Ledové ostří

Doug Dorsey byl nadějí a hvězdou amerického hokeje. Vážné zranění oka ho však připravilo o kariéru, slávu i naději na olympijské zlato. Bohatá Kate Moseleyová patří ke špičce amerického krasobruslení, kterému se věnuje odmalička. Pád během rozhodující finálové jízdy ji však připravil o olympijskou medaili i partnera. Když její trenér Anton Pamchenko při hledání nového partnera pro následující mistrovství dojde na konec seznamu, protože žádný z volných krasobruslařů nebyl pro Kate dost dobrý, rozhodne se k riskantnímu kroku a dá ji dohromady s Dougem. Zpočátku se zdá, že se pokouší o zázrak. Pro hokejistu není krasobruslení opravdovým sportem, a navíc vydržet se samolibou Kate, odmalička vychovávanou v přepychu a přesvědčení, že je ta nejlepší, se zdá téměř nemožné. Pro Kate je zase nemyslitelná představa, že by měla vytvořit dvojici s nevzdělaným venkovským buranem. Protože je to však pro oba poslední šance, za neustálých hádek se neochotně pod Antonovým vedením pustí do přípravy. Doug musí bruslit odlišným způsobem a Kate se zase musí smířit s tím, že narazila na někoho, koho nedokáže ovládat. Z neustálých roztržek a uštěpačných poznámek se pomalu vynořuje nejen souhra na ledě, ale také přátelství, které nenápadně přerůstá v cit mnohem hlubší, než je pouhá společná touha po vítězství. Blíží se mistrovství USA v krasobruslení, a s ním nominace na další olympiádu. Bude to pro Douga a Kate křest ohněm a současně poslední naděje k cestě za vysněnou medailí… (TV Nova)

goniss

dva typy sportovců, které nenávidím - fotbalisti a hokejsti. Takže původn jsem o shlédnutí tohoto románku vbec neměla zájem, nicméně, v telce jiná kulisa co by mě víc zaujala nebyla.. Krom všeho, co Dorsey začal krasobruslit bylo zcela víc než jasné, jak vše dopadne.. Hodnotím ale výkony herců, a přiznám se, že znám daleko horší filmy. ()

Mallyyy

První a nejlepší díl. Skvělý herci. Jedna rozmazlená fiflena a pohodový hokejista jako dvojice krasobruslení, kteří se budou nenávidět až se zamilují. Mělo to vtip, napětí, romantiku. Stačilo :). ()

malypivo

Rozmazlená talentovaná krasobruslařka a talentovaný hokejista - vidlák. Jak to asi může dopadnout? Film jako takový není vůbec špatný a pro nedělní odpoledne ideální. Na dynamiku Hříšného tance to však ani náhodou nemá. Navíc rozmazané záběry při bruslení nepůsobí hezky. Když jsem tedy dal filmu Ledově ostří 3 * a Hříšnému tanci 5 *, tak tady dám 4 * - ikdyž je to spíš 3,6 *. ()

derek007

Musím přiznat, že se mi moc líbilo srovnání hokeje a krasobruslení. V té době ještě bylo srovnávání sportů celkem originální záležitostí. ()

Kangaroo

Prosim neberte mne uplne vazne, ale do tohohle filmu jsem uplnej magor. Mozna jsem nebezpecnej romantik, nebo spatnej filmovej kritik, ale v zebricku mych oblibenych filmu je Ledove ostri na jednom z celnich mist. Jiskra mezi hlavnimy hrdiny by se dala krajet ba mozna merit voltmetrem. Pribeh je svizny, nikam neuhyba a nenudi. Po priblizne petadvacatem zhlednuti teto filmove lahudky mohu zodpovedne prohlasit ze se nebojim film nikomu doporucit a kazdemu kdo se chysta na jeho zhlednuti preji sqely zazitek...... ()

*Colorado

Skvělý film o krasobruslení (docela paradox, že?). Výborná zápletka, je až rozkošné, jak se ústřední dvojice škádlí, přičemž jde o scény vtipné! Asi jeden z nejoblíbenějších filmů mé sestry :-) ()

