Komorník

Kamera:

Andrew Dunn

Hudba:

Rodrigo Leão

Forest Whitaker, David Banner, Michael Rainey Jr., LaJessie Smith, Mariah Carey, Alex Pettyfer, Vanessa Redgrave, Aml Ameen, Clarence Williams III (více)

Příběh Cecila Gainese (Forest Whitaker), který pracoval jako komorník v Bílém domě a obsluhoval sedm prezidentů mezi roky 1952 až 1986. Během několika desetiletí v Bílém domě byl při tom, když se tvořily dějiny USA, od války ve Vietnamu a hnutí za občanská práva až po atentát na Martina Luthera Kinga a Johna F. Kennedyho. Kromě toho, že se zasazoval o práva afroamerických zaměstnanců Bílého domu, bojuje celé roky svůj soukromý boj i na rodinné frontě: musí znovu najít cestu k odcizené manželce i ke svému synovi, který odmítá otcovu "služební" profesi. (EEAP Film Distr.)

BardDeLune

Ne vždy vděčné téma, které mne zavedlo na pomezí tří a čtyř hvězd. Nakonec jsem se právě rozhodla pro čtyři. Těžko zpracovat dějiny připlaveného národa dívame-li se skrze oči utlačovaných. Film poukazuje na všechny omyly pochybné americké společnosti a její pomalou změnu a pro scénáristu to musela být těžká práce, které se dle mého zhostil nejlépe jak to šlo. Tento film by byl ale mnohem horší nebýt jednoho Foresta Whitakera a jeho herecký výkon, který by si zasloužil více pozornosti. Skvěle se vyřádili také maskéři. 12 let mapuje příběh o několik dekád kratší a proto zde přišla čtvrtá hvězda. Od Eisenhowera po Obamu a přesto emotivní. ()

64B

Strhující drama, dle mě vystihující tehdejší americkou politiku a myšlení. Skvělá režie a opravdu bravurně chutnající doprovodná hudba, nevyjímaje skvělým Whitakerem. Film, co si zaslouží obdiv a rozhodně by ho měl každý shlédnout pro ponaučení. ()

george82

Tohle je příběh o odříkání a těžké dřině. Cesta člověka, který zažil opravdu hodně a ještě navíc se dožil toho, že byl svědkem zvolení černošského prezidenta. Dojemné, inspirující a k zamyšlení. ()

miki68cz

Když se sejdou ti co se tu sešli, nemůže to dopadnout jinak než dobře. Pěkný film se skvělými herci, zajímavě rozvinutým příběhem a příliš krátkým časem jenž nestačil na dokonalý popis všech postav, i když se režisér snažil seč mu síly a rozpočet dovoloval. Doporučuji, pokud chcete vidět elitu Hollywoodu na jednom místě. A pokud máte chuť si odpočinout u dobrého amerického filmu. ()

Guran

Skvělý Forest. To je ale vše. Film je jinak nudný, na to že, je tak dlouhý, má rychlý dějový spád a připadalo mi, že snímku chybí nějaké scény, které by danou situaci více objasnili, ne, že je střih a skok na další scénu. Od filmu s takovýmto tématem jsem čekal rozhodně víc. Takové herecké obsazení, ale vedlejší postavy dostali málo prostoru, jako Cusack, nebo Marsden. Filmu by rozhodně prospěla jiná režie, protože tohle bylo v celku nudná záležitost. Jenom díky zajímavému tématu, kteér se točí kolem amerických prezidentů dávám 3 hvězdy. ()

PlysovyMacko

Film nenapĺňa to co prisľúbil. Hlavný hrdina ma službu v Bielom dome a stretáva sa s prezidentami, ale to je len na okraj. V centre diania je historia rasizmu v dvadsiatom storoci. Tvorcovia si neustrážili stopáž a film je celkom nuda. ()

