• cukorek

Zbytočne natiahnutá minutáž a vŕtanie sa vo viacerých problémoch naraz vyznelo príliš nudne. Namiesto dôkladného životopisného podania komorníka dej skáče hore dole od osudu syna k osudu otca, až sa z filmu stáva propaganda na odkaz M.Luthera Kinga. Ak to malo vyzerať ako film malo to mať podobnú formu ako film Divoký Django, alebo Farba citov. Nakoniec najtrápnejšie použitá fráza bola, keď černoch hovoril černochovi neger. 10%(23.3.2014)

Upřímně mě mrzí, že to takhle dopadlo. Čekal jsem, že to bude o dost lepší a i mé očekávání zavinily konečné hodnocení. Dlouho jsem se rozmýšlel jestli dát 2 nebo 3 hvězdy, ale nakonec jsem zvolil vyšší hodnocení. Jsem měkký. Celý film je strašně předvídatelný. Na můj vkus až moc. Již od začátku mi bylo naprosto jasné na koho to asi čeká. V celém filmu se neobjeví žádná nečekaná zápletka. Když jeden ze synů Cecila narukuje do Vietnamu, tak mi bylo naprosto jasné, že zemře. Doufal jsem, že se tam alespoň objeví Barack Obama. Bohužel se tam objevil pouze prostřednictvím archivních hlasových záznamů. Film jsem viděl jednou a nevidím důvod proč bych si ho měl znova pustit. Ovšem na jedno sobotní odpoledne se to asi hodí.(16.3.2014)

• Enšpígl

Vždyť to nemělo žádnou obsahovou sdělnost, tedy krom myšlenky že vše se postupem času vyvijí...úžasnej objev...víte, že v cukrárně prodávaj dorty ?.....To je v jedný věty objevů a myšlenek co ? Hlavní hrdina nestačí říct ani dvě vety a už je o deset let dál. Cecil zažil sice osm prezidentů, ale ve filmu je jich tak půlka, samozřejmě ta mediálně známější, přinese jim čaj, chvíli kouká, pak jde za starou dát řeč, řeší syna, kterej řeší rasismus ostatně jako celej film a tím to hasne, to je celej zázrak, no kinder vajíčko ten film fakt nesnes.(27.2.2015)

Úryvek z historie takových těch pospojovaných hvězdičkových států tam nalevo za mořem. V Evropě to ale asi zasáhne málokoho. Ve výsledku je to totiž poměrně dost velká zívačka, kde Forest obsluhuje a tiše sleduje, jak se kolem něj točí dějiny "jeho rasy". Protože, krom pár pokusů o životní moudra, tohle o ničem jiném není. Sice jste prezidentům u frňáku, ale o ničem jiném než o otázce práv barevných to není. Forest to ale zahrál celkem dobře a řemeslně je film také zvládnutý. Známá herecká jména v rolích prezidentů byla mnohdy dost "creepy", třeba Williams nebo Cusack. Všiml jsem si ještě Cuby, ale o Kravitovi, té jejich Oprah a dalších jménech jsem se dozvěděl zase až tady po filmu v Galerii a seznamu herců. ~ 2,5*(30.12.2013)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $116,632,095Tržby Celosvetovo $176,598,908Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ dobrá dobová atmosféra a herecké výkony, daný prierez dekádami prezidentov zaujal, veru bohatý herecký ambasádel /60%/(9.3.2014)