Posledních 12 měsíců jsou agent Národního úřadu pro kontrolu obchodu s drogami Bobby Trench (Washington) a důstojník Americké námořní rozvědky Marcus Stigman (Wahlberg) i přes vzájemné antipatie odsouzeni nehnout se od sebe téměř na krok. Pracují v utajení jako členové drogového syndikátu a každý z nich svému partnerovi věří zhruba tolik jako zločincům, jejichž zadržením byli oba pověřeni. Když jejich pokus o proniknutí do mexického drogového kartelu a zabavení milionů dolarů selže, jsou Trench a Stigman svými nadřízenými ponecháni napospas osudu. Teď, když se je všichni snaží dostat za mříže nebo pohřbít, se mohou spoléhat pouze jeden na druhého. Jejich pronásledovatelé to ale nebudou mít jednoduché, protože když celé roky předstíráte, že patříte mezi padouchy, nemůžete se ubránit tomu, abyste se od nich něčemu nepřiučili. (HBO GO)

ArsenalEagle

Zbraněmi, výbuchy, Wahlbergem a Washingtonem nabitá akce, která je příjemným zpestřením nedělního odpoledne .. Nepřináší nic nového, ale zabaví a 100 minut uběhne opravdu rychle ()

Riddick77

Akcí a hláškami natřískané 2 zbraně jsou zábavnou jednohubkou, které by však neuškodilo trochu více scenáristické něhy. Jednoduchý motiv je přetaven do zbytečně spletitého a komplikovaného vyprávění, v němž je utápěn obrovský potenciál ústředního hereckého dua - tradičně bezchybného Washingtona skvěle doplňuje dětinský hláškař Wahlberg. Řemeslně solidní, ale ničím nevyčnívající akční taškařice, u níž je otázkou, zda je bezpodmínečně nutno vidět ji v kině. 6/10! ()

JJ.Gibson

Absolutně oddychovej akčňák. Příjemné obsazení tomu dodává šmrc! Svým způsobem je to i poměrně originálně natočeno. Nijak zvlášť to nekopíruje tuny akčních filmů jak je známe. Takže za mě spokojenost! Příběh ucházející, ale nikoli převratný. Ale tady jde spíše o formu, než ocokoli jiného. Za mě 3,5* ()

erased

Poctivých buddy akcí dnes nemůže být dost. Kormákur bohužel nezvládá udělat z akce nic víc než několik pěkných a stylových obrázků jenže vše ostatní, o co v takových akčních návratech do let minulých mu jde perfektně. Nechybí svižný a jednoduchý příběh a dokonce ani špetka napětí. Hlavní housle ale samozřejmě hraje chemie mezi ústřední dvojicí a jejich hlášky. Díky tomu všemu ideální oddechovka, která si ani na nic víc nehraje. ()

zipper111

Oddechovka, obsahující nejednu wtf scénu a nejednu příběhovou ptákovinu... Ale je to docela legrace a jak nemám rád Wahlberga, tady byl v pohodě. S Denzel si to docela dávali, jen bylo vidět, že Denzel to někdy trošičku přehrává. Nu což...__Po menší uváze dám 3*. Když se trošku zapřemýšlím, ve filmu je více blbostí než jsem ochoten zkousnout :) ()

kaylin

Některý filmy podle komiksu asi docela překvapí, protože nemusí být jen o superhrdinech. Tohle je i případ snímku "2 zbraně". Je to celkem cool akční jízda s Denzelem Washingtonem a Markem Wahlbergem. Po nepříliš zářivém "Kontrabandu" natočil režisér celkem dobrou jízdu, která má skvělé hlášky a zajímavé postavy. Na první pohled rozhodně lepší než "Pot a krev". Bavil jsem se, zasmál jsem se, nic víc jsem ani moc nechtěl. Já toho Washingtona ještě začnu mít rád. ()

ABLABLABLA

Nenechte se zmást, já zbožňuju akční komedie, ale tady jsem se teda moc nezasmála. Buď jsem na to neměla tu správnou náladu (což není pravda), nebo to prostě nestálo ani za zlámanou grešli (což je pravda). Nejzajímavější na celém snímku byly asi závěrečné titulky, nejen proto, že to konečně skončilo, ale hlavně po grafické stránce se mi neskutečně líbily. Prostě konec (a to ani není spoiler tohleto), postříleli se všichni kolem sebe a oni jediní dva vyvázli bez zranění, teda skoro, ale to že se postřelí navzájem už je jejich blbost. Tohle se opravdu nepovedlo a ani jednu hlášku, co by stála za to, si nevybavím. ()

rt12

Denzel Washington a Mark Wahlberg si to náramně užívali a já s nimi (ten,kdo má tyhle dva rád si to užije taky). Sedlo mi všechno, hlášky, akce, zápletka. Záporáci byli vybráni též výborně. Snad jen Krasomila Paula Patton, avizovala dopředu až moc, že nebude vše v cajku. Určitou neuvěřitelnost a nepravděpodobnost jsem s klidem přehlédla, k dobrému akčňáku to patří. ()

Kaluž

Překvapivě svižná záležitost, nikde to výrazně neskřípe, má to tah, Washington s Wahlbergem si dávají příjemnou buddy romanci a Bill Paxton je jako ústřední sviňák správně nasviněný. Palec nahoru, tenhle Islanďan má našlápnuto. ()

Sigurd

Když si hlavní postavy Bobby a Stig dávají na začátku filmu v malém bistru snídani, skoro se rozhlížíte, jestli u vedlejšího stolu nesedí Pumpkin s Honey Bunny. Místy se opravdu Kormákurův hollywoodský pokus č. 2 snaží vypadat jako ukecaná historka z mexického podsvětí, plná hlášek a ustřelených slepičích hlav. Obávám se však, že jde o podobnost čistě náhodnou. To přiznaný, špinavý outfit devadesátkové buddy komedie filmu sedí mnohem víc. Hrdinové nejsou žádní přehnaní svatoušci a tak nikoho nepřekvapí, že svět se dneska zachraňovat nebude. Tady jde jen o prachy. Nicméně po slibném rozjezdu 2 guns ztrácí nejen na vtipu, ale bohužel i na tempu. Ač ústřední duo hrají ostřílení Denzel Washington a Mark Wahlberg a příslovečná „chemie“ mezi nimi funguje na jedničku, děj je tak překombinovaný, že na něj brzy rezignujete. Což se později ukáže jako výhoda, protože jedině tak můžete docenit závěrečnou scénu, jež nabídne vskutku originální řešení tradičního scenáristického dilema - Máš spoustu záporáků a nevíš co s nimi? Nažeň je na mexikánský ranč a všechny pozabíjej. ()

MATADOR

Přesně ten typ akčního filmu, ve kterém je hromada peněz, záporáci, pěkná ženská, zbraně a duo hrdinů, kteří k sobě sice moc nejdou, ale baví vás je sledovat. Jsou to sice slabší tři, ale i tak se na to dá koukat, akce sice moc není, loupež v bance mohla být chytlavější, ale zamotanost příběhu se mi líbila :) Nenáročná oddychovka. ()

stration

Ocitl jsem se pětadvacet let zpátky a vychutnal si skvělou jízdu jak za starých časů. Ústřední duo hláškuje jak z Posledního skauta a celý je to takový příjemný filmeček. ()

salalala

Z Kormákura asi nikdy nebude režisér epických dramat, ale jako akční rutinér (v tom nejlepším smyslu slova) se ujme bez problémů. Akce má v jeho podání ten správný "drajv" a náboj a je přehledně sestříhaná, takže s orientací jsem problémy neměl. Hlavní herecká dvojka Washington - Wahlberg se celou dobu skvěle špičkuje a i díky ní se divák ani chvilku nenudí. Je pravda, že zejména druhý jmenovaný tu má více hlášek a chvílemi kolegu přehrává, ale to už je detail. Za zmínku určitě stojí výtečný Bill Paxton, který si svého agenta CIA viditelně užívá a každá scéna s ním je parádní podívaná. Paula Patton je tu víceméně do počtu a kdyby tu nebyla, nic by se nestalo. Výsledek sráží zejména zbytečně překombinovaný scénář, v němž už je těch vzájemných podrazů příliš a někdy to přestane dávat smysl a hlavním hrdinům tak nějak všechno projde. Že je to od začátku víceméně předvídatelné, je asi jasné. 2 Guns je alespoň pro mě příjemnou oddechovkou, které by prospělo hlavně více přímočarosti a menší snaha o rádoby chytrost. Jako žánrová jednohubka ale funguje báječně. 70% ()

JohnMiller

Akčné duo : Denzel Washington a Mark Wahlberg nepriniesli nič nové čo by som už pred tým nevidel inde. Trocha akcie trocha strieľania drsné chlapské reči atď. Druhého spomenutého herca trocha ľutujem s toho dôvodu že hoci je to herec dobrých kvalít a hral už v nespočetných Hollywoodskych filmoch nezahral si ešte v žiadnej poriadnej role. či si dvojica sadla alebo nie nebudem rozoberať ani nechcem kritizovať nedokončenosť príbehu akoby bol koniec odfláknutí. Ale neviem z akého dôvodu to tvorcovia utápali v CGI efektoch ktoré mohli bez problémov vynechať a absolútne by nič nepokazili. Vyzeralo by to aspoň "chlapsky". Za najlepšie zahranú postavu považujem mexického drogového bossa. Na svoj zovňajšok mal primerane drsné reči. Za najhorší výkon považujem CIA šerifa to čo robil bolo úplne trápne (ruská ruleta atď) ()

FilmFan24

Akční jízda plná hlášek, které si Mark Wahlberg a Denzel Washington užívají do syta...Hlavním kladem filmu je fakt, že ti dva se vlastně pořádně neznají a až po vykradení banky se jeden o druhém dozvědí věci, které vědět neměli. Potom teprve film graduje k velice dobrému finále...A vůbec: Nejlepší byla Wahlbergova Levi´s bunda... ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Epický Warcraft našel své hrdiny

Epický Warcraft našel své hrdiny

06.12.2013

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra