Posledních 12 měsíců jsou agent Národního úřadu pro kontrolu obchodu s drogami Bobby Trench (Washington) a důstojník Americké námořní rozvědky Marcus Stigman (Wahlberg) i přes vzájemné antipatie odsouzeni nehnout se od sebe téměř na krok. Pracují v utajení jako členové drogového syndikátu a každý z nich svému partnerovi věří zhruba tolik jako zločincům, jejichž zadržením byli oba pověřeni. Když jejich pokus o proniknutí do mexického drogového kartelu a zabavení milionů dolarů selže, jsou Trench a Stigman svými nadřízenými ponecháni napospas osudu. Teď, když se je všichni snaží dostat za mříže nebo pohřbít, se mohou spoléhat pouze jeden na druhého. Jejich pronásledovatelé to ale nebudou mít jednoduché, protože když celé roky předstíráte, že patříte mezi padouchy, nemůžete se ubránit tomu, abyste se od nich něčemu nepřiučili. (HBO GO)

Timak

Tak tohle se mi opravdu líbilo. Washingtona jsem už tak trochu odepsal a teď vidím, že neprávem. Spojení Wahlberg a Washington fungovalo a musím říct, že jsem se ani chvilku nenudil. ()

hroubek

Příjemná buddy-movie. Baltasar Kormákur mě už ve své Kontrabandu ukázal, že umí natočit sakra dobrou podívanou a ve 2 zbraní v tomto trendu pokračuje. A daří se mu výtečně, jelikož chemie mezi Washingtonem a Wahlbergem funguje po celou dobu filmu a je jejím hnacím motorem. Vlastně mě bylo úplně ukradený, jak kdo koho ve výsledku podrazil, hlavně že hlavní dvojice neustále hláškovala a prováděla šílené věci. A navíc jsem jim to v akčních scénách věřil a neuvěřitelně jsem se u nich bavil. Samozřejmě nic není bez chyb, a i tady se nějaké najdou. Hlavně co se týče zbytečně překombinovaného děje a malinko přetažené stopáže. Moc dobře jsem se bavil a rád si tuhle jízdu zopakuji za nějaký čas znovu, protože jde o poctivou buddy-movie. ()

zdenny

Myslíte si, že krimikomedie s Denzelem Washingtonem a Markem Wahlbergem může jít pod čtyři hvězdy? Film, který se blíží tarantinovkám, coenovkám, ritchieovkám a "Poslednímu skautovi" nemůže jít pod čtyři hvězdy. Dobré hlášky, dobrý děj, dobří herci. PS: Když mám amputovat hnijící ruku, nenechám si malíček jen proto, že to myslel dobře. ()

Lukyn007

Svěží film. Akční, vtipný, místy však už přeplácaný co se zápletky týče. Palec nahoru ale dávám hlavně za titulní dvojici Washington - Wahlberg, která si to náramně užívala a díky ní i já!!! PS: Scéna se slepicema je naprosto boží :) 65% ()

Miki8888

Byla to prostě prdel, nevidím důvod tomu nedat 5 hvězd. Jenom hnidopich hledá chyby. Svůj účel film dokonale splnil. ()

vyfuk

Co k tomu říci? Jak už má Wahlberg ve zvyku musí hrát někde kde se střílí, ale musí to být nějaká prdel. Tento film dokázal, že Walhberg je snad schopný zahrát cokoliv - přes pornohvězdu, neschopnýho poldu, velkýho chlapa s plyšovým přítelem, kulturistu a končívaje agentem, který se nezastaví pro nic za nic. Denzel krásně doplnil ono duo. Kormákur asi není nejlepší režisér v Hollywwodu, ale jeho hvězda pomalu začíná jistě stoupat a já osobně si myslím, že jeho jméno bude ještě hodněkrát skloňováno. Co říct nakonec? Film není nejlepší z roku 2013, ale svým humorem a akčností předčí i Red 2 a nebo Gangster Squad. ()

m.a.t.o.