Charlinka

Myslím, že film je přehlížen protože byl nešťastně natočen ve stejnou dobu jako 12 Years a Slave. Není to žádný zlomový film. Přece jenom filmů o boji za černošská práva bylo natočeno mnoho i když zdaleko né dost. Myslím si, že to co si dal film za cíl splnil a celkově je to velmi vkusně a povedeně natočený film. Nemám co bych mu vytkla. ()

yatan

Hlavny problem Je v tom, ze film je natolko zahladeny sam do seba, ze straca kontakt s divakom a tym padom miestami posobi, priam az amatersky. Fantasticka herecka crew (vsetci obamovci samozrejme) tu drzi uroven, no nestaci to na nechceny wannabe nater, ktory az moc pachne po februarovych ambiciach. 6/10 ()

maniacxl

Příběh komorníka,který pracoval v Bílém domě.Stihl za svou"kariéru"obsloužit sedm prezidentů.Příběh je to určitě zajimavý,jenže,já americký dějiny moc neznám a tudíž jsem chvílemi dosti tápal,chvílemi jsem se dosti nudil a chvílemi jsem dokonce i usnul.Moc dlouhý to bylo,chybělo mi tam trochu to odlehčit.Jenže to američani poslední dobou neumí.Forest ale na druhé straně zahrál na výbornou.Takže tak nějak jsem se prokousal na konec a tam Obama,pomoc!!!55%. ()

_Jimmy_

Veľmi príjemný film. Neuveritelné, že komorník zažil az 7 prezidentov. Tie časy ked utláčali černochov to nebol med lízať. Je pravda, ze to film trocha zjemnil a ukázal, že amerika je fajn a prezidenti by chceli len dobro. Ale bol to veľmi pohodový film. Postava pre Oprah Winfrey krásne sadla. 8/10 ()

elanista1

Sialene vazny film, ktory nema europskemu divakovi absolutne co ponuknut. Ale aj tak to mohlo byt dobre, keby sa film zbytocne dlho nevenoval rodinnym vztahom, ale to je len moj pohlad...cakal som viac scen z bieleho domu, viac komunikacie napr. s prezidentami. Film chcel byt na konci dojimavy, ale ja som sa musel len pohrdavo usmievat. ()

LordDark

I kdyby to bylo o polovinu kratsi, tak to bude porad moc dlouhe... Zacatek mel naslapnuto velice dobre, ale zhruba v polovine filmu se mi zaviraly oci. Dost mi taky vadilo herecke obsazeni, kdy mi prislo, ze ztvarneni prezidentu mel byt snad vtip. 3* ()

Honzulik

Komorník (Butler, The) - Tak tento film mi trochu připomínal "Obsluhoval jsem anglického krále" ale tak nějak po americku...Jinak velká nuda 2 hodiny a poněkud primitivně zjednodušený portrét amerických prezidentů, propletený sentimentálním rodinným dramatem, mne scénář neoslovil a ponechal naprosto chladným. Ale přesto za celkem solidní zahrání některých rolí uděluji 2*. ()

a0001

Precukrovaná šofokola tonami cukru, diabetikovi by som odporučil užiť konskú dávku inzulínu a Copperfieldovi nech sleduje ako sa nudný snímok tvári na niečo viac. Žiaľ také "kúzla" na mňa nefungujú, film brnkal na divácku empatiu, ale nie dostatočne presvedčivo. Nepomohlo kúzlo rodiny, poddanosti, úslužnosti a ani dvojnásobný exitus. Mne jednoducho vadila tvrdohlavosť a pasivita sebadeštruktívneho otca a umrnčané USA klišé. Milujem históriu, žiaľ jej dochutenie jednotlivými scénami, prvkami, myšlienkou vytvorilo pre mňa ťažko stráviteľný bigmac. ()

Luccy007

75% Nevím, proč se tady v komentářích stále do kola píše:.."americké publikum to ocení"... U nás se zase pořád točí filmy o koncentračních táborech...Každý máme holt jiné dějiny. Film se mi líbil, ikdyž to nebylo nic akčního a scény se opakovaly. Obsazení hlavní role F. Whitakerem byl výborný nápad. Dokonale mi tam pasoval. ()