Vladislava

Velmi povedený film z krasobruslařského prostředí. Vtipné a příjemné. Novější Ledové ostří 2 z roku 2006 se nemůže rovnat nenásilnému stylu, kterým se v té době natáčelo. Co ovšem kdosi vůbec nezvládl, je ten, kdo má na svědomí nové nadabování! Kultovní hláška "Zoubky!" je nahrazena výrazem, po kterém hrůzou trnu. ()

char_t

Už to skoro vypadalo, že se Američani rozhodli vzdát přehnaného patriotismu a natočit normální film, ale né, chvíli před koncem se objeví hromady vlajek s hvězdami a pruhy, do toho zazní "I love you" a všechno je to v kelu :) Ale co stejně nadprůměr, 60% ()

kacirek_

Moje srdcová záležitost, tudíž to nemůžu objektivně hodnotit, páč se u filmu přiblble usmívám....Zkrocení zlé ženy ve sportovním světě a Doug Dorsey není vůbec k zahození:-). "Zoubky!" ()

Nikkilee

"Nerad ti to říkám, ale jsem z Minnesoty, to je jižně od Neandrtálců ..:-) " Na tohle se podívám kdykoliv a pokaždé mě to pobaví..takhle si představuji romantickou komedii..protože mě baví už dobrých 16náct let....jediné DVD, které jsem si v Americe koupila....Moira Kelly je roztomile nesnesitelná a chemie mezí ní a D.B. Sweeney je kouzelná! Většinou mi český dabing kazí zážitek z filmu..v tomhle případě mohu říct, že je PŮVODNÍ dabing je velmi povedený...prostě plnej počet! ()

Krchy

Tohle jsem jako děcko měl strašně rád, dneska jsem se k tomu po dvaceti letech dostal v televizi a světe div se, líbí se mi to furt. A to přitom krasobruslení nesnáším. Na plné čtyři to asi není, ale když přiložím na váhu hlavní hrdinku, tak s lehčím nadhodnocením opravdu nemám problém. Prostě po všech stránkách typický pohodový sportovní film. ()

brumbrum

Tazko sa to hodnoti, lebo pribeh je fakt taky trocha homo-easy, no ale koxo, ti korculaci nemaju chybu :-D! Fakt krasne spravene, jak lietanie na lade, mam slabost na to, takze 4* odo mna - za tie korcule a ze je ta Moira Kelly taka symposka. Ten Sweeney je dost desny chudak - a hudba/efekty/tlieskajuci ludia.. - jak z mekdonalda cele, americka hymna/vlajky.. no ale ten lad nemal chybu! ()

BeranSon

Ze všech dílů této pomyslné série je tento velice pravděpodobně ten nejlepší a určitě i nevkusnější. Ty ostatní, tedy alespoň ty, které jsem měl možnost koutkem oka vidět už se vezou v obyčejnosti, povrchnosti a místy i v trapnosti. Ovšem první Cutting Edge dokáže překvapit a určitě hodit případnou nudu za hlavu a to je v deštivém odpoledne k nezaplacení. Jenže to není žádný filmový zážitek, který by dokázal zvednout ze židle, nebo podmanivě uhranout, takže hovořím pouze o zabití nudy - 5/10 - ()

Rathalos

Ladove ostrie je perfektna sportova komedia,ktorej nemozem vytknut absolutne nic,este aj ustredna dvojica je velmi sympaticka a hraju to super,odporucam to kazdemu,milujem tuto zalezitost...:-) ()

BOURQUE

„Sport-based“ romantický príbeh prenesený do sveta krasokorčuliarstva – bez prekvapenia s klasickou dejovou líniou. Paradoxne, najlepšie momentmi sú tréningy, pretože tá záverečná jazda je taká krátka a tak nešikovne zachytená kamerou (o strihu ani nehovorme), že človeka to dokáže dosť naštvať. Záver veľmi rýchly a prakticky bez žiadneho vypracovania. P.S.: Málom som dal „2“ body. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()