„Dúfam chlapci, že máte radi chuť gulí, pretože vám ich odseknem a narvem do huby. A možno tvoje do jeho a jeho do tvojej." Spokojnosť. Presne to je to slovo, ktoré vystihuje môj pocit, ktorý som zažil pri záverečných titulkoch. Podarená buddy dvojka, Paula Patton s holými kozami, mexický Albert Einstein a ultimátny bad-ass Bill Paxton v réžii islandského Michaela Baya, ktorý dokázal vymlátiť z tohto filmu v podstate viac, než sa dalo. Veľmi spokojných 80 %...a teším sa na ďalší Baltazárov počin. ()

Guzo

Po řemeslné stránce zvládnuté dobře, opět skvělý Wahlberg (dříve mi přišel dost nesympatický, Ted to nejspíš zlomil), ale tím to asi hasne. Scénář mi přišel až moc překombinovaný, také tu bylo moc dialogů (v podání Washingtona), které mi přišly jako vata na vyplnění hluchých míst, protože se snažily hrát na vtipnou strunu a moc jim to nešlo. Sice jsem se sem tam pousmál, ale u buddy movie bych spíše ocenil důraz na trefné hlášky, ne zbytečné plkání. 55 % ()

R1CH1E

Normálně by to byly 3 hvězdy, bo jsou tam slabší momenty, ale že je to fajn buddy movie, kterejch je dnes jako šafránu, tak dávám 4. Skvělý vtípky, zabíjení slepic a akce, které sice není moc, ale kamera se v ní netřepe jak někdo při epileptickém záchvat, což umím ocenit. ()

JohnSmith

Výborná akční hláškovaná. Páni WW se výborně doplňujou a je radost na ně koukat. Potěšil mě i Paxton, kterého jsem v něčem pořádném dlouho neviděl. Jen Marsden byl nemastnej neslanej. Jinak oproti předchozímu počinu Kormákura, je tohle minimálně o úroveň lepší. ()

Kosmik 1

Parádní americký akčňák, který mi předvedl vše, co jsem chtěl od pořádného amerického akčňáku vidět (a to ho nenatočil američan). Dvojka Washington - Wahlberg naprosto dokonalá. Napřed v tom jedou spolu, pak po sobě jdou, až zjistí co jsou navzájem zač, pak jsou ale zase parťáci. Dostatek podařené akce a tři různé organizace, které si jdou navzájem po krku, ale i po našich dvou hrdinech. Výborný film, dobře jsem se bavil. 75% ()

Bagr_007

Slušná a nenápadná žánrovka, která se bohužel vypaří z hlavy dřív, než byste řekli "bankovní loupež". Po zhlédnutí byly mé pocity o hvězdičku lepší. ()

milo_wade

Teda když jsem na to včera šel čekal jsem to mnohem horší..ale ono mě to překvapilo. Sice jak už tady někdo zmínil tak dost nevyrovnaně střídají svižné scény ty poněkud utahané, ale i tak je to pořád dobrá zábava. ()

Dark_Shark

Totální odreagovačka. Wahlberg nezklamal, jako v The Departed střílí svoje hlášky, Washington jako umírněný elegantní opak mu skvěle sekunduje. Občas je děj docela hodně přehnaný, ale o tom tento film je. Rozhodně se u něj nedá přemýšlet, ale jen se bavit a smát. A ta scéna se slepicema, bezkonkurenční. ()

Hollohlaway

Výborná hlavní dvojice to celé táhne. Akce je slušná a hlášky létají sem a tam. Ale jinak to nemá nic navíc, scénář je zvláštně roztahaný a podivné změny tempa filmu škodí. ()

jefff

Moc se mi to nelíbilo. Kormákur mě tentokrát zklamal. Tento typ filmů všeobecně moc nemusím, ale Kormákurův Kontraband mě dostal a tak jsem vložil svůj čas i do dalšího počinu tohoto talentovaného režiséra. Bohužel 2 zbraně mě ani po jediné stránce nepobavili. Herci ok, ale třeba Paula Patton byla spíš komparzistka než plnohodnotná herečka. Ani Marsden či Paxton nedostali zase tolik příležitostí. Vtipné to také nebylo a napínavé už vůbec ne. Občas tu vykoukla růžky nějaká pěkná scénka, ale to je tak vše. ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Epický Warcraft našel své hrdiny

Epický Warcraft našel své hrdiny

06.12.2013

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra