Posledních 12 měsíců jsou agent Národního úřadu pro kontrolu obchodu s drogami Bobby Trench (Washington) a důstojník Americké námořní rozvědky Marcus Stigman (Wahlberg) i přes vzájemné antipatie odsouzeni nehnout se od sebe téměř na krok. Pracují v utajení jako členové drogového syndikátu a každý z nich svému partnerovi věří zhruba tolik jako zločincům, jejichž zadržením byli oba pověřeni. Když jejich pokus o proniknutí do mexického drogového kartelu a zabavení milionů dolarů selže, jsou Trench a Stigman svými nadřízenými ponecháni napospas osudu. Teď, když se je všichni snaží dostat za mříže nebo pohřbít, se mohou spoléhat pouze jeden na druhého. Jejich pronásledovatelé to ale nebudou mít jednoduché, protože když celé roky předstíráte, že patříte mezi padouchy, nemůžete se ubránit tomu, abyste se od nich něčemu nepřiučili. (HBO GO)

swamp

Naprosto oddychová záležitost, u které netřeba - a nedoporučuje se to - přemýšlet. Všechno je extrémně přehnané a Washington s Wahlbergem ze sebe dělají ultra macha, které nemůže nic ohrozit. Ale jak říkám.. nemyslet a koukat! :D ()

DwayneJohnson

Marně si lámu hlavu nad tím, proč se vlastně točí takovéto filmy. Akční, rádoby svižné a chytré, ale přitom prázdné a naprosto hloupé. Tyhle dvě zbraně jsou toho jen smutným důkazem. Dva tvrďáci, tvoří dohromady dvojku nesourodou a hlavně stěží uvěřitelnou, příběh kulhá na obě nohy a scénář stojí od pravého scénáře, asi tak, jako Mark Wahlberg do předvedení nějakého opravdu hereckého výkonu. Kurevsky daleko. ()

Slartibarkfast

[ČSFD projekce] Dva drsňáci si takhle jednoho krásného dne ve tři odpoledne vyloupí malou banku v Mexiku. říkáte si: "Inu, což?" K jejich překvapení je v ní však nezvykle moc peněz. Než oba zjistí, jak se skutečně věci mají, jdou po nich snad všichni. Krást peníze se zkrátka nevyplácí, zvláště pak, když je v tom drogová mafie, CIA a ještě pár nasraných týpků v námořnické uniformě.. Tak prvně bych naprosto důrazně škrtl žánrové zařazení, protože tohle je čistokrevná komedie a pokud už bych tam něco zanechal, pak krimikomedie, to bude vůbec nejlepší označení. Dvojice Washington Wahlberg si skvěle sedla a naprosto dokonale se doplňovali. Nemůžu ani slovy popsat jak nadšený jsem z toho filmu byl. Jistě, není to žádný Shakespeare, ale tuctový blockbuster, který výborně pobaví na jedno zhlédnutí. Pak už se k němu člověk náhodně vrací jen když zrovna běží v televizi a na ostatních kanálech dávají Babicu, Vyhulené, Žumpastár nebo Argentinskou telenovelu, ale přesto jedno z příjemných překvapení. Závěrečnou scénu si sice mohli filmaři odpustit, ale i tak to byla pecka. 85% ()

predators

Zde platí již ohraná a rádo používaná fráze...pohodová akční oddychovka k popcornu a hektolitrům kofoly. Pánové W-W si dobře rozumí a nebýt trochu hektického běhu příběhu, bylo by to na víc. 60% ()

nascendi

Celkom som sa na tých odbrzdených zabavil. Takto nejako by mohla vyzerať akčná kriminálka s komediálnym nádychom. A aj keď tento žáner je pre mňa iba vedľajším, po odstránení niekoľkých zakopnutí scenáristu by bolo možno uvažovať aj o slabých štyroch hviezdičkách. ()

