Epizody(19)

Série zasazená do časového období mezi událostmi prvního Tronu a jeho pokračování Tron: Legacy sleduje osudy Becka, mladého programu, který se postupně stává vůdcem revolty ve vnitřním počítačovém světě Grid proti dobyvačnému programu Clu a jeho přisluhovačům. Beck, původně naprogramovaný jako mechanik, se stane učedníkem Trona, největšího bojovníka, kterého kdy Grid poznal. Tron tak Becka trénuje nejen v boji a umění závodů na světelných motocyklech, aby se mohl postavit brutální vojenské okupaci města Argon, ale zároveň ho vede a učí jak být správným lídrem a jak ovládat svou bouřlivou povahu. Beck postupně přejímá Tronovy schopnosti a znalosti a stává se nepřítelem číslo jedna pro Generála Teslera a jeho okupační vojska, sloužící samotnému Clu. (Caszidy)

RyanRainheart

Pecka!!! Tak takovýto akční nářez jsem teda nečekala. A to prosím má každý díl pouhých 20 minut, které ale bohatě stačí k odvyprávění příběhu. Výborný předěl mezi původním Tronem a Legacy, potěšil mě dabing herců a také použití hudebního motivu z Legacy, který se mi moc líbil a do světa Trona se skvěle hodí. Pokud se tvůrcům podaří udržet toto tempo i nadále, aspiruje tento seriálek do seznamu mých oblíbených. ()

Adasin

Animovaný dar z nebes nejen pro fanoušky Trona. Proč? Protože nabízí nejen návrat do Gridu (nebo Sítě, to je na Vás) - toho úžasného světa z Tron: Legacy - a jeho rozšíření o kupu fantastických drobností (např. kulečník). Nabízí také v každé epizodě vynikající akci, kde souboje jsou krásně přehledné a stylové, ať se jedná o honičky a závody na motorkách (lightcyclech), vzdušné bitvy v lightjetech (spolu s recognizery nepřekládáno) nebo souboje jeden na jednoho, vždy je to slast pro oči i uši. Ano, i pro uši - to díky tomu, že se opět povedlo "dokonalé" propojení vyladěné hudby s nádherným obrazem. Skladatel Joseph Trapanese si vzal ze spolupráce s Daft Punk jen to nejlepší (žádné vykrádání soundtracku z Tron: Legacy!), radost poslouchat jak v seriálu, tak na samostatný poslech - propadla jsem tomuhle soundtracku stejně jako tomu z Tron: Legacy, velká škoda, že nelze dohledat všechny skladby tak jako u Tron: Legacy. Už jen ta audiovizuální stránka a akce jsou důvodem, proč jsem celý seriál viděla již několikrát. Dále jsou tu do detailů vykreslené charaktery všech postav (ano, i těch vedlejších) a jejich motivace - tak např.: sympaťák Beck, který bojuje za své město a přátele, je přesně ten správný hlavní hrdina, jemuž jsem celou dobu "držela pěsti," pak drsňačka Paige, u které jsem si hodně přála, aby změnila stranu, vlezdoprdelka a intrikán Pavel (fakt se tak jmenuje), krutý a podrazácký Dyson, odvážní mechanici Mara a Zed, nebo sám Tron (komu chyběl v Legacy, tady si ho konečně užije) - přestože ani zde není úplně hlavní postavou, má důležitou roli. Zajímavé je, že postavy jsou až na jednu výjimku (Dyson) opravdu podobné svým původním dabérům. Nakonec je tu skutečně propracovaný děj chytře zasazený do tajemného období mezi oběma filmy, nevěřili byste, co jsou scénáristé schopni na poli pouhých dvaceti dvou (!) minut předvést. Také tu není jediná "vycpávková epizoda" (nebo filler, jak chcete) - já bych to o žádné rozhodně neřekla, v každé epizodě je něco důležitého pro další děj, seriál běží velice svižným tempem. Až mi bylo líto, jak rychle to uteklo. Pokud Vám Grid (nebo Síť) po Tron: Legacy nepřirostl(a) k srdci, je velmi pravděpodobné, že se tak po zhlédnutí tohohle seriálu stane. Já tenhle seriál "hltala" epizodu po epizodě, a o to nepříjemnější bylo zjištění, že (zvlášť po tom konci poslední epizody!) existuje jen jedna jediná (!!!) série, a že další už (nejspíš) nebude... A to přitom Tron: Povstání řekne o hodně víc dospělému divákovi než dětem, ať si vezmete jakoukoliv epizodu (a hlavně ty flashbacky z Isolated a Scars Part 1 a Part 2! - oněměla jsem úžasem). Často se tu řeší dost vážná témata jako např. rasismus nebo xenofobie, okupace, vliv propagandy... nebo to, co vlastně znamená vést revoluci a že začít povstání není tak jednoduchý, jak se z jiných filmů a seriálů může zdát. Fakt jako, podle mě to nejlepší, co ze hraných i animovaných seriálů kdy v Disney vytvořili a takhle s tím naloží (ostatně i s celým univerzem...). Ty kecy o nízké sledovanosti jim nevěřím. Hrozně mě mrzí, že jsem se o petici za druhou sérii dozvěděla, až když bylo pozdě... Kéž by se seriál dostal třeba k Netflixu (nebo k jinému studiu/streamovací službě), další série by si bez diskuze zasloužil. A určitě nejsem jediná, kdo touží vědět, jak se Tron nakonec stal vy víte kým. P.S.: Nápad s rekapitulací děje předešlých epizod v podobně archivovaných dat je geniální. Trochu škoda, že i epizody neoznačovali jako "soubory" :). P.P.S.: Už jen pro srovnání doporučuji zhlédnout jak s originálním (nejen ten Boxleitnerův hlas!), tak s českým dabingem, oba jsou skvělé - až na to, že jeden z nejlepších pilotů vůbec jaksi zapomněli do češtiny nadabovat... Jo a nechápu, jak to, že se někteří i po zhlédnutí pilotu nechytají, když v pilotu je i pro neznalé filmů vše potřebné vysvětleno - sice stručně, ale dobře. P.P.P.S.: "TRON LIVES!" 10/10 () (méně) (více)

