sem tam se zasmějete. Beckinsale na svůj věk naprostá bohyně. Nic naprosto nového, protože všechno už jsme viděli. Mám tento víkend ve znamení Simona Pegga, včera Nulová šance a teď tohle.(22.11.2015)

Mírné spoilery Kdyby ubrali romantiky, bylo by to klidně na 5/5. Jenže snaha napasovat k sobě dva rozdílné sousedy komedii trošku degraduje na americkou rodinnou sračku. Na jednu stranu byl film dost dětinský (mluvící pes, růžové uniformy), na druhou stranu výhradně pro dospělé. Vyspělí ufoni vyžadují, aby lidstvo dělalo dobro, přitom sami ničí jednu planetu za druhou. A našli bychom spoustu dalších protimluvů. Přes tyto nedostatky je film krutě zábavný a líbil se mi hlavně konec, kde problém vyřešili docela originálně. PS: Pokud se dostanete k nějaké božské moci, obrátit globální oteplování není opravdu ten nejlepší dobrý skutek, co by se dal vykonat.(12.7.2017)

Zajímavý námět, spousta výborných nápadů, přítomnost vtipných a zdravě ulítlých scén. Simon Pegg si užívá a divák s ním, Kate Beckinsale to sluší. Tato komedie má spád a povětšinou baví, jen trochu škoda (a to je můj soukromý pocit), že se občas až příliš moc tlačí na pilu lacinějšími fórky. Každopádně suchý britský humor opět boduje. Lepší tři hvězdy.(6.12.2015)

• - Terry Jones pripravoval scenár spoločne s Gavinom Scottom, ktorý je uvedený ako autor. Po dokončení mu trvalo 20 rokov, kým film skutočne natočil. (ywo666)

• - Vo filme si strihla úlohu aj pätica originálnych členov legendárnej skupiny Monthy Python. Konkrétne nahovorili mimozemšťanov. Jedná sa o prvý film od roku 1983, kde sa dali dokopy všetci živí členovia tejto skupiny. (ywo666)

• - Na konci filmu říká Grant (Rob Riggle): „Já nejsem pes, já jsem člověk!“ a Dennis mu odpovídá: „Podívej, nikdo není dokonalý“. Jedná se o odkaz na film Někdo to rád horké (1959), kde tato hláška zazní také v závěru fimu. (Ganka)