Ledové ostří

Doug Dorsey byl nadějí a hvězdou amerického hokeje. Vážné zranění oka ho však připravilo o kariéru, slávu i naději na olympijské zlato. Bohatá Kate Moseleyová patří ke špičce amerického krasobruslení, kterému se věnuje odmalička. Pád během rozhodující finálové jízdy ji však připravil o olympijskou medaili i partnera. Když její trenér Anton Pamchenko při hledání nového partnera pro následující mistrovství dojde na konec seznamu, protože žádný z volných krasobruslařů nebyl pro Kate dost dobrý, rozhodne se k riskantnímu kroku a dá ji dohromady s Dougem. Zpočátku se zdá, že se pokouší o zázrak. Pro hokejistu není krasobruslení opravdovým sportem, a navíc vydržet se samolibou Kate, odmalička vychovávanou v přepychu a přesvědčení, že je ta nejlepší, se zdá téměř nemožné. Pro Kate je zase nemyslitelná představa, že by měla vytvořit dvojici s nevzdělaným venkovským buranem. Protože je to však pro oba poslední šance, za neustálých hádek se neochotně pod Antonovým vedením pustí do přípravy. Doug musí bruslit odlišným způsobem a Kate se zase musí smířit s tím, že narazila na někoho, koho nedokáže ovládat. Z neustálých roztržek a uštěpačných poznámek se pomalu vynořuje nejen souhra na ledě, ale také přátelství, které nenápadně přerůstá v cit mnohem hlubší, než je pouhá společná touha po vítězství. Blíží se mistrovství USA v krasobruslení, a s ním nominace na další olympiádu. Bude to pro Douga a Kate křest ohněm a současně poslední naděje k cestě za vysněnou medailí… (TV Nova)

Merggie

Vynikajúci film vo svojej kategórii. Dá sa na ňom zasmiať i romanticky snívať. Existuje len málo filmov podobného druhu, ktoré ma chytili od začiatku do konca. Ľadové ostrie ma potešilo tým, že vykreslilo vzťah dvoch ľudí, ktorí ani netušia, že sa majú radi a nie vzťah, v ktorom sa dvaja nadovšetko milujú (viď Rómeo a Júlia), len im niečo alebo niekto nehrá do karát. A práve mladícka nevraživosť (prípadne jav v zmysle "chcem ťa naštvať, lebo najkrajšia si červená") medzi mužom a ženou dodala deju grády a humor. Bolo to také milé a úprimné, až som sa bál, že sa jedna korčuľa v závere šmykne a posledné slová majiteľa nohy budú..."Odpich!" ()

iNKa 1104

Tyhle dva miluju. Další naprosto kultovní dvojice a krásný příběh - nepřeslazený a plný naprosto špikózních scén. Člověk jim to od začátku přeje, ať to dají dohromady... ale jak už to s láskou bývá - když skutečně milujeme, bojujeme s tím nejdříve sami v sobě a trvá o to déle, než to připustíme... jojo, chtěla bych podobnou love story zažít na vlastní brusle. ()

cure

Príjemný, aj keď dejovo pomerne predvídateľný film. Sympatickí hlavní predstavitelia. Páči sa mi, že film má v sebe z každého rožku trošku - sem-tam trochu humoru, napätie, romantika... ()

PavelZava

Šest hvězdiček ! *** Není bruslení jako bruslení. zoubky. Tvrdej prvotřídní hokejista NHL Doug princeznu ledových ploch Kate zlobí, krotí a ona ho nešetří též. Co se škádlívá, to se ... zoubky Kate s partnerem na začátku bruslí na sejnou hudbu jako králíci z klobouku. zoubky (22.01.2014) ()

maciii

Láska mého dětsví, která jako jedna z mála vydržela až do dneška. Je to sice prostinká limonádka, ale hezky a věrohodně natočená, nepatetická, vtipná a mezi ustřední dvojicí to náramně jiskří. ()

Jakubik

Takovej klasickej romantickej film. Já ani nevím, co bych vytýkal či chválil. Je pravdou, že se jsem se nenudil. Celkem sympatické duo v hlavní roli ale občas trochu křeč s ostatními herci a i scénářem. No to je asi vše… ()

Trixi

O dvou ztrozkotancích, co na sebe prostě zbyli. Takhle to zní hrozně, ale film je to dobrej. Hlavně pasáže, kde si jdou dva hlavní protagonisté po krku. Jen mi vadí, že v českém dabingu má herečka v hlavní roli hrozně nepříjemný hlas. ()

arkie

Paperbacková romantika zabalená ve strašné spoustě amerických vlaječek. Ale nikdo kromě hlavního hrdiny u toho neblinkal. ()

waska

ZOUBKY....Moje opravdu nejoblíbenější sportovně romantická komedie. D.B.Sweeney a hlavně ruskej trenér jsou úžasní. ()

haWranka

Opravdu fajn romantika. Hlavním kladem jsou rozhodně slovní přestřelky v podání hlavní dvojky. A vzhledem k tomu, že jsem velká fanynka krasobruslení, vyloženě jsem se pobavila. ()

maskrta

Se ségrou naše pubertální kultovní záležitost, která se ani po letech nepřesunula do kategorie "jak se mi to mohlo líbit?!". ()

closed.eye

Přiznám se, kombinaci "romantická komedie" se snažím spíš vyhýbat, tady se mi to nepovedlo a lituju: film jako dělanej pro uslzený "romantičky", jejichž svět existuje pouze mezi plotnou a Lidlem, a který si u něj popláčou s pořádnou porcí chipsů po ruce, kdykoliv v televizi dávají reprízu. Já zaplakala spíš nad jalovým dějem a skřehotavým českým dabingem hlavní postavy slečny krasobruslařky. ()

lakart

Film o dvou vyhořelých lidech, kteří umějí náhodou bruslit. A světe div se, nemají se rádi a náhodou spolu zkusí bruslit. A vida. Máme tady skvělé romantické sportovní drama zakončené jedním vášnivým polibkem...Dalo se to vcelku snést, ale už bych to asi nechtěl znovu vidět. Film o krasobruslení není, o vztahu dvou lidí taky ne, tak o čem to ksakru bylo? To už asi nezjistím. 50% ()

Homer.p

Příjemný a sympatický romantický film, který nijak neškodí na rozdíl od těch, které ukazují, že na každou ženskou někde čeká bohatý a krásný princ. Takové blbiny totiž škodí společnosti mnohem více než-li třeba taková ozónová díra, protože každá, co na takove romantické slátaniny kouká, pak každým opovrhuje, protože si myslí, že právě na ni někde čeká ten zmíněný princ, ale skutečnost je jiná. ()

mira.l

Ledové ostří mi doteď nějak unikalo, což je trestuhodná nedbalost:). Tenhle film mě pobavil prakticky od začátku do konce. Pohledná, leč trochu namyšlená dceruška zazobaného tatínka, ne zcela vlsatní vinou odepsaný hokejista, který se stane krasobruslařem za neustálého "vychovávání" oné dcerušky, která má teda dost prořízlou vyřídilku. Že to mezi nimi bude jiskřit, bylo jasné vlastně od chvíle, kdy se na sebe na kluzišti poprvé podívali, a pak už to jelo vlastně celou dobu ve stylu "co se škádlívá, to se rádo mívá". Výborně to tam Moira Kelly vyjádřila v lehkém alkoholovém opojení přirovnáním k magnetům:). Úžasný oddechový film, který si určitě někdy dám zase. .......zoubky:)). A třeba povýším i na pět. P.S.: Jen by mě zajímalo, která verze dabingu je vlastně ta tady několikrát zmiňovaná původní, viděl jsem tu, kde ruský trenér má výrazně ruský přízvuk, v druhé to tak výrazné není, přišla mi lepší ta s tím výrazným přízvukem. ()

Nocturno culto

Klasický námět se schématem ala Kráska a zvíře, v netradičním sportovním odvětví jakým krasobruslení je ..Film nabídl dobrou zábavu z prostředí nelidského drilu a přípravy na vrchol sportovního života.Doug byl sympaťák od začátku a nenechal se sebou manipulovat jak by si Kate bývala přála, nakonec oba prozřeli a dosáhli vítězství cennějšího než všechny medaile na světě ..Pro mě za regulérních 75% .. ()