Perth

F*#king YES! Frisbee nikdy nevypadalo tak cool. :D Už jen z prvních tří dílů (mimochodem pilotní kousek byl neuvěřitelný) můžu bez problému určit, že půjde o jeden z mých nejoblíbenějších animáků vůbec. Samozřejmě, jako u všech Tronů jde o designovou masturbaci výtvarníků, mimo perfektní vizuál a úžasný sountrack postavený na hudbě Daft Punk z Legacy ale musím vypíchnout i unikátně pojatou akci, solidní (půlky svírající) drama a decentní námět (ono všechno to vžuumm, bzzzzt, prásk má za sebou myšlenku :) ). ()

Djkoma

Pilotní díl: od první minuty výjimečná vsuvka mezi oba Trony, která udržuje nejen vizuální koncept obou dílů, ale také hudební svět dvojky rozšířený o hromadu nápadů a detailů, které ze Gridu dělají svět mnohem podobnějšímu tomu našemu, než se zdálo. Tah na branku mezi seriály bezkonkurenční, audio-vizuální konpcet ještě více prohlouben. Je něco špatně? Zatím ne, ale obsah dalších dílů napoví víc. Jestli tuhle nasazenou (pilotní) laťku seriál udrží, tak to bude nejen překvapení, ale skoro až zázrak. Po 10. díle: Výjimečný seriál, který se tváří jako by cílen na mladé publikum, ale opak je pravdou (navíc velké množství flashbacků snad ani půlka dětí nepochopí...). Přináší rozšíření Tronova světa, přidává děj mezi oběma filmy a buduje prostor pro hlubší dějové linie a zákonitosti binárního světa, Síť je nekonečná, okouzlující, dynamická... Jen tak dál. ()

papaguy

Příběh výborně doplňuje a rozvíjí svět hraného Trona. Postupně, jak díly přibývají, se odkrývá jistá klišovitost a schematičnost děje. Ale to nic neubírá na zábavnosti a množství nápadů, kterými scénáristé a animátoři základní dějovou linku nalakovali. A hudba, mno, není třeba více v komentáři rozebírat, jedním slovem paráda... Je to snad první Disneovka, která se mi líbí a upřímně si ji užívám. ()

• Seriál vznikal kombinací 2D a počítačové CGI animace. Design postav vytvářel Robert Valley, animátor klipů skupiny Gorillaz, a výpravu španělský umělec Alberto Mielgo. Mielgo byl za svou práci odměněn cenou Emmy za mimořádný osobní přínos v animaci. (Adasin)