Happens

Já se bavil. Byl to výbuch. Byl to rozruch, vzruch, kulky vířily vzduch atd. Film má opravdu náboj. Neustálá akce střídá ta lehkovážnost komedie a ty ačňácký dialogy, co mají říz? Prostě klasa. Samozřejmě, že pokulhává dějová linie s klasickými rolemi záporáků, ultra pokřivených záporáku a klaďasů... Za mě to rozhodně bylo vykompenzováno Wahlbergem. ()

eLeR

Chlapcom išlo o život, ale úsmev a srandičky ich po celý čas neopustili ... no a to sa nedá brať vážne. A ak tento film neberiete vážne, tak si ho aj užijete. Bolo to svižné a herci boli dobrí ... teda až na Paulu, ale tá zase dvakrát zhodila zvršky, a to sa mužským užívateľom možno rátalo. Taká veselá - nie moc vážna - štvorhviezda. ()

klerik

Ja som sa kráľovsky bavil. Nedávno som videl trápnu SMRTONOSNÚ PASCU 5 a o to viac ma potešila táto spomienka na deväťdesiate roky. Scenár je občas pritiahnutý za vlasy, ale to boli aj všetky deväťdesiatkove akčné klasiky (POSLEDNÝ SKAUT, SMRTONOSNÉ ZBRANE...). Od KISS KISS BANG BANG som nevidel takéto zábavné buddy... ()

SeBig

Dost nahláškovanej filmek s parádními herci Washingtonem a Walhbergem, kteří tvoří parádní dvojici a Bill Paxton z jeho ruskou ruletou. ,,Pán má koule.." ,,čistý a oholený". Skvělý akčnák. ()

Chrustyn

Tvářilo se to jako pohodová, cool buddy movie, vznikla z toho nevýrazná a nudná srajda, bez akce, vtipu i chemie mezi hlavní dvojicí. A mohlo to být tak dobrý. ()

korbitch22

Kormákur se stal ve svatym lese mistrem sterilnosti, nudy, šedi a kýče, gratuluji! Pokus o buddy movie nefunguje v žádném směru, protože dvojice Washington/Wahlberg není prostě vtipná seč se snaži co může.V dramatické rovině film funguje mnohem lépe, protože na to jejich herecký projev stačí víc než dobře.Jenže co je to všechno platné, když scénář je prostě tuna nudného sterilního a hloupého kýče, herecké projevy to nezachrání, akce nudná a bez nápadu a režie umělá, jako by se Kormákur bál udělat něco víc, aby si mohl příště zase na písečku natočit stejně sterilní mrdku, jenž je úplně stejně nudná a pitomá jako Kontraband a zase si mohl nahrabat pár penízek do kasičky.Že tohle v týhle době ještě někdo natočí je s podivem a ještě víc s podivem je, že se najdou lidi kteří tuhle sterilnost zafinancují.Dneska už asi může psát v americe opravdu scénáře každej kokot a pak je nějakej kebabožrout natočí.Film jako celek není sračka, jen je prostě zbytečný a nestojí nikdy za víc, jak za jedno podívání a to ještě se zaťatou prdelí.50%. ()

Arsenal83

Namachrovaný akčňák s dobrým výberom hercov, tak Washington, ako aj Wahlberg sa hodia do rolí frajerov so zbraňou v ruke. Na Denzelovi už vidieť pribúdajúce roky, neuberá mu to však na šarme. Film vhodný vzhliadnutia, dej aj tempo vcelku ok, hlášky a humor na mňa až tak nefungoval. ()

Marze

Příběh dvou agentů lehce zklame hlavně ctitele islandského režiséra Baltasara Kormákura. Pokud tedy doufali, že do Hollywoodu přenese typickou přízračnost svých děl včetně Severních blat, vítězného titulu karlovarského festivalu před sedmi lety. Jenže těžko lze osobitost uplatnit na scénáři, jejž seriálový autor Blake Masters vystavil na tuctové zápletce. Dva policisté s tajným posláním se stanou oběťmi překomplikované vyšší hry, a tudíž štvanci, kteří musí překonat vzájemnou nedůvěru i jízlivost, aby přišli podrazu na kloub. Nicméně i z nepříliš vděčné zakázky vykutal režisér několik výhod. Jednak humor, počínaje muslimskými vtipy a konče situační hrou s telefony, jednak atmosféru opačného konce světa, Mexika s krvavým barvotiskem zábav drogových mafií. A hlavně dvojici, které to dohromady příjemně ladí. Denzel Washington i Mark Wahlberg se řadí k hercům, kterým stárnutí vyloženě svědčí, poskytuje jim odstup i nadhled, aniž by zároveň už museli omezovat svou fyzickou výkonnost. Zkrátka vznikla slušná krimi; kdyby za ní nestál tvůrce s dalekosáhlejšími ambicemi, nýbrž běžný řemeslník, pět procent navíc by jí rozhodně neublížilo. ()

Yardak

Akční-komedie roku!:)) Baltasar Kormákur mě opravdu překvapil. Akce střídá akci, vtip další vtip. Příjemný casting těží hlavně ze skvělé ústřední dvojky, ale i vedlejší postavy hrají výborně. Co na filmu musím zdůraznit je výborná hudba! Všechno je tak dobře zamícháno dohromady, že i pár drobností odpouštím a zůstanu ještě u 5 hvězd. Kdo má rád starší typ akčních (oddechových) filmů, tak si přijde na své. PS: Mark Wahlberg v poslední době skvěle válí!!! ()

mat.ilda

Rychlený scénář psaný na koleni někde ve vlaku, s dialogy poníženými na žvanění... jako kdybych sledovala špatnou buddy movie z osmdesátých let na VHS s nezvykle ostrým obrazem, co se táhne jako poslední hodina pracovního týdne a kde nevěřím půlku slova Wahlbergovi, co vypadá jako svůj táta (natož, že dělá na někoho oči, prosím vás, jaký??) a s ním naprosto nekompaktním Washingtonovi, ostatní úděsné vedlejší postavy nestojí za hnutí prstem po klávesnici, a jelikož nejsem blázen do výbuchů všeho druhu a skřípání nárazníků, nejlíp mi z toho vychází pouze ústřední píseň... Baltasare, vrať se na Island! ()

rollman1

Klasická akční buddy komedie, kde Wahlberg hláškuje a hází očka po pěkných servírkách, Denzel si drží svůj drsný pohled a kde záporáci mají své charisma. Není to nic převratného, ale já se bavil, zasmál se a chemie těch dvou mi náramně sedla. Jde vidět, že si herci natáčení vážně užili. Akce, hlášky, zvraty, to vše je tu obsaženo a já jsem rád, že jsem to konečně mohl vidět. ()

jojinecko

Ako no-brain chvíľka na zabitie nudy je to úplná pecka:) Nič zásadné sa nedeje, všetko tu už bolo a mnohonásobne lepšie, ale nejakým podivným spôsobom je 2 guns sviežou akčnou jazdou, pričom na mňa fungovali aj všetky tie vtípky, ktoré boli tiež predvídateľné. Žeby v tom bola nejaká Islandská alchýmia...?:) ()

Flego

Film má dve roviny, jedna komická, kde všetko funguje perfektne, druhá akčná/kriminálna a tá sa často zadrháva. Na škodu veci. ()

Roman.Ticka

Nudááááá, trááápnéé. Dvě slova, dvě hvězdy. Pro mé oblíbence pochopitelně. Hoši díky mizerné režii a lajdáckému scénáři ze sebe holt nemohli vyždímat víc než slabý podprůměr, pro jednou jim to odpouštím. Škoda dalších slov, prostě průser na druhou. ()

Thomick

Heh. Koukám, že se tu pěti hvězd bojíme jak já masek klaunů. A já se ptám - proč sakra? Vždyť pokud 2 Guns nejsou exemplářem excelentního buddy akčňáku, tak potom co? Už jen ta exkluzivní exhibice neomylnýho exekutora Markyho Marka (!!), expert přes ruskou ruletu Bill Paxton, skvěle nastříhaná akce, pár running jokes a tríčky "utajených" rutinérů extra (viz ty klíče) ... no za mě, ex animo - nečekaná paráda a oddech jak se patří. Slušela by tomu možná o něco kratší stopáž, ale to je detail. Koneckonců takovej Tarantino (kterýho si 2 Guns dávaj spolu s palačinkama ke snídani), ten by to natáh nejmíň na tři hoďky. :wink: ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Epický Warcraft našel své hrdiny

Epický Warcraft našel své hrdiny

06.12.2